Pozisyon
 (1 Seçim)
Montaj Elemanı
Bölüm
 (0 Seçim)
Sektör
 (0 Seçim)
Cinsiyet
 (0 Seçim)
Çalışma Şekli
 (0 Seçim)
Tarih
 (0 Seçim)
Diğer Seçenekler
(0 Seçim)
marker

Montaj Elemanı iş ilanları

Montaj Elemanı Arayanlar

En yeni Montaj Elemanı iş ilanları ve eleman ilanlarına Herkesten Önce Sen Başvur!

Montaj Elemanı İş İlanları

Sanayi tesisleri, mobilyacılık, otomotiv ve inşaat işleri gibi uzmanlık gerektiren işlerde bir cihazın, materyallerin, yapının ya da aracın teknik materyallerinin birleştirilmesinden sorumlu kişilere montaj elemanı denir. Pek çok sektörde montaj elemanı alımı yapılmaktadır. Montaj elemanları, kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektörde rahatça iş bulabilirler. Montaj elemanları, montaj ve bağlantı işlemlerini gerçekleştirir.

Montaj, kurulum anlamındadır. Montaj elemanı, kurulum işini yaparak cihazı ya da eşyayı kullanıma hazır hale getirir. Montaj elemanı yapacağı işin gereklerine uygun olarak eğitimlerini almalıdır. Bu eğitimler, montaj elemanının görevlerini eksiksiz ve kusursuz yerine getirilmesini sağlar. Teknik lise mezunları ve montaj eğitimi alan kişiler, daha kolay iş bulma imkanına sahiptir.

Montaj Elemanı İş İlanlarında Aranan Özellikler Nelerdir?

Montaj elemanı iş ilanları eleman arayan firma, sektör ve kuruluşça şu kriterler göz önünde bulundurularak verilir:

 • En az lise veya teknik lise mezunu,
 • Organizasyon becerisine sahip,
 • Takım çalışmasına uyumlu,
 • Vardiyalı ve esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilen,
 • Dikkatli, disiplinli ve titiz çalışabilen,
 • Yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilen,
 • Erkek adaylar için askerlik vazifesini yerine getirmiş olmalıdır.

İl dışı görevlendirme yapılacaksa, seyahat engeli bulunmayan ve ehliyeti olan elemanlara ihtiyaç duyulmaktadır. Bazı sektörlerdeki montaj elemanı arayanlar ilanlarında, en az 1 ya da 2 yıl süreli deneyimli eleman aranırken, bazı iş ilanlarında böyle bir şartın olmadığı görülebilir. Bir diğer özellik ise kimi sektörde lise mezunu olması yeterli iken, bazı sektörlerde de üniversitelerin teknikerlik bölümü mezunları aranmaktadır.

Montaj Elemanı Hangi Sektörlerde Çalışır?

Montaj elemanı arayan sektörlere baktığımızda, pek çok sektörden firma ve kuruluşların eleman ihtiyacı için ilan verdiğini görebilirsiniz. En fazla montaj elemanı arayan sektörler ise;

 • Otomotiv/ Makine Sanayi
 • Elektrik/Elektronik Sanayi
 • Maden ve Metal Sanayi
 • Ev eşyaları
 • Üretim ve Endüstriyel ürünler sektörlerinde görülmektedir.

Montaj elemanın sahip olduğu yetenekler makine montaj, mobilya montajı, mekanik montaj, elektrik/elektronik montaj ve Autocad olarak belirtilebilir. Eleman.net sitesi güncel montaj elemanı iş ilanları ile montaj elemanı olarak çalışmak isteyenlerin daha kolay iş bulmasını sağlar.

Montaj Elemanı Arayan Firmalar Nelerdir?

Montaj elemanı bireysel olarak kendi nam ve hesabına çalışabileceği gibi, üretim sektöründe faaliyet gösteren pek çok firmada montaj elemanı aranıyor ilanına başvurarak montaj elemanı olarak çalışabilirler.

 • Elektrik/ Elektronik Firmaları
 • Otomotiv Firmaları
 • Mobilya üretim Firmaları
 • Beyaz eşya Firmaları
 • Doğalgaz Firmaları
 • Sıhhi Tesisat Firmaları
 • Yapı Denetim Ve Dekorasyon Firmaları
 • Tasarım Firmaları
 • Beyaz Eşya Üretim Ve Satış Firmaları
 • İnşaat Firmaları
 • Isıtma/Havalandırma Sistemleri

gibi firmalar, montaj elemanı arayan iş yerleri olarak ilanlardaki yerini alır.

Montaj Elemanı Aranan Şehirler Hangileridir?

Gelişen sanayi, insan ihtiyaçlarının artması ve bu ihtiyaçlara olana taleple birlikte satın alınması nedeniyle, alınan ürünlerin kurulumu için montaj elemanı ilanlarına çok sık rastlamaktayız. Türkiye’nin hemen hemen her ilinde montaj elemanı ilanları verilmektedir. Ancak üretimin geliştiği ve satın alma gücünün daha yoğun olduğu İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Kocaeli ve Antalya gibi şehirlerde montaj elemanı aranıyor ilanlarına daha sık rastlarız. Montaj elemanı arayan firmalar iş ilanlarını montaj işçisi, kurulum elemanı, montaj bakım elemanı, makine montajı elemanı ve mekanik montaj elemanı olarak iş kategorisine göre oluşturulur.

Montaj Elemanı İlanlarına Nasıl Ulaşabilirim?

