Bankacılık Bölümü

  1. Üniversite Bölümleri
  2. Bankacılık

Bankacılık

Bankacılık bölümü 4 yıllık lisans programıdır. Bankacılık bölümü, bu alanda hizmet sunan özel işletmelerin ve kamu kurumlarının yetişmiş insan gücü ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla eğitim vermektedir. Bankacılık bölümü, başta Marmara Üniversitesi olmak üzere toplam 1 adet üniversitede bulunmaktadır. Bankacılık 4 yıllık lisans bölümü bünyesinde eğitim vermektedir ve eşit ağırlık türündedir.

Bankacılık Taban Puanları

Bankacılık senelere göre değişmekle birlikte 2024 Bankacılık taban puanları en yüksek olan üniversiteler aşağıdaki gibidir;

Üniversite Ücret Sıralama Puan Kontenjan/Tür
Marmara Üniversitesi (Türkçe) (YOP: 107290471) Ücretsiz 265.633 324,653 60+2+0+2+0
EA

Bankacılık Fakülteleri

Bankacılık bölümünün bulunduğu fakülteler üniversiteye göre değişmektedir. Bankacılık fakülteleri hakkında detaylar Eleman.net Üniversite Rehberi’inde!


Finansal Bilimler Fakültesi

*** Bilgiler Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu'ndan derlenmiş olup, nihai kontrollerinizi ÖSYM'nin internet sitesindeki Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu'ndan yapmanız uygun olacaktır.

Eleman mı Arıyorsunuz?

400 Bin firma aradığı elemanı burada buldu. Hemen iş ilanınızı yayınlayın ve milyonlarca iş arayan adaya hızlı ve kolay bir şekilde ulaşın.

Hemen İlan Yayınla 0216 606 14 12

Bu siteyi kullanmadan önce verileriniz hakkında aydınlatma metnini, gizlilik ve üyelik koşullarını inceleyebilirsiniz.