Pozisyon
 (1 Seçim)
Temizlik Görevlisi
Bölüm
 (0 Seçim)
Sektör
 (0 Seçim)
Cinsiyet
 (0 Seçim)
Çalışma Şekli
 (0 Seçim)
Tarih
 (0 Seçim)
Diğer Seçenekler
(0 Seçim)
marker

Temizlik Görevlisi iş ilanları

Temizlik Görevlisi Arayanlar

En yeni Temizlik Görevlisi iş ilanları ve eleman ilanlarına Herkesten Önce Sen Başvur!

Temizlik Görevlisi İş İlanları

Ev hanımları ve yıllardır temizlik sektöründe hizmet veren kişiler tarafından sıklıkla aranan temizlik elemanı iş ilanları birçok farklı firma tarafından verilebilir. Resmi kurum, kuruluşlar, şirketler ve şahsi olarak aranan temizlik işçileri mesleğini hakkıyla yerine getirebilmek için bazı özelliklere sahip olmalıdır.

Temizlik Görevlisi İş İlanlarında Aranan Özellikler

Temizlik elemanı aranıyor ilanları iş tanımına göre farklı şartları içerse de genellikle benzer koşulların karşılanması beklenir. Tabii ki Ev Temizlik is İlanları İstanbul etiketi ile yayınlanan ilanlarda aranan özelliklerle Hastane Temizlik is ilanlarında öne çıkan özellikler farklıdır. Ancak ilanlarda aranan özellikleri aşağıdaki gibi özetleyebiliriz;

 • Temizlik elemanının ev, ofis ve bina içerisinde temizliği yapılacak alanlara hakim olması ve hangi temizlik malzemesinin nerede kullanılacağını bilmesi,
 • Gerekli hallerde ofis getir götür işleri ve çay servisi gibi hizmetler verebilmesi,
 • İşveren kurumun yakın ilçelerinde ikamet etmesi ve işe zamanında gelmesi,
 • Sorumluluk sahibi, işini titizlikle yapan güvenilir kişiler olması,
 • Temizlik işlemi bittikten sonra ortaya çıkan yeni kirlenmelere anında müdahale edebilmesi,
 • Günlük, yevmiyeli ya da daimi çalışma stillerinde işverenin belirttiği şartlara uyum sağlaması,
 • Çoğunlukla ilkokul mezunu olmak gibi şartlar da ilanlarda belirtilebilir.
 • Hijyen ve temizlik belgelerine (Halk Eğitim Merkezi tarafından verilen) sahip olmanız istenebilir.
 • Alanda çalışan kişilerle iyi anlaşabilmek için güler yüzlü ve ekip çalışmasına yatkın olmak tercih sebebidir.

Temizlik Görevlisinin Bilmesi Gerekenler

Temizlik is ilanları bayan ve bay elemanlar için açılabilir. Bu konuda cinsiyet fark etmeksizin bir temizlik elemanının kesinlikle işi ve işleyiş hakkında bilmesi gereken bazı unsurlar vardır. Temizlik elemanının bilmesi gerekenler sıralanırsa

 • Temizliği yapılan alanda kullanılan araç gereç ve malzemelerin nasıl kullanıldığını bilmelidir.
 • Temizlik için kullanılan kimyasalların hangi ürünler üzerinde etkili olduğunu ve hangi malzemelere zarar vereceğini öğrenmeli, işini buna dikkat ederek yapmalıdır.
 • Temizlik sırasında zarar gören malzemelerden çoğunlukla sorumlu tutulacağı bilinci ile işini titiz bir şekilde tamamlamalıdır.
 • Temizliği yapılan alanda (işyeri, banka, okul, saha) tüm detayların önemli olduğunu ve atladığı herhangi bir yerden dolayı sorun yaşayabileceğini kabul etmelidir.

Temizlik Elemanı Ne İş Yapar?

