facebook

Favori İş İlanları

Seçtiğiniz iş ilanlarını favorilerinize ekleyebilirsiniz. İş başvurusu yapmak için daha sonra kullanabilirsiniz.

Pozisyon
 (1 Seçim)
Akaryakıt Pompa Görevlisi
Bölüm
 (0 Seçim)
Sektör
 (0 Seçim)
Cinsiyet
 (0 Seçim)
Çalışma Şekli
 (0 Seçim)
Tarih
 (0 Seçim)
Diğer Seçenekler
(0 Seçim)
marker

Akaryakıt Pompa Görevlisi iş ilanları

Akaryakıt Pompa Görevlisi Arayanlar

Akaryakıt Pompa Görevlisi iş ilanları ve eleman ilanları ile aradığın işi bul. Akaryakıt Pompa Görevlisi iş ilanları seni bekliyor. İş ilanları Akaryakıt Pompa Görevlisi iş fırsatları burada!

Akaryakıt Pompacısı İş İlanları

Akaryakıt pompacı iş ilanları benzin istasyonlarında eleman çalıştırmak üzere verilir. Bu ilanlar genellikle konaklamalı ve / veya vardiyalı çalışma şeklindedir. Bu ilanlarla ilgileniyorsanız pompa istasyonlarındaki akaryakıt pompası ile ilgili elektronik ürünler kullanabilmeniz gereklidir. Benzin istasyonunda müşteri ile ilk karşılaşan kişi siz olursunuz. Bu da istasyonun tüketiciye yönelik yüzü olduğunuz anlamına gelir. Dolayısıyla akaryakıt pompacısı olacak kişinin müşteri hizmetlerinde de deneyimli olması beklenir. Akaryakıt pompacı iş ilanları İstanbul ve diğer şehirlerdeki kriterler, bölgeye göre değişir. Ancak temelde hukuki olarak ve işin özelinde çalışma kriterlerini sağlayan her aday bu işe başvurabilir. Günümüzde akaryakıt istasyonlarında hem çalışan hem de müşterinin işlerini kolaylaştıracak pratik çözümler sunulur. Bununla birlikte zincir benzin istasyonu markaları akaryakıt pompacılarına dönemsel olarak çeşitli eğitimler de vererek bilgilerini güncel tutar. Personel eğitimi ve müşteri ilişkileri açısından, güncel akaryakıt pompacı iş ilanları lise ve dengi okul mezuniyeti ile yabancı dil kriterlerini de içerebilir.

Akaryakıt Pompacısı Ne İş Yapar?

Akaryakıt pompacısı petrol ve benzin istasyonlarında çalışan bir profesyoneldir. Müşterilerinin araçlarına benzin veya diğer akaryakıt ürünleri sağlayan istasyonda, aracın ilgili deposunu yakıt ile doldurma görevini yapar. En önemli sorumlulukları arasında şunlar vardır:

  • Müşterinin istediği yakıt miktarını ilgili pompa makinesine doğru şekilde girmek
  • Aracın deposuna doğru yakıt ikmalini gerçekleştirmek
  • İstenen yakıt miktarına karşılık gelen ücreti müşteriden tahsil etmek veya istasyon kasasının tahsili için bilgilendirme yapmak
  • Pompa üzerinde pos makinesi varsa, müşterinin kartından, aldığı akaryakıtın karşılığı olan miktarı çekmek için gerekli işlemleri yapmak

Petrol pompacı arayanlar bu temel hizmetlerin yanı sıra bu işi yapmak isteyen görevliden şu işleri de bekleyebilir:

  • Petrol istasyonunun bakımı ve temizliği - özellikle akaryakıt ikmali sağlayan pompaların temizliğinin sürekliliğinin sağlanması
  • İstasyonda oluşan arızaların giderilmesi veya bunun için yetkili kişilere haber verilmesi
  • Akaryakıt ikmalinin yanı sıra araçlarının diğer ihtiyaçlarını temin etmek isteyen müşterilere yardım edilmesi
  • Müşterilere ait araçlarda bulunan yağ - su gibi depoların kontrolü ve gerekiyorsa içerisindeki malzemelerin tazelenmesi.

