Pozisyon
 (0 Seçim)
Bölüm
 (0 Seçim)
Sektör
 (0 Seçim)
Cinsiyet
 (0 Seçim)
Çalışma Şekli
 (0 Seçim)
Tarih
 (0 Seçim)
Diğer Seçenekler
(0 Seçim)
marker

Adana iş ilanları

Adana'da Eleman Arayanlar

En yeni Adana iş ilanları ve eleman ilanlarına Herkesten Önce Sen Başvur!

Adana İş İlanları

Adana, Türkiye’nin sanayileşen ilk şehirlerinden biridir. Akdeniz iklim kuşağında bulunan şehir, geniş ve düz bir arazi üzerinde yer aldığı için tarıma oldukça elverişlidir. Özellikle Çukurova bölgesinde pamuk yetiştiriciliği oldukça fazla yapılır. Bu sayede belli dönemlerde birçok insana iş fırsatı sunulur. İklim koşulları ve toprak verimliliğine bağlı olarak buğday, arpa, mısır, yer fıstığı, muz, kivi ve portakal gibi çeşitli ürünler yetiştirilebilir. Bunları yaparken hem toprakta çalışacak hem de bu ürünlerin fabrikalarda işlenmesini sağlayacak elemanlara ihtiyaç duyulur. Tarım dışında hayvancılık ve madencilik de oldukça yaygındır. Adana iş ilanları incelendiğinde farklı sektörlerde pek çok alanda eleman arandığı görülür.

Adana’da Öne Çıkan Sektörler ve İş İmkanları Nelerdir ?

Türkiye’nin pamuk üretiminde ön plana çıkmasını sağlayan Adana’da birçok alanda farklı bölümlere personel alımları yapılır. Özellikle pamuk üretiminin yapıldığı dönemlerde, mevsimlik işçi alımları gerçekleştirilir. Bu dönemde bölgeye dönemsel göçler yaşanır. Özellikle kadın personele ihtiyaç duyulur. Eleman.net’te Adana iş ilanları bayan ya da Adana iş ilanı bayan olarak arama yapıldığında, fazlaca ilana rastlanır. Adana bulunduğu iklim kuşağı ve sahip olduğu arazi koşulları ile tarım alanında oldukça gelişmiştir. Pamuk üretimi dışında, ülkemizde üretilen mısır, yer fıstığı, soya fasulyesi, baklagiller, karpuz, şeker kamışı ve narenciyenin büyük bir kısmı Adana’da yetişir. Tarımın ve üretimin bu kadar gelişmiş olması sayesinde bölge halkına büyük istihdam sağlanır.

Adana’da tarım kaynaklı ve çiftçilik ile ilgili şirketlerin sayısı oldukça fazladır. Bu firmalar üretim, paketleme, dağıtım, satış, pazarlama, lojistik, muhasebe, finans ve kalite-kontrol alanlarında elemanlara ihtiyaç duyar. Bölgenin coğrafi koşulları hayvancılık sektöründe de gelişim göstermesine neden olmuştur. Özellikle büyükbaş hayvancılığın yaygın olarak yapıldığı Adana’dan komşu illere ve ülkelere hayvan sevkiyatı yapılır. Bunun içinde hem hayvancılık konusunda bilgi ve tecrübe sahibi elemanlar hem de sevkiyat için büyük araç ehliyeti olan şoförlere ihtiyaç vardır. Adana krom, çinko ve demir rezervleri açısından oldukça zengindir. Bu madenler sayesinde enerji sektörü de oldukça gelişmiştir. Özellikle Yumurtalık ve Ceyhan ilçeleri, şehrin enerji merkezleri arasında yer alır.

Adana’da enerji sanayinde kullanılacak yeraltı kaynaklarının çıkarılmasında çalışacak maden mühendislerine, işçilere ve bu madenlerin işlenmesinde görev alacak elemanlara da ihtiyaç vardır. Krom madenciliğinde ilk sıralarda yer alan Adana, Hatay ve Mersin limanları aracılığıyla ihracat yapar. Böylelikle liman işletmelerinde ve sevkiyat gemilerinde çalışacak personellere iş olanağı ortaya çıkar. Bunlar dışında tekstil, deri ve otomotiv sektörleri gelişmiştir, bitkisel yağ ve margarin fabrikaları da pek çok insana iş imkanı sağlar.

Adana’da tarihi ve turistik yerler oldukça fazla olduğu için turizm sektörü de gelişmiştir. Seyhan Nehri’nin kenarlarına kurulan büyük oteller birçok insana iş olanağı sunar. Yerli ve yabancı turistleri gezdirmek için tur rehberleri ve otobüs şoförleri, Adana iş ilanlarında sıklıkla aranan elemanlardandır. Yiyecek sektörü açısından da önemli bir yere sahip olan Adana, kebabı ile meşhur illerden biridir. Bu sebeple işinin ehli aşçılar ve şefler, işverenlerin tercih sebebidir. Organize Sanayi Bölgesi olan Adana, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde iş konferanslarına ve fuarlara ev sahipliği yapar. Bu sayede bölgeye gelen birçok şirket ve iş insanı, yeni yatırımlar yaparak iş imkanlarının artmasına katkı sağlar.

Adana İş İlanlarında Aranan Pozisyonlar Nelerdir ?

