Pozisyon
 (0 Seçim)
Bölüm
 (0 Seçim)
Sektör
 (1 Seçim)
Cinsiyet
 (0 Seçim)
Çalışma Şekli
 (0 Seçim)
Tarih
 (0 Seçim)
Diğer Seçenekler
(0 Seçim)
marker

Çağrı Merkezi iş ilanları

Çağrı Merkezi Eleman Arayanlar

En yeni Çağrı Merkezi iş ilanları ve eleman ilanlarına Herkesten Önce Sen Başvur!

Çağrı Merkezi İş İlanları

Çağrı Merkezi, bir firmanın müşteri çağrılarının yönetildiği yerdir. Ürün ve hizmet satışı yapmak veya müşterilerine destek olmak amacıyla firmalar müşteri hizmetleri departmanı altında çağrı merkezi birimleri oluştururlar. Müşterilerle telefon yoluyla iletişim kuran ve çağrıları yönlendiren kişiler çağrı merkezi elemanı olarak adlandırılır.

Çağrı merkezleri, müşterilerin firma ile temas ettiği noktadır. Bu anlamda çağrı merkezi elemanı çalıştığı kurumu her yönüyle temsil eder. Bu yüzden firmalar açısından oldukça önemli bir pozisyondur. Firmalar, çağrı merkezi elemanı iş ilanı vererek ile yıl boyu bu işe uygun donanımlı adaylar arar. Firmalar, büyüklüklerine göre yüzlerce hatta binlerce müşteri çağrısına yanıt verir. Bazı firmalar ise satış veya anket amacıyla müşteri araması gerçekleştirir. Bu yüzden çağrı merkezine sahip firmaların çağrı merkezi personeli ihtiyacı hiç bitmez.

Yüzlerce firma çağrı merkezi iş ilanı yayınlayarak bu işe başvurmak isteyen adaylara ulaşmaya çalışır. Türkiye genelinde birçok firma çağrı merkezi temsilcisi arayışı içindedir. Bu konuda arayışınız varsa, mavi yaka ve ara kademede lider insan kaynakları sitesi Eleman.net'in çağrı merkezi iş ilanları ankara, çağrı merkezi iş ilanları İstanbul kategorilerine göz atarak size uygun ilanlara ulaşabilirsiniz.

Çağrı Merkezi İş İlanlarında Aranan Özellikler

Çağrı merkezi elemanı olarak çalışmak yüksek efor, dikkat ve sabır gerektirir. Bir çağrı merkezi elemanı gün içinde onlarca müşteri çağrısını karşılar ya da dış arama yapar. Çağrı merkezinin ana görevi firmadan firmaya değişiklik gösterse de çağrı merkezinde çalışmak için hangi yeteneklere sahip olunmalı diye sorulduğunda belli yetenekler öne çıkar.

Etkili İletişim Becerileri: İşin doğası gereği iyi bir çağrı merkezi personeli olmak için güçlü iletişim becerisi gerekir. Aynı zamanda iyi bir dinleyici olunmalıdır.

Dikkatli, Düzenli ve Planlı Olmak: Çağrı merkezleri oldukça yoğun yerlerdir. Yoğun çalışma temposu sırasında çağrı merkezi çalışanları müşterilerin verdiği önemli bilgileri doğru bir şekilde not almalı ve onlara destek vermelidir.

Baskı ile Başa Çıkabilme Yeteneği: Çağrı merkezi elemanları, öfkeli bir müşteriyle karşılaşsa dahi sakinliklerini korumak zorundadır. Bu yüzden, çağrı merkezi elemanı arayan ofisler mutlaka kibar yapıda ve çözüm odaklı kişileri tercih eder.

Hızlı ve Verimli Çalışabilme Yeteneği: Çağrı merkezleri hedef bazlı çalıştığı için çalışanlar hızlı ve verimli olmak zorundadır. Hızlı ve kaliteli çağrı hizmeti, müşteri memnuniyeti açısından en önemli unsurdur.

Yaratıcı ve İnisiyatif Alabilen: Bir müşterinin beklenmedik bir sorunu ve talebi karşısında çağrı merkezi elemanları duraksamamalıdır.

Müşteri ile Empati Yeteneği: Çağrı merkezi elemanı müşterilerle empati kurabilmelidir. İletişim kurulan müşterinin ihtiyaçlarını doğru anlayıp iyi bir iletişim kuran, müşteriye güven veren bir müşteri temsilcisi başarılıdır.

Yabancı Dil Yeteneği: Hem ülkemizdeki yabancı nüfusun hem de global firmaların artması ile firmalar yabancı dil bilen çağrı merkezi elemanına ihtiyaç duymaktadır. Çağrı merkezi elemanı eğer yabancılara yönelik bir firmada çalışacaksa yabancı dili ana dil seviyesinde bilmelidir. Eleman.net çağrı merkezi iş ilanı sayfalarında Almanca bilen çağrı merkezi elemanı, İngilizce konuşan çağrı merkezi elemanı gibi iş ilanlarına ulaşabilirsiniz.

