KOÇAK FARMA

İlaç İstanbul Avrupa
KOÇAK FARMA İş İlanları
Firmanın aktif iş ilanı yok.
Hakkında

KOÇAK FARMA

HAKKIMIZDA

Koçak Farma 1971 Yılında kurulmuştur. Beşeri ilaç ve ilaç etken maddesi üretmektedir. Çerkezköy Organize Sanayinde 140.000 M2 alan üzerine kurulu ve 100.000 M2 kapalı alana sahip Koçak Farma ilaç üretim tesislerine intikal etmiştir.

Koçak Farma Grubu; üretim satış ve idari bölümlerinde yaklaşık 1.200 kişi istihdam edilmektedir.

Koçak Farma İstanbul Sanayi Odası’nın Türkiye’nin ilk 500 Büyük sanayi kuruluşu arasında 325. Sırada yer almaktadır.

Koçak Farma bilim sanayi ve ticaret bakanlığı onaylı ‘AR-GE merkezi’ dir. 70 uzman ve bilim insanı araştırma yapmaktadır.

Koçak Farma ilaç üretim tesisleri Avrupa birliği GMP onaylı özel üretim alanlarına sahiptir.

Tıbbın birçok alanına yönelik ilaç üretiminin gerçekleştirildiği firmamız, özellikle kadın-doğum, üroloji, göğüs hastalıkları (tüberküloz), kardiyoloji, onkoloji ve genel sağlığın korunmasına yönelik ürünler üzerine yoğunlaşmıştır.

Koçak Farma 40 yıldır Sağlık Bakanlığının tüberküloz ilaç ihtiyacını tek başına karşılamaktadır.

Koçak Farma Onkoloji alanında 76 ürün ruhsatına sahiptir ve bazı onkoloji hammaddelerini Türkiye’de üretmektedir.

Koçak Farma Onkoloji alanında ülkemizin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak kapasitesi ve ürün çeşitliğine sahiptir.

Onkoloji alanındaki geniş ürün portföyüyle dünyanın önde gelen firmalarından biridir.

Koçak Farma 2011 yılında “Onkoloji ilaçları ve Hammaddelerinin üretimin” projesi ile altın havan eczacılık ödülünü almıştır.

Koçak Farma 2012 yılında “Kanda pıhtılaşmayı önleyen enoksaparin sodyum etken maddesi ve bitmiş ürün üretimi” projesi ile TÜBİTAK 10.Teknoloji ödülleri büyük ölçekli firma süreç kategorisinde finalist olmuştur.

Koçak Farma 2012 yılında “Kanda pıhtılaşmayı önleyen enoksaparin sodyum etken maddesi ve bitmiş ürün üretimi” projesi ile Altın Havan Eczacılık ödülünü almıştır.

Koçak Farma 2014 yılında “Diyabet tedavisinde kullanılan biyobenzer ürün İnsülin’in etken madde ve bitiş ürün olarak üretimi” projesi ile TÜBİTAK 11.teknoloji ödülleri büyük ölçekli firma süreç kategorisinde finalist olmuştur.

Koçak Farma 2013 yılında “Diyabet tedavisinde kullanılan biyobenzer ürün İnsülin’in etken madde ve bitiş ürün olarak üretimi” projesi ile Altın Havan Eczacılık ödülünü almıştır.

Koçak Farma üretim tesisleri Avrupa birliği sağlık otoriterleri tarafından denetlenmiş Avrupa birliği GMP (iyi üretim uygulamaları) uygunluk sertifikası almıştır.

Koçak Farma Avrupa birliği GMP onaylı tesislerinde ürettiği ürünlerini 40’dan fazla ülkeye ihraç etmektedir.


1.100 .000.000 TL toplamında yatırım teşviki almştır.

Yatırım teşviki kapsamında Türkiye’nin ilk biyoteknolojik ilaç üretim tesisinin temeli 24 Eylül 2014 tarihinde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sn. Fikri IŞIK
tarafından Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nde atılmıştır. Bu proje kapsamında rekombinant DNA teknolojisi (Kolonlama) yönetimiyle analog insülinler, monoklonal antikorlar (MBA), bakteriyal, viral ve rekombinant aşılar ülkemizde üretilmektedir.

KOÇAK FARMA iş ilanları sayfası ile, aktif iş ilanlarına ulaşabilirsiniz. İş başvurusu için sitemizdeki ilanları takip edebebilirsiniz. İş başvurusu sırasında yaşadığınız bir sorun olursa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Firmayı Favorilerime Ekle

Eleman mı Arıyorsunuz?

250 Bin firma aradığı elemanı burada buldu. Hemen iş ilanınızı yayınlayın ve milyonlarca iş arayan adaya hızlı ve kolay bir şekilde ulaşın.

Hemen İlan Yayınla 0216 606 14 12

Özgeçmiş Oluşturun!

Binlerce online iş fırsatı arasından, aradığınız işe hızlı ve kolay bir şekilde ulaşın.

Yeni iş fırsatları, başvuru durumu ve firmadan gelen mesajlardan haberdar olmak ister misiniz?