Depo Elemanı Nedir?

  1. Meslekler ve Maaşlar
  2. Depo Elemanı
  3. Nedir?
Depo Elemanı

Depo Elemanı nedir? Depo Elemanı çalıştığı işletmelerde ne iş yapar? Depo Elemanı olmak için gerekenler ve merak edilen tüm soruların yanıtlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Depo Elemanı Nedir?, Nasıl Olunur?

Depolama ihtiyacı olan firmalar, ürün düzgün teslim alınması, stok kontrolü ve sevkiyat gibi işler için bunları yönetebilecek personel ihtiyacı duyarlar. Depo elemanlarının; dikkatli, dayanıklı, düzenli, esnek çalışma saatlerine uyabilecek olması beklenir. Depo da yer alan ürünlerin belirlenen düzene göre sıralanması, düzenlenmesi, herhangi bir zarara uğramaması depo elemanlarının görevidir.

eleman.net'te her gün güncel Depo Elemanı ilanları yayınlanıyor. Depo Elemanı olarak işe başlamak için özgeçmiş oluştur ve sana en uygun ilanlara başvur.

Hemen Özgeçmiş Oluştur

Depo Elemanı İçin Şehir Dağılımı

Türkiye genelinde en çok Depo Elemanı ilanı verilen şehirler aşağıdaki gibidir. eleman.net'te birçok şehirdeki işletmenin güncel Depo Elemanı ilanlarına ulaşabilir ve iş başvurusunda bulunabilirsiniz.

Şehir Yüzde
İstanbul Avrupa %30
İstanbul Anadolu %22.6
Kocaeli %19.3
İzmir %5.9
Ankara %5.4
Diğer %16.8

Depo Elemanı İçin Sektör Dağılımı

eleman.net verilerine göre en fazla Depo Elemanı arayan firmaların sektörel dağılımını göstermektedir.

Sektörler Yüzde
Lojistik %27.4
Gıda %10.4
Tekstil %5.9
E-Ticaret %5.4
Mağazacılık / Perakendecilik %4.3
Diğer %46.5

Depo Elemanı İçin Bölüm Dağılımı

Şirketler etkili ve verimli şekilde çalışabilmek için bölümlerden ve departmanlardan oluşur. Sektörden bağımsız olarak Depo Elemanı pozisyonundaki bireyler, istihdam yüzdelerine göre şirketlerin aşağıdaki bölümlerinde görev alır. Depo Elemanı mesleği için bölüm dağılımı aşağıdaki şekildedir.

Bölüm Yüzde
Depo %58
Lojistik %9.6
Sevkiyat / Stok %5.5
Güvenlik %3
Kargo %2.5
Diğer %21.4

İş mi arıyorsunuz?

Yüz binlerce iş arayan aradığı işi Eleman.net'te buldu. Siz de hemen özgeçmişinizi oluşturun, iş ilanlarına başvuru yapın ve aradığınız işi kolayca bulun.

Hemen Özgeçmiş Oluştur

Bu siteyi kullanmadan önce verileriniz hakkında aydınlatma metnini, gizlilik ve üyelik koşullarını inceleyebilirsiniz.