facebook

Favori İş İlanları

Seçtiğiniz iş ilanlarını favorilerinize ekleyebilirsiniz. İş başvurusu yapmak için daha sonra kullanabilirsiniz.

Pozisyon
 (1 Seçim)
Estetisyen
Bölüm
 (0 Seçim)
Sektör
 (0 Seçim)
Cinsiyet
 (0 Seçim)
Çalışma Şekli
 (0 Seçim)
Tarih
 (0 Seçim)
Diğer Seçenekler
(0 Seçim)
marker

Estetisyen iş ilanları

Estetisyen Arayanlar

Estetisyen iş ilanları ve eleman ilanları ile aradığın işi bul. Estetisyen iş ilanları seni bekliyor. İş ilanları Estetisyen iş fırsatları burada!

Estesisyen İş İlanları

Meslek hayatınızda güzellik ve bakım alanında ilerlemek istiyorsanız estetisyen iş ilanları ve duyurularına göz atmalısınız. Peki, kariyerinizi geliştirmek istediğiniz bu iş alanının tüm detaylarını öğrenmek ister misiniz?

Estetisyen Ne İş Yapar?

Estetisyen iş ilanları bu meslekte çalışanlarının neler yaptığına dair genel bir bilgi verir. Bununla birlikte kariyerlerini bu alanda geliştirmek isteyenlerin genellikle sorduğu sorular arasında estetisyen ne iş yapar ve üzerine düşen sorumluluklar nelerdir, gibi temel konular vardır. Estetisyen, kişinin güzellik ve bakımı ile ilgili hizmetleri sunar. Bu hizmetler arasında cilt, tırnak ve benzeri bakımların yanı sıra makyaj, epilasyon gibi uygulamalar da vardır. Estetisyenlik, belirli kişilere sürekli olarak veya farklı kişilere çeşitli periyotlarla hizmet verilmesini içerebilir. Estetisyen, güzellik sektörü içinde yer alan mesleklerden biridir. Dolayısıyla müşteriye vereceği hizmet de bireysel olarak o kişinin ihtiyaçlarının yoğunlaştığı bakım, güzellik uygulamalarından biri olur.

Estetisyen Olmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Profesyonel estetisyen olmak isteyen kişiler, öncelikle lise mezuniyetine kadar olan eğitim sürecini tamamlamalıdır. Daha sonra Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Güzellik Uzmanlığı Kursu unvanına sahip kurumlardan ilgili eğitimi alarak sertifikaya hak kazanmalıdır. Bunun yanı sıra, Anadolu / Kız Meslek Liselerinin ";Kuaförlük ve Cilt Bakımı" bölümünü tamamlayan öğrenciler de estetisyen olabilir. Estetisyen olmak için İŞKUR üzerinden de eğitim alabilirsiniz. Estetisyenlik, eğitimini alıp sınavlarını geçtikten sonra tamamlanan bir süreç değildir. Kariyerinizde ilerlemek için estetisyenlik alanındaki gelişmeleri, trenledi takip etmeli ve yeni eğitimler alarak görüşünüzü geliştirmelisiniz.

Estetisyen İş İlanlarında Aranan Özellikler

Estetisyen iş ilanları genellikle aşağıdaki ortak özellikleri içerir:

 • Lisans: Estetisyen ilanları genellikle lisanslı bir çalışan aradıklarını belirtir.
 • Teknik bilgi: Estetisyen ilanlarında, adayın cilt bakımı, makyaj uygulaması, tırnak, saç ve vücut bakımı gibi teknik konularda bilgi sahibi olması özelliği aranır.
 • Müşteri ilişkileri: Estetisyenlik hizmeti müşteri odaklıdır. Dolayısıyla ilanlarında genellikle müşteri memnuniyetini önemseyen adaylar arandığı belirtilir.
 • Sağlık ve hijyen: Estetisyen ilanlarında sağlık ve hijyen kurallarına uymayı yaşam biçimi haline getirmiş adaylar aranır. Bu kuralları kendi hayatında ve çalışma ortamında uygulayan estetisyenler her zaman öncelikli olarak tercih edilir.
 • Deneyim: Estetisyen ilanları genellikle deneyimli kişiler aradıklarını belirtir.
 • Çalışma saatleri: Müşteri hizmeti verilen yere göre değişebilen çalışma saatlerine göre ilan verilir.
 • Yer: Estetisyenlerin genellikle belirli bir merkezde çalışması gerekir. Uzaktan çalışma gibi alternatifler bu meslek için uygun değildir. Bunun için sizin, yaşadığınız şehirdeki ilanlara odaklanmanız gerekir. Ankara estetisyen iş ilanları gibi, şehir odaklı aramalar yaparak ilgili ilanları daha rahat bulabilirsiniz.
 • İletişim becerileri: Estetisyen ilanları genellikle iyi bir iletişim becerisi olan bir estetisyen aradıklarını belirtir.

Estetisyen Olarak Hangi Sektörlerde Çalışabilirim?

Estetisyen olarak çalışmak isteyenlerin görev alacağı sektörler spesifiktir. İlana başvuru yaparken size uygun çalışma ortamını göz önünde bulundurabilirsiniz. Çalışma koşulları arasına part time estetisyen iş ilanları da görebilirsiniz. Estetisyen olarak en fazla güzellik, sağlık, turizm sektörlerinde eleman arayışı olur. Güzellik sektöründe uygulama ve satış temelli iki ayrı estetisyen iş ilanı görebilirsiniz. Uygulama temelli ilanlar güzellik salonları, spa merkezleri gibi yerler için verilir. Satış temelli ilanlar ise kişisel bakım ürünleri satan mağazalar tarafından verilir. Sağlık sektöründe ise genellikle estetisyen arayan tıp merkezleri ile ilgili ilanları görebilirsiniz. Tıp merkezlerinde yapılan çeşitli uygulamalardan sonra estetisyen ve güzellik uzmanlarına ihtiyaç duyulur. Turizm sektöründe de estetisyen ilanları ile karşılaşmanız mümkündür. Özellikle turistik bölgelerde hizmet veren otel veya benzeri merkezlerde, estetik bakım ve makyaj uygulama gibi işler için estetisyene ihtiyaç duyulur.

