Pozisyon
 (1 Seçim)
Paketleme Elemanı
Bölüm
 (0 Seçim)
Sektör
 (0 Seçim)
Cinsiyet
 (0 Seçim)
Çalışma Şekli
 (0 Seçim)
Tarih
 (0 Seçim)
Diğer Seçenekler
(0 Seçim)
marker

Paketleme Elemanı iş ilanları

Paketleme Elemanı Arayanlar

En yeni Paketleme Elemanı iş ilanları ve eleman ilanlarına Herkesten Önce Sen Başvur!

Paketleme Elemanı İş İlanları

Paketleme elemanı, üretimi tamamlanan ürünlerin tüketiciye ulaştırılmasından önceki adımı tamamlayan kişilerdir. Söz konusu ürün ya da ürünler için en iyi ambalajlamanın sağlanmasını paketleme elemanı üstlenir. Her ebattan ürün için ayrı ayrı düşünülerek hazırlanan ambalajlama aşamalarında birden fazla paketleme elemanı çalışabilir. Günümüz koşullarında gereksinimi daha da artan paketleme işi ürün bazlı fiyatlandırılabileceği gibi sabit fiyat üzerinden de yapılabilir.

Fabrikalar, üretim yapan işletmeler ve şahıs şirketi bulunan kişilerce de talep edilen güncel paketleme elemanı iş ilanları otomatik paketlemenin kullanılmadığı durumlarda tercih edilir. Sayı bazlı ya da paket başına ilerleyen paketleme işlerinde fiyatlandırma skalası da farklılık gösterir. Paketleme elemanı arayanlar bu tarz iş ilanlarını her sektöre hitap eden Eleman.net üzerinden sıkça yayınlamaktadır. Sizler de burada yayınlanan paketleme elemanı aranıyor ilanlarını takip ederek koşulları size en uygun seçenekleri bulabilirsiniz.

Paketleme Elemanı İş İlanlarında Aranan Özellikler

Paketleme elemanı iş ilanı için aranan özellikler işin içeriği veya firmalara göre değişiklik gösterir. İş alanı açan firmalar tarafından açık bir şekilde belirtilen bu özellikler genellikle paketlenmesi istenilen ürüne göre değişir. Kimi zaman belli bir tecrübe şartı da aranan paketleme elemanı iş ilanları için firmalar özel eğitim videoları da sunabilir. Öğrenci, emekli ya da çalışanlara hitap eden paketleme işi için en önemli kriter zamanında teslimattır. Eksiksiz ve doğru şekilde gerçekleştirilen teslimatlar işveren firma tarafından onaylandığı anda ödemeler gerçekleşir. 2023 yılında paketleme elemanı arayan firmalar için hemen şimdi Eleman.net üyeliklerinizi aktif edebilirsiniz. Genel olarak paketleme elemanlarında aranan özellikler şunlardır:

 • Titiz, sorunsuz ve temiz çalışma,
 • Tam zamanlı teslimat,
 • Paketleme yönergelerine 0 uyum sağlama,
 • El becerileri ve hareket kabiliyetinde kısıtlılık bulunmaması,
 • Paketleme ürünlerini belirtilen şekilde eksiksiz tamamlayabilmek,
 • Ürünlerin paketlemesinin açılmayacağından emin olmak,
 • Olası sorunlarda ilgili firmayı anında bilgilendirmek,
 • Paketleme işi veren firma yada firmaların güvenini sarsıcı hareketlerde bulunmamak,
 • Ürün ve ambalajlarına gerekli özeni göstermek.

Paketleme Elemanı İş İlanlarına Nasıl Başvurabilirim?

Paketleme elemanı iş ilanları genellikle sosyal ağlar üzerinden duyurulan kısa ilanlardır. Firmalar kendi şirket hesaplarından bu duyuruları yapabildiği gibi sektörün öncüsü Eleman.net gibi köklü iş platformlarını da kullanılır. Gerekli koşullar, paketlemenin detayları ve maaş miktarının belirtildiği iş ilanlarına başvuru yapabilmek için öncelikle Eleman.net üyeliğinizi aktif etmeniz gerekir. İzlenecek adımları sırasıyla listelersek;

 • Eleman.net sayfasına giriş yaparak ";Özgeçmiş Oluştur" seçeneğini tıklayın.
 • Kişisel bilgilerinize yer vereceğiniz bu alanları eksiksiz doldurarak ";Üye Ol" butonunu tıklayın.
 • Birkaç dakika içerisinde aktif edilen üyelik hesabınıza giriş yapın.
 • ";İş İlanları" alanına gelerek önce aradığınız iş ya da firma ismini sonra da şehri seçerek güncel iş ilanlarına ulaşın.