Günlük ve kadrolu temizlik is ilanları birbirinden farklı işverenler tarafından açılsa da genellikle bir temizlik işçisinden aynı görev ve sorumluluklar beklenir. İşin yapılacağı alanda çöp toplamak, toz almak ve kirleri ortadan kaldırmak en genel tanımıyla bir temizlik işçisinin sorumluluğundadır. Sektörlere göre detaylı olarak yapılacak işler;

 • Kapalı mekanlarda yer alan tüm eşyaların silinip temizlenmesi, yerlerin süpürülmesi, cam temizliği, çöplerin atılması ve mekânın havalandırılarak temiz kokmasını sağlar.
 • Açık mekanlarda (bahçe, çalışma sahası vb.) yere atılan çöpleri toplamak, bahçe düzenini ve peyzajı kontrol etmek, yerleri süpürmek ve genel kullanıma açık çöp kutularını boşaltmak görevleri arasındadır.
 • Tuvaleti olan tüm işyerlerinde tuvalet kâğıdı, el sabunu ve havlu kağıtları yenilemek, tuvaletleri dezenfekte ederek düzenli olarak temizlemek ve çöp kutularını boşaltmak temizlikçinin işidir.
 • Aylık, haftalık ve günlük olarak belirtilen temizlik rutinleri çerçevesinde kendisinden istenilen tüm görevleri amirin emri ile eksiksiz bir şekilde tamamlayarak sorumlu olduğu alanı hijyenik tutmaktan sorumludur.

Temizlik Elemanı iş İlanlarına Nasıl Başvurulur?

Temizlik iş ilanlarına başvurmak istiyorsanız öncelikle “eleman.net” üyesi olarak kendi özgeçmişinizi hazırlayabilirsiniz. Ardından bu alanda işçi arayan firmaların açtığı ilanları inceleyerek sizin vasıflarına ve yaşadığınız şehre uygun olanlara başvurabilirsiniz. İlan başvurularında cinsiyet, ikametgâh ve yaş şartları olabilir. Kriterleri karşıladığınızı düşünüyorsanız günlük ve daimi ilan açan firmalar ile sistem üzerinden CV yollayarak bir araya gelebilirsiniz. İŞKUR ofis çay-temizlik is ilanları ve diğer ilanlar arasından seçim yapabilir ya da günlük temizlik işi arıyorum diyerek kendiniz ilan açabilirsiniz.

Temizlik Görevlisinin Çalışma Alanları

Temizlik elemanları birçok farklı mekân ve şartta çalıştığı için temelde aynı görevleri yerine getirseler de şartlar ve kurumlar açısından birbirinden ayrılırlar. En çok temizlik elemanı çalıştıran bazı alanlar;

 • Klinik ve hastane temizlik iş ilanları sıklıkla verilir. Hastalara hizmet veren ve sürekli steril olması gereken bu sağlık kurumlarında birden fazla temizlikçi yoğun olarak çalışır. İlanlar genellikle düzenli iş için çıkar. Aylık ve 6 aylık periyodik detaylı temizlik işleri için ekstra günlük işçi alımı olabilir.
 • banka temizlik elemanı is ilanları yine insanların sürekli olarak ziyaret ettiği ve girip çıktığı bir alan olduğundan sıklıkla bulunur. Birçok farklı ilde bankalar tarafından daimi ve süreli işçi alımına denk gelebilirsiniz.
 • Ofis ve şirketler hem çay kahve işleri hem de temizlik işi için eleman arayabilir. Küçük işletme ve ofislerde temizlik elemanlarının çalan telefona bakması da istenebilir.
 • Ev temizlik iş ilanları İstanbul, Ankara ve İzmir gibi birçok ilde şahsi olarak açılır. Kişiler aylık usulü ya da günlük usulü ev temizliği yapacak insanlar arayabilir.

Temizlik Elemanı Arayan Firmalar Hangileridir?

Temizlik şirketleri bu hizmeti veren insanları bünyesinde toplayarak toplu şekilde hizmet verir. Bir temizlik şirketine dahil olduğunuz zaman her gün farklı bir yerde çalışmaya gidebilirsiniz. Anlaşmalar şirket aracılığı ile kişi ve kurumlar arasında yapılır. Yeni tamamlanmış bina inşaatları, büyük kurum ve firmaların temizliği ve turistik villa temizliği gibi birçok farklı alanda aktif olarak görev alabilirsiniz. Temizlik elemanı arayan firmalar ile ya da bu hizmeti veren şirketler ile çalışmak tamamen sizin tercihinize bağlıdır. Dilerseniz banka temizlik elemanı is ilanları gibi sabit bir yerde düzenli çalıştığınız işleri de seçebilirsiniz.

