Tatil Sonrası İşe Motive Başlamanızı Sağlayacak Bazı Tüyolar!

Dokuz günlük bayram tatili, 30 Ağustos Zafer Bayram'ı derken uzun bir tatil sürecini daha geride bıraktık. Bu hafta yeni sezonun başlaması ile beraber tam anlamı ile işe geri dönüş haftası olduğundan tatil sonrası sendromunun aktif olarak yaşanılacağı bir hafta. Bu süreci daha keyifli bir hale getirmek, yaşadığımız stresi ve baskıyı minimum seviyede tutmak ve adaptasyon sürecini daha kısa yaşamanızı sağlamak  için size birkaç öneride bulunmak istiyoruz. 

 • Tatilden birkaç gün önce eve dönerek hem dönüş trafiği stresinden kurtulmuş hem de en azından şehir hayatına adapte olmak için kendinize zaman tanımış olursunuz. Tatilden ortalama 2 gün önce dönüş ile toparlanma sürecinde yorgunluğunuzu azaltma, uyku ve yeme düzeninizi rayına oturtma gibi faydaları sayesinde bir çok kişinin kullandığı ve oldukça işe yarayan bir yöntem. 
   
 • Bu yıl ki tatiliniz bitmiş olabilir ancak yaz henüz bitmedi ve hava hala geç kararıyor. Bu yüzden tatil dönüşü şehir içi aktivitelerinize programlamaya devam edebilirsiniz. Böylece dinlenmek ve eğlenmek için planladığınız aktiviteleri bekleyiş içine gireceksiniz ve bu sizi dinamik tutmaya devam edecek. Haftasonu kalabalık arkadaş kahvaltıları, piknikler, konser, 2 günlük yakın yerlere tatil kaçamağı veya go kart gibi sosyal aktiviteler sizi neşelendirebilecek birkaç örnek.
   
 • Araştırmalara göre her 5 kişiden 1'i tatil dönüşünün ilk günü, gelecek tatilini planlamaya başlıyor. Bu yıl ki yaşadığınız tecrübeleri de ekleyerek gitmek istediğiniz tatili daha uygun fiyata alabilmek için erken rezervasyon, günlük rutine dönüş için umut vaad edici bir çözüm olabilir. 
   
 • İşe döndüğünüzde zaten yeteri kadar yapılması gereken işler birikmiş oldu, bilgilerinizi tazelemeniz gerekti, devam eden iş sürecine dahil olmanız her ne kadar dinlenmiş olsanız da sizi strese soktu bunların hepsinin normal aşamalar olduğunu ve yöneticiniz dahil herkesin yaşadığı durumlar olduğunu kabullenip, yalnız olmadığınızı bilmek sizi rahatlatabilir.
   
 • Tatil dönüşü işe başladığınız ilk hafta, iş yükünüzü daha da arttırmamak adına toplantı almamaya, mevcut durumu stabil bir halde idare etmeye özen göstermeniz üzerinizde ki stresi azaltmaya yardımcı olacaktır.


Bu hafta olağan dışı bir üzüntü ve stres yaşıyorsanız, özellikle iş rutininiz sizi sıradışı bir şekilde strese sokuyorsa, belki de iş değişikliği zamanınız gelmiş olabilir. Mevcut durumlarınızı reel bir şekilde gözden geçirerek, yapmak istediğiniz ve sizi daha mutlu edecek bir iş için aktif ilanlarımıza  ele.mn/isilanlari  linkine tıklayarak  göz gezdirebilirsiniz. Bunu Okudunuz Mu?


Taşeron İşçiler için Son Gün 11 Ocak!
Kadroya geçme şartlarını karşılayan taşeron işçiler için başvurular alınmaya başlandı. Yüzlerce taşeron çalışanın merakla beklediği taşerondan kadroya geçiş haberi geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanmıştı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu'nun detaylarını açıkladığı kadroya geçişle ilgili başvurular yeni yılın ilk iş gününde alınmaya başlandı. Şartları karşılayanlar başvurularını, 11 Ocak a kadar çalıştıkları iş yerinin personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alım sözleşmesinin yapıldığı birimine ilgili formu eksiksiz doldurup, dilekçe de ekleyerek yapabilecek.

Eleman mı Arıyorsunuz?

250 Bin firma aradığı elemanı burada buldu. Hemen iş ilanınızı yayınlayın ve milyonlarca iş arayan adaya hızlı ve kolay bir şekilde ulaşın.

Hemen İlan Yayınla 0216 606 14 12

Özgeçmiş Oluşturun!

Binlerce online iş fırsatı arasından, aradığınız işe hızlı ve kolay bir şekilde ulaşın.

icon
Yeni iş fırsatları, başvuru durumu ve firmadan gelen mesajlardan haberdar olmak ister misiniz?