Tüm aşamaları yaptıktan sonra önünüze ilanların alt alta sıralandığı bir liste gelecektir. İlanları teker teker inceleyerek koşulları size en çok uyan evde paketleme işi için başvurunuzu yapabilirsiniz.

Paketleme Elemanı Arayan Firmalar ve Sektörler Hangileridir?

Paketleme elemanı arayan firmalar genellikle otomatik paketleme sistemlerini kullanmayan şirketlerdir. Dönem dönem iş yoğunluğun yaşanmasına bağlı olarak da pek çok firma paketleme elemanına ihtiyaç duyabilir. Kendi bünyesindeki personelleri yeterli olmayan kurum ya da kuruluşlar Eleman.net gibi köklü iş arama platformları aracılığıyla paketleme elemanı ihtiyaçlarını dile getirir.

Günümüz koşullarında evde paketleme iş ilanları genellikle havlu, şeker, sabun, çiçek, bone, hediyelik ürünler, kına, boncuk, maske, toka, kolye, takı setleri, lastik, eldiven, tütsü vb. gibi çeşitli ürünleri içerir. Elbette bu ürünlere ek olabilecek onlarca farklı ürünün de paketlenmesi talep edilebilir. Genellikle parça ya da paket bazlı ilerleyen paketleme işlerinde ücretlendirmeler de ürünlere göre değişir.

Paketleme elemanı arayanlar daha çok hangi sektörlerde yoğunlaşıyor diye bakılırsa tekstil, hediyelik eşya, boya, hijyen ürünleri, bijuteri, sağlık ürünleri gibi sektörler ön plana çıkar. Özellikle paketleme işi Ankara gibi büyük şehirlerde revaçta olduğu için metropol şehirlere yönelmek iş bulmayı kolaylaştırabilir. Sizlerde konumunuza en uygun evde paketleme için güncel Eleman.net ilanlarını takip edebilir, platform üzerinden kolayca başvuruda bulunabilirsiniz.

Paketleme Elemanı Maaşları

Paketleme elemanı maaşı paketlenecek ürün içeriği, miktarı ve teslim zamanına göre belirlenir. Öte yandan firmaların kendi bütçelerine göre ayarladığı bu ücretlendirmeler şehir bazlı da değişiklik gösterebilir. İş ilanlarına başvuru sürecinde detaylı bir şekilde belirtilen maaş miktarı paket bazlı ya da adet başına olabilir. Bu sebeple başvuru yaptığınız firma ile iş koşulları görüşürken ücretlendirmenin neye dayalı yapıldığını da öğrenmek gerekir.

Paketleme elemanı maaşı 2023 yılında ortalama tutar 11.300 TL iken en düşük ve en yüksek miktarlar değişiklik gösterir. Buna göre profesyonel firmalardan alınacak paketleme işlerinde ödenen en düşük maaş 9.200 TL olurken en yüksek 21.400 TL'dir. Boş vakitlerde kendi başınıza ya da kurduğunuz ekiple birlikte yönetebileceğiniz paketleme işlerinde ne kadar hızlı ve sorunsuz olursanız o kadar çok kazanma şansınız bulunur.

Paketleme Elemanı Görev Tanımı Nedir?

Paketleme elemanı görev tanımı yakından incelendiğinde iş tanımı ürünü, ürün için önerilen ambalajı kullanarak paketlemeyi içerir. Yönergeleri izleyerek gerçekleştirilen bu paketleme işlemlerinde titiz olmak çok önemlidir. Yönerge dışına çıkılan paketlemeler firma tarafından kabul edilmeyebilir. Paketleme işi veren firma ya da ürüne göre değişebilen bu ambalajlamalarda poşet, kutu, kumaş, kağıt ve daha birçok malzeme kullanılabilir. Tam ve eksiksiz olarak paketleme elemanına teslim edilen ürünlerin tam zamanında teslimi beklenir.

