facebook

Favori İş İlanları

Seçtiğiniz iş ilanlarını favorilerinize ekleyebilirsiniz. İş başvurusu yapmak için daha sonra kullanabilirsiniz.

Pozisyon
 (1 Seçim)
Bölüm
 (0 Seçim)
Sektör
 (0 Seçim)
Cinsiyet
 (0 Seçim)
Çalışma Şekli
 (0 Seçim)
Tarih
 (0 Seçim)
Diğer Seçenekler
(0 Seçim)
marker

Elektrik Mühendisi İş İlanları

Elektrik Mühendisi Arayanlar

Elektrik Mühendisi İş İlanları ve eleman ilanları arasından kariyer hedefinize uygun iş ilanlarına başvuru yaparak firmalara özgeçmişinizi gönderebilirsiniz.

Elektrik Mühendisi İş İlanları

Bir elektrik mühendisi bir firmada ya da tesiste elektrik iletim, dağıtım ve üretim sisteminin muhafaza edilmesi, tasarlanması, projesi ve kontrolünde çalışır. Elektrikli cihazların, elektrik iletiminde kullanılan teçhizatın ve diğer araçların çalışması için gereken hesaplamaları ve kalite kontrolünü yapar. Elektrik mühendisliği çoğunlukla elektrik ve bu alanla ilgili olan tüm mesleklerin ve iş dallarının nitelenmesi için kullanılır. Çoğunlukla elektrik ile ilgilenen kişileri kapsayan bu iş dalında çalışanlar diploma sahibidir. Üniversitede bu dalın profesyonel eğitimini alan elektrik mühendislerinin çalışma alanları elektrik içeren her alana dahildir. Elektrik mühendisi arayan firmalar bu dalda mühendislik derecesine sahip kişileri işe alır. Diploma ve deneyim bu iş kolunda en önem verilen kriterlerden biridir. Siz de elektrik elektronik mühendisliği iş ilanları ile ilgili arama yapıyorsanız Eleman.net üzerinden özgeçmiş oluşturabilir, firmaların verdiği iş ilanlarına başvurabilirsiniz. Eleman.net üzerinden güncel iş imkanlarını değerlendirebilir ve kendinize uygun işleri kolaylıkla bulabilirsiniz.

Elektrik Mühendisi Ne İş Yapar?

Elektrik mühendisleri geliştirilen teknolojileri takip etmelidir. Araştırmalarda edinilmiş bilgileri uygulamalıdır. Elektrik mühendisleri firma ve tesislerdeki elektrik sistemlerinin üretimini, tüketimini, kurulum, denetleme ve tasarım çalışmalarını yürütür. Çalışanlar tesislerde, elektrikli alet, ekipman ve bileşenleri tasarlar. Bir elektrik mühendisi elektrik enerjisi üretimi ve tüketimi yapan tesisteki montajı, projeleri yapar. Operasyonun ve kurulumun müşterilerin gereksinimlerini ve standartlarını karşılamasını sağlar. Buna ek olarak imalat, inşaat ve montaj için ayrıntılı hesaplamalar üzerine çalışır. Bu alanda çalışanlar çalışmalar ve projeler ile ilgili raporları yazar ve verileri kontrol eder. Ekipteki üyelerin eğitiminden ve denetiminden sorumludur. Elektrik mühendislerinin yaptığı işler arasında elektrik üretimi, iletimi, dağıtımında iş gücünü, maliyetleri hesaplamak ve bütçe hazırlamak yer alır. Projelerin tam zamanında ve bütçeye uygun bir şekilde yapılabilmesini sağlar. Tüm bu işleri yaparken mühendisler plan ve devre şemalarını oluşturur ve bilgisayar destekli tasarım ve yazılımları kullanılır. Ayrıca bu mesleğe sahip kişiler sistemin verimliliğini arttırmak için faaliyetleri yürütür. Ayrıca çalışanlar tesisatı ve elektrik sistemini test eder ve analiz yapar. Mühendis firmada, fabrikada ya da tesiste güvenli bir ortam oluşturur. Çok geniş bir çalışma alanı bulunan elektrik mühendisleri çok farklı alanlarda çalışabilir. Firmalar Eleman.net üzerinden gemi elektrik mühendisi iş ilanları, elektrik proje mühendisi iş ilanları, elektrik bakım mühendisi iş ilanları arayışına girebilir. Bu bağlamda mühendisler fabrikalardan gemilere, tesislerden firmalara kadar geniş bir alanda iş ilanlarına başvurabilir. Bu mesleğe sahip kişiler elektrik sistemlerinin kontrol, tasarım, denetim ve iletimi gibi farklı alanlarda çalışabilir.

Elektrik Mühendisi İş İlanlarında Öne Çıkan Özellikler Nelerdir?

Elektrik mühendisliği alanında çalışan arayan ilanların çoğunda dikkat edilecek temel özelliklerden biri bu personellerin teknik bilgi seviyesidir. Personelin meslek bakımından sahip olacağı bilgi ise temelde iki şekilde ölçülebilir. Bunlardan birincisi kişinin sahip olduğu elektrik mühendisliği programı mezuniyetini gösteren diplomadır. Diploma kişinin bu dalda çalışabilmesi için eğitimi olduğunu gösterir. Diğer önemli husus ise kişilerin mesleki deneyimidir. İş deneyimine sahip olunması elektrik mühendisi arayan yapı denetim firmaları için iş ilanlarında dikkat edilen özelliklerdendir. Ayrıca proje gibi daha teknik bilgiye dayalı işleri yapabilecek personellerin yüksek lisans ya da doktora sahibi olması da gerekebilir. Bunun için elektrik mühendisi ilanı daha detaylı teknik bilgi ve proje hazırlığı deneyimi talep edebilir.

Elektrik Mühendisi İş İlanlarına Başvurmak için Hangi Eğitimleri Almış Olmak Gereklidir?

Elektrik mühendisi arayan şirketler bu alanda lisans diploması bulunan adayları tercih eder. Firmalar genellikle bu mühendisin tecrübeli olmasını da ister. İşverenler mühendisin firmadaki elektrik sistemlerinin kontrolü, denetimi ve tasarımı üzerine deneyim sahibi ve bilgi sahibi olmasını bekler. Bundan ötürü mühendis olabilmek için öncelikle lisans diploması sahibi olunmalıdır. Türkiye'de çok sayıda üniversitede Elektrik mühendisliği ya da elektrik elektronik mühendisliği programı vardır. Bu programlardan mezun olanlar elektrik mühendisliği mesleğini icra edebilir. Bundan ötürü bu programların dışında bir mezuniyet olması durumunda bu mesleğin yapılabilmesi mümkün olmayabilir. Çoğunlukla bu alanda sertifika ya da deneyim de başlı başına yeterli değildir.

Elektrik Mühendisi Arayan Firmalar ve Sektörler Nelerdir?

Elektrik mühendisi arayan firmalar elektrikle ilgili ekipman ve aletlerin tasarımının incelenmesini ve test edilmesini bekler. Elektrik mühendisi arayanlar otomobil, radar, navigasyon, uçak, gemi ve imalat gibi alanlarda hizmet sunan kurumlardır. Elektrik mühendisi diploması arayanlar elektrik mühendisinden yeni teknolojiler geliştirmesini de bekleyebilir. İşveren firmalar elektrik mühendislerinin elektrik sistemleriyle çalışan ekipmanlarla ilgili yeni teknoloji fikirleri üretmesini talep edebilir.

Elektrik Mühendisi Maaşları

Bir elektrik mühendisinin çalıştığı kurumda maaşlar genellikle çalışanın deneyim süresi ve yabancı dil bilgisi gibi kriterlere bağlıdır.

  • En Düşük Maaş: 16.000 TL
  • Ortalama Maaş: 25.000 TL
  • En Yüksek Maaş: 45.000 TL

Elektrik Mühendisi İş İlanlarına Nasıl Başvurulur?

Şirketler ihtiyaca göre donanıma sahip elektrik mühendislerine ihtiyaç duyar. Yıl içinde yüzlerce firma Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya veya Sakarya elektrik mühendisi iş ilanları yayınlar ve bu alanda uygun aday arayışına girer. Elektrik mühendisi iş ilanları İstanbul şehri için daha sıklıkla yayınlanır. Eleman.net ayrıcalığıyla farklı iş fırsatlarına göz gezdirebilirsiniz. Alanında lider olan insan kaynakları sitesi Eleman.net'te iş ilanları kategorisinde her sene binlerce şirket ilan yayınlar. Siz de güncel elektrik mühendisi iş ilanlarını Eleman.net ile takip edebilir ve konumunuza ve özelliklere göre uygun ilanlara başvurabilirsiniz.

Elektrik Mühendisi Sık Sorulan Sorular

Elektrik Mühendisi Staj İlanlarına Nasıl Ulaşırım?

Eleman.net'te özellikle mühendislik firmaları yetiştirilmek üzere elektrik mühendisi aramaktadır. eleman.net'te üye olup elektrik mühendisi diye arama yaptıktan sonra armanızı kaydedin ve arama alarmı kurun. Böylece, güncel elektrik mühendisi iş ilanlarına e-posta yoluyla size gönderilecektir.

Elektrik Mühendisi Kamuda Ne İş Yapar?

Elektrik mühendisinin görev tanımı kamu kurumlarında farklı değildir. Elektrik sistemlerinin verimli çalışmasından, güvenlik standartlarına uygun olup olmadığını belirlemekten sorumludurlar. Bakanlıklar personel alımı dönemlerinde elektrik mühendisleri için çok sayıda kadro açmaktadır. Bakanlıkların web sitelerini takip ederek güncel alımlardan haberdar olabilirsiniz.

Elektrik Mühendisi Diploması Arayanlar Ne Demek?

Asansör sistemleri, yapı denetim ve inşaat gibi bazı sektörlerde elektrikle ilgili projelerin hayata geçirilmesi için elektrik mühendislerinin onayı ve kontrolü gerekmektedir. Bu sebeple bazı firmalar sadece mevzuata uygun olması için elektrik mühendisi diploması kiralama için arayışa girmektedir. Ancak bu legal bir durum değildir. Eleman.net daima iş olanaklarının artmasına ve istihdamın gelişmesine yönelik projelerin öncüsü olmuştur. Diploma kiralama gibi mevzuatlara uygun olmayan ve iyi niyet içermeyen hiç bir ilanın eleman.net'te yayınlanmasına izin verilmemektedir.

İş İlanları

Yeni iş arıyorsan hemen özgeçmiş oluştur firmalarla mesajlaşmaya başla, video özgeçmişinle oturduğun yerden iş bul.

Özgeçmiş Oluştur

Aradığınız "Elektrik Mühendisi" İlanını Hemen Bulun!

350 Bin firma ve 20 Bin aktif iş ilanı ile her sektörden iş ilanı Eleman.net'te. Hemen özgeçmişinizi oluşturun, ilanları inceleyin, başvurunuzu yapın ve aradığınız işe ulaşın.

Hemen Özgeçmiş Oluştur
eleman.net appicon
Yeni iş fırsatları, başvuru durumu ve firmadan gelen mesajlardan haberdar olmak ister misiniz?