Pozisyon
 (1 Seçim)
Depo Elemanı
Bölüm
 (0 Seçim)
Sektör
 (0 Seçim)
Cinsiyet
 (0 Seçim)
Çalışma Şekli
 (0 Seçim)
Tarih
 (0 Seçim)
Diğer Seçenekler
(0 Seçim)
marker

Depo Elemanı iş ilanları

Depo Elemanı Arayanlar

En yeni Depo Elemanı iş ilanları ve eleman ilanlarına Herkesten Önce Sen Başvur!

Depo Elemanı İş İlanları

Depo elemanı birçok farklı sektörde daima ihtiyaç duyulan bir iş kolunda uzmanlaşmış kişileri ifade eder. "Depo elemanı ne iş yapar?" sorusuna pek çok cevap verilebilir. Depo elemanları genellikle stoktan sipariş alma ve doldurma, malların paketlenmesi ve sevkiyata hazırlanması, forklift, transpalet gibi depo ekipmanlarının çalıştırılması, düzenli envanter kontrollerinin yapılması ve raporlanması, kamyonların yüklenmesi ve boşaltılmasına yardımcı olmak gibi görevleri üstlenir. Bu mesleğe mensup olanların özellikleri arasında iyi bir iletişim becerisi ve detaylara dikkat etmek de yer alır. Bazı depo çalışanlarının forklift kullanımı için eğitim alması da gerekebilir. Gelen mal ve malzemelerin teslim alınması ve kontrol edilmesi, alınan ürünlerin satın alma siparişleri ile eşleştiğini doğrulamak ve herhangi bir tutarsızlığı raporlamak ve malları düzenli bir şekilde depolamak, envanteri izlemek için bir depo yönetim sistemi kullanmak gibi görevleri vardır. Tüm bu gereksinimleri karşılayabileceğinizi düşünüyorsanız, siz de depo elemanı iş ilanları için Eleman.net üzerinden başvuruda bulunabilirsiniz.

Depo Elemanı İş İlanlarında Aranan Özellikler

Depo elemanı pozisyonu için firmalar çeşitli özelliklere hassasiyet gösterebilir. Bu özellikleri karşıladığınızı düşündüğünüzde lojistik depo elemanı arayan firmalar için Eleman.net aracılığıyla başvurunuzu gönderebilirsiniz. Özellikler şu şekildedir:

  • Lojistik ve depo yönetimi alanlarında kariyer hedefinin bulunması
  • Depo elemanı görevinde tecrübesi bulunan
  • Ekip içi çalışmaya uyum sağlayabilen

Depo Elemanı Olarak Nasıl İş Bulabilirim?

Depo elemanı olarak iş bulmanın çeşitli yolları vardır. Eleman.net üzerinde İstanbul depo elemanı iş ilanları dahil çok sayıda ilgili alanla alakalı ilan yer alır. İşleri konum, deneyim ve diğer kriterlere göre arayabilirsiniz. İstihdam ajansları, işçiler için geçici ya da kalıcı iş bulma konusunda uzmanlaşmıştır. Genellikle çok sayıda depo çalışanı iş ilanına sahiptirler. Sizi becerilerinize ve deneyiminize uyan bir işle eşleştirebilirler. Birçok şirketin web sitelerinde doğrudan iş başvurusunda bulunabileceğiniz kendi kariyer sayfaları vardır. Bölgenizde depoları olan şirketleri araştırın ve depo çalışanları için herhangi bir açık pozisyonları olup olmadığına bakın. Herhangi bir açık iş pozisyonu olup olmadığını öğrenmek için profesyonel kişilere ya da kişisel ağınız ile iletişim halinde olabilirsiniz. Eleman.net üzerinden kendi profilinizi oluşturabilirsiniz. Profilinize deneyimlerinizi, eğitiminizi ve sertifikalarınızı ekleyebilirsiniz. Firmalar CV'nizi incelerken bu gibi detaylara dikkat eder. Ardından size uygun olarak belirlediğiniz bir işyerine CV'niz ile birlikte kolay bir şekilde başvuru yapabilirsiniz. Son olarak firma başvurunuzu inceler ve bir değerlendirmede bulunur.

Depo Elemanı Çalışma Koşulları Nasıldır?

Depo elemanları bir depo ya da dağıtım merkezi ortamında çalışır. Çalışma koşulları, belirli iş görevlerine ve depo tipine bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Tipik olarak depo çalışanları ayakta çok fazla zaman harcarlar ve ağır yükleri kaldırmaları gerekebilir. Bu da işi fiziksel olarak zahmetli bir hale getirebilir. Depo elemanı arayan firmalar, hızlı ve tempolu, son teslim tarihine dayalı bir sistem yürütebilir. Ayrıca elemanlar akşamları, hafta sonları ve tatil günleri de dahil olmak üzere vardiyalı çalışabilirler. Depo elemanı arayanlar, işçilerin güvenliğine önem verir. İşçilerin baretler, güvenlik gözlükleri ve çelik burunlu botlar gibi kişisel koruyucu ekipman giymeleri gerekebilir. Tüm depo elemanlarının kazaları ve yaralanmaları önlemek için güvenlik önlemlerini almaları şarttır.

Depo Elemanı Arayan Firmalar Nelerdir?

