15. İnsan Yönetimi Zirvesi - Peryön

 

Eleman.net'in İletişim Sponsoru Olduğu 15. İnsan Yönetimi Zirvesi / Peryön / 11-12 Mayıs'ta Bursa'da Gerçekleşecek.

 

Bölgemizin alanında en büyük organizasyonu olan PERYÖN İnsan Kaynakları Zirvesi ile insan yönetimi profesyonellerini. uzman konuşmacılar ve sektörün önde gelen firmaları ile bir araya getiriyoruz.

İnsan Yönetimi alanında gündemi belirleyen kongremizde her yıl farklı sektörlerden yüzlerce profesyonel, alanının en iyi uzmanlarından uygulama örnekleri, kapsamlı araştırmalar ve yeni yaklaşımları dinleme fırsatı yakalıyor.

Kongremiz, sergi alanı ve sponsorluk fırsatları ile, katılımcı ve destekleyen firmalara, ürün/hizmetlerini tanıtmak için eşsiz bir fırsat sunuyor ve hedef kitleleri ile bir araya getiriyor.


Son yıllarda iş dünyası Endüstri 4.0’ı konuşmaya ve kendisini bu yeni akıma göre geliştirmek ve değiştirmek için çalışmalara başladı. İş dünyasının bu adaptasyon sürecine hazırlanırken en önemli değeri olan “çalışanını” da konumlandırması ve kendini gelecek nesil işgücüne göre yapılandırması gerekiyor.

Endüstri akımının ortaya çıkmasında işveren, işçi, iktisatçı, işletme­ci, mimar, mühendis, teknisyen, sanatçı, bilim adamı, düşünür gibi çeşitli uzmanlık dalından gelen sayısız insanın emeği ve düşüncesinin katkısı var. Yeni bir düşünce akımı bu toplulukları bir araya getirdi ve tarihte görülmemiş olan bir işbirliğini ve buna bağlı bir işgücünü ortaya çıkardı. Her yeni endüstri akımında da yeni iş ve meslek uzmanları  bu akıma dahil olarak iş dünyasının ve toplumun geleceğini şekillendirdi.

Özellikle teknoloji kökenli iş insanlarının katkısıyla ortaya çıkan Endüstri 4.0 akımı ile birlikte iş dünyası yeni süreçte otomasyon sistemler ve siber teknoloji sayesinde insan işgücüne ihtiyaç azalacak mı konusunu konuşmaya başladı. Herkesin aklının bir köşesinden “acaba insanlar nasıl iş bulacak? Yoksa insanların yerini robotlar mı alacak? Yeni robot iş arkadaşlarına ne kadar hazırız? “ düşünceleri geçmeye başladı.

Bir Çin atasözü derki ”Endişe kuşlarının başının üzerinde dönmesini engelleyemezsin. Ama saçlarına yuva kurmasını engelleyebilirsin”. Şimdi endişelerden uzaklaşma ve teknolojinin güzelliklerini yaşayacağımız pozitif geleceğe odaklanma zamanı. Geleceği bugünden tasarlamak ise hepimizin sorumluluğu…

Steve Jobs “Teknolojiyi tümüyle yermek, tuzdan arındırılmış deniz suyu ile yeşeren bahçeleri görmezlikten gelmek, onu gözü kapalı övmek ise Hiroşima’yı unutmak demektir” diyerek teknolojinin pozitif yönüne odaklanmamız gerektiğine dikkat çekmiş. Teknolojinin getirdiği kolaylıklarla artık çok daha kısa sürede, çok daha az emekle  çok daha kaliteli ürünler üretmek mümkün.Çalışanlara da operasyonel işler azalınca çok daha fazla zaman kalıyor, işte bu sürede de çalışanların kurumu için, toplumu için “değer” yaratması, yaratıcı iş projeleri üretmesi hedefleniyor.

Gelecek iş dünyası insanların potansiyeline, yeteneklerine, zekasına ve en önemlisi de mutluluğuna daha çok odaklanacak.  Mutlu insanın başarıyı çok daha kolay elde edeceğine inanan fütüristler, gerçek mutluluğu ise “Siz varsınız diye başkalarının mutlu olma hali” olarak tanımlıyor. Bu da bize insanlar arasındaki paylaşımın, yardımlaşmanın, dostluğun ve güvenin artacağına işaret ediyor ki bu da bizlere gelecek için umut veriyor.

İş dünyasının merkezinde bulunan İnsan Kaynakları camiası da son günlerde bu konuları sıkça konuşuyor ve tartışıyor. Per-Yön Güney Marmara Şubesi olarak bu düşünceden yola çıkarak bu seneki İnsan Yönetimi Zirvemizin konusunu  “İnsan Kaynakları 4.0” olarak belirledik. Bu güne kadar birçok değerli iş insanını ağırlayan, konu ve konuklarıyla sektöre değer katan İnsan Yönetimi Zirveleri, bu yıl da iş dünyasının merakla beklediği etkinlikler arasında yer alıyor.

Herkesin keyifli ve verimli saatler geçirmesi için bu yıl da birbirinden değerli iş insanı Bursa iş dünyasına ilham verecek konuşmalarıyla zirvemizde yer alacak.

Zirvemizde bizleri kırmayıp konuşmacı olarak katılan, katılımcı olarak destek veren, sponsor olarak , stand açarak maddi ve manevi olarak yanımızda olduğunu hissettiren tüm destekçilerimize şimdiden teşekkür ederiz.

Bu yıl 15.sini gerçekleştirdiğimiz İnsan Kaynakları Zirvesi’nde buluşmak dileğiyle….

Detaylı Bilgi İçin Link: http://ele.mn/ik-2017

 Bunu Okudunuz Mu?


Mülakata Giderken Ne Tür Kıyafetler Tercih Edilmeli?
  Mülakatlar, hedeflediğimiz kariyer yolunda attığımız en önemli adımlardan biri. Bu nedenle, bu süreci ciddiye alarak ,gerekli hazırlıkları eksiksiz yerine getirmek gerekiyor. Dış görünüşün ilk  izlenimde büyük bir paya sahip olduğunu düşünecek olursak, iş görüşmelerine giderken tercih ettiğimiz giyim tarzı bu süreci etkileyen unsurların başında geliyor. İş görüşmesine gidilen sektör ve pozisyonların gerektirdiği giyim tarzları farklılık gösterse de bakımlı ve temiz görünmek birinci koşul olarak karşımıza çıkıyor.

Eleman mı Arıyorsunuz?

250 Bin firma aradığı elemanı burada buldu. Hemen iş ilanınızı yayınlayın ve milyonlarca iş arayan adaya hızlı ve kolay bir şekilde ulaşın.

Hemen İlan Yayınla 0216 606 14 12

Özgeçmiş Oluşturun!

Binlerce online iş fırsatı arasından, aradığınız işe hızlı ve kolay bir şekilde ulaşın.

Yeni iş fırsatları, başvuru durumu ve firmadan gelen mesajlardan haberdar olmak ister misiniz?