Özellikle fabrika paketleme elemanı iş ilanları daha yüksek hacimli ürünlerden oluştuğu için gösterilen özenin iki katına çıkarılması gerekir. Otomatik paketleme sistemini tercih etmeyerek kişilere ek iş imkanı sunan böyle fabrikalar yüklü paketleme işleriyle ön plana çıkar. Paketleme için kişilerin ev ya da işyerlerine teslim edilen ürünler büyük kartonlara da konulabilir.

Evde paketleme işi veren firmalar paketlemenin doğru ve eksiksiz yapılabilmesi adına eğitici video setleri hazırlayabilir. Başvurusu onaylanan kişilere iletilen eğitim videoları aşama aşama paketleme işini gösterir. Adımlar doğru izlendiği sürece sorunsuz bir şekilde gerçekleşen evde paketleme iş ilanlarını hemen şimdi Eleman.net sayfasını görüntüleyebilirsiniz.

Paketleme İşi Nasıl Yapılır?

Paketleme işi paketleme elemanı başvurularından olumlu dönüş aldıktan sonra başlar. Firmaların paketleme için seçtiği ürünler üzerinden ilerleyen paketleme faaliyetleri en çok metropol şehirlerde görülür. Buna göre günümüzde en kolay iş imkanını sunan paketleme elemanı İstanbul Anadolu yakasındaki işler şu şekilde yürütülür:

 • Paketlenmesi istenilen ürün ve paketleme ambalajı kişilere iletilir.
 • Paket içeriğinde paketlemenin nasıl yapılacağına dair bilgi verici yönergeler yer alır ya da bu yönergeler teslim esnasında işi kabul eden kişiye detaylı bir şekilde anlatılır.
 • Paketleme ürününün toplam sayısı kişiye bildirilir ve karşılıklı onaylanır.
 • Paketleme süreci için tanınan zaman işi kabul eden kişiye belirtilir ve paketleme süreci başlar.
 • Paketleme işi alan kişi yönergelere uyarak tüm paketlemeleri eksiksiz ve doğru bir biçimde tanımlar.
 • Gerek görüldüyse paketlenen ürünlerin kolilenmesi gerçekleştirilir ve firmaya teslim edilir.
Gizle Devamını Göster

Paketleme Elemanı Sık Sorulan Sorular

İlaç Paketleme İşi İlanlarına Nereden Ulaşabilirim?

İlaç paketleme ve benzer paketleme işi ilanlarına eleman.net sayfalarından ulaşabilirsiniz. Güncel ilanlardan haberdar olmak için eleman.net'e üye olabilir ve arama alarmı kurabilirsiniz.

Evde Paketleme İşi Güvenilir Mi?

eleman.net üzerinden verilen paketleme iş ilanları güvenilirdir. eleman.net'te ilan vermek için firmalar tüm bilgilerini sunarak kayıt olurlar ve ilan vermek için para öderler. eleman.net üzerinden evde paketleme işi ilanlarına başvurabilirsiniz. Cep telefonunuza kaynağı belirsiz şekilde gelen evde paketleme işi ilan mesajları ise güvenilir değildir.

Evde Paketleme İşi Nasıl Bulunur?

Evde paketleme işi veren ve parça başı ücretlendirme yapan çeşitli firmalar bulunmaktadır. Bu firmaların iş ilanlarına eleman.net sayfalarından ulaşabilirsiniz.

Gizle
Devamını Göster

İş İlanları

Yeni iş arıyorsan hemen özgeçmiş oluştur firmalarla mesajlaşmaya başla, video özgeçmişinle oturduğun yerden iş bul.

Özgeçmiş Oluştur

Favori İş İlanları

Seçtiğiniz iş ilanlarını favorilerinize ekleyebilirsiniz. İş başvurusu yapmak için daha sonra kullanabilirsiniz.

Aradığınız "Paketleme Elemanı" İlanını Hemen Bulun!

350 Bin firma ve 20 Bin aktif iş ilanı ile her sektörden iş ilanı Eleman.net'te. Hemen özgeçmişinizi oluşturun, ilanları inceleyin, başvurunuzu yapın ve aradığınız işe ulaşın.

Hemen Özgeçmiş Oluştur