Pozisyon
 (1 Seçim)
Harita Teknikeri
Bölüm
 (0 Seçim)
Sektör
 (0 Seçim)
Cinsiyet
 (0 Seçim)
Çalışma Şekli
 (0 Seçim)
Tarih
 (0 Seçim)
Diğer Seçenekler
(0 Seçim)
marker

Harita Teknikeri iş ilanları

Harita Teknikeri Arayanlar

En yeni Harita Teknikeri iş ilanları ve eleman ilanlarına Herkesten Önce Sen Başvur!

Harita Teknikeri İş İlanları

Arazi üzerinde çalışmaya uygun bir eğitim alan ve bu alanda yetkinlik sahibi olanlar için açılan harita teknikeri iş ilanları ile siz de mesleğe bir adım atabilirsiniz. Harita teknikeri iş arayanlar tarafından öncelikle mesleğin tanımı, gereklilikleri ve sorumlulukları iyi anlaşılmalı ardından iş başvuru yapılarak mülakata girilmelidir. Mesleğe hakimiyet, yetkinlikler ve ekstra sertifikalar sizi diğer adaylardan öne çıkarır.

Harita Teknikeri Nedir, Ne İş Yapar?

Harita teknikeri, arazi üzerindeki tüm detayları uygun ölçüm cihazlarını kullanarak kayıt altına alan ekibin bir parçasıdır. Mühendis ve teknisyenin yanı sıra işçilerin dahil olduğu ekip harita teknikleri kullanarak arazi koşullarını belgeler. Harita teknikeri olmak için üniversitede Harita ve Kadastro Bölümü mezun olunmalıdır. Peki, harita teknikeri ne iş yapar?

 • Harita planlarının oluşturulma sürecinde üzerine düşen görevleri tamamlar.
 • Metro kazısı, doğalgaz hattı ve yol altyapı çalışmaları içerisinde yer alır.
 • Harita mühendisinin gözetiminde belgeleme ve raporlama işlerini tamamlar.
 • Harita çizimi, taşınmaz değerlendirmesi, harita ve ölçek hesaplamaları yapar.
 • Bilgisayar destekli çizim programları ile harita ölçekleme ve detaylandırmasından sorumludur.

Harita Teknikeri İş İlanlarında Öne Çıkan Özellikler Nelerdir?

Harita teknikerliği arazi üzerinde çalışmayı gerektirdiği için zorlayıcı bir meslek olabilir. Bu nedenle harita teknikeri arayanlar sadece mesleki yeterliliğe bakmakla kalmaz kişinin fiziksel durumundan karakterine birçok açıdan adayları denetler. Harita teknikeri alımı başvurusu yapmadan önce adayın bu zorlayıcı meslek konusunda yeterliliğini sorgulaması ve ilanın açıklamalarını iyi okuması gerekir.

Harita şehir içinde düz alanda çıkarılabileceği gibi dağlık zorlu arazilerde de çıkarılabilir. Kazı çalışmaları, alt yapı çalışmaları nedeniyle alerjiyi tetikleyen durumlar yaşanabilir. Ayrıca uzun süre yağmur ya da güneş altında açık havada bulunması gerekebilir. Bu nedenle işe alım öncesi firmalar adaylar hakkında yetenek ve eğitimin yanı sıra detaylı bir analiz yapar. İş ilanlarında öne çıkan özellikler ise:

 • Harita teknikerleri sayısal becerilere sahip, analitik düşünme kabiliyeti olan çözüm odaklı kişiler olmalıdır.
 • Uzun süre açık alanda çalışmak için fiziki ve psikolojik sağlık iyi durumda olmalı ve aday mesleğin zorluklarını kabul etmelidir.
 • Ekiple birlikte iş yürütülmesi gerektiği için iletişim yeteneği kuvvetli, ekip çalışmasına yatkın ve uyumlu bir karakter aranır.
 • Sözleşme üzerinden yapılan işlerin zamanında teslim edilmesi gerektiği için yeterli teknik donanım, işi zamanında teslim edecek disiplin ve zaman yönetimi becerisi olmalıdır.
 • Erkekler için askerliğin tamamlamış olması şartı aranır.
 • B sınıfı araç ehliyetinin bulunması gerekir.
 • Seyahat engelinin olmaması ya da belirli bir bölgede ikamet etmesi şartı vardır.
 • İyi derecede yabancı dil bilmek önemli olur.
 • İşin gerektirdiği çizim programlarının en güncel versiyonlarını iyi derecede kullanabilmek gerekir.
 • Firmanın kullandığı hesaplama programını bilmek de şartlar arasındadır.