Temizlik Elemanı Maaşları

Temizlik elemanı maaşı kadrolu ve günlük çalışma stilinin yanı sıra ilanı açan firma şartlarına göre değişir.

Temizlik Elemanı Aranan Şehirler Hangileridir?

İstanbul, İzmir, Antalya ve Ankara temizlik elemanı iş ilanları açısından büyük şehir olmaları nedeniyle sıklıkla karşınıza çıksa da Rize, Karabük, Uşak gibi daha küçük şehirlerde de temizlik elemanı iş ilanı açılır. Tüm Türkiye çapında ilan bulma imkanınız vardır. Fakat temizlik iş ilanları Anadolu yakası ve Avrupa yakası olarak açıldıysa burada ikamete dikkat etmeniz önemlidir. İki bölge arasındaki geçiş süresinden dolayı işe geç kalma ihtimaliniz olabilir.

Tüm Türkiye çapında temizlik ilanlarına göz atmak ve hemen bir işe başvurmak için “eleman.net” üyesi olup CV’nizi tamamlayabilirsiniz.

Gizle Devamını Göster

Temizlik Görevlisi Sık Sorulan Sorular

Temizlik Personeli Alımı Ne Zaman Açıklanacak?

Sağlık Bakanlığı ihtiyacı ölçüsünde toplu olarak işçi alım ilanı yayınlamaktadır. Bu yıl için henüz sağlık bakanlığı toplu işçi alımı için ilan yayınlamamıştır. Gelişmeşeri eleman.net İş Rehberi'nden takip edebilirsiniz. Bunun dışında özel hastanelerin temizlik elemanı ilanlarına bu sayfadan ulaşabilir ve iş ilanlarına başvuru yapabilirsiniz.

Temizlikçi Sigortası Ne Kadar?

Ev temizliğinde çalışan temizlik elemanlarının sigorta primi brüt asgari ücrete göre hesaplanır. 10 günden az temizlik işlerinde çalışan elemanlar için günlük sigorta tutarı, günlük brüt asgari ücretin %2’si kadardır. 10 günden fazla çalışanlarda ise günlük brüt asgari ücretin %37,5'i kadar sigorta primi ödenir.

Okullara Temizlik Elemanı Ne Zaman Alınacak?

TYP okul temizlik başvuruları ne zaman başlıyor sorusu sık sık gündeme geliyor. Toplu alımlar için İŞKUR'un duyurusu henüz yayınlanmamıştır. TYP, yani Toplum Yararına Program kapsamında İŞKUR'un toplu alım için yıl ortasında duyuru yapması beklenmektedir. Konuyla ilgili gelişmeleri eleman.net İş Rehberi'nden takip edebilirsiniz. Bunun dışında, özel okulların temizlik elemanı iş ilanlarına bu sayfadan ulaşabilir ve başvuruda bulunabilirsiniz.

Gizle
Devamını Göster

İş İlanları

Yeni iş arıyorsan hemen özgeçmiş oluştur firmalarla mesajlaşmaya başla, video özgeçmişinle oturduğun yerden iş bul.

Özgeçmiş Oluştur

Favori İş İlanları

Seçtiğiniz iş ilanlarını favorilerinize ekleyebilirsiniz. İş başvurusu yapmak için daha sonra kullanabilirsiniz.

Aradığınız "Temizlik Görevlisi" İlanını Hemen Bulun!

400 Bin firma ve 20 Bin aktif iş ilanı ile her sektörden iş ilanı Eleman.net'te. Hemen özgeçmişinizi oluşturun, ilanları inceleyin, başvurunuzu yapın ve aradığınız işe ulaşın.

Hemen Özgeçmiş Oluştur