facebook

Favori İş İlanları

Seçtiğiniz iş ilanlarını favorilerinize ekleyebilirsiniz. İş başvurusu yapmak için daha sonra kullanabilirsiniz.

Pozisyon
 (1 Seçim)
Elektrik Teknikeri
Bölüm
 (0 Seçim)
Sektör
 (0 Seçim)
Cinsiyet
 (0 Seçim)
Çalışma Şekli
 (0 Seçim)
Tarih
 (0 Seçim)
Diğer Seçenekler
(0 Seçim)
marker

Elektrik Teknikeri iş ilanları

Elektrik Teknikeri Arayanlar

Elektrik Teknikeri iş ilanları ve eleman ilanları ile aradığın işi bul. Elektrik Teknikeri iş ilanları seni bekliyor. İş ilanları Elektrik Teknikeri iş fırsatları burada!

Elektrik Teknikeri İş İlanları

Elektrik teknikeri olarak işe başlamadan önce, "Elektrik teknikeri ne iş yapar?" sorusunun cevabını oluşturan görev ve sorumlulukları tanımlamak doğru olur. Buna göre; bir elektrik teknikeri kurum ve işletmelerde halihazırda bulunan veya kurulacak olan tüm elektrik tesisat ve donanımının belirli plan ve taslağa uygun olarak işleyişi ile yükümlüdür. Bununla birlikte elektrik teknikerleri fabrikalarda elektrik gücü ile çalışan makinelerin kurulumunda görev alır, bu makinelerin düzenli olarak bakım ve kontrolünü gerçekleştirerek düzgün çalışmasını sağlar. Ayrıca bir elektrik teknikeri ihtiyaç halinde elektrik tesisatının ve makinelerin onarım işlerini de yapar.

Çeşitli binaların elektrik işleyişini sağlayan tesisat ile üretim tesislerinin bünyesinde çalışan makinelerin idaresini üstlenen elektrik mühendislerine bağlı olarak çalışan elektrik teknikeri, konusunda deneyimli personel ihtiyacı duyan firmalar için oldukça önemli bir yer tutar. Eğitimli ve donanımlı olup, çeşitli sektörlerde elektrik teknikeri olarak tecrübe kazanmış ve sorumluluk bilincine sahip eleman arayan işletmeler, işveren ve çalışanı bir araya getiren “eleman.net”te yer alan elektrik teknikeri ilanları sayesinde aradıkları vasıfları taşıyan kişilere kolayca ulaşma imkanı bulurlar.

Elektrik Teknikeri İş İlanlarında Aranan Özellikler

Bir elektrik teknikerinin görev tanımı iş ilanını veren firmanın ihtiyacına ve bulunduğu sektöre göre değişiklik gösterebilir. Ancak hemen her iş sahasında elektrik teknikeri arayan firmalar için gerekli eğitimi tamamlamış ve deneyim kazanmış olmak ile birlikte güvenilirlik, sorumluluk bilinci, zaman yönetimi ve iş bilgisi belirleyici kriterler arasında yer alır. Buna göre, iş ilanlarına başvuruda bulunurken aşağıdaki özelliklerin hangilerine sahip olduğunuzu belirleyebilir, firmaların talepleri hakkında fikir edinebilirsiniz.

 • Teknik lisenin elektrik bölümünden mezun olmak.
 • Meslek yüksekokullarının elektrik ve elektronik bölümünden mezun olmak.
 • Staj süresini tamamlamış olmak.
 • Mesleki deneyim kazanmak.
 • Bilgi ve tecrübe ile iş sahasına hakim olmak.
 • Takım arkadaşları ile birlikte hareket etmek.
 • Organizasyon yeteneğini taşımak.
 • Kriz yönetimini sağlamak, sorumluluk üstlenmek.
 • Plan, proje ve taslak hazırlamak.
 • Üstlerine doğru ve anlaşılır şekilde raporlama yapmak.
 • İş teslimini belirlenen sürede yerine getirmek.

Elektrik Teknikeri Olmak İçin Hangi Eğitimleri Almak Gerekir?

Bir işletmede elektrik teknikeri olarak görev yapmak için, iş başvurusu yapacak kişilerin en az teknik liselerin elektrik üzerine eğitim veren ilgili bölümünü bitirmiş ve stajını tamamlamış olması istenir. Ayrıca meslek yüksekokullarının elektrik ve elektronik bölümlerinden mezun olmak bazı iş sahalarında elektrik teknikeri arayanlar için gerekli görülen bir özelliktir. Bunların yanı sıra tecrübe kazanmak ve bilgi birikimini artırmak için kurslara katılarak sertifika almak, elektrik teknikeri arayan firmalar için olumlu bir özelliktir.

Elektrik Teknikeri İş İlanı Yayınlayan Firmalar ve Sektörler Nelerdir?

Elektrik teknikeri iş ilanları yayınlayan firmalar arasında özel sektörde üretim yapan fabrikalar, hizmet sektöründe faaliyet gösteren işletmeler ve çeşitli tesisler bulunur. Ayrıca binaların, konutların yapım aşamasında elektrik tesisatının kablolama planlarını çizen, işler hale getiren mühendislerin görev aldığı kurumlarda ekibin parçası olmak üzere elektrik teknikeri personeline ihtiyaç duyulur. Diğer yandan kurumlarda gerekli elektrik donanımının kurulup sağlıklı çalışır hale getirilmesini sağlayan özel firmalar farklı sektörlere hizmet vermektedir.

Elektrik Teknikeri İş İlanlarına Nasıl Başvurulur?

Bir elektrik teknikeri olarak iş başvurusu yapmak için sahip olduğunuz vasıflara uygun olan ve talep ettiğiniz çalışma koşullarını karşılayan firmalara ulaşmak için pek çok iş fırsatının bir arada olduğu eleman.net'i ziyaret edebilirsiniz. İş başvurusu yapmak için eleman.net'e üye girişi yaparak sayfada yer alan farklı kategorilerin içinde elektrik teknikeri iş ilanlarını sorgulamak için, elektrik teknikeri arayan kurumların içinde filtreleme yapmak aradığınız sonuçlara kolayca ulaşmanızı sağlar. İşin tanımı, firmanın bulunduğu şehir, elektrik teknikeri maaşları gibi kriterleri seçip, sizin için en uygun iş ilanlarını inceleyebilir, iş başvurusu yapabilirsiniz. İş ilanlarına başvurmadan önce firmaların yayınladıkları bilgilerin dikkatlice incelenmesinde fayda vardır. Örneğin; İstanbul"da yaşıyorsanız işin tanımına uygun vasıfları taşıdığınız halde elektrik teknikeri iş ilanları İstanbul ilinde yer almıyor olabilir. Benzer biçimde elektrik teknikeri iş ilanları Ankara olarak eleman.net'te arama yapılarak uygun lokasyonda yayınlanan ilanlara ulaşmak mümkündür.

Elektrik Teknikeri Olarak Çalışma Şartları Nasıldır?

Firmalar hizmet verdikleri sektörün niteliğine göre çalışma şartlarını belirlemektedir. Elektrik teknikeri olarak görev yapan personel işin tanımına göre farklı işletmelerde tam zamanlı, yarı zamanlı veya dönemsel olarak çalışır. Tesislerde bulunan makinelerin işleyişini sağlarken, binaların elektrik tesisatını kurarken, tüm elektrik sisteminin bakımını ve onarımını gerçekleştirirken, firmalar elektrik teknikeri personeli için iş güvenliği koşullarını sağlamakla yükümlüdür. İş başvurusu kabul edilen elektrik teknikerinin belirlenen çalışma süresi doğrultusunda sosyal güvenlik kaydı yapılır. Bununla beraber elektrik teknikeri ile birlikte tüm personelin sağlık tedbirlerinin alınması da yine firmaların sorumluluğunda bulunur. Bir elektrik teknikeri maaşı işin hacmine, çalışanın eğitimine, mesleki donanımına ve deneyimine göre kurumlar tarafından belirlenir. Yıllık izin süresi, yol ve yemek ücreti ile fazla mesai bedeli kurumların yasal sorumluluklarının arasında yer alır. Takım arkadaşları ile uyum içinde çalışmak, görev dağılımında yer almak, zaman yönetimini sağlayarak belirlenen sürede işi teslim etmek, her türlü iş akışı hakkında üstlerine rapor vermek elektrik teknikeri olarak çalışan personelin görevleri arasındadır.

Elektrik Teknikeri Maaşları

Elektrik teknikeri olarak işe alınacak personelin maaşı, işin tanımına ve lokasyonuna göre farklılık gösterir. Konusunda uzman olan elektrik teknikeri başlangıç maaşı deneyim ve başarı kazandıkça artış gösterir.

Elektrik teknikeri olarak iş başvurusunda bulunmak için güncel iş ilanlarının yayınlandığı “eleman.net”te kolayca arama yapabilirsiniz.

Gizle Devamını Göster

Elektrik Teknikeri Sık Sorulan Sorular

Elektrik Teknikeri Ne Kadar Kazanıyor?

Elektrik teknikerleri çalıştıkları sektöre ve firmaya göre değişmekle birlikte 13.500 TL ile 16.000 TL arasında maaş skalasına sahiptir.

Elektrik Teknikeri İş İlanları Hangi İllerde Bulunur?

eleman.net verilerine göre İstanbul, Ankara ve Antalya olmak üzere sanayi ilçemiz Gebze, liman şehrimiz Trabzon, sanayi ve denizcilik işletmelerinin yoğun olduğu İzmir şehirlerinden sık sık elektrik teknikeri ilanı yayınlanmaktadır. Bunlar dışında Türkiye'nin her ilinden farklı sektörlerde faaliyet gösteren firmalardan elektrik teknikeri iş ilanları yayınlanmaktadır.

Kamu Elektrik Teknikeri Alımı Ne Zaman?

TEDAŞ, TEAŞ ve çeşitli bakanlıklar ihtiyaçları doğrultusunda elektrik teknikeri alımı için ilan yayınlamakta ve eleman arayışlarını kamu iletişim araçlarıyla paylaşmaktadır. Kamu alımlarıyla ilgili resmi kurumların web sitesinden veya eleman.net İş Rehberi'nden takip edebilirsiniz.

Gizle
Devamını Göster
Elektrik Teknikeri

Elektrik Teknikeri Ne İş Yapar, Ne Kadar Maaş Alır?

Elektronik aletler konusunda ilgili olan adaylar meslek seçimi sırasında “Elektronik teknikeri nedir?” merak edebilir. Farklı elektronik sistemleri test eden, bakımını yapan ve onaran profesyonel meslek sahiplerine elektronik teknikeri denir.Elektronik Teknikeri Kimdir?Elektronik teknikeri sorumlulukları arasında elektronik makine, tesisat ve cihazların hatasız şekilde çalışması için tamir ve bakımların yapılması vardır. “Elektronik teknikeri kime denir?” sorusunu detaylı şekilde yanıtlamak mesl... Devamını Göster

Elektrik Teknikeri Nedir, Nasıl Olunur?
Elektrik Teknikeri Maaşları

İş İlanları

Yeni iş arıyorsan hemen özgeçmiş oluştur firmalarla mesajlaşmaya başla, video özgeçmişinle oturduğun yerden iş bul.

Özgeçmiş Oluştur

Aradığınız "Elektrik Teknikeri" İlanını Hemen Bulun!

350 Bin firma ve 20 Bin aktif iş ilanı ile her sektörden iş ilanı Eleman.net'te. Hemen özgeçmişinizi oluşturun, ilanları inceleyin, başvurunuzu yapın ve aradığınız işe ulaşın.

Hemen Özgeçmiş Oluştur