Pozisyon
 (1 Seçim)
Market Elemanı
Bölüm
 (0 Seçim)
Sektör
 (0 Seçim)
Cinsiyet
 (0 Seçim)
Çalışma Şekli
 (0 Seçim)
Tarih
 (0 Seçim)
Diğer Seçenekler
(0 Seçim)
marker

Market Elemanı iş ilanları

Market Elemanı Arayanlar

En yeni Market Elemanı iş ilanları ve eleman ilanlarına Herkesten Önce Sen Başvur!

Market Elemanı İş İlanları

Market Elemanı İş İlanları

Market elemanı, marketin temiz ve düzenli olmasını sağlamakla görevli olan kişidir. Rafları düzenlemek ve marketin genel temizliğini yapmak ile sorumludur. Aynı zamanda güler yüzlü ve kibar tavrı sayesinde de müşterilere kaliteli bir alışveriş hizmeti sunar. Dolayısıyla bu elemanların insan iletişiminde becerili ve yardımsever olması beklenir. Aynı zamanda müşterilerin ihtiyaçlarına ve isteklerine hızlı çözüm bularak üretken de olmalıdır. Marketteki raflara ürünleri yerleştirme ve depoyu düzenleme görevini de yapan market elemanı pozisyonu, ayrıca fiziksel güç de gerektiren bir meslektir. Bunların yanı sıra her marketin belli bazı talepleri ve beklentileri de mevcuttur. Eleman.net üzerinden market elemanı iş ilanları kategorisine her gün bir yenisi eklenir. Siz de talebinize uygun birçok iş imkanına saniyeler içinde kolaylıkla başvuru yapabilirsiniz. Aynı zamanda İzmir, İstanbul ve Ankara market eleman ilanları filtresi ile arama yaparak dilediğiniz şehirden iş bulabilirsiniz.

Market Elemanı Ne İş Yapar?

Market eleman ilanları kategorisine başvuruda bulunacak kişiler, bu mesleğin hangi sorumlulukları yerine getirdiğini merak eder. Market elemanının sorumluluklarını şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Müşterileri karşılamak ve gerekli olduğu takdirde ilgili reyona yönlendirmek
 • Müşterilere ürünler hakkında bilgi vermek
 • Envanteri kontrol etmek ve az kalan mallar için sipariş oluşturmak
 • Son kullanma tarihi dolan ürünleri tespit etmek
 • Etiketleri kontrol etmek ve yıprananları yenilemek
 • Müşterilere satın alma konusunda yardımcı olmak
 • Mağazanın temizliğini ve düzenini sağlamak
 • Raflarda taze ürünlerin bulunmasını sağlamak
 • Market siparişlerini hazırlayarak, müşteriler için doğru fatura çıkartmak
 • Günlük fiyat değişikliklerini kasaya işlemek

Market elemanı İş İlanlarında Aranan Özellikler

Market elemanı iş ilanları İstanbul, İzmir ve Ankara gibi birçok farklı şehirde bulunur. Her firmanın çalışanda aradığı özellikler değişiklik gösterse de bir market elemanı adayından beklenen bazı temel özellikler vardır. Bu özellikler:

 • Pozisyonda çalışacak kişinin daha önce belli bir deneyime sahip olması beklenir.
 • Herhangi bir üniversite şartı aranmasa da bazı firmalar üniversite mezunu da talep edebilir. Fakat genellikle lise mezunu olmak yeterlidir.
 • Eğer market uluslararası bir düzeye sahipse çalışacak kişinin yabancı dil bilmesi gereklidir.
 • İnsanlar arası iletişimi kuvvetli olmalıdır. Güler yüzlü, dürüst ve güvenilir olmak bir market elemanın en temel özelliğidir.
 • Bazı firmalar için markete yakın bir konumda ikamet etmek avantaj olarak görülür.
 • Adayın yoğun ve esnek çalışma saatlerine uyum sağlaması gereklidir.

Market Elemanı Olarak Nasıl İş Bulabilirim?

Market görevlisi için özel bir eğitim programı mevcut değildir. Genellikle firmalar lise mezunu olan kişileri istihdam etmek amacı ile bu pozisyona alır. Fakat adayın müşteri hizmetleri ya da perakende alanında deneyimli olması işveren için avantajdır. Yardımsever, anlayışlı ve güler yüzlü olmak da meslek için gerekli temel noktalardandır. Eğer bu özelliklere sahipseniz, internet üzerinden taleplerinize uygun filtreler ile iş araması yapabilirsiniz. Ankara, İstanbul, İzmir, Konya market elemanı arayanlar gibi kategorilerden yararlanarak, evinize en uygun iş ilanlarına ulaşabilirsiniz. Kısa süren CV yükleme işlemi sonrasında internet üzerinden kolay ve hızlı bir şekilde başvurularınızı yapabilirsiniz.