Çağrı Merkezinde Nasıl İş Bulabilirim?

Her firmanın iş hacmine göre bir çağrı merkezi vardır. Birçok firma ise büyük çağrı merkezi firmalarından destek alır. En çok eleman aranan ve istihdam sağlanan mesleklerden birisi çağrı merkezi elemanı pozisyonudur. Öyle ki büyük firmalar çağrı merkezlerini Türkiye'nin çeşitli şehirlerinde açarak ve binlerce kişiye istihdam sağlar. Ayrıca, son zamanlarda firmalar part time ya da home Office modelinde çağrı merkezi kadroları istihdam etmektedir. Bu işi yarım zamanlı yapmayı düşünürseniz çağrı merkezi iş ilanları part time kelimeleri ile arama yaparak iş fırsatlarına ulaşabilirsiniz.

Eleman.net, çağrı merkezi iş ilanları bakımından oldukça zengin bir insan kaynakları platformudur. Eleman.net'in ilanlar sayfasında arama yaparak Ankara, İzmir, Adana, İstanbul, Antalya gibi büyük şehirlerde bulunan firmaların verdiği güncel çağrı merkezi elemanı iş ilanlarına ulaşabilirsiniz.

Kendinize uygun bir iş ilanı bulduğunuzda kolaylıkla özgeçmiş oluşturarak birkaç adımda başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Çağrı Merkezi Maaşları

Çağrı merkezi maaşları firmaya ve yapılacak işe değişiklik gösterse de bir çağrı merkezi elemanının maaşı asgari ücretten daha az değildir. Çağrı merkezleri, yapılan işe ve hedeflere göre göre 8.900 TL ile 19.000 TL arası skalada maaş ödemesi yapmaktadır. Günümüz koşullarında ortalama çağrı merkezi maaşı ise 9000 TL – 11.500 TL aralığındadır. Ayrıca birçok firma yol ve yemek desteği de sağlamaktadır.

Gizle Devamını Göster

Çağrı Merkezi Sık Sorulan Sorular

Çağrı Merkezi İçin Evden Çalışılabilir Mi?

Özellikle son dönemde uzaktan çalışmanın yaygınlaşması ile firmalar çağrı merkezi elemanlarını uzaktan çalıştırmaya başlamıştır. Evden çağrı merkezi işi yapmanın hem çalışanlar hem de firmalar açısından avantajları bulunur. Eleman.net'te birçok firma evden call center iş ilanı yayınlamaktadır. Evden çağrı merkezi iş ilanlarını arayarak size en uygun ilanlara kolayca başvurabilirsiniz.

Çağrı merkezlerini Çalışma Ortamı ve Koşulları Nelerdir?

Çağrı merkezlerinin çalışma ortamı firmadan firmaya göre farklılık gösterse de genellikle çağrı merkezi birimleri toplu olarak çalışılan büyük alanladır. Çalışanların kendilerine ait masaları, bilgisayar, telefon, kulaklık gibi ekipmanları bulunur. Genellikle veri güvenliği için, çalışanların kayıt cihazı, telefon gibi cihazlarını çalışma alanına sokması engellenir. Çalışanların not alması için gereken ekipmanlar işveren tarafından temin edilir. Çağrı merkezleri 7/24 hizmet veren birimler olduğu için genellikle vardiyalı çalışma sistemine sahiptirler.

Çağrı Merkezi İçin Hangi Eğitim ve Belgeler Gerekir?

Çağrı merkezi elemanı olarak istihdam edilmek için özel bir eğitim ve sertifika almak zorunlu değildir. Ancak, mesleki becerilerini geliştirmek isteyenler resmi ve özel kurumların bünyesinde açılan çağrı merkezi kurslarına katılarak sertifika alabilir. Ayrıca birçok firma, kalite standardını korumak için çağrı merkezi elemanlarını düzenli olarak eğitmekte ve sınava tabii tutmaktadır.

Gizle
Devamını Göster

İş İlanları

Yeni iş arıyorsan hemen özgeçmiş oluştur firmalarla mesajlaşmaya başla, video özgeçmişinle oturduğun yerden iş bul.

Özgeçmiş Oluştur

Favori İş İlanları

Seçtiğiniz iş ilanlarını favorilerinize ekleyebilirsiniz. İş başvurusu yapmak için daha sonra kullanabilirsiniz.

Aradığınız "Çağrı Merkezi" İlanını Hemen Bulun!

400 Bin firma ve 20 Bin aktif iş ilanı ile her sektörden iş ilanı Eleman.net'te. Hemen özgeçmişinizi oluşturun, ilanları inceleyin, başvurunuzu yapın ve aradığınız işe ulaşın.

Hemen Özgeçmiş Oluştur