Akaryakıt Pompacısı İş İlanlarına Nasıl Başvurabilirim ?

Akaryakıt pompacısı ilanlarına başvurmak için öncelikle güncel duyuruları takip etmeniz gerekir. Pompacı arayan benzin istasyonları ve firmaların güncel duyurularına Eleman.net üzerinden ulaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra gelişmelerden sürekli haberdar olabilmek için firmaların internet sitelerini ve sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz. Eleman.net'teki başvurunuzda güncel CV'nizi göndermeniz önemlidir. Bu nedenle özgeçmişinizi ve bilgilerinizi sürekli güncellemelisiniz. Pompacı arayan firmalar genellikle başvurunuzla birlikte referans da isteyebilir. Bunun yanı sıra başvurunuzu yaparken işe alım sürecinde istenen belgeleri daha önceden hazırlayıp, online ortamda var ise şirketin başvuru formunu da doldurarak işleri hızlandırabilirsiniz. İşe alım sürecinde yapılacak yüz yüze görüşmelerde işle ilgili bilginiz olduğunu belirtmek için bir ön araştırma yapmanız da bu süreci kolaylaştıracaktır.

Akaryakıt Pompacısı İş İlanlarında Aranan Özellikler Nelerdir?

Akaryakıt pompacısı iş ilanları aranan elemanlar hakkında açık ve net bilgiler içermelidir. Bu ilanlarda aday elemanların görev tanımlarının da detaylı şekilde anlatılmış olması süreci hızlandırır. Akaryakıt pompacı arayanlar adayların ilk ve ortaöğretim mezunu olmasını bu iş için yeterli görür. İlanlarda ilkokul - ortaokul mezunu eleman arandığını görebilirsiniz. Bu ilanların ortak özellikleri, aradıkları adaylarda güleryüz ve pozitif iletişime öncelik vermeleridir. Benzin istasyonu tekil veya zincir bir markanın şubesi olabilir. Her iki durumda da adayların iletişime sıcak kişiler olması beklenir. Akaryakıt pompacısı çoğu zaman, benzin istasyonlarında markanın müşteriyle iletişime geçtiği tek kişidir. Dolayısıyla istasyonun kurumsal kimliğinin temsilcisidir. Bu nedenle de müşteri odaklı, güleryüzlü hizmet vermesi ilanlarda öncelikli olarak belirtilir.

Akaryakıt Pompacısı Arayan Firmalar Hangileridir?

Akaryakıt pompa elemanı arayanlar ve bunun için ilan verenler genellikle şehir merkezlerinde veya şehirlerarası yollarda bulunan istasyonlardır. Bu firmalar, profesyonel ve deneyimli akaryakıt pompa elemanları bulmak için çeşitli dönemlerde ilan verirler. Pompacı arayan işyerleri arasında otomotiv, inşaat ve lojistik gibi sektörler de yer alır. Bu iş ilanları genellikle ücretli ve tam zamanlı olarak yayınlanır. Akaryakıt pompacı iş ilanları Ankara, İzmir ve İstanbul gibi kalabalık şehirlerde genellikle gün içinde vardiyalarla çalışan elemanlar arayacak şekildedir. Şehirlerarası yollarda ise çalışma koşullarında farklılık olabilir. Eğer akaryakıt pompacısı olarak çalışmak isterseniz, koşullarını ve vardiya sistemlerini tüm detayları ile öğrenip iş başvurusunu ona göre yapabilirsiniz.

Akaryakıt Pompacısı Çalışma Koşulları Nelerdir?

