Pozisyon
 (1 Seçim)
İç Mimar
Bölüm
 (0 Seçim)
Sektör
 (0 Seçim)
Cinsiyet
 (0 Seçim)
Çalışma Şekli
 (0 Seçim)
Tarih
 (0 Seçim)
Diğer Seçenekler
(0 Seçim)
marker

İç Mimar iş ilanları

İç Mimar Arayanlar

En yeni İç Mimar iş ilanları ve eleman ilanlarına Herkesten Önce Sen Başvur!

Mimar İş İlanları

Mimarlık mesleği artan ihtiyaçlar doğrultusunda ihtiyaç duyulan önemli bir meslek dalıdır. Mimarların bina tasarımı için proje hazırlama, binalarda kullanılan malzemelerin kalitesini kontrol etme, başlanılan projelerin tamamlanana kadar kontrol ve yönlendirmesinde görev alma, projelerin çevresel etkilere uygun olup olmadığını belirleme ve projelerin zamanında bitmesini sağlamak için saha ziyaretlerinde aktif olması gibi görev tanımları mevcuttur. Mimarların hem devlet kurumlarında hem de özel sektörde çalışabilme fırsatı vardır. Kamu personeli olmayan mimarlar için özel sektörde pek çok iş bulma fırsatı vardır. Bu fırsatlardan haberdar olmak için firmalara nitelikli ve tecrübeli eleman bulan, mimarların da hızlı ve güvenilir bir şekilde iş bulmasını sağlayan Eleman.net'ten faydalanabilirsiniz.

Mimar İş İlanlarında Aranan Özellikler

Gelişen teknoloji ve ortaya çıkan yeni iş kollarıyla birlikte işverenlerin mimar alımında aradığı tecrübe ve özellikler, alanına göre farklılık gösterir. İş ilanlarında aranan bazı özellikleri şöyle sıralamak mümkün:

 • İletişimi kuvvetli, yeniliğe açık ve araştırmacı
 • Müşteri ilişkilerini ve proje uygulama süreçlerini takip edebilen
 • 3D max, Autocad, Adeko, MS Office, Photoshop, SketchUp, 3D Studio VIZ, gibi tasarım programlarına hakim
 • Mevcut yönetmelikler ve kalite standartları hakkında bilgisi olan
 • Ekip çalışmalarına ayak uydurabilen
 • Analitik düşünme becerisine sahip olan
 • Elektrik, mekanik vb. diğer branşlarla da iç içe çalışabilen
 • Projelerde süperpoze yapabilen
 • Katalog, sunum dosyası, animasyon hazırlayabilen
 • Peyzaj mimarisi için, toprak ve iklim koşullarını iyi bilen tasarım ve proje uygulama konularında yetkin
 • Teknik çizim projelerine hakim
 • Raporlama yeteneği gelişmiş
 • Disiplinli
 • Gerekli eğitimleri almış ve mimarlık fakültesinden mezun mimarlar iş ilanlarında aranan özellikler arasındadır.

Mimar İş İlanlarına Başvurmak için Hangi Eğitimler Alınmalı?

Mimarlık çeşitli alanlarda çalışma fırsatları olması ve güzel bir gelir getirmesi nedeniyle günümüzde en sık tercih edilen meslek dallarından biri haline geldi. Mimar olabilmeniz için dört yıllık lisans eğitimi almanız lazım. Lisans eğitimi odaklı olan mimarlıkta lise eğitiminin önemi yoktur. Mimarlık bölümünde staj ve projeler eğitimin ana yapısını oluşturur. Bitirme projeleri de eğitim sürecinin sonunda olabilir. Proje ve stajları başarıyla bitiren ve derslerini vermiş öğrenciler mimar olmak için hak kazanır. Mimar arayan firmalarıın öncelikli koşulu da lisans eğitimini tamamlamış mimarlardır. Yeterince tecrübe kazanmadığınız için iş bulamayacağınızı düşünüyoranız endişelenmenize gerek yok. Gerekli olan lisans eğitiminizi tamamladıktan sonra Eleman.net üzerinden paylaşılan deneyimsiz mimar iş ilanları ile iş bulma şansınız var.

Mimar Arayan Firmalar Ve Sektörler Hangileridir?

Mimar arayan firmalar genellikle restorasyon mimarlığı, aydınlatma mimarlığı, şehir planlayıcısı, araştırma mimarlığı, iç mimarlık gibi çeşitli dalları vardır. Başta inşaat sektörü olmak üzere, mobilya firmaları, peyzaj sektörü, mimari danışmanlık firmaları, yapı denetim firmaları, akustik proje danışmanlığı, enerji sektöründe enerji kimlik belgesi EKB danışmanlığı, müteahhit firmaları ve mimari dekorasyon şirketleridir ayrıca devlet bünyesinde de mimarlara ihtiyaç duyulur.

Mimar Maaşları Ne Kadardır?

Yazıda belirtildiği gibi mimarların çalışma alanları çeşitlidir. Mimarların aldığı maaşlar çalışma şartları ve tecrübelerine göre farklılık gösterir. İşverenlerin önceliği deneyimli mimarlar olmakla birlikte, yeni mezun olmuş deneyimsiz mimar ilanları da mevcuttur. Bu doğrultuda işine hakim deneyimli mimar maaşı, deneyimsiz mimarların maaşlarından daha yüksek olabilir. Mimar maaşları 2023 yılında değişiklik gösterip güncel en düşük mimar maaşı 16.500 TL, ortalama maaş 20.150 TL, en yüksek maaş ise 77.500 TL aralığında değişir.