Market Elemanı Çalışma Koşulları Nasıldır?

Market elemanı arayanlar, adaylara belli çalışma koşulları sunar. Eğer adaylar için bu koşullar uygunsa başvuruda bulunur ya da işi kabul eder. Market elemanları, sabah ve akşam olmak üzere iki vardiya çalışır. Sabah vardiyası genellikle market açılmadan yarım saat ya da bir saat öncesinde başlarken, akşam vardiyası marketin kapanmasından yarım saat sonra biter. İş yoğunluğuna ya da çalışan eksikliğine bağlı olarak kimi durumlarda mesai yapılması gerekebilir. Yapılan ek mesailer saat bazında hesaplanarak çalışanlara ödenir. Gün içerisinde çalışanlara 1 saat yemek molası için izin verilir. Çoğu marketlerde yemek ve yol parası da firma tarafından ödenir. Tam zamanlı bir market elemanı bir haftada ortalama 45 saat mesai yapar. Kendi belirlediği ya da firma tarafından belirlenen haftanın bir günü izin kullanır.

Market Elemanı İş İlanı Veren Firmalar Nelerdir?

Birçok zincir market firması; satış görevlisi, manav reyonu, kasiyer, satış elemanı gibi alanlarda market elemanı arayışını sürdürür. Market elemanı arayan firmalar ilanlarını genellikle adaylarına internet üzerinden duyurmaktadır. Bunun yanı sıra kimi zamanlarda online ya da akaryakıt market elemanı arayan firmalar da bulunmaktadır. Özellikle son zamanlarda gelişen alışveriş tarzlarıyla birlikte online market hizmeti fazlalaşmıştır. Dolayısıyla bu alanda sıklıkla personel alımı yapılır.

Market Elemanı İş İlanlarına Nasıl Başvurabilirim?

Market elemanı iş ilanlarına başvuruda bulunabilmek için yukarıda da bahsedildiği gibi bazı özelliklere sahip olunması gereklidir. İşveren firmanın sizden beklediği özellikleri yerine getirebileceğinizi ve bu işin koşullarının size uygun olduğunu düşünüyorsanız başvuru aşamasına geçilmedir. Aksi durumda hem işveren hem de sizin için zaman kaybı olabilir. Eğer tüm koşullar sağlanıyorsa Eleman.net üzerinden market elemanı iş ilanları İzmir ya da İstanbul tarzında arama yaparak istediğiniz şehirde aktif olan ilanlara göz atabilirsiniz. Aynı zamanda yerinizden kalkmadan tek tık ile özgeçmiş yüklemesi yaparak, başvuruda bulunabilirsiniz.

Market Elemanı Maaşları

Market elemanı maaşları seçilen firmaya ya da kişinin sahip olduğu belli deneyime göre farklılık göstermektedir. Aynı zamanda bazı zincir marketlerde yapılan satış oranına dahil prim sistemi de bulunur. Bundan dolayı net bir maaş belirlenemese de ortalama bir maaş belirlemek mümkündür:

 • En düşük maaş: 8.600 TL
 • Ortalama maaş: 10.750 TL
 • En yüksek maaş: 20.400 TL
Gizle Devamını Göster

Market Elemanı Sık Sorulan Sorular

CarfourSA Market İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Eleman.net, CarfourSA'nın insan kaynakları çözüm ortağıdır. CarfourSA'nın en güncel market elemanı iş ilanlarına eleman.net'ten ulaşabilirsiniz.

Market İş Başvurusu Nereden Yapılıyor?

Başta Migros olmak üzere ülkemizin önde gelen zincir marketleri eleman.net'te iş ilanı yayınlamaktadır. Marketlerde çalışmak için eleman.net'teki market iş ilanlarına göz atabilir ve size uygun ilanlara başvuruda bulunabilirsiniz.

Market İşi Zor Mu?

Uzun çalışma saatlerinin olması, yoğun fiziksel aktivite gerektirmesi nedeniyle marke işi kolay değildir. Ancak perakende sektörüne girmek istiyorsanız markette çalışmak sizin için avantajlı olabilir.

Gizle
Devamını Göster

İş İlanları

Yeni iş arıyorsan hemen özgeçmiş oluştur firmalarla mesajlaşmaya başla, video özgeçmişinle oturduğun yerden iş bul.

Özgeçmiş Oluştur

Favori İş İlanları

Seçtiğiniz iş ilanlarını favorilerinize ekleyebilirsiniz. İş başvurusu yapmak için daha sonra kullanabilirsiniz.

Aradığınız "Market Elemanı" İlanını Hemen Bulun!

400 Bin firma ve 20 Bin aktif iş ilanı ile her sektörden iş ilanı Eleman.net'te. Hemen özgeçmişinizi oluşturun, ilanları inceleyin, başvurunuzu yapın ve aradığınız işe ulaşın.

Hemen Özgeçmiş Oluştur