Akaryakıt pompa iş ilanları genellikle shifting sistemine göre çalışacak adayları arayacak şekilde düzenlenir. Bu istasyonlar genellikle günün 24 saati hizmet verir. Bu nedenle akaryakıt pompacıları da gündüz ve gece bölüşümlü olarak çalışır. Ayrıca hafta içi ve sonu olmak üzere tüm gün yapılan bir iştir. Pompacılar sıcak veya soğuk hava koşullarında çalışır. Çalışma alanları açıktır. Dolayısıyla çok işlek istasyonlarda yoğun bir şekilde çalışmak zorundadırlar. Akaryakıt pompacısı maaşları genellikle aylık olarak ödenir. Yatılı pompacı arayanlar ek ödemeler ve / veya kalacak yer gibi hizmetlerden hangilerini vereceğini de ilanda belirtmelidir. Akaryakıt pompacısı ilanı için görüşmeye gittiğinizde tüm şartları detaylarıyla öğrenmeniz önemlidir. Pompacılar yıllık izin, sigorta ve yemek gibi haklardan faydalanırken, firmaların çeşitli avantajlarını da göz önünde bulundurmalıdır. Akaryakıt pompacı maaşları ise 2023 yılında en düşüğü 8.500 TL, ortalama 10.700, en yüksek de 15.700 TL şeklinde belirlenmiştir. Siz de ihtiyaçlarınıza ve yetkinliklerinize en uygun ilanlara başvurabilirsiniz.

Gizle Devamını Göster

Akaryakıt Pompacısı Sık Sorulan Sorular

Pompacı Olmak İçin Yaş Sınırı Var Mı?

Yakıt istasyonlarında pompa görevlisi olarak çalışmak için 18 yaşında olmanız gerekmektedir.

Akaryakıt Pompacısı Nasıl Olunur?

Akaryakıt pompacısı olmak için özel bir eğitim bulunmamaktadır. İlanlardan aranan özellikleri karşılıyorsanız iş ilanlarına başvurabilir, kabul edilmeniz durumunda istihdam edilebilirsiniz. eleman.net'teki pompacı iş ilanlarına göz atarak aranan özellikler hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Pompacı İşi Zor Mu?

Akaryakıt pompa görevlisi olmak genel olarak zor bir iş değildir. Pompa görevlileri vardiyalı çalışırlar. Bu işi yapmayı düşünüyorsanız görev sırasında sahte para almamaya dikkat etmeli, müşterinin talep ettiği yakıt miktarını doğru anlayıp araca doğru miktarda doğru yakıtı koymalısınız. Tempolu bir çalışma ortamı sizi sıkmayacaksa bu iş size zor gelmeyecektir.

Gizle
Devamını Göster
Pompacı Akaryakıt Satış Görevlisi

Pompacı Akaryakıt Satış Görevlisi Ne İş Yapar, Ne Kadar Maaş Alır?

Pompacı, akaryakıt satış istasyonlarında taşıtlara akaryakıt doldurma, satış bedelini tahsil etme ve istasyondaki akaryakıt tanklarının bakım ve kontrol işlemlerini yapma bilgi ve becerisine sahip kişidir. Araçları istasyon içinde yönlendirmek ve bu süre zarfında araçla ilgili gerekli tüm bakımları yapmak temel görevlerindendir. Pompacı olabilmek için lise mezunu olmak yeterlidir.

Pompacı Akaryakıt Satış Görevlisi Nedir, Nasıl Olunur?
Pompacı Akaryakıt Satış Görevlisi Maaşları

İş İlanları

Yeni iş arıyorsan hemen özgeçmiş oluştur firmalarla mesajlaşmaya başla, video özgeçmişinle oturduğun yerden iş bul.

Özgeçmiş Oluştur

Aradığınız "Akaryakıt Pompa Görevlisi" İlanını Hemen Bulun!

350 Bin firma ve 20 Bin aktif iş ilanı ile her sektörden iş ilanı Eleman.net'te. Hemen özgeçmişinizi oluşturun, ilanları inceleyin, başvurunuzu yapın ve aradığınız işe ulaşın.

Hemen Özgeçmiş Oluştur