Mimar Olarak Nasıl İş Bulabilirim?

Dört yıllık lisans eğitimini tamamladıktan sonra isterseniz kamu personeli seçme sınavına KPSS girerek devletin bünyesinde çalışabilirsiniz. Devlet bünyesinde çalışmak istemezseniz özel sektörde birçok iş bulma fırsatınız var. Mimar ilanları 2023 yılında da fazla olduğu için

mimarların iş bulmaları çok zor değildir. Özel sektörde iş bulmakta zorlanıyorsanız da endişe etmeyiniz. Mimar arayanlar ve iş arayanları aynı platformda buluşturan alanında lider pozisyonda olan Eleman.net platformundan kolaylıkla mimar iş ilanlarına ulaşabilirsiniz. Deneyimsiz olduğunuz için iş bulmakta zorlanacağınızı düşünüyorsanız deneyimsiz mimar arayanlar da olduğunu unutmayınız. Bu platformda peyzaj mimarlığı, iç mimarlık ve freelance mimarlık iş ilanları gibi farklı alanlarda güncel mimar iş ilanları mevcuttur. Ayrıca bu platformda iş ilanlarındaki aranan şartlara uygun olduğunuz takdirde mimar alımı 2023 yılında da online başvurular ile yapılabilir.

Mimarlar Nasıl Çalışır?

Farklı mimarlık bölümlerinde çalışan mimarların çalışma alanları ve yaptıkları işler de farklılık gösterir. İç mimarlar müşterinin istekleri ve mekanın var olan koşullarını göz önünde bulundurarak binaların iç mekan tasarımlarını yaparlar. Bu tasarımları yaparken projenin bütçesini belirler, her detayı düşünerek bir ön tasarım planı çizer ve döşemeci ve ressam gibi farklı alanlardan kişilerle işbirliği içinde çalışır. İç mimarlık çok ihtiyaç duyulan bir alan olduğu için kolaylıkla iç mimar iş ilanları sayesinde iş bulabilirsiniz.

Peyzaj mimarları daha estetik ve yaşanabilir bir çevre için park, bahçe, turizm alanları ve yerleşim yerlerinde çalışmalar yapar. Ayrıca insanlar tarafından tahrip edilen mekanların onarımında rol alırlar. Peyzaj mimarları, şehir planlamacıları, inşaat mühendisleri ve gerekli diğer alanlardaki profesyoneller ile ekip halinde çalışıp çevrenin estetiği ve korunmasında görev alırlar. Peyzaj alanında da peyzaj mimar iş ilanları ile kolaylıkla çalışma olanağı bulabilirsiniz.

Restorasyon mimarları binalarda restorasyon çalışmaları yapıp yenilenmesinde ve onarılmasında çalışırlar. Restorasyon mimarları Kültür ve Turizm Bakanlığı, müzeler ve restorasyon projelerinde iş bulma imkanı bulur.

Şantiye mimarları ise genelde sahada çalışır. Projeler için kullanılan arazinin uygunluğunu belirleme, proje başlamadan önce fizibilite çalışması yapma, gerekli işçi ve makina sayılarını belirleme, yönetmeliklere aykırı durumları tespit etme, projenin yapım sürecinde denetimde bulunma gibi önemli görevleri yerine getirir.

Gizle Devamını Göster

Mimar Sık Sorulan Sorular

Bayan Mimar İş İlanlarına Nasıl Ulaşabilirim?

Eleman.net'te birçok mimarlık firması cinsiyet farkı olmaksızın mimarlık iş ilanı yayınlamaktadır. İlanlardaki kriterleri büyük oranda karşılıyorsanız iş ilanlarına başvurabilirsiniz.

Yeni Mezun Mimar Nasıl İş Bulur?

Yeni mezun bir mimar olarak mimar iş ilanlarında deneyim dışında aranan kriterleri gözeterek kendinizi geliştirmeniz gerekmektedir. Bunlar, yabancı dil bilginizi geliştirmek, güncel mimarlık programlarını kullanabilmek sayılabilir. eleman.net'te tecrübesiz mimar iş ilanları başlığıyla iş ilanları da yayınlanmaktadır. Mimarlık alanında iş arıyorsanız eleman.net'te arama alarmı kurarak en güncel mimarlık iş ilanlarının size gelmesini sağlayabilirsiniz.

Mimar Kamu Alımı Ne Zaman Yapılıyor?

Belediyelerde, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı kadrosunda, Kültür ve Turizm Bakanlığı istihdam edilmek üzere mimar kamu alımı ilanları Resmi Gazete'de ve ilgili bakanlıkların web sitelerinde yayınlanmaktadır. Mimarların kamuda istihdam edilmesi için adayların KPPS'ye girmeleri ve en az 92 ve üzeri puan almaları gerekmektedir.

Gizle
Devamını Göster

İş İlanları

Yeni iş arıyorsan hemen özgeçmiş oluştur firmalarla mesajlaşmaya başla, video özgeçmişinle oturduğun yerden iş bul.

Özgeçmiş Oluştur

Favori İş İlanları

Seçtiğiniz iş ilanlarını favorilerinize ekleyebilirsiniz. İş başvurusu yapmak için daha sonra kullanabilirsiniz.

Aradığınız "İç Mimar" İlanını Hemen Bulun!

400 Bin firma ve 20 Bin aktif iş ilanı ile her sektörden iş ilanı Eleman.net'te. Hemen özgeçmişinizi oluşturun, ilanları inceleyin, başvurunuzu yapın ve aradığınız işe ulaşın.

Hemen Özgeçmiş Oluştur