Depo elemanı arayan birçok firma vardır. Burada lokasyon da oldukça önem taşır. Örneğin İstanbul'un Avrupa yakasında yaşıyorsanız, depo elemanı iş ilanları İstanbul Avrupa bölgesi sizlere daha yakın iş imkanlarını kapsar. Buna ek olarak, bazı büyük e-ticaret şirketleri, dağıtım merkezleri için sıklıkla depo çalışanları işe alır. Küresel nakliye ve lojistik şirketleri de depoları için çalışanları çeşitli mülakatlar çerçevesinde işe alım sürecine sokar. Depo elemanı iş ilanları Anadolu yakası, ilgili bölgede yer alan işçiler için ulaşım gibi konular bakımından daha iyi bir tercih olabilir. Bazı küçük firmalar, vasıfsız depo elemanı alımı da yapabilir. Hiçbir iş tecrübeniz ya da eğitiminiz olmasa bile bu tür şirketlere başvuruda bulunabilirsiniz.

Depo Elemanı Arayan Sektörler Hangileridir?

Depo elemanları e-ticaret, perakende, lojistik gibi alanlarda yüksek talep görür. İmalat şirketlerinin ham maddeleri ve satışa hazır ürünleri depolamak için ilgili birimleri vardır. Bu tür yerlerde depo elemanına ihtiyaç duyulur. Malları dağıtan ve lojistiği yöneten şirketler, ürünleri almak, depolamak ve sevk etmek için genellikle depo elemanı çalıştırır. Tekstil alanında çalışmak istiyorsanız tekstil depo elemanı arayanlar tarafından oluşturulmuş ilanlara göz atabilirsiniz. İlaçlar ve tıbbi ekipman gibi hassas ürünlerin depolanmasında da bu mesleğe ihtiyaç vardır. Son olarak, yiyecek ve içecek gibi ürünlerin depolanması ve dağıtımı gibi alanlarda da depo elemanları görev alır. Pek çok depo elemanı, depo içindeki genel bakım ve temizlik görevlerini de yerine getirir. E-ticaret büyümeye devam ederken, depo elemanları da artan çevrimiçi sipariş hacmine yardımcı olan iş kolları arasında yerini alır. Eleman.net üzerinden "depo elemanı aranıyor" başlıklı ilanlara göz atabilirsiniz.

Depo Elemanı Maaşları

Depo elemanı maaş düzeyi konum, deneyim ve pozisyonun belirli görev ve sorumlulukları dahil olmak üzere çeşitli faktörlere bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Buna ek olarak, deponun büyüklüğü ve iş kapasitesi de etkili bir etmendir. Depo elemanı maaşları, Türkiye şartlarında en düşük maaş 9.100 TL, ortalama olarak 11.600 TL iken en yüksek maaş 22.700 TL olarak belirlenir. Pek çok firmanın işçiye ikramiye gibi olanaklar sunduğunu da belirtmek gerekir. Siz de istediğiniz maaş aralığını Eleman.net üzerinden seçebilir ve depo elemanı iş ilanlarına hemen başvurunuzu yapabilirsiniz.

Gizle Devamını Göster

Depo Elemanı Sık Sorulan Sorular

Depo İşi Zor Mu?

Depoculuk işi emek yoğun bir iştir. Bu işi yapmak hem zihinsel hem de fiziksel efor gerektirir. Bu yönüyle depo işi zordur. Ancak sürekli hareket halinde olmak, yeni kişilerle tanışmak, kapalı ofis ortamında uzun saatler geçirmemek bu mesleğin avantajları olarak sayılabilir.

Depolarda Hangi İş İmkanları Var?

Depolarda başta depo elemanı pozisyonu için firmalar istihdam sağlar. Bunun dışında depo özel güvenlik görevlisi, depo sevkiyat sorumlusu, depo paketleme elemanı gibi roller için iş ilanları verilmektedir.

Mağaza Depo Elemanı Ne İş Yapar?

Mağaza depo elemanları, mağazaların depolarında görev alırlar. Mağaza deposuna dağıtım merkezinden gelen, bölge depolardan gelen ürünleri irsaliye kontrollerini yaparak teslim alır. Dağıtım merkezine gelen ya da gidecek olan ürünlerin araçtan indirme ve araca yükleme işlerini gerçekleştirir. Depoya gelen ürünleri barkod sistemi ile sayımını gerçekleştirir ve stok elemanına bildirir.

Gizle
Devamını Göster

İş İlanları

Yeni iş arıyorsan hemen özgeçmiş oluştur firmalarla mesajlaşmaya başla, video özgeçmişinle oturduğun yerden iş bul.

Özgeçmiş Oluştur

Favori İş İlanları

Seçtiğiniz iş ilanlarını favorilerinize ekleyebilirsiniz. İş başvurusu yapmak için daha sonra kullanabilirsiniz.

Aradığınız "Depo Elemanı" İlanını Hemen Bulun!

400 Bin firma ve 20 Bin aktif iş ilanı ile her sektörden iş ilanı Eleman.net'te. Hemen özgeçmişinizi oluşturun, ilanları inceleyin, başvurunuzu yapın ve aradığınız işe ulaşın.

Hemen Özgeçmiş Oluştur