Pozisyon
 (1 Seçim)
Freze Operatörü
Bölüm
 (0 Seçim)
Sektör
 (0 Seçim)
Cinsiyet
 (0 Seçim)
Çalışma Şekli
 (0 Seçim)
Tarih
 (0 Seçim)
Diğer Seçenekler
(0 Seçim)
marker

Freze Operatörü iş ilanları

Freze Operatörü Arayanlar

En yeni Freze Operatörü iş ilanları ve eleman ilanlarına Herkesten Önce Sen Başvur!

Freze Operatörü İş İlanları

Freze makinesi endüstriyel taşlı imalatta kullanılan bir takım tezgahı, freze operatörü de bu tezgâhı kullanan meslek sahibidir. Freze makinesiyle ahşap ve plastik gibi ürünler de kesilmesine rağmen genellikle metal parçaların hazırlanması için kullanılır. Bu nedenle freze operatörü iş ilanları genellikle alüminyum, çelik ve diğer metalleri kullanan işverenler tarafından açılır.

Freze Operatörü İş İlanlarında Aranan Özellikler Nelerdir?

İmalat ve sanayi sektöründe kullanılan parçaların üretimi için freze makinesi ve deneyimli çalışanlar gerekir. Freze operatörlerinin işi gereği kendisine iletilen teknik çizimi okuyabilmesi ve tezgahta birebir uygulaması önemlidir. Freze operatörü alımı sırasında ilk şartlardan biri bu nedenle makine kullanımına hakimiyetin yanı sıra teknik çizim okuma bilgisidir.

Operatör ürünleri hazırlarken freze makinesine ait birçok farklı parçayı kullanmak zorundadır. Her imalatın yapısı ve malzemesi gereği kullanan makine kolları değişiklik gösterebilir. Bu sebeple de işveren belli bir makine parçasının kullanımına hakim olmayı freze operatörü aranıyor ilan şartına ekleyebilir.

Freze kullanımı teknik bilgi isteyen tehlikeli bir makinedir. Bu nedenle operatör olmak isteyen kişilerden makine teknolojisi bölümlerinin birinden mezun olmak ve bu alanda mesleki yeterlilik belgesi almak istenebilir.

Genellikle erkek elemanların istihdam edildiği bu alanda fiziki güç, sağlık ve kuvvet önemlidir. Makinede işlenecek parçaların, makine teçhizatının taşınması ve uygulamada başarı için fiziki kuvvet önemsenir. Ayrıca uzun saatler ayakta çalışabilen adaylar tercih edilir.

Makine kullanımının getirdiği riskten dolayı yüksek dikkat sahibi olan ve iş güvenliğini önemseyen kişiler önceliklidir. El ve göz koordinasyonu olan, mesleki uygulama ve bilgisayar becerisine sahip adayların şansı yüksektir.

Freze Operatörü Hangi Sektörlerde Çalışır?

Freze makinesinin kullanıldığı makine, otomotiv, imalat ve endüstri sektörlerinde operatörler istihdam edilir. Sektörel faaliyet gösteren firmaların üretim ve yenileme gibi farklı işleri sırasında freze operatörüne ihtiyacı olur. Özellikle alüminyum ve diğer metalleri işleyen atölyelerde çalışma imkanları vardır. Fabrikalar ve diğer üretim tesisleri de freze operatörü arayan kurumlar arasındadır.

Freze Operatörü Arayan Firmalar Nelerdir?

Freze operatörü arayan iş yerleri alüminyum doğrama atölyeleri, metal işleme tesisleri, otomotiv sektöründe parça üreticileri, otomotiv sanayi işletmeleri, sanayi fabrikaları olarak sıralanır. Plastik endüstrisinde hizmet veren plastik doğrama, PVC doğrama, kalıp imalatçıları, ambalaj ve paketleme şirketleri de freze operatörü istihdam alanlarındandır.

Freze operatörü arayan firmalar meslek tanımını farklı şekillerde yapabilir. Torna freze ustası, CNC freze operatörü, freze ustası, freze yardımcı elemanı, manuel freze operatörü gibi farklı meslek tanımlarının hepsi aynı işe aittir. Genel olarak freze makinesinin kullanıldığı işlerde makine ve imalat türüne göre meslek adı değişebilir.

Freze Operatörü Aranan Şehirler Hangileridir?

