facebook

Favori İş İlanları

Seçtiğiniz iş ilanlarını favorilerinize ekleyebilirsiniz. İş başvurusu yapmak için daha sonra kullanabilirsiniz.

Pozisyon
 (1 Seçim)
Kalite Kontrol Elemanı
Bölüm
 (0 Seçim)
Sektör
 (0 Seçim)
Cinsiyet
 (0 Seçim)
Çalışma Şekli
 (0 Seçim)
Tarih
 (0 Seçim)
Diğer Seçenekler
(0 Seçim)
marker

Kalite Kontrol Elemanı iş ilanları

Kalite Kontrol Elemanı Arayanlar

Kalite Kontrol Elemanı iş ilanları ve eleman ilanları ile aradığın işi bul. Kalite Kontrol Elemanı iş ilanları seni bekliyor. İş ilanları Kalite Kontrol Elemanı iş fırsatları burada!

Kalite Kontrol Elemanı İş İlanları

Kalite kontrol devlet kurumlarında veya özel sektörde endüstri iş kolunda üretim gerçekleştiren ya da üretim departmanında çalışan kalite kontrol elemanları tarafından yapılır. Kalite kontrol elemanları üretim alanında sahip olmaları gereken tüm pratik teknik bilgiye sahiptir. Kalite kontrol elemanları şirketteki üretimin kalitesini test eder ve bunun yanı sıra ürünlerin üretim aşamasındaki raporlamalarını yapar. Fabrikalardaki işlerin üretim süreci ve kalite planı doğrultusunda sürmesini sağlayan kalite kontrol elemanları üniversitede mühendislik bölümünde veya iki yıllık önlisans programındaki kalite kontrol bölümünde eğitim alır. Fabrikada ya da imalathanede girişi yapılmış olan hammaddenin ya da mamulun değerlendirmesini, üretim planlamalarını, faaliyet sonuçlarınının analizini yapan kalite kontrol elemanları işletmenin kazanç oranlarını ve tüketici memnuniyetini hedef alır. Bundan ötürü kalite kontrol elemanları gözlem, takip, değerlendirme ve raporlama yapar. Kalite kontrol elemanı arayanlar tarafından gerekli nitelikli sonuca ulaşmak için kalite kontrol elemanları fabrikada, imalathanede ya da şirkette görevlendirilir. Kalite kontrol elemanı aranıyor şeklinde ilana çıkan şirketler üretimde kalite kontrol sürecini en iyi şekilde yapabilecek eleman arayışına girer. Eleman.net ile kalite kontrol elemanı arayan şirketler çok sayıda iş ilanı yayınlar. Eğer siz de bu pozisyon için yeterli donanıma sahipseniz Eleman.net üzerindeki kalite kontrol elemanı iş ilanları ile kariyerinize yön verebilirsiniz.

Kalite Kontrol Elemanı İş İlanlarında Aranan Özellikler Nelerdir?

Kalite kontrol elemanı arayan firmalar ve işletmelerin belirlediği kalite standartları çerçevesindeki kalite esasları öncelikle tüketici ihtiyaçlarına ve beklentilerine yanıt verir. Bunun yanında işletme açısından maliyet değerlerinin verimli olabilmesi hedeflenir. Bu çerçevede kalite kontrol elemanlarının performans ve kalite ölçüm teknikleriyle geliştirme teknikleri konularında yeteri kadar bilgiye sahip olması gerekir. Kalite kontrol elemanları ölçüm teknikleri ve geliştirme teknikleri bilgilerinin yanı sıra ele alınan ürün ve ait olunan sektör hakkında yeterli deneyime sahip olmalıdır. Örnek verilecek olursa tekstil alanında kalite kontrol elemanı arayan iş yerleri adayın tekstil ürünleri ve üretim aşamalarında yeterli bilgiye ve donanıma sahip olmasını bekler.Aynı zamanda kalite kontrol elemanı arayan kurumlar adayın temel seviyede bilgisayar bilgisine sahip olup arşivleme, araştırma ve raporlama gibi işlemler için gereken özel bilgisayar programlarını kullanabilmesini ister. Bütün bunların yanı sıra adayın ekip çalışmasındaki alt ve üstlerle etkin iletişim kurabilmesini bekler. Kalite kontrol elemanı alımı aşamasında teknik resim, okuma becerileri, kavrama ve organizasyon becerileri öne çıkar. Kalite kontrol elemanı arayan bazı firmalar yabancı dil bilgisi de isteyebilir. Kalite kontrol departmanında çalışmak üzere alımı yapılacak personelin yöneticilik ve liderlik yeteneğine sahip olması gerekir. Ayrıca kalite kontrol elemanı aranıyor ilanı yayınlayarak personel arayan firmalar adayların en az meslek yüksekokulu mezunu ya da teknik liselerin ilgili bölümlerinde mezun olma şartı koşar.

Kalite Kontrol Elemanı Hangi Sektörlerde Çalışır?

Kalite kontrol elemanları mamullerin ve hammaddelerin işlenmesi aşamalarında faaliyet yürüten üretim ve imalat sektöründe çalışabilir . Ayrıca kalite kontrol elemanları doğrudan mamul satışına dayanan pazarlama sektöründe de görev alabilir. Kalite kontrol elemanı arayışı içindeki şirket sayısı çok fazladır, kalite kontrol personellerinin çeşitli sektörlerde pek çok bölümde istihdam edilebilmesi mümkündür. Çoğunlukla kalite kontrol departmanlarına sahip firmalar otomotiv, imalat, üