Pozisyon
 (1 Seçim)
Hemşire
Bölüm
 (0 Seçim)
Sektör
 (0 Seçim)
Cinsiyet
 (0 Seçim)
Çalışma Şekli
 (0 Seçim)
Tarih
 (0 Seçim)
Diğer Seçenekler
(0 Seçim)
marker

Hemşire iş ilanları

Hemşire Arayanlar

En yeni Hemşire iş ilanları ve eleman ilanlarına Herkesten Önce Sen Başvur!

Hemşire İş İlanları

Hemşireler, sağlık sektöründe oldukça önemli rolleri bulunan kişilerdir. Birçok sağlık kurumunda hastalara, ailelere ve topluluklara bakım ve destek sağlarlar. Hemşireler ayrıca sağlık eğitimini teşvik ederek insanların yaşamlarında fark yaratmak için çalışırlar. Hemşireler pediatri, onkoloji, cerrahi hemşireliği, yoğun bakım hemşireliği ve daha birçok farklı uzmanlık alanında istihdam imkânı bulabilir. Sağlık uzmanlarına yönelik artan taleple birlikte hemşire iş ilanları arasında da artış görülür. Eleman.net aracılığı ile hemşire alımı gerçekleştiren kurum ve kuruluşları il ve ilçelere göre kolayca arayabilir, uygun ilanlara başvuru gerçekleştirebilirsiniz.

Hemşire İş İlanlarında Aranan Özellikler Nelerdir?

Hemşirelik, çok çeşitli beceriler ve nitelikler gerektiren zorlu bir meslektir. Hemşire ilanları, pozisyon için değerlendirilmek üzere potansiyel başvuracak kişilerin sahip olması gereken nitelikleri listeler. İletişim, detaylara dikkat, empati, problem çözme yeteneği, organizasyon becerileri, çoklu görev gibi nitelikler, hemşire arayan kurumlar tarafından işe alırken aranması gereken önemli özelliklerden sadece birkaçıdır. Hemşire iş ilanları, tüm adayların pozisyon için kalifiye olmasını sağlamak amacıyla sertifikalar veya lisansla ilgili özel gereklilikleri de içerir. Hemşire arayan firmalar ayrıca ne tür bir hemşire aradıklarını kayıtlı hemşire, sertifikalı hemşire yardımcısı gibi ve onlardan hangi görev/sorumlulukların isteneceğini de belirtir. Ayrıca belirli bir görev için “hemşire aranıyor” ilanı da verilebilir. Diyaliz, yoğun bakım, anestezi, evde bakım hemşiresi gibi bu ilanlar çeşitlenir.

Hemşire iş ilanlarında öne çıkan başlıklar şöyle sıralanabilir:

  • Sağlık meslek liselerinin veya üniversitelerin hemşirelik bölümlerinden mezun olmak
  • Gelişime açık olmak
  • Ekip çalışmasına uyum sağlamak
  • İş sorumluluğu bilinci taşımak
  • Esnek çalışma saatlerine uyum göstermek
  • Etik çalışma ahlakına sahip olmak
  • Hasta memnuniyetine önem vermek

Hemşire Hangi Sektörlerde Çalışır?

Hemşireler, hem hastanelerde hem de diğer ortamlarda hastalara çok çeşitli hizmetler sunan sağlık sisteminin önemli bir parçasıdır. Hastaların sağlığına ve esenliğinine yardımcı olmak için tıbbi bakım, duygusal destek, eğitim sağlarlar. Hemşireler; hastaneler, klinikler, poliklinikler, bakımevleri, huzurevleri, doktor muayenehaneleri, okullar, evde sağlık kurumları dahil olmak üzere çeşitli ortamlarda çalışabilirler. Klinik ve polikliniklerde bulunan farklı birimler de hemşirelerin çalışma alanını genişletir. Hemşirelerin; kardiyoloji, dermatoloji, beyin cerrahi, genel cerrahi, üroloji, diyabet, kadın hastalıkları gibi birçok dalda çalışma imkânı vardır. Ayrıca hasta sonuçlarını iyileştirmeye yardımcı olmak için araştırma, halk sağlığı ortamlarında da görev alabilirler. Hemşirelerin çalışma alanları arasında iş yerleri de bulunur. İş yerinde doktor ve hemşire çalıştırma zorunluluğu olan büyük firmalar tarafından da hemşire ilanı verilir.

Hemşire Arayan Firmalar Nelerdir?

