FLO Mağazacılık İş İlanları

Firmanın aktif iş ilanı yok.

FLO Mağazacılık İş Başvurusu

FLO Mağazacılık

1960’lı yılların başında Ahmet Ziylan tarafından Gaziantep’te 50 metrekarelik ufak bir atölyede temelleri atılan FLO Mağazacılık, ısmarlama ayakkabı üretimi yapmak üzere faaliyetlerine başladı. 70’li yıllarda İstanbul’da başlayan yan sanayi imalatı ile birlikte rotayı İstanbul’a çeviren Ahmet Ziylan; 1985 yılında Ziylan Ayakkabı’yı kurdu ve burada ilk spor ayakkabısını üretmeye başladı.
1989 yılında bugün Türkiye’nin en fazla tercih edilen spor markası “Kinetix”i piyasaya sunan FLO Mağazacılık, 1994 yılında Polaris markasının tescilini aldı ve kısa zamanda terlik segmentinde de sektörün lideri konumuna ulaştı.
2001 yılında FLO markasıyla pazara adım atan FLO Mağazacılık “ayakkabı mağaza zinciri” sistemini Türkiye’ye kazandırmış oldu.
2003 yılında Dockers by Gerli markasının distribütörü olan ve daha sonra markanın lisanslı üretim hakkını satın aldı.
FLO Mağazacılık 2012 yılında ise İtalya’nın ikonik markası Lumberjack’i satın alarak ayakkabıdaki uzmanlığını Avrupa’ya taşıdı.
Yatırımlarıyla sektöre de destek olan FLO Mağazacılık; 2012 yılında 15 milyon TL yatırım yaparak Şanlıurfa’da ilk etapta yıllık 1 milyon 800 bin çift ayakkabı üretip yaklaşık 1000 kişiye istihdam sağlamayı hedeflediği ayakkabı fabrikasını kurdu.
2013 yılı Kasım ayında Gözde Girişim Sermayesi Yatırım ortaklığı A.Ş., BİM ve Mater Footwear BV ile güçlerini birleştirerek büyük bir ortaklığa imza attı.
İnsana ve sürdürülebilirliğe yaptığı yatırımlarıyla da dikkat çeken FLO Mağazacılık 2015 yılında, şu anda yıllık 132 bin ekolojik test ve 6.00 fiziksel test kapasitesine sahip olan Kalite Laboratuvarı’nı kurdu ve Nisan 2016’da TÜRKAK AKREDİTE belgesini aldı.
FLO Mağazacılık 2016 yılında da Avrupa’nın ikinci büyük ayakkabı perakende markası Reno’yu bünyesinde barındıran Alman HR Grup’u, yine Almanya’nın en önemli yatırım fon şirketi Capiton AG ile birlikte satın alarak son yılların en büyük satın almasını gerçekleştirdi.
2023 yılında Türkiye’den çıkacak 10 global markadan biri olma hedefi doğrultusunda büyümesini hız kesmeden sürdüren FLO Mağazacılık bugün yurt içinde FLO ve Sport in Street perakende kanallarıyla 400’ün üzerinde mağazada hizmet verirken, yurtdışında ise 50’ye yakın FLO mağazası ile hizmet vermektedir.
Pakistan, Makedonya, Oman, İran, Türkmenistan ve Bulgaristan’a bünyesinde bulundurduğu ayakkabı markaları ile ihracat yapan FLO Mağazacılık; sahip olduğu taban fabrikasından da günde 120 bin çift taban üretmekte ve Türkiye pazarının ihtiyacını karşılamanın yanı sıra Fransa, İtalya, Portekiz, Rusya, Ukrayna, Romanya, Bulgaristan, Ürdün, Filistin, Mısır, Cezayir ve Fas gibi birçok ülkeye ihracat yapmaktadır.
Doğrudan 7 binin üzerinde, dolaylı olarak 30.000 yakın kişiye istihdam sağlayan FLO Mağazacılık, yılda 3 milyon 500 bin çiftin üzerinde ayakkabı üretimi ve 35 milyon çift ayakkabı satışı gerçekleştirmektedir.

FLO Mağazacılık iş ilanları ile, insan kaynaklarının aktif iş ilanlarına ulaşabilir, kariyer fırsatlarını görebilirsiniz.

İş başvurusu için sitemizdeki ilanları takip edebebilir, iş başvurusu sırasında yaşadığınız bir sorun olursa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Firmayı Favorilerime Ekle

Aradığınız "Flo Mağazacılık" İlanını Hemen Bulun!

400 Bin firma ve 20 Bin aktif iş ilanı ile her sektörden iş ilanı Eleman.net'te. Hemen özgeçmişinizi oluşturun, ilanları inceleyin, başvurunuzu yapın ve aradığınız işe ulaşın.

Hemen Özgeçmiş Oluştur