Freze operatörü arayan şirketler Türkiye’nin birçok ilinde faaliyet gösterse de en yoğun talep sanayi ve üretim yapılan bölgelerdir. Bu nedenle İstanbul başta olmak üzere Kocaeli, İzmir, Ankara, Bursa gibi şehirlerde daha fazla ilan açılır. Bu durumun bir sebebi de farklı şehirlerde hizmet veren ya da ürün gönderen şirketlerin atölyesinin büyük şehirlerde olmasıdır.

Freze Operatörü İlanlarına Nasıl Ulaşabilirim?

Freze operatörü arayan firmalar tarafından verilen ilanları Eleman.net ile bulabilirsiniz. Arama bölümüne istediğiniz mesleği yazarak tüm Türkiye’deki ilanlara ulaşabilirsiniz. Kendi şehrinizde bir ilana başvuru yapmak istiyorsanız aramayı detaylandırmanız gerekir. Freze operatörü ilanları listesindeyken sol tarafta çıkan şehir seçimi, yakınımda ara özellikleri ile bölgenize yakın alımları bulabilirsiniz.

Freze Operatörü İş İlanlarına Nasıl Başvurulur?

Güncel freze operatörü iş ilanları listesine Eleman.net ile ulaştıktan sonra birkaç adımda online başvuru yaparsınız. Sisteme CV yükleyebilir ya da formları doldurarak özgeçmiş oluşturabilirsiniz. Sadece online başvuruya açık freze operatörü aranıyor ilanları için bu adım gereklidir. İlan bilgisinde şirket e-posta adresi ya da telefonu varsa direkt iletişime geçerek de başvuru yaparsınız.

Freze Operatörü Çalışma Alanı Nasıldır?

Operatörler atölyede freze makinesi başında toz ve kir içerisinde çalışmak zorunda kalabilir. Freze makinesinde işlenen parçaların atıkları vücuduna gelebileceği için koruyucu gözlük ve kıyafet giymelidir. Operatör parça başı hizmet verebileceği gibi belli saatlerde de makine başında olabilir. Bu nedenle çalışma alanı ve saatleri değişken bir meslektir.

Freze operatörü arayanlar vardiyalı ya da mesaili şekilde faaliyet gösterebilir. Gece ve gündüz, sadece gündüz ya da gece çalışan ilanı açılabilir. İlanlara başvuru yaparken tatil günleri, mesai saatleri ve çalışma düzeni hakkında verilen bilgileri Eleman.net detay sayfasından bulabilirsiniz.

Aradığınız işi kısa yoldan hızlı bir şekilde bulmak istiyorsanız şimdi Eleman.net üyesi olarak iş alarmı oluşturabilir, üyelik hesabınızda aramalarınızı kaydedebilirsiniz.

Gizle Devamını Göster

Freze Operatörü Sık Sorulan Sorular

Freze operatörü iş ilanlarında aranan özellikler nelerdir?

Freze tezgahının kullanımı ve parçalar hakkında bilgi sahibi olmak, makinenin bakım ve onarımını yapabilmek, çalışırken uzun saatler ayakta durabilmek, vardiyalı çalışmaya uygun olmak, dikkatli ve sorumluluk sahibi olmak, makine teknolojisi mezuniyeti ya da dengi sertifikası olmak adaylarda aranan başlıca şartlardır.

Freze operatörü nerede çalışabilir?

Makine endüstrisi, otomotiv parçaları üreten firma ve fabrikalar, PVC ve plastik doğrama atölyeleri, alüminyum atölyeleri, paketleme ve ambalaj firmaları gibi freze makinesi kullanılan alanlarda çalışabilir.

Güncel freze operatörü iş ilanlarına nereden ulaşabilirim?

En yeni freze operatörü ilanlarına Eleman.net üzerinden ulaşarak iş başvurularınızı yapabilirsiniz. Arama sıralama ve detaylı filtreleme özellikleri ile ilan listesini kendi beklentilerinize göre düzenlemeniz mümkündür.

Gizle
Devamını Göster

İş İlanları

Yeni iş arıyorsan hemen özgeçmiş oluştur firmalarla mesajlaşmaya başla, video özgeçmişinle oturduğun yerden iş bul.

Özgeçmiş Oluştur

Favori İş İlanları

Seçtiğiniz iş ilanlarını favorilerinize ekleyebilirsiniz. İş başvurusu yapmak için daha sonra kullanabilirsiniz.

Aradığınız "Freze Operatörü" İlanını Hemen Bulun!

400 Bin firma ve 20 Bin aktif iş ilanı ile her sektörden iş ilanı Eleman.net'te. Hemen özgeçmişinizi oluşturun, ilanları inceleyin, başvurunuzu yapın ve aradığınız işe ulaşın.

Hemen Özgeçmiş Oluştur