facebook

Favori İş İlanları

Seçtiğiniz iş ilanlarını favorilerinize ekleyebilirsiniz. İş başvurusu yapmak için daha sonra kullanabilirsiniz.

Pozisyon
 (1 Seçim)
Seo Uzmanı
Bölüm
 (0 Seçim)
Sektör
 (0 Seçim)
Cinsiyet
 (0 Seçim)
Çalışma Şekli
 (0 Seçim)
Tarih
 (0 Seçim)
Diğer Seçenekler
(0 Seçim)
marker

Seo Uzmanı iş ilanları

Seo Uzmanı Arayanlar

Seo Uzmanı iş ilanları ve eleman ilanları ile aradığın işi bul. Seo Uzmanı iş ilanları seni bekliyor. İş ilanları Seo Uzmanı iş fırsatları burada!

Genişletilmiş arama sonuçlarını görüyorsunuz, ilginizi çeken ilanları inceleyebilirsiniz.

SEO Uzmanı İş İlanları

SEO uzmanı iş ilanları son dönemin en popüler aramaları arasındadır. Teknolojinin gelişmesi ve dijital pazarlamanın bir ihtiyaç halini alması ile Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanı yani SEO uzmanı ile çalışmak bir gereklilik olur. En genel tanımıyla SEO Search Engine Optimization uzmanı web sitelerinin ziyaretçi sayısını artırmak ve sitenin arama motorunda üst sıraya çıkmasını sağlamak için gereken stratejiyi belirleyen kişidir.

SEO uzmanı olarak çalışmak için resmi bir eğitim alma zorunluluğu olmasa da farklı eğitim kurumları ve akademiler bu alanda kurslar verir. SEO Uzmanlığı Sertifika programı bitirmek SEO uzmanı iş ilanı açarken firmaların şartları arasında olabilir. SEO uzmanlığı iş ilanları farklı markalar, şirketler ve kurumlar tarafından tam zamanlı ya da part time şekilde açılabilir. Dijital pazarlama alanında hizmet veren kurumların da SEO uzmanı çalıştırmak için sıklıkla ilan açtığını görürsünüz.

SEO Uzmanı Nedir, Ne İş Yapar?

SEO uzmanı aranıyor ilanlarına başvurmadan önce bu alanda yeterli bilgi ve deneyime sahip olduğunuzdan emin olmalısınız. Bu işe ilk kez başlıyor olsanız da uzun yıllar yapsanız da iş ilanı için başvuru yaptığınız firma görev ve sorumlulukların bilincinde olmanızı bekler. SEO uzmanının temel görevi bir web sitesine organik trafik çekmek olsa da detaya inildiği zaman fazlasıyla kapsamlı, gelişim isteği ve merak gerektiren bir iştir. SEO uzmanı görev ve sorumlulukları şunlardır;

 • Görevli olduğu web sitesinin erişilebilir olmasını sağlamak,
 • HTML, CSS ve JavaScript yazılımlarını bilmek ve siteyi takip ederek ziyaretçileri etkileşime ikna etmek,
 • SEO uygulamasının güncel Google algoritmasına uygunluğunu ve yeni geliştirilen kodda etkinleştirilmesini denetlemek,
 • İçerik oluşturmak için yazar, editör ve pazarlama ekibiyle birlikte takım oluşturmak,
 • Sponsorlu çevrimiçi reklamlar ile geliri artırmak ve tıklama bazlı ödeme kampanyaları yayınlamak,
 • Rakip içeriklerini, reklamlarını araştırmak ve analiz ederek başarıyı artırmak,
 • Sorumlu olduğu web sitesinin reklamlarını, performansını denetlemek ve önerilerle iyileştirmek,
 • Kullanıcı deneyimi UX ve dönüşüm oranı optimizasyon yöntemleri ile ziyaretçileri aktif kullanıcıya dönüştürmek başlıca görevleridir.

SEO Uzmanı İş İlanlarında Aranan Özellikler Nelerdir?

Firma, şirket ve ajanslar tarafından açılan SEO iş ilanları arasında markaya özel istekler her daim olsa da genellikle çalışanda belli yetkinlik ve becerilerin olması beklenir. Bu özellikler kısaca şu şekildedir:

 • İyi derecede ingilizce bilmek, bu dilde yazmak ve konuşabilmek,
 • Google algoritmalarını anlamak, takip etmek, gelecek için yöntemleri izlemek ve tahminde bulunmak,
 • Web sitesi ve reklam araçlarını kullanmak için gerekli HTML, yazılım bilgisi ve deneyime sahip olmak,
 • Yaratıcı ve analitik düşünme, strateji planlama, ekip yönetme, problem çözme konularında başarılı olmak ve yüksek iletişim becerisi yazılı ve sözlü sahibi olmak.

SEO Uzmanı Maaşı

SEO uzmanı maaşları aylık bazda ele alındığı zaman en düşük en düşük 15.500 TL, ortalama 19.500 TL, en yüksek 42.000 TL olur. Maaş şartlarına ek olarak yemek, konaklama, araç gibi farklı özlük hakların verildiğini de görebilirsiniz. Freelance çalışan SEO uzmanı maaşı ise genellikle sözleşme üzerinden dönemlik olarak ya da iş başına ücretlendirme gibi farklı kalemlerde belirlendiği için kesin konuşmak doğru değildir.