Adana iş ilanları incelendiğinde; tarım, hayvancılık, gıda, tekstil, enerji ve turizm sektörlerinde çeşitli pozisyonlarda ilan verildiği görülür. Verimli topraklara sahip olan bölgede, çiftçilik ve hayvancılık yapabilecek elemanlar aranıyor. Ayrıca mevsimlik işçiler ve tecrübeli-tecrübesiz yarı zamanlı çalışacak kişilere ihtiyaç duyulur. Eleman.net’te Adana iş ilanları part time şeklinde arama yapıldığında, bu pozisyonlar için aranan kriterler hakkında bilgi sahibi olunabilir. Bölgede bulunan fabrika ve tesisler için aranan pozisyonlar şunlardır:

 • Yönetici ve yönetici asistanları
 • Enerji ve makine operatörleri
 • Satın alma uzmanı
 • Satış ve pazarlama sorumlusu
 • Sigorta uzmanı
 • Dış ticaret uzmanı
 • Bölge satış sorumlusu
 • Lojistik firmaları için şoför ve kurye
 • Kimyager
 • Ziraat mühendisi
 • Ön muhasebe elemanı
 • Mali işler uzmanı
 • Enerji mühendisi
 • Üretim mühendisi
 • Saha satış elemanı
 • Elektrik işleri mühendisi
 • İdari işler şefi
 • Ağır vasıta şoförü
 • Dijital pazarlama yöneticisi
 • Operasyon müdürü
 • İnsan kaynakları yöneticisi
 • Acente görevlisi
 • Gümrük satış personeli
 • Taşıma hizmetleri şefi
 • Aşçı, restoran şefi, garson ve komi
 • Temizlik görevlileri

Adana İş İlanlarına Nasıl Başvurabilirim ?

Adana ilinde iş başvurusu yapmak isteyen adaylar, farklı sektörlerde eleman arayan birçok işverenin ilanı ile karşılaşır. Çeşitli sektörlerin istihdam sağladığı bölgede, iş ilanları da oldukça fazladır. Bu nedenle iş arayan adaylar, hangi sektörde daha fazla bilgi sahibi olduğuna, ilgi alanlarına, yetkinliklerine ve eğitim durumuna göre karar vermelidir. Eleman.net’e üye olarak, kendiniz ile ilgili bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurmalı, dikkat çekici bir özgeçmiş hazırlamalısınız. Daha sonra çalışmak istediğiniz şehri filtrelemelisiniz. Örneğin; Adana’da iş arayan biri; Adana iş ilanları, Adana iş ilanları bayan ya da Adana iş ilanları part time gibi aramalar yaparak ilan çeşitliliğini sınırlandırabilir. Ayrıca iş aranan sektör ve pozisyonlar da seçilerek daha kolay ve hızlı ilanlara ulaşılabilir.

Gizle Devamını Göster

Adana Sık Sorulan Sorular

Adana’da mevsimlik işçi olmanın şartları nelerdir?

Mevsimlik işçilere yılın belirli dönemlerinde ihtiyaç duyulur. Adana’da özellikle pamuk toplama dönemi olan yaz sonu ile kasım ayı arasında mevsimlik işçilere istihdam sağlanır. Birçok şehirden çalışmak için bölgeye gelen elemanların, iş bitimine kadar orada kalması gerekir. Bir sonraki dönem için işveren ve işçi arasında herhangi bir anlaşma yapılmaz.

Adana’da ziraat mühendisi olarak iş bulabilir miyim?

Adana, iklim koşulları ve verimli toprak yapısı sebebiyle birçok tarım ürünün yetiştirildiği bir şehirdir. Toprağın daha verimli kullanılması, ürünlerin yetiştirilme koşullarının sağlanması ve tarım sektörünün geliştirilmesi için ziraat mühendislerine oldukça fazla iş düşer. Bu nedenle Adana iş ilanlarında, ziraat mühendisi arayan firmaların ilanları sıklıkla güncellenir.

Adana iş ilanlarında aranan kriterler nelerdir?

Adana iş ilanlarında adayların, eleman aranan pozisyonun gerektirdiği yetkinliklere ve tecrübeye sahip olması istenir. Başvuru yapılmak istenen sektör ve bölüm hakkında yeterli düzeyde bilgi sahibi olan, kariyer ve gelişim odaklı adaylar tercih edilir.

Gizle
Devamını Göster

Adana İş İlanları

Adana'da iş arıyorsan hemen özgeçmiş oluştur firmalarla mesajlaşmaya başla, video özgeçmişinle oturduğun yerden iş bul.

Özgeçmiş Oluştur

Adana'da İş mi Arıyorsunuz?

Adana'da İş Mi Lazım?

Adana iş ilanlarına eleman.net ile iş başvurusu yap. İş arama formunu kullanarak Adana'da istediğin ilçedeki, istediğin alanlardaki iş ilanlarına ulaşabilirsin. Video Özgeçmiş oluştur, oturduğun yerden iş bul. Aradığın işe daha hızlı kavuşmak için hemen şimdi video özgeçmişini oluştur.

Adana'da yeni yayınlanan iş ilanlarından haberin olmasını istiyorsan, hemen özgeçmiş oluştur. Sana uygun ilanları eposta adresine ve mobil bildirim izni verirsen, telefonuna göndereceğiz. Gönderiğimiz Adana iş ilanları arasından, kendine uygun olanlara hemen iş başvurusu yap. Mayıs 2024 tarihindeki eleman arayan firmaların ilanları arasında arama yaparak kendine uygun ilanları görebilirsin. "Yakınımdaki Ara" özelliğiyle yakınındaki ilanlara daha kolay ulaşabilirsin.

Favori İş İlanları

Seçtiğiniz iş ilanlarını favorilerinize ekleyebilirsiniz. İş başvurusu yapmak için daha sonra kullanabilirsiniz.

Aradığınız "Adana" İlanını Hemen Bulun!

400 Bin firma ve 20 Bin aktif iş ilanı ile her sektörden iş ilanı Eleman.net'te. Hemen özgeçmişinizi oluşturun, ilanları inceleyin, başvurunuzu yapın ve aradığınız işe ulaşın.

Hemen Özgeçmiş Oluştur