Pozisyon
 (1 Seçim)
Grafiker
Bölüm
 (0 Seçim)
Sektör
 (0 Seçim)
Cinsiyet
 (0 Seçim)
Çalışma Şekli
 (0 Seçim)
Tarih
 (0 Seçim)
Diğer Seçenekler
(0 Seçim)
marker

Grafiker iş ilanları

Grafiker Arayanlar

En yeni Grafiker iş ilanları ve eleman ilanlarına Herkesten Önce Sen Başvur!

Grafiker/Grafik Tasarımcı İş İlanları

Dijital dünyada her geçen gün daha fazla öne çıkmaya başlayan grafikerlik birçok sektörde iş olanağı olan bir meslektir. Grafiker iş ilanları Türkiye'nin her yerinde ve birçok farklı sektörden açılabilir. En güncel grafiker iş ilanları arasından kendinize uygun olanı seçerek iyi bir işyeri bulmak istiyorsanız Eleman.net bunun için doğru platformdur.

Grafiker Nedir, Ne İş Yapar?

Grafiker, grafikerlik mesleğini icra eden kişidir. Grafik tasarım amacıyla geliştirilen farklı bilgisayar programlarını kullanarak tasarım yapar ve özgün görsel içerikler ortaya çıkarır. Görselliğin özellikle dijital dünyanın farklı imkanlar sunması ile her geçen gün daha büyük bir ihtiyaç haline gelmesi grafiker aranıyor ilanlarının artmasına sebep olur.

 • Bir grafiker, tasarım hazırlarken hareketli ya da durağan görseller yapabilmelidir. Tipografi, animasyon gibi farklı kategorilerde görsel üretebilen grafikerler işe başladığı zaman bazı sorumlulukları yerine getirmekle mükelleftir.
 • Öncelikle tasarımı yaptığı ister bir kişi ister bir kurum olsun siparişin tüm sınırları en başta belirlenmelidir. Müşteri ya da şirketin beklentisi net olarak anlaşılmadan çalışmaya başlanmamalıdır.
 • Tasarımı yaparken grafiker kullandığı programların tümüne hakim olmalı, yazılımın en güncel versiyonunu kullanarak kaliteli iş çıkarmalıdır.
 • Üretile görsel tasarım hangi sektör ve mecrada yayınlanacak ise o alanın en güncel trendlerini takip etmek ve gereksinimleri anlayarak işin başarısını yükseltmek grafikerin görevidir.
 • Yaratıcı, özgün ve estetik açıdan iyi görünen görseller üretmek için müşteriden alınan brief doğrultusunda öneride bulunarak bazı değişiklikler ile işin kalitesini yükseltmelidir.
 • İşi zamanında teslim etmenin yanı sıra istenen düzeltme ve değişiklikleri de verilen süre içinde tamamlamayı başarmalıdır.

Grafiker İş İlanlarında Aranan Özellikler

Birçok firma tarafından verilen grafiker ilanları temelde ortak bir paydaya sahip olsa da yaşanılan yer, çalışma saatleri ve hakim olunması istenen programlar açısından farklılık gösterebilir. Grafiker iş ilanlarında çalışanda aranan özellikler genel şekilde ele alınırsa

 • Yaratıcılık yönü kuvvetli ve estetik bakış açısında sahip olmak,
 • Detaycı olmak ve ince nüanslara dikkat etmek,
 • Fikirleri kusursuz uygulama ve geliştirmenin yanı sıra yeni fikir sunabilme kabiliyeti,
 • Photoshop, InDesign ve Illustrator gibi grafik tasarım alanında kullanılan programları bilmek,
 • Sanatsal değeri yüksek, amaca hizmet eden görsel oluşturabilecek vizyon sahibi olmak,
 • Aynı anda çoklu projelerde çalışabilecek beceri ve tüm işleri zamanında yetiştirmek için iyi zaman yönetimi yapabilmek,
 • Sorumluluk sahibi, insan ilişkileri kuvvetli ve iletişim konusunda açık fikirli olmak başlıca istenen özelliklerdir.

Grafiker İş İlanlarına Başvurmak İçin Hangi Eğitimleri Almak Gerekir?

Grafiker olabilmek için; Güzel Sanatlar ve Sanat, Tasarım ve Mimarlık fakülteleri ya da meslek yüksek okullarından eğitim alınmalıdır. 2 ya da 4 yıllık üniversite mezunu olarak grafik tasarımı yapan grafikerlik mesleğine başlayabileceğiniz gibi kurs alarak da işe atılabilirsiniz. Farklı yerlerde verilen grafik tasarım eğitimlerini alarak iş bulmanız mümkün olsa da kendinizi kanıtlamadığınız sürece önceliğin üniversite mezunlarına verildiğini hatırlatmakta fayda vardır.

Grafiker olmak için okulda ya da katıldığınız kurslarda bazı programları öğrenmeli ve dersleri görmelisiniz. Desen, perspektif, doku ve renk gibi farklı resim bilgisi derslerini almak estetik algıyı geliştirmek için gereklidir. İllüstrasyon, animasyon ve tipografi uygulama alanında başarı getiren konulardır. Meslek bilgisi olarak da yayıncılık ve matbaacılık konusunda fikir sahibi olmalısınız. Tüm bunların yanında artık bu meslek bilgisayar üzerinden yapıldığı için sektörde kullanılan yazılım ve dizgi programlarını bilmelisiniz. Üniversite döneminde grafiker stajyer arayan ajanslar tarafından açılan ilanlara başvurarak kendinizi geliştirebilir ya da kurs sonrasında portfolyo oluşturmak için önce stajyer olarak işe başlayabilirsiniz.

