Pozisyon
 (1 Seçim)
İnsan Kaynakları Uzmanı
Bölüm
 (0 Seçim)
Sektör
 (0 Seçim)
Cinsiyet
 (0 Seçim)
Çalışma Şekli
 (0 Seçim)
Tarih
 (0 Seçim)
Diğer Seçenekler
(0 Seçim)
marker

İnsan Kaynakları Uzmanı iş ilanları

İnsan Kaynakları Uzmanı Arayanlar

En yeni İnsan Kaynakları Uzmanı iş ilanları ve eleman ilanlarına Herkesten Önce Sen Başvur!

İnsan Kaynakları Uzmanı İş İlanları

İnsan kaynakları uzmanı iş ilanları ile firmalar, kurumun personel ihtiyacına göre uygun yeterliliğe sahip olan bireylerin seçilmesini hedefler. İnsan kaynakları uzmanı iş başvurusunda bulunan adayların işe alım sürecinin yönetilmesi ve bu kişilerin kadro açığı bulunan bölümlere yerleştirilmesi işlemlerini gerçekleştirmekle yükümlüdür. Bir insan kaynakları uzmanı sözlü ve yazılı mülakat süreci ile yapılan iş başvurularını değerlendirmenin yanı sıra bağlı bulunduğu firmada çalışan kişilerin tüm yasal süreçlerini ve haklarını yönetir. Ayrıca ölçme, değerlendirme, ücret belirleme, terfi gibi personelin iş performansını analiz etmek ve raporlamak insan kaynakları uzmanı olan olarak görev yapan kişilerin sorumlulukları arasında yer alır.

İnsan kaynakları uzmanı ilanları için firmalara başvuruda bulunurken, mesleğin tam tanımı hakkında bilgi sahibi olmanız iş sahasının görev ve sorumluluklarını öğrenmenize yardımcı olur. Bu sayede verimli çalışabilir, kurumun ihtiyaçlarına göre uygun planlamayı yapabilir ve mesleğinizde başarılı bir ilerleme kaydedebilirsiniz.

İnsan Kaynakları Uzmanı İş İlanlarında Aranan Özellikler Nelerdir?

İnsan kaynakları uzmanı arayan firmalar, Eleman.net üzerinden iş ilanı yayınlayarak bu pozisyona uygun kişilerin dört yıllık üniversite eğitiminde iktisadi ve ticari ilimler fakültesinin bünyesinde yer alan bölümlerden mezun olma şartını ararlar. İktisat, işletme, işletme yönetimi, insan kaynakları yönetimi, çalışma ekonomisi bölümleri insan kaynakları uzmanı olarak çalışacak kişilerin üniversite eğitimini aldığı bölümler arasında yer alır. Bununla beraber endüstri mühendisliği, psikoloji, sosyoloji, iletişim bölümleri de insan kaynakları uzmanı olarak meslek seçimini yapacak kişilerin mezun olduğu bölümler arasındadır.

İnsan kaynakları uzmanı arayan şirketler, adayların üniversite eğitimi ile mesleki deneyim kazanmak adına staj süresini başarı ile bitirmiş olmasını ister. İnsan kaynakları uzmanı alımı yapan ve uluslararası faaliyet gösteren kurumlar iş başvurusuna müracaat eden kişilerde iyi derecede yabancı dil yeterliliğini arar. İnsan kaynakları uzmanı olmak, eğitim ve tecrübenin yanı sıra diğer bazı özellikleri de beraberinde getirir.

 • Görev ve sorumluluk bilincine sahip olmak,
 • Zaman yönetimi ile iş akışını yakalamak,
 • Sürekli yenilenen kanunları ve kararnameleri takip etmek,
 • Karar verme, inisiyatif kullanma becerisini taşımak,
 • Ekip arkadaşları ile uyum içinde çalışmak,
 • İnsan ilişkilerinde pozitif iletişim kurmak,
 • Beden dilini doğru okumak,
 • Çalışanların motivasyonunu sağlamak,
 • Disiplin kurallarını uygulamak insan kaynakları uzmanından beklenen özelliklerdir.

İnsan Kaynakları Uzmanı Hangi Sektörlerde Çalışır?

Üretim ve hizmet sektöründe faaliyet gösteren firmalar başta olmak üzere sağlık, eğitim, turizm sektörlerine dahil kurumlar, İnsan kaynakları uzmanı arayan iş yerleri arasındadır. Teknoloji, medya ve iletişim araçlarında günden güne yaşanan yenilikler sektörlerin insan kaynakları birimine olan ihtiyacı meydana getirmiştir. Kalifiye eleman çalıştırmak isteyen kurumlar bünyelerinde bulunan insan kaynakları bölümündeki iş akışının aksamadan ilerleyebilmesi adına başvuruda bulunan kişilerin görev tanımına hakim olmasını ister. Sektörel dağılıma göre değişmeksizin bir insan kaynakları uzmanı olarak çalışan kişilerin görevleri şöyle sıralanır:

 • Şirketin eleman açığı doğrultusunda iş ilanlarına hazırlamak
 • Kuruma iş başvurusunda bulunan kişilerin işe alım sürecini yönetmek
 • Adayların arasında seçim yapmak ve uygun personeli ilgili departmana yerleştirmek
 • Stajyer olarak işe alınan kişilerin staj dosyalarını hazırlamak
 • Kurumun çalışanlarının özlük haklarını gözetmek ve akışı yönetmek
 • Personelin yasal izinlerini takip etmek
 • İşten çıkarılan kişilerin kıdem ve ihbar tazminatlarını hesaplamak
 • Yılın belirli dönemlerinde kurumda çalışan kişilerin performanslarını ölçmek, değerlendirmek ve raporlamak
 • İş geliştirme ihtiyacı olan çalışanları belirlemek ve şirket içinde veya dışında düzenlenen eğitimlere yönlendirmek
 • Kurumda görev alan kişilerin maaş ve prim haklarını belirlemek

İnsan Kaynakları Uzmanı Arayan Firmalar Nelerdir?

İnsan kaynakları uzmanı arayan kurumlar, küçük, orta ve büyük ölçekli işletmelerden oluşur. Genel olarak 25 kişiden fazla personeli kadrosunda bulunduran firmalar insan kaynakları uzmanına ihtiyaç duyar. Üretim tesislerinin merkez ofisleri, turizm sektörüne bağlı oteller, restoranlar, turizm şirketleri, eğitim kurumları arasında yer alan ilköğretim okulları, dershaneler, üniversiteler, iletişim şirketleri, basılı ve görsel medya kuruluşları, finans kurumları, bankalar, farklı iştigal konularında hizmet veren ve insan kaynakları uzmanı arayanlar için örnektir.

İnsan Kaynakları Uzmanı Aranan Şehirler Hangileridir?

Türkiye’nin genelinde faaliyet gösteren şirketler ve kurumlar insan kaynakları iş ilanı vermek için Eleman.net’te yer alır. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya gibi büyük şehirler başta olmak üzere sanayi bölgelerinin yoğun olduğu Aydın, Denizli, Gaziantep ile hizmet ve turizm sektörlerinin yer aldığı Mersin, Adana, Hatay, Trabzon, Yalova, Şanlıurfa, Konya, Kayseri ve finans kurumlarının, inşaat şirketlerinin bulunduğu tüm şehirlerde bulunan işletmeler ‘’İnsan kaynakları uzmanı aranıyor’’ başlığı altında Eleman.net platformunda iş ilanlarını yayınlar.

İnsan Kaynakları Uzmanı İlanlarına Nasıl Ulaşabilirim?

Firmaların hizmet ve üretim kalitesini sağlayan personelin tamamının insan kaynakları departmanı tarafından takip edilmesi, işin sağlıklı sürmesi adına iş yerleri için önemli bir detaydır. Eleman.net sayfasında güncel insan kaynakları uzmanı iş ilanları hakkında kapsamlı bilgi alınabilir, iş başvurusunda bulunulabilir.

İnsan Kaynakları Uzmanı İş İlanlarına Nasıl Başvurulur?

İş arayanlar ile işverenleri buluşturan Eleman.net’e üye olarak sürekli güncellenen iş ilanlarına ulaşabilirsiniz. Aldığınız eğitimleri, mesleki deneyiminizi, bilgisayar programları, yabancı dil gibi konularda yeterlilik düzeyinizi gösteren belgeleri hazırlamakla işe başlamanız kariyer yolculuğunuzun ilk adımıdır. Ardından ise Eleman.net’te iş başvurusunda bulunmak istediğiniz sektörü kategorilerin arasından seçmek, yaşadığınız şehre göre iş ilanlarını filtrelemek ve sizin için uygun şartları taşıyan ilana başvuruda bulunmak ise diğer adımlardır.

İnsan Kaynakları Uzmanı Çalışma Alanı Nasıldır?

İnsan kaynakları uzmanı olarak görev yapan kişiler, şirketlerin bünyesinde yer alan insan kaynakları departmanında çalışırlar. Takım olarak hareket etmek ve iş bölümü yapmak, neredeyse tüm mesleklerde olduğu gibi insan kaynakları için de geçerlidir. Tam zamanlı olarak çalışma prensibine dayanan insan kaynakları uzmanı görevi, sorumluluk üstlenilmesini ve işin zamanında teslim edilmesini gerektirir. İnsan kaynakları uzmanının bağlı bulunduğu kurumun kurallarına ve çalışma ilkelerine göre mesai süresi, izin hakları, maaş prosedürü, sosyal olanakları değişkenlik gösterir.

Bazı küçük ölçekli işletmelerde insan kaynakları bölümünde çalışanlar idari işlerden de sorumlu olurlar. Firmanın temizliği, ekipmanların sorunsuz çalışması, ısıtma, soğutma, aydınlatma gibi sistemlerin teknik bakımı gibi ihtiyaçların karşılanmasını sağlamak, çalışanların ulaşım ve yemek olanaklarını düzenlemek insan kaynakları uzmanı tarafından organize edilen idari işlerinden bazılarıdır. İnsan kaynakları uzmanı arayan şirketler Eleman.net’te yayınladıkları iş ilanlarında bir çalışandan bekledikleri görevleri detaylı olarak belirtirler. Farklı sektörlerde hizmet veren pek çok kurumun güncel insan kaynakları uzmanı iş ilanları için Eleman.net’i tercih edebilirsiniz

Gizle Devamını Göster

İnsan Kaynakları Uzmanı Sık Sorulan Sorular

İnsan Kaynakları Uzmanı İş İlanlarına Nasıl Başvurabilirim?

İnsan kaynakları uzmanı olarak çalışmak isteyen kişiler, Eleman.net’te yayınlanan insan kaynakları uzmanı iş ilanlarına başvuruda bulunabilirler.

İnsan Kaynakları Uzmanı İlanlarına Nasıl Ulaşabilirim?

İş arayanlar ile işverenleri buluşturan Eleman.net’e üye olarak sürekli güncellenen iş ilanlarına ulaşabilir, insan kaynakları uzmanı ilanlarına başvuruda bulunabilirsiniz.

İnsan Kaynakları Uzmanı İş İlanlarında Aranan Özellikler Nelerdir?

İnsan kaynakları uzmanı arayan firmalar, Eleman.net üzerinden iş ilanı yayınlayarak bu pozisyona uygun kişilerin dört yıllık üniversite eğitiminde iktisadi ve ticari ilimler fakültesinin bünyesinde yer alan bölümlerden mezun olma şartını ararlar. Mesleki deneyim ile yabancı dil ve bilgisayar yeterliliğine sahip olmak iş ilanlarında aranan diğer özelliklerdir.

Gizle
Devamını Göster

İş İlanları

Yeni iş arıyorsan hemen özgeçmiş oluştur firmalarla mesajlaşmaya başla, video özgeçmişinle oturduğun yerden iş bul.

Özgeçmiş Oluştur

Favori İş İlanları

Seçtiğiniz iş ilanlarını favorilerinize ekleyebilirsiniz. İş başvurusu yapmak için daha sonra kullanabilirsiniz.

Aradığınız "İnsan Kaynakları Uzmanı" İlanını Hemen Bulun!

400 Bin firma ve 20 Bin aktif iş ilanı ile her sektörden iş ilanı Eleman.net'te. Hemen özgeçmişinizi oluşturun, ilanları inceleyin, başvurunuzu yapın ve aradığınız işe ulaşın.

Hemen Özgeçmiş Oluştur