Pozisyon
 (1 Seçim)
Tezgahtar
Bölüm
 (0 Seçim)
Sektör
 (0 Seçim)
Cinsiyet
 (0 Seçim)
Çalışma Şekli
 (0 Seçim)
Tarih
 (0 Seçim)
Diğer Seçenekler
(0 Seçim)
marker

Tezgahtar iş ilanları

Tezgahtar Arayanlar

En yeni Tezgahtar iş ilanları ve eleman ilanlarına Herkesten Önce Sen Başvur!

Tezgahtar İş İlanları

İşletmeler müşteri odaklı bir anlayışı benimsedikçe tezgâhtarlık işleri giderek daha önemli hale gelmiştir. Bu işler, müşterilerin doğru ürün ve hizmetleri bulmasına yardımcı olmayı, ürün ve hizmetler hakkında tavsiyelerde bulunmayı ve müşterilerin bilinçli kararlar vermesine yardımcı olmayı içerir. Tezgâhtarlar; rafları stoklamaktan, envanter almaktan ve müşteri hizmetleriyle ilgili diğer görevlerden de sorumlu olabilirler. Tezgâhtarların mükemmel iletişim becerilerine sahip olması, sattıkları ürünler hakkında bilgi sahibi olması ve müşterilere iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmeleri için hızlı düşünebilmeleri gerekir. E-ticaretin yükselişiyle işletmeler memnuniyet odaklı müşteri hizmeti için çabalarken tezgâhtarlardan beklenen performans da artmıştır. Şirket profilini doğru yansıtacak, satışlara olumlu etkisi olacak ve müşterilerin mağazadan mutlu ayrılmasını sağlayacak personel arayışı için Eleman.net’te verilen tezgâhtar iş ilanları arasından size en uygun olanı seçerek başvurunuzu kolayca yapabilirsiniz.

Tezgâhtar İş İlanlarında Aranan Özellikler Nelerdir?

Müşterilerin aradığı ürünü bulmasına, kişiselleştirilmiş öneriler sunmasına, soruları hızlı ve doğru bir şekilde yanıtlamasına yardımcı olan tezgâhtarların belirli özelliklere sahip olması gerekir. Tezgâhtar arayan firmalar vermiş oldukları ilanda bazı niteliklerin üzerinde durur ve alınacak personel alımında bu özelliklere sahip kişilere öncelik verir. Müşteri ile doğrudan ilişki kuran kişi olacağından hemen hemen her tezgâhtar alımı aşamasında dış görünüşe ve diksiyona dikkat edilir. Giyimine özen gösteren, bakımlı, hitabet gücü yüksek olan kişiler tezgâhtar seçimlerinde öne çıkar. Tezgâhtar arayan kurumlar; güler yüzlü ve sorumluluk sahibi olmasını da öncelikleri arasında sayar. Özellikle e-ticaret yapan şirketler, tezgâhtarın e-ticaret bilgisi, tecrübesi olmasını isteyebilir. Sosyal medya ve Microsoft Office programlarına hakimiyet de aranılan özellikler arasında yer alabilir. Doğabilecek sorunlara karşı çözüm odaklı ve sabırlı olmak da tezgâhtar arayan şirketler tarafından verilen ilanlarda belirtilen niteliklerdir. Bu özelliklerin bir araya gelmesiyle bir tezgâhtar, müşterilere ürünler hakkında doğru bilgi verebilmeli, tercihlerine göre ilgili ürünleri önerebilmeli ve geçmişteki satın alımlarına göre tavsiyelerde bulunabilmelidir.

Tezgâhtar Hangi Sektörlerde Çalışır?

Tezgâhtar, mağazalarda ve müşteri hizmetleri ile desteği sağlayan perakende sektöründe çalışan kişilerdir. Tezgâhtarlar; giyim mağazaları, süpermarketler, eczaneler, büyük mağazalar, elektronik perakendecileri, fırın ve pastane gibi gıda işletmeleri dahil olmak üzere çeşitli sektörlerde çalışır. Ayrıca çiçekçiler veya kuyumcular gibi özel mağazalarda da bulunabilir. Tezgâhtar, alışveriş yapanlara şahsen müşteri hizmeti sağlamanın yanı sıra rafları stoklama veya envanter alma gibi görevlerden de sorumlu olabilir. Bu yüzden de çalıştıkları sektörler oldukça çeşitlidir. Tezgâhtar arayanlar arasında birçok farklı sektör yer aldığından seçiminizi varsa tecrübeli olduğunuz alandan yana yapabilirsiniz. Böylelikle deneyiminiz çalıştığınız yerde etkin bir performans göstermenize yardımcı olabilir.

Tezgâhtar Arayan Firmalar Nelerdir?

Tezgâhtar arayan iş yerleri, işe başlayacak kişinin müşterilere keyifli bir alışveriş deneyimi sunarken hızlı ve verimli çalışabilmesini ister. Bu hangi sektörde olursa olsun birçok firmanın aradığı özelliktir. Unlu mamuller satışı gerçekleştiren fırın veya pastanelerde sirkülasyon yüksek olduğundan gösterilen hız aksamaların önüne geçer. Ayrıca kafe, restoran ve gıda işi yapan diğer tüm firmalar tezgâhtar aranılan genel özelliklere ek olarak hijyene dikkat etmesini de ister. Deri ceket veya ayakkabı satan, makyaj malzemesi satışı sunan çeşitli mağazalarda da tezgâhtar ilanları vardır. Mağaza tecrübesi olan kişiler, bu ilanları inceleyerek uzman olduğu alana göre seçim yapabilir. E-ticaret satışı bulunan ürün tedarikçilerinin de tezgâhtar ihtiyacı bulunur. Sadece internet değil mağaza satışı da olan şirketler her iki bölümle de ilgilenebilecek kişi arayışı için “tezgahtar aranıyor” ilanı verir.

Tezgâhtar Aranan Şehirler Hangileridir?

Türkiye’nin her şehrinde tezgâhtara ihtiyaç vardır. Çünkü meslek mağazadan süpermarkete kadar her alanda yapılabilir. Bu yüzden de verilen ilanlar arasında çeşitli şehirleri de görmek mümkündür. Türkiye’nin en kalabalık şehri olması sebebiyle İstanbul tezgâhtar iş ilanları oldukça fazladır. Hem Anadolu hem Avrupa yakasındaki firmalar tarafından verilen ilanlar ile aranılan kişiye kolayca ulaşılabilir. Zincir mağazaların yanı sıra küçük veya yerel işletmeler de personel arayışı için ilan verir. Bursa’daki AVM’lerde, İzmir Kapalıçarşı’daki dükkânlarda, Antalya’daki hırdavat firmasında iş bulmak mümkündür. Eleman.net’teki Türkiye’nin dört bir yanından verilen ilanları inceleyerek yaşadığınız şehre göre başvuru yapabilirsiniz.

Gizle Devamını Göster

Tezgahtar Sık Sorulan Sorular

Tezgâhtar çalışma alanı nasıldır?

Sektörüne ve firmasına göre tezgâhtar çalışma alanları değişiklik gösterir. Bir tatlıcıda hijyen gerektiren çalışma alanı bulunurken çanta satan mağazada düzen öncelikli gelebilir. Genel olarak her firmanın özen gösterdiği konulardan biri satış yapılan alanın müşteriyi etkileyecek şekilde olmasıdır. Bunun için de personelin düzenli, temiz olması istenebilir. Eğer ağırlıklı olarak e-ticaret girişi yapacak bir tezgâhtar olacak işe başlayacaksanız da çalışma alanı ofis ortamı da olabilir.

Tezgâhtar iş ilanlarına nasıl başvurulur?

Belirtilen niteliklere uyduğunuzu düşünüyor, sunulan şartları kabul ediyor ve yeni bir işe başlamaya hazır hissediyorsanız favorilerinizdeki ilana kolayca başvuru yapabilirsiniz. Bunun için sadece Eleman.net’e üye olmanız ve CV hazırlamanız yeterlidir. Kendinizi ifade edeceğiniz CV’niz ile başvurunuzu gerçekleştirerek firmanın dönüşünü bekleyebilirsiniz.

Tezgâhtar ilanlarına nasıl ulaşabilirim?

Tezgâhtarsanız veya bu işe yeni başlamak istiyorsanız Eleman.net’teki ilanları inceleyebilirsiniz. Bunun için iş bölümüne tezgâhtar yazmanız ile karşınıza Türkiye’deki tüm tezgâhtar güncel ilanlar çıkacaktır. Restoran, kuyumcu, mağaza gibi belirli bir alanda tecrübeniz varsa da sektör filtrelemesi yaparak ilgili ilanları listeleyebilirsiniz.

Gizle
Devamını Göster

İş İlanları

Yeni iş arıyorsan hemen özgeçmiş oluştur firmalarla mesajlaşmaya başla, video özgeçmişinle oturduğun yerden iş bul.

Özgeçmiş Oluştur

Favori İş İlanları

Seçtiğiniz iş ilanlarını favorilerinize ekleyebilirsiniz. İş başvurusu yapmak için daha sonra kullanabilirsiniz.

Aradığınız "Tezgahtar" İlanını Hemen Bulun!

400 Bin firma ve 20 Bin aktif iş ilanı ile her sektörden iş ilanı Eleman.net'te. Hemen özgeçmişinizi oluşturun, ilanları inceleyin, başvurunuzu yapın ve aradığınız işe ulaşın.

Hemen Özgeçmiş Oluştur