Pozisyon
 (1 Seçim)
Reyon Elemanı
Bölüm
 (0 Seçim)
Sektör
 (0 Seçim)
Cinsiyet
 (0 Seçim)
Çalışma Şekli
 (0 Seçim)
Tarih
 (0 Seçim)
Diğer Seçenekler
(0 Seçim)
marker

Reyon Elemanı iş ilanları

Reyon Elemanı Arayanlar

En yeni Reyon Elemanı iş ilanları ve eleman ilanlarına Herkesten Önce Sen Başvur!

Reyon Elemanı İş İlanları

Mağazalarda ve marketlerde satışa sunulan ürünler, türlerine göre gruplandırılarak raflardaki yerlerini alırlar. Farklı kategorilerdeki ürünlerin sorumluluğunu üstlenen personel reyon elemanı olarak adlandırılır. Müşterilerin çeşitli perakende mağazalarından yaptığı alışveriş esnasında aradığı ürünlere kolayca ulaşması, işletmelerde reyon elemanı olarak görev yapan kişilerin sorumluluğundadır. Depodan reyonlara aktarılan ürünler, satış aşamasına gelene kadar reyon elemanı vasıtası ile belirli bir düzene uygun olarak raflara yerleştirilir. Ardından her ürün güncel fiyat etiketleri ve barkodları ile eşleştirilir. Ürünlerin stok takibini yapmak, son kullanım tarihi yaklaşan ürünleri ön sıraya almak, tüketim tarihi dolan veya ambalajı hasar gören ürünleri reyondan kaldırmak reyon elemanının görevleri arasında yer alır.

İşletmeler, satışların aksamamasını ve kaliteli alışveriş imkanının sunulmasını sağlayacak kişilere reyon elemanı iş ilanları aracılığı ile ulaşırlar. Eleman.net platformunda yayınlanan iş ilanlarında kurumlar başvuruda bulunacak adaylarda aradıkları özellikleri belirtir ve uygun kişilerin arasından reyon elemanı alımı yapılır.

Reyon Elemanı İş İlanlarında Aranan Özellikler Nelerdir?

Reyon elemanı ilanları ile iş başvurusunda bulunacak olan kişilerde lisans veya ön lisans eğitim şartı aranmaz, lise mezunu olmak yeterli kabul edilir. Bunun yanı sıra satış ve pazarlama alanında deneyim kazanmış ve stok takibi, müşteri iletişimi, mağaza düzenlemesi konularında bilgi birikimi edinmiş olmaları reyon elemanı arayan firmalar tarafından yayınlanan iş ilanlarında aranan özelliklerdir.

Satış görevini üstlenen reyon elemanının sorumluluk bilinci ile çalışması, hata payına yer vermeksizin dikkate sahip olması, takım ruhunu benimsemesi, güler yüzlü, hoşgörülü davranması, diksiyonunu doğru kullanması ise reyon elemanı arayan iş yerleri için belirleyici kriterler arasında yer alır.

Reyon Elemanı Hangi Sektörlerde Çalışır?

Satış odaklı olan büyük, orta ve küçük ölçekli işletmelerin dahil olduğu sektörler reyon elemanı arayanlar arasındadır. İştigal konularına göre reyon elemanı arayan şirketler aşağıdaki gibidir:

  • Gıda ve temizlik malzemeleri satış sektörü
  • Giyim ve ayakkabı satış sektörü
  • Yapı ve inşaat malzemeleri satış sektörü
  • Ev tekstili ve mobilya satış sektörü
  • Mutfak eşyaları ve züccaciye satış sektörü
  • Cilt bakımı, kozmetik ve kişisel bakım satış sektörü
  • Elektronik eşya ve bilgisayar teknolojileri satış sektörü
  • Dayanıklı tüketim ürünleri satış sektörü

Reyon Elemanı Arayan Firmalar Nelerdir?

Müşteri ile doğrudan iletişim kuran reyon elemanı, işletmenin satış performansını doğrudan etkiler. Ürün gruplarının tanıtımı, pazarlaması ve satışı konusunda bilgi sahibi olan reyon elemanı bir anlamda mağazanın yüzü olarak kabul edilir. İşini severek yapan, aktif olarak çalışan ve iletişimde uzmanlaşmış olan reyon elemanı arayan firmaların arasında, süpermarketler, zincir markalar, küçük ve orta ölçekli dükkanlar, alışveriş merkezi içinde veya dışında yer alan ve farklı reyonlara sahip mağazalar bulunur.

Reyon Elemanı Aranan Şehirler Hangileridir?