Montaj elemanları, işletmeler ve firmalar için oldukça önemli çalışanlardır. Kalfalıktan yetiştirilmek üzere ya da deneyimli olarak çalışabilecek montaj elemanı arayışına girerler. İşin gereklerine ve kendi kriterlerine uygun elemanı bulmak için ilanlar verirler. Bu ilanlar, eleman bulmanın en hızlı yolu olan Eleman.net sitesinde yayınlanır. Montaj elemanı arayan kurumlar ve işletmeler, sektörel olarak kendi çalışma şartlarına uygun elemanları arar. Montaj elamanı olarak çalışmak istiyorsanız, Eleman.net sitesine üye olarak montaj elemanı iş ilanlarından kendinize uygun iş ilanına başvuru yapabilirsiniz. Yaşadığınız şehirde size uygun bir montaj elemanı işi mevcut değilse, bildirimleri açtığınızda yeni iş ilanları mailinize gönderilecektir.

Montaj Elemanı İş İlanlarına Nasıl Başvurulur?

İş başvurularında en kolay erişimin sağlandığı yer internet ortamıdır. Böylece bulunduğunuz yerdeki montaj elemanı iş ilanlarına çok daha kolay ulaşırsınız. Yaşadığınız şehre bağlı kalmayıp, başka bir şehirde size daha iyi imkânlar sunan montaj elemanı aranıyor başlıklı iş ilanlarına da bakabilirsiniz. İş ilanlarına başvurmak oldukça kolaydır. Eleman.net sitesinde sizin istediğiniz konumda ve özellikte iş ilanlarına ulaşabilirsiniz. Öncelikle siteye üye olmanız gerekir. Üye olduktan sonra kişisel ve iş bilgilerinizi belirttiğiniz bir özgeçmiş oluşturmalısınız. Eleman.net, size hızlı özgeçmiş oluşturma imkanı sağlar.

İş ilanları bölümünden arama kısmına montaj elemanı, şehir kısmına iş bulmak istediğiniz şehrin adını yazmalısınız. Arama butonuna tıkladığınızda, arama kriterlerine uygun iş ilanları karşınıza çıkar. Ekranda mekanik montaj elemanı aranıyor ya da kurulum elemanı aranıyor gibi ilanlar çıkacaktır. Başvuru yapmak istediğiniz firma ilanının üzerine tıkladığınızda, genel nitelikler ve iş tanımı ile aranılan özelliklere bakabilirsiniz. Ayrıca, hangi haklardan yararlanacağınız, maaş bilgisi, yaş, cinsiyet, çalışma zamanı, deneyim ve ehliyet bilgileri gibi bilgileri görürsünüz. Başvuru Yap butonuna tıklayarak, özgeçmişiniz ile başvurunuzu yapabilirsiniz.

Montaj Elemanı Çalışma Alanı Nasıldır?

Montaj elemanı arayan şirketler, ihtiyaçları olan montaj elemanını işe alır. Montaj elemanı yapılan işin niteliğine göre fabrikalarda, imalathanelerde çalışabilecekleri gibi montaj yapmak için işyerlerine ve konutlara da giderler. Sürekli faal olan montaj elemanını çalışma alanı geniştir. Montaj elamanı olarak çalıştığınızda, aktif olarak sahada yoğun bir çalışma ortamı içinde olursunuz.

Gizle Devamını Göster

Montaj Elemanı Sık Sorulan Sorular

Montaj Elemanı Olmak için Eğitim Gerekir mi?

Montaj elemanı, beceri ve yetenek gerektiren işlerdendir. Örneğin bir makine kurulumu yapılacaksa, o makinenin teknik özelliklerinin bilinmesi gerekir. Bu nedenle montaj elemanının teknik lise ya da ilgili üniversite bölüm mezunu olanlardan seçilmesi sıkça görülür. Ayrıca bir eğitim kurumunun kursunu bitirdiğinizde de montaj elemanı olarak çalışabilirsiniz.

Montaj Elemanı Günde Kaç Saat Çalışır?

Montaj elemanı olarak çalıştığınızda, iş kanunlarında belirtilen çalışma saatlerine göre çalışırsınız. Çalışma saatleri işin yoğunluğuna göre değişir. Üretim işi yapan yerler, vardiya usulü çalıştığı için montaj elemanı olarak vardiyalı çalışabilirsiniz.

Montaj Elemanı Olmak için Ne Gibi Yetenekler Gerekir?

Montaj elemanı yaptığı iş gereği bir makinenin ya da kurulumunu yapacağı cihazın teknik özelliklerini bilmelidir. Firmalar belli dönemlerde yeni ürünler piyasaya sürdüğünden, her ürün hakkında araştırma yaparak bilgi sahibi olması gerekir. El becerisinin gelişmiş olması ve ortaya çıkabilecek muhtemel sorunlar karşısında anlık karar verebilme yeteneğinin de olması gereklidir. Bir ekip ile çalıştığından iletişimi güçlü olup koordine olabilmelidir.

Gizle
Devamını Göster

İş İlanları

Yeni iş arıyorsan hemen özgeçmiş oluştur firmalarla mesajlaşmaya başla, video özgeçmişinle oturduğun yerden iş bul.

Özgeçmiş Oluştur

Favori İş İlanları

Seçtiğiniz iş ilanlarını favorilerinize ekleyebilirsiniz. İş başvurusu yapmak için daha sonra kullanabilirsiniz.

Aradığınız "Montaj Elemanı" İlanını Hemen Bulun!

350 Bin firma ve 20 Bin aktif iş ilanı ile her sektörden iş ilanı Eleman.net'te. Hemen özgeçmişinizi oluşturun, ilanları inceleyin, başvurunuzu yapın ve aradığınız işe ulaşın.

Hemen Özgeçmiş Oluştur