Estetisyen Arayan Firmalar Hangileridir?

Müşteri kitlesine ve verdiği hizmete göre farklılaşan estetisyen ihtiyaçları olabilir. Örneğin muhafazakar bireylere hizmet sunan yerler erkek estetisyen iş ilanları verebilir. Genel olarak estetisyen arayan firmaları şöyle sıralamak mümkündür:

 • Güzellik salonları: Estetisyenlerin çalışma alanları yoğun olarak güzellik salonlarıdır. Bu salonlarda cilt, tırnak, saç ve vücut bakımı ile makyaj uygulamaları gibi hizmetler gerçekleştirirler.
 • Spa merkezleri: Estetisyenler, spa merkezlerinde cildin bakımı, vücut bakımı, masaj gibi hizmetler sunarlar.
 • Sağlık merkezleri: Estetisyenler, sağlık merkezlerinde güzellik ve bakım ağırlıklı uygulama hizmetleri verir.
 • Tatil köyleri: Estetisyenler, tatil köylerine gelen müşterilerin tercihleri doğrultusunda cilt, vücut, tırnak, saç gibi bakımlarına yönelik hizmetler sunar. Bunun yanı sıra makyaj ve spa hizmetlerini de gerçekleştirebilirler. Tatil bölgelerinde yayımlanan, Antalya estetisyen iş ilanları gibi duyurular genellikle bu tarz işler içindir.
 • Kişisel bakım ürünleri satan dükkanlar: Estetisyenler kişisel bakım ürünleri satan dükkanlarda ilgili markaların bakım uygulamalarına dair hizmetler sunar ve bilgilendirme yaparlar.
 • Hastaneler: Estetisyen arayan hastaneler ilanlarında özel bakım hizmeti veya uygulamalardan söz edebilir. Hastane yönetimi, estetisyenin, hastanın ihtiyacı doğrultusunda bakım hizmeti sunması için görevlendirir. Bu bakım hizmetleri genellikle, medikal altyapılı ve özel eğitim gerektiren işler olabilir. Özellikle estetik cerrahi veya cilt ile ilgili tedavilerden sonra uygulanacak bakımlar öncelikli görevleri arasındadır.
 • Dermatoloji merkezleri: Estetisyen arayan dermatologlar genellikle uygulanan tedavi amaçlı hizmetlerden sonraki bakım süreci için kalifiye elemanlara ihtiyaç duyar.
 • Kişisel hizmet: Estetisyenler kişisel olarak kendilerine müşteri alarak, evde cildin bakımı, makyaj uygulaması, tırnak bakımı, saç bakımı ve vücut bakımı gibi hizmetler sunabilirler.

Estetisyen Maaşları

Estetisyen maaşları kişinin bilgisine ve deneyimine göre değişir. Bununla birlikte çalışılacak kuruma göre de maaş bilgileri farklılaşabilir. Genel olarak estetisyen maaşları 2023'te şöyledir:

 • Minimum 9.750 TL
 • Ortalama: 12.200 TL
 • Maksimum: 28.000 TL

Estetisyen Olarak Nasıl İş Bulabilirim?

Eğitiminizi tamamladıktan ve estetisyen sertifikasını aldıktan sonra, bulunduğunuz şehirdeki iş ilanlarına bakabilirsiniz. Eleman.net arama kriterlerini kullanarak bunu yapabilirsiniz. Örneğin İzmir estetisyen iş ilanları için bir arama yapmak isterseniz, filtrelerinizi İzmir iline göre ayarlayabilirsiniz. Bulunduğunuz şehirde hangi sektörde çalışmak istiyorsanız aramanızı ona göre sınırlayabilirsiniz. Doktor yanında estetisyen iş ilanları bulmak için sağlık sektörü üzerinden Eleman.net'te arama yapabilirsiniz. Estetisyen iş ilanları hastane ve benzeri yerler için ekstra eğitim almanız gerekebilir.

Gizle Devamını Göster
Estetisyen

Estetisyen Ne İş Yapar, Ne Kadar Maaş Alır?

Estetisyen; cilt sorunlarını çözüme kavuşturan, sağlıklı ve canlı görünmesi için gerekli uygulamaları yapan kişidir. Aynı zamandan cilt temizliğinden lekelerin yok edilmesine, botokstan mezoterapi işlemlerine kadar tüm uygulamaları gerçekleştiren kişidir. Cilt işlemlerinin yanı sıra epilasyon, makyaj ve vücut bakım uygulamaları da estetisyenler tarafından yapılır. “Estetisyen nerede çalışır?” sorunun yanıtından pozisyonun çalışma koşulları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Estetisyenler, güze... Devamını Göster

Estetisyen Nedir, Nasıl Olunur?
Estetisyen Maaşları

İş İlanları

Yeni iş arıyorsan hemen özgeçmiş oluştur firmalarla mesajlaşmaya başla, video özgeçmişinle oturduğun yerden iş bul.

Özgeçmiş Oluştur

Aradığınız "Estetisyen" İlanını Hemen Bulun!

350 Bin firma ve 20 Bin aktif iş ilanı ile her sektörden iş ilanı Eleman.net'te. Hemen özgeçmişinizi oluşturun, ilanları inceleyin, başvurunuzu yapın ve aradığınız işe ulaşın.

Hemen Özgeçmiş Oluştur