Eleman.net SEO uzmanı iş ilanları ile bugünün ve geleceğin meslekleri arasındaki bu görevi en iyi şekilde yerine getireceğiniz şirketi bulabilir, hayalinizdeki iş için hemen başvuru yapabilirsiniz.

Gizle Devamını Göster

SEO Uzmanı Sık Sorulan Sorular

SEO Uzmanı İş İlanı Veren Firmalar Nelerdir?

SEO uzmanı iş ilanları birçok farklı sektörde verilebilir. Çalışma alanı geniş olan SEO stajyeri, SEO uzmanı, SEO uzman yardımcısı ve SEO yöneticisi ilanları internet ile ilişiği olan her firma tarafından verilebilir. Teknoloji devrinde ve dijital dönüşüm çağında bulunulması bu işyerlerinin sayısını artırır. Kendi bünyesinde SEO uzmanı çalıştırmak isteyen firmalar ve bu alanda şirketlere hizmet veren yazılım - pazarlama kuruluşları eleman ilanı verir. SEO uzmanları aylık alarak maaşlı ve her gün işe gidecekleri bir mesai düzeninde çalışabilir. Diğer taraftan freelancer olarak dışarıdan hizmet veren ve hibrit çalışma sistemi ile belli günlerde şirkete giden SEO uzmanları da vardır. SEO ajansları, web sitesi sahibi olan ve olmayı planlayan firmalar, yazılım firmaları gibi birçok farklı alanda iş imkanı sunulur.

SEO Uzmanı İş İlanlarına Nasıl Ulaşabilirim?

SEO uzmanı iş ilanları ile hayalinizdeki işe sahip olmak için yapmanız gereken basittir. Bu alanda yeterlilik sahibi olduğunuzu düşünüyorsanız Eleman.net üyesi olup hemen CV hazırlayabilirsiniz. Özgeçmişinize aldığınız eğitimleri, beceri ve yetkinliklerinizi, deneyimlerinizi ekleyerek firmaların sizi tercih etmesi için bir ön gösterim hazırlayabilirsiniz. İlanlara Eleman.net arama bölümüne SEO Uzmanı yazarak ulaşabilirsiniz. Etiketleme sistemi ile çalışan sitede SEO Uzmanı İstanbul Anadolu Yakası gibi öznel aramalar yaparak istediğiniz iş seçeneklerini lokasyona özel görebilirsiniz. İlana ulaştıktan sonra başvuru aday şartlarını, verilen maaş ve özlük hakları okuyarak size uygun olana başvuru yapabilirsiniz.

SEO Uzmanı İş İlanlarına Nasıl Başvurabilirim?

Eleman.net ile SEO elemanı aranıyor ilanlarına ulaşım sağladıktan ve CV hazırladıktan sonra başvuru yapmak kolaydır. Beğendiğiniz ilanın üzerine tıkladıktan sonra aday şartları, iş tanımı ve haklar gibi bilgilerin en altında direkt başvuru sekmesi yer alır. Sisteme kayıtlı bir özgeçmişiniz yoksa ";Hızlı Özgeçmiş Oluştur" butonu ile CV hazırladıktan sonra başvuru yapabilirsiniz. Kayıtlı CV varsa direkt ";Başvuru Yap" butonuna tıklayarak varsa firmanın yönelttiği soruları cevapladıktan sonra başvuruyu tamamlayabilirsiniz.

Gizle
Devamını Göster
Seo Uzmanı

Seo Uzmanı Ne İş Yapar, Ne Kadar Maaş Alır?

SEO, bir web sayfasının arama motoru sonuç sayfalarında (SERP'ler) daha üst sıralarda yer alması için yapılan bir dizi teknik ve stratejik oluşumları kapsayan disiplindir.“SEO uzmanı ise web sitelerinin içeriğini, site yapısını, anahtar kelime keşfini, bağlantı profilini geliştirmesi ve teknik SEO bilgilerini yapılandırmayı yapan kişidir. SEO uzmanları trendleri takip ederek gerekli güncellemeleri yapabilir, web sitelerinin daha iyi şekilde optimize edilmesine yardımcı olabilir.SEO Uzmanı Ne İş ... Devamını Göster

Seo Uzmanı Nedir, Nasıl Olunur?
Seo Uzmanı Maaşları

İş İlanları

Yeni iş arıyorsan hemen özgeçmiş oluştur firmalarla mesajlaşmaya başla, video özgeçmişinle oturduğun yerden iş bul.

Özgeçmiş Oluştur

Aradığınız "Seo Uzmanı" İlanını Hemen Bulun!

350 Bin firma ve 20 Bin aktif iş ilanı ile her sektörden iş ilanı Eleman.net'te. Hemen özgeçmişinizi oluşturun, ilanları inceleyin, başvurunuzu yapın ve aradığınız işe ulaşın.

Hemen Özgeçmiş Oluştur