Harita Teknikeri Maaşı

Harita teknikeri maaşı firmaya göre farklılık göstermekle beraber genellikle şu aralıktadır:

 • En düşük maaş: 14.300 TL
 • Ortalama: 18.000 TL
 • En yüksek: 36.500 TL

Siz de harita teknikeri arayan firmalar tarafından verilen ilanlara ulaşmak ve iyi şartlara sahip bir iş istiyorsanız kriterlerinize uygun firmalara Eleman.net aracılığıyla başvurabilirsiniz.

Gizle Devamını Göster

Harita Teknikeri Sık Sorulan Sorular

Harita Teknikeri İş İlanlarına Nasıl Başvurabilirim?

Harita teknikeri iş ilanlarını araştırdıktan sonra başvuru yapmak istiyorsanız öncelikle Eleman.net üzerinden bir özgeçmiş tanımlamanız gerekir. Dilerseniz ilana başvuru yapmadan önce hazır CV yükleyebilirsiniz. CV hazırlayacak vaktiniz yoksa ve elinizde bulunmuyorsa ";Hızlı CV Oluştur" kısmı işinize yarar. Beğendiğiniz ilanın üzerine tıkladığınız zaman işveren bilgileri ile hazırlanmış detaylı sayfaya ulaşırsınız. Bu sayfada işverenin teklif ettiği ücret, yol ve yemek hakları, iş tanımı, aday şartları gibi farklı kalemler açıklanır. Ayrıca bilgi girilmişse firmanın kendini tanıttığı yazıdan işveren hakkında fikir edinebilirsiniz. İşi beğendiyseniz sayfanın en altındaki ";Başvur" sekmesini kullanarak CV'nizi işverene gönderebilirsiniz. Deneyimli ya da yeni mezun harita teknikeri iş ilanları gibi farklı açıklamalara dikkat edip şartları taşıdığınız ilana başvuru gönderdiğiniz zaman uygun bulunursanız sözlü bir mülakata çağrılırsınız. Çoğunlukla İK departmanı tarafından yapılan mülakatta başarılı olursanız işe size başvuru sayfasında belirtilen şartlar ile başlarsınız.

Harita Teknikeri İş İlanlarına Nasıl Ulaşabilirim?

Yaşadığınız şehre özel arama yapıyorsanız Eleman.net üzerinden ";harita teknikeri iş ilanları Ankara" gibi detaylı arama yapabilirsiniz. Bu arama sonucunda size sadece Ankara ilindeki harita teknikeri iş ilanları gösterilir. Dilerseniz harita teknikeri iş ilanları İzmir, İstanbul, Bursa gibi seçenekleri filtreleyerek seçebilir, birden fazla şehirde aynı anda ilan bulabilirsiniz. Yeterince ilanla karşılaşmıyorsanız ve seyahat engeliniz yoksa Türkiye geneli arama yaparak da ilanlara ulaşmanız mümkündür.

Harita Teknikeri Arayan Firmalar Nelerdir?

Harita teknikeri iş imkanları devlette olabileceği gibi özel sektör içinde de bulunabilir. Devlet kurumlarında harita teknikeri olmak için KPSS'den yeterli puan alınarak atanmak gerekir. Özel sektörde harita teknikeri olmak için firmanın yayınladığı ilanlara başvurarak mülakatta başarı sağlanmalıdır. Harita teknikeri tersaneler, inşaat şirketleri, yol ve alt yapı çalışmaları yapan firmalarda çalışma imkanına sahiptir. Özgeçmişi kuvvetli olan ve iyi derecede yabancı dil bilen adaylar uluslararası firmalarda da çalışabilir. Türkiye'de ihale alarak iş yapan yabancı firmalar ya da yurtdışında ihale alarak iş yapan Türk firmalar çalışabilecekleri alanlardandır. Ekstra sertifikalar alarak haritalama ve çizim becerisini artıran adaylar için çok daha kapsamlı firmalarda iş olanağı bulunur.

Gizle
Devamını Göster

İş İlanları

Yeni iş arıyorsan hemen özgeçmiş oluştur firmalarla mesajlaşmaya başla, video özgeçmişinle oturduğun yerden iş bul.

Özgeçmiş Oluştur

Favori İş İlanları

Seçtiğiniz iş ilanlarını favorilerinize ekleyebilirsiniz. İş başvurusu yapmak için daha sonra kullanabilirsiniz.

Aradığınız "Harita Teknikeri" İlanını Hemen Bulun!

350 Bin firma ve 20 Bin aktif iş ilanı ile her sektörden iş ilanı Eleman.net'te. Hemen özgeçmişinizi oluşturun, ilanları inceleyin, başvurunuzu yapın ve aradığınız işe ulaşın.

Hemen Özgeçmiş Oluştur