Grafiker Arayan Firmalar ve Sektörler Nelerdir?

Matbaa grafiker iş ilanları sektörde en çok karşınıza çıkacak olan ilanlar arasındadır. Şirket ve firma işlerini yapan matbaalar, reklamcılar sıklıkla grafiker çalıştırır. Bunun yanı sıra grafiker arayan ajanslar dijital görsel üretme ya da basım görselleri üretme gibi farklı taleplerde bulunabilir. Kitap, gazete, dergi, reklam ajansları, web tasarım şirketleri ve sosyal medya ile ilgili işletmeler grafikere ihtiyaç duyar. Grafiker arayan şirketler reklam ve tanıtım, basın - yayın, tekstil, medya ve bilişim gibi birçok farklı sektörde hizmet verebilir. Grafikerlerin kendi ilgi alanları ve deneyimine göre sektör seçmesi bu aşamada işveren ve çalışan için önemlidir.

Grafiker İş İlanlarına Nasıl Başvurulur?

Grafiker ilanları İzmir, grafiker iş ilanları Ankara ve grafiker iş ilanları İstanbul Avrupa - Anadolu yakası gibi sektörün yoğun olarak yer aldığı bölgelerde sıklıkla açılır. Türkiye'nin neresinde olursanız olun bir ilana başvurmanız mümkündür. İşveren belli bir ikamet bölgesi belirtmediyse ya da işe alındıktan sonra taşınma planınız varsa özgür yer seçimi ile başvuru yapabilirsiniz.

Taşınmak istemiyorsanız kendi şehrinizde açılan ilanlar ya da home ofis grafiker iş ilanları sizin için uygun olur. Farklı bir şehirdeki home office çalışma ilanlarına başvuru yaparken tamamen evden işleri yürütmek istediğinizi de belirtmeniz gerekir. Hangi iş ilanlarının size göre olduğunu Eleman.net üzerinden inceleyebilir, detaylı oluşturulmuş CV ile ilana anında başvuru yapabilirsiniz. Başvurunuzun iletilmesinin ardından işverenler sizinle iletişime geçerek mülakat yapmak isteyecektir. Bu aşamada yetenekleriniz ve deneyiminiz işe kabul edilmeye yardım eder.

Grafiker Çalışma Şartları Nasıldır?

Grafiker iş ilanları freelance, part time ya da tam zamanlı olarak açılabilir. Freelance iş ilanlarında sadece yapılan iş için anlaşma vardır ve iş başı ödeme yapılır. Part time ve tam zamanlı işlerde belli bir işletmeye eleman bağlıdır ve SSK, yol, yemek ve izin gibi farklı özlük hakları bulunur. Part time grafiker iş ilanları genellikle mesleğe yeni atılıp deneyim elde etmek isteyenler ya da öğrenciler için uygundur.

Grafiker Maaşları

Sektör, firma ve deneyime göre değişmekle birlikte ortalama grafiker maaşları; en düşük 11.150 TL, ortalama 13.950 TL ve en yüksek 24.880 TL'dir.

Kendiniz için en iyi işi en kısa sürede bulmayı hedefliyorsanız iş arayanlar ve işverenleri bir araya getiren Eleman.net platformuna üye olarak şimdi hayalini kurduğunuz işe başlayabilirsiniz.

Gizle Devamını Göster

Grafiker/Grafik Tasarımcı Sık Sorulan Sorular

Belediye Grafiker Alımı Yapıyor Mu?

Zaman zaman il ve ilçe belediyeleri kadrolu ya da sözleşmeli statüde grafiker alımı yapmaktadır. eleman.net, belirli dönemlerde ilçe belediyeleriyle istihdam projeleri gerçekleştirmektedir. eleman.net ilanlarını ve belediyelerin web sitelerindeki duyuru panolarını takip ederek iş ilanlarından haberdar olabilirsiniz.

Kamu Grafiker Alımı Yapılıyor Mu?

Milli Eğitim Bakanlığı, Basın İlan Kurumu gibi kuruluşlar dönem dönem KPSS başarı puanıyla personel alımı yapmaktadır. Resmi Gazetedeki ilanları ve kamu kurumlarının web sitelerindeki duyuruları takip ederek grafiker kamu alımıyla ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz.

Grafik Tasarım Stajyer Arayan Firmalara Nasıl Ulaşabilirim?

Eleman.net'te tecrübesi ve yetiştirilmek üzere grafiker ilanları yer almaktadır. eleman.net'e üye olup özgeçmiş oluşturduktan sonra stajyer grafiker ilanlarına başvurabilirsiniz.

Gizle
Devamını Göster

İş İlanları

Yeni iş arıyorsan hemen özgeçmiş oluştur firmalarla mesajlaşmaya başla, video özgeçmişinle oturduğun yerden iş bul.

Özgeçmiş Oluştur

Favori İş İlanları

Seçtiğiniz iş ilanlarını favorilerinize ekleyebilirsiniz. İş başvurusu yapmak için daha sonra kullanabilirsiniz.

Aradığınız "Grafiker" İlanını Hemen Bulun!

400 Bin firma ve 20 Bin aktif iş ilanı ile her sektörden iş ilanı Eleman.net'te. Hemen özgeçmişinizi oluşturun, ilanları inceleyin, başvurunuzu yapın ve aradığınız işe ulaşın.

Hemen Özgeçmiş Oluştur