Hemşirelik talep gören bir meslektir ve ekiplerine katılmak için aktif olarak deneyimli hemşire arayan şirketler fazladır. Hastaneler, bakımevleri, sağlık tesisleri, evde sağlık hizmeti kuruluşları gibi şirketlerin tümü, kaliteli hasta bakımı sağlamak için nitelikli hemşire arar. Ayrıca acil tıp teknisyenleri, kayıtlı hemşireler RN veya lisanslı pratik hemşireler LPN gibi özel becerilere sahip kişiler için de ilanlar vardır. Hemşire arayan iş yerleri arasında birçok farklı sağlık kurumu yer alır. Sağlık ve sosyal hizmetler sağlayan kurumlar, yaşlı bakım hizmetleri verecek hemşire için ilan yayınlarken özel poliklinikler de ekibe dahil olacak sağlık çalışanı için arama gerçekleştirir. Sağlık meslek yüksekokullarından, üniversitelerin tıp bölümünden yeni mezun olan ya da sağlık sektöründe deneyimli kişilere kadar her hemşire için niteliklere ve deneyimlere uygun bir iş ilanı mevcuttur.

Hemşire Aranan Şehirler Hangileridir?

Artan nüfusla birlikte, tıbbi yardıma ihtiyacı olanların bakımına yardımcı olmak için hemşirelere gereksinim duyulur. Birçok şehir, sağlık ihtiyaçlarını karşılamak adına nitelikli hemşire arayanlar listesinde yer alır. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa gibi metropol şehirlerde açılan yeni hastanelerde hemşire ilanı açılırken kentlerin diğer sağlık kurumları için de bu arayış geçerlidir. Sadece büyük şehirlerde değil Türkiye’nin diğer illerinde de hemşire arayan firmalar vardır. Kocaeli’de evde bakım hizmeti veren hemşire, Balıkesir’de otelde çalışacak hemşireye kadar hemen hemen her ildeki hemşire güncel ilanları listesine ulaşılabilir.

Gizle Devamını Göster

Hemşire Sık Sorulan Sorular

Hemşire çalışma alanı nasıldır?

Her hemşirenin çalışma alanı birbirinden farklıdır. Bunu seçilecek olan bölüm değiştirir. Ameliyathane hemşireleri için daha yoğun bir tempo geçerliyken bu durum evde bakım hizmeti veren hemşireler için geçerli olmayabilir. Kurumun çalışma politikası ile bağlı olan çalışma durumunu başvuru yapmadan önce ilan içeriğinden de inceleyebilirsiniz. İlan veren bazı şirketler, esnek çalışma saatlerine uygun hemşire ararken bazıları yarı zamanlı sağlık çalışanı isteyebilir. Hemşirelerin oynadığı roller, çalıştıkları ortama göre değişir. Ancak tüm hemşireler hastalarına kaliteli bakım sağlamayı hedefler.

Hemşire iş ilanlarına nasıl başvurulur?

Çalışma şartları, aranılan özellikler, ilanda belirtilen diğer tüm detaylar sizin için uygunsa ilana kolayca başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için Eleman.net’te profil oluşturup CV’nizi hazırlamanız yeterlidir. Kurumun açmış olduğunu ilana üyeliğinizle beraber başvurunuzu yapabilirsiniz. Böylece hemşire arayan firma doldurmuş olduğunuz formu inceleyerek sizinle iletişim kurar.

Hemşire ilanlarına nasıl ulaşabilirim?

Eleman.net üzerinden hemşire iş ilanları araması gerçekleştirebilir, ilgili seçeneklere ulaşabilirsiniz. Bu aramayı bulunduğunuz ile ya da aradığınız birime göre de daraltabilirsiniz. Acil tıp, ağız ve diş sağlığı, ameliyathane, anestezi, fizik tedavi ve rehabilitasyon, evde bakım hizmeti gibi bölümler arasından uzmanlığınıza göre arama yapabilirsiniz. Böylelikle doğrudan ilgi alanınızdaki hemşire iş ilanlarını inceleyebilirsiniz.

Gizle
Devamını Göster

İş İlanları

Yeni iş arıyorsan hemen özgeçmiş oluştur firmalarla mesajlaşmaya başla, video özgeçmişinle oturduğun yerden iş bul.

Özgeçmiş Oluştur

Favori İş İlanları

Seçtiğiniz iş ilanlarını favorilerinize ekleyebilirsiniz. İş başvurusu yapmak için daha sonra kullanabilirsiniz.

Aradığınız "Hemşire" İlanını Hemen Bulun!

400 Bin firma ve 20 Bin aktif iş ilanı ile her sektörden iş ilanı Eleman.net'te. Hemen özgeçmişinizi oluşturun, ilanları inceleyin, başvurunuzu yapın ve aradığınız işe ulaşın.

Hemen Özgeçmiş Oluştur