Türkiye’nin batısından doğusuna uzanan tüm bölgelerde toptan ve perakende satış yapan firmalar bulunur. İhtiyaç malzemeleri başta olmak üzere mobilya, beyaz eşya, giyim, aksesuar, tekstil ürün gruplarının satışa sunulduğu mağazalar İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Antalya gibi beş büyük şehir ile birlikte Türkiye’nin güneydoğusunda Adana, Mersin, Diyarbakır, Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Gaziantep, doğusunda Kars, Erzincan, Erzurum, Malatya, batısında Denizli, Aydın, Muğla, Çanakkale, Kütahya, Uşak, kuzey batısında Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, kuzeyinde Trabzon, Sivas, Zonguldak, orta Anadolu’da Kayseri, Konya, Nevşehir, Yozgat gibi şehirler de yer alır.

Reyon Elemanı İlanlarına Nasıl Ulaşabilirim?

Personel arayan firmalar ‘’Reyon elemanı aranıyor’’ başlığı ile Eleman.net sayfasında iş ilanlarını yayınlar. Farklı sektörlere bağlı olarak faaliyet gösteren çok sayıda kurumun bir arada bulunduğu Eleman.net üzerinden reyon elemanı ilanlarına kolayca ulaşabilirsiniz.

Reyon Elemanı İş İlanlarına Nasıl Başvurulur?

Eleman.net üzerinden iş ilanı yayınlayarak reyon elemanı arayan kurumlar, iş başvurusunda bulunacak olan kişilerin markanın belirlediği şartlara uygun olması halinde adaylar ile yüz yüze mülakat gerçekleştirirler. Sürekli yenilenen güncel reyon elemanı iş ilanları sayesinde Eleman.net platformunda aradığınız iş fırsatını bulabilirsiniz. İş ilanlarına başvururken, öncelikli olarak çalışmak istediğiniz firmaların yer aldığı kategorileri seçmek, yaşadığınız şehre göre ilgili kategorilerde bulunan iş ilanlarını listelemek ve ilan detayında belirtilen çalışma şartlarını detaylıca incelemek seçeneklerin arasında sağlıklı bir karar verme olanağı yaratır.

Gizle Devamını Göster

Reyon Elemanı Sık Sorulan Sorular

Reyon Elemanı İlanlarında Aranan Özellikler Nelerdir?

Reyon elemanı iş ilanlarında aranan özelliklerin arasında, lise ve dengi okullardan mezun olmak, satış ve pazarlama konularında deneyim kazanmak, müşteri ilişkilerine hakim olmak, stok takibi ile kampanyalar, indirimler ile desteklenen satış stratejilerini yürütmek yer alır.

Reyon Elemanı Olarak Hangi Sektörlerde Çalışabilirim?

Reyon elemanı olarak iş başvurusunda bulunduğunuzda, gıda, temizlik malzemesi, ev tekstili, giyim, züccaciye, mobilya, beyaz eşya, elektronik eşya gibi ürünlerin gruplara ayrılarak satışa sunulduğu süpermarket, zincir mağaza, dükkan ve benzeri satış alanlarında çalışabilirsiniz.

Reyon Elemanı Çalışma Alanı Nasıldır?

Süpermarketlerde, mağazalarda ve çeşitli dükkanlarda görev alan reyon elemanlarının çalışma alanı mağazanın satış reyonlarıdır. Müşterilerin ürün grupları hakkında soru sormak, bilgi edinmek istediklerinde yardım aldıkları çalışanlardan biri olan reyon elemanı, rafta tükenen ürünleri depodan temin etmekle, stok bilgisini mağaza sorumlusuna raporlamakla, reyonların düzenini sağlamakla görevlidir.

Gizle
Devamını Göster

İş İlanları

Yeni iş arıyorsan hemen özgeçmiş oluştur firmalarla mesajlaşmaya başla, video özgeçmişinle oturduğun yerden iş bul.

Özgeçmiş Oluştur

Favori İş İlanları

Seçtiğiniz iş ilanlarını favorilerinize ekleyebilirsiniz. İş başvurusu yapmak için daha sonra kullanabilirsiniz.

Aradığınız "Reyon Elemanı" İlanını Hemen Bulun!

400 Bin firma ve 20 Bin aktif iş ilanı ile her sektörden iş ilanı Eleman.net'te. Hemen özgeçmişinizi oluşturun, ilanları inceleyin, başvurunuzu yapın ve aradığınız işe ulaşın.

Hemen Özgeçmiş Oluştur