Pozisyon
 (1 Seçim)
Plasiyer
Bölüm
 (0 Seçim)
Sektör
 (0 Seçim)
Cinsiyet
 (0 Seçim)
Çalışma Şekli
 (0 Seçim)
Tarih
 (0 Seçim)
Diğer Seçenekler
(0 Seçim)
marker

Plasiyer iş ilanları

Plasiyer Arayanlar

En yeni Plasiyer iş ilanları ve eleman ilanlarına Herkesten Önce Sen Başvur!

Plasiyer İş İlanları

Plasiyer, özellikle toptan satış yapan firmaların satış ve karlılığını artırmada kilit rol oynayan çalışanları arasında yer alır. Genellikle sıcak satış veya soğuk satış yöntemini uygulayan işletmeler satışlarını ve müşteri sayısını artırarak pazar payını büyütmek ve daha fazla satış karı elde etmek için plasiyer istihdam eder. Plasiyerler bu firmaların müşterileriyle hemen hemen her konu ile ilgili olarak doğrudan temasa geçtiği çalışanlar olduğundan işletme organizasyonlarında önemli yere sahiptir. Bir plasiyer, müşterilerin firmaya olan bağlılığını doğrudan etkileyebilecek bir pozisyondadır.

Plasiyerler müşteriler ile iletişimi doğru bir şekilde sağlayabilmek adına sık sık müşteri ziyareti yaptıklarından genellikle bir taşıta ihtiyaç duyar. Sahip olunması gereken ehliyet türü değişkenlik gösterse de plasiyer arayan firmalar çoğunlukla aktif olarak araç kullanabilme şartını da koyar. Aranan plasiyer, ürün dağıtımı da yapacaksa ilanlar genellikle plasiyer şoför iş ilanları başlığıyla yayınlanır. Birçok firma tarafından sıklıkla satış temsilcisi ya da bölge satış temsilcisi adı altında da plasiyer ilanları verilmektedir. İşverenlerle iş arayanları buluşturan Eleman.net'in plasiyer iş ilanları kategorisinde yer alan güncel plasiyer iş ilanlarını takip ederek size en uygun ilana başvuru yapabilirsiniz.

Plasiyer Nedir, Ne İş Yapar?

Plasiyer bir işletmenin tanıtımını, ürünlerinin ve hizmetlerinin pazarlamasını ve satışını, o işletmenin hedef ve politikaları doğrultusunda yürüten kişidir. Hedefi mevcut müşterilerin firmaya bağlılıklarını artırmak, potansiyel müşterileri işletmenin müşteri portföyüne katmak ve böylece satış karını artırmaktır. Bunu yapabilmek içinse hizmet verdiği işletmeyi iyi tanımalı, pazarlama ve satış stratejilerini iyi anlamalı, müşterilere sunulan ürün ve hizmetler hakkında detaylı bilgi sahibi olmalıdır. Bir plasiyer, sektörden sektöre değişse de işletmenin kendine verdiği yetkiler doğrultusunda genellikle aşağıdaki faaliyetleri gerçekleştirir:

 • Müşterilerle sağlıklı bir diyalog süreci geliştirir. Müşterilerle firma arasında karşılıklı güveni tesis eder.
 • Müşterilerin ödeme şartları, ürün fiyatları, ürün temini ve iadesi hakkındaki sorularını cevaplar.
 • Müşterilerin ihtiyaç ve sorunlarını belirleyerek çözümler geliştirir.
 • Mevcut müşterilerin sürekli ve sadık müşteri olması için çalışır.
 • Potansiyel müşterilerle iletişime geçerek firmanın ürün ve hizmetlerinin tanıtımı için toplantılar organize eder.
 • Rakiplerin mevcut ve yeni ürünlerini, satış stratejilerini takip ederek pazar hakkında bilgi toplar.
 • Pazarda edindiği bilgiler ışığında fiyat teklifleri ve promosyonlar için planlamalar yapılmasına katkı sağlar.
 • Firma ile çalışmayan potansiyel müşterilerin ve mevcut müşterilerin firma hakkındaki görüşlerini öğrenir ve gerekli mercilere iletir.
 • Satış departmanının aylık ve yıllık hedeflerini tutturma konusunda yeni stratejiler önerir.
 • Satış hedeflerini tutturma yolundaki mevcut durum hakkında düzenli olarak rapor verir.
 • Hem müşterilerin hem de firmanın stok durumunu takip eder.
 • Müşterilerden alacakların tahsilatını ve varsa ürün iadelerini takip eder.

Plasiyer İş İlanlarında Aranan Özellikler

Ürün ve hizmetlerinin pazarlamasını ve satışını yapacak bir plasiyer arayanlar genellikle adayların aşağıdaki kriterleri karşılamasını isterler:

 • En az lise ve dengi eğitim kurumlarından mezun olmak,
 • Güçlü ikna yeteneğine sahip olmak,
 • Aktif araç kullanabilmeye ve seyahat etmeye engel teşkil edici bir durumu olmamak,
 • Satış süreçlerinin sağlıklı ilerlemesi açısından gerek yazılı gerekse de sözlü iletişim konusunda iyi olmak,
 • Temel bilgisayar becerilerine sahip olmak,
 • Takım çalışmasına ve problemler karşısında pratik ve uygulanabilir çözümler geliştirmeye yatkın olmak,
 • Dinamik, güler yüzlü ve girişken olmak.

Plasiyer Olarak Nasıl İş Bulabilirim?

Plasiyer pozisyonu birçok firmada yer alan ve sürekli olarak eleman aranan mesleklerden biridir. Firmaların bazıları kendi sektörlerinde bu pozisyonda belli bir tecrübesi olan kişileri ararken bazıları da yetiştirmek üzere plasiyer arar. Plasiyer şoför arayan firmalar ise şirket araçlarını teslim edebilecekleri şoförlüğü iyi olan kişileri tercih eder. Araçlı plasiyer arayanlar sipariş teslimatı ve sıcak satış operasyonlarını gerçekleştirebilecek ve yoğun tempoya ayak uydurabilecek personeller arar. Plasiyer arayan işletmelerin ilanlarına ulaşabilmek için Eleman.net üzerinden çalışılmak istenilen şehir seçilerek plasiyer pozisyonu için arama yapılabilir. Karşınıza çıkan sonuçlar arasında kendinize daha uygun olan firmayı bulabilmek için detaylı arama seçeneklerini kullanabilirsiniz. Başvuru yapmak istediğiniz firmaya özgeçmişinizi göndererek başvurunuzu yapabilirsiniz.

Plasiyer Nerelerde Çalışır?

Türkiye'nin her yerinde plasiyer istihdam eden firmalar vardır. Ama iş ilanları bazı bölgelerde daha fazladır. Plasiyer iş ilanları İstanbul Avrupa yakasında faaliyet gösteren firmalar tarafından sıklıkla verilir. Sakarya plasiyer iş ilanları da sıklıkla karşılaşılaşılan ilanlar arasında yer alır. Plasiyer iş ilanları Ankara ve plasiyer iş ilanları İzmir etiketlerine tıklayarak bu şehirlerdeki ilanlara ulaşabilirsiniz. Plasiyer şöför iş ilanları İstanbul Avrupa, plasiyer şöför iş ilanları İstanbul Anadolu yakası etiketleri vasıtasıyla da plasiyer şoför iş ilanlarını görebilirsiniz. Diğer şehirlerdeki ilanlar için aramalar da kolaylıkla yapılabilir.

Plasiyer Çalışma Koşulları Nelerdir?

Plasiyerlerin çalışma şartları sektöre ve firmaya göre değişir. Eğer görev tanımı içerisinde ürün teslim almak ve teslim etmek varsa ürünün türü mesai saatleri üzerinde belirleyici rol oynar. Sabahın erken saatlerinde teslim edilmesi gereken ürünler için mesai erken başlayıp erken bitebilir. Bazı firmalar hafta sonunu tamamen bazı firmalar ise pazar gününü haftalık izin günü yapar. Pazar gününü haftalık izin günü belirleyen firmaların bir kısmında cumartesi günleri hafta içinden daha kısa olmak kaydıyla mesai yapılır. Çalışılan sektöre göre hafta tatili hafta içinde bir gün olarak da belirlenebilir. Çoğu firma çalışma saatlerini ve günlerini esnek olarak belirler.

Plasiyer İş İlanı Veren Firmalar Nelerdir?

Pek çok farklı sektörde faaliyet gösteren firmalar tarafından plasiyer aranıyor ilanı yayınlanır. Büyük çoğunluğu toptan satış yapan bu firmaların başını gıda firmaları, hırdavat firmaları, temizlik ürünleri firmaları, içecek firmaları, makine ve oto yedek parça firmaları, kırtasiye ve sarf malzeme firmaları çekmektedir.

Plasiyer Maaşları

Plasiyer maaşlarını firmanın faaliyet alanı ve bölgesi, kişinin deneyim süresi, bilgisayar ve iletişim becerileri gibi nitelikleri etkiler. Bazı firmalar maaşa ek olarak prim sistemi de uygular. Maaşlar 10800 TL ile 21.400 TL arasında değişir. Daha yüksek ve düşük maaşlarla da karşılaşılabilen bu pozisyon için ortalama olarak 13.500 TL maaş verildiği görülmektedir.

 • En Düşük Maaş: 10.800 TL
 • Ortalama Maaş: 13.500 TL
 • En yüksek Maaş: 21.400 TL
Gizle Devamını Göster

Plasiyer Sık Sorulan Sorular

Bayan Plasiyer İş İlanlarına Nasıl Ulaşabilirim?

Eleman.net'te birçok firma cinsiyet ayrımı gözetmeksizin plasiyer iş ilanı yayınlamaktadır. Ayrıca, bazı firmalar plasiyerlik işi için kadın aday aramaktadır. eleman.net'teki plasiyer iş ilanlarına göz atarak size en uygun iş ilanlarını bulabilirsiniz.

Coca-Cola Plasiyer Alımı Yapıyor Mu?

CCİ, yani Coca Cola İçecek firması fazla sayıda plasiyer istihdam etmektedir. eleman.net Coca Cola İçecek'in eleman konusunda çözüm ortağıdır. eleman.net'te Coca Cola İçecek'e ait en güncel plasiyer ilanlarını görebilirsiniz.

Plasiyer İşi Nedir?

Plasiyer, ürün veya hizmetlerin satışını yapmak veya tanıtmak için görevli olan bir kişidir. Eleman.net'te gıdadan üretime, dekorasyondan pazarlamaya kadar birçok sektör plasiyer işi için ilan vermektedir.

Gizle
Devamını Göster

İş İlanları

Yeni iş arıyorsan hemen özgeçmiş oluştur firmalarla mesajlaşmaya başla, video özgeçmişinle oturduğun yerden iş bul.

Özgeçmiş Oluştur

Favori İş İlanları

Seçtiğiniz iş ilanlarını favorilerinize ekleyebilirsiniz. İş başvurusu yapmak için daha sonra kullanabilirsiniz.

Aradığınız "Plasiyer" İlanını Hemen Bulun!

400 Bin firma ve 20 Bin aktif iş ilanı ile her sektörden iş ilanı Eleman.net'te. Hemen özgeçmişinizi oluşturun, ilanları inceleyin, başvurunuzu yapın ve aradığınız işe ulaşın.

Hemen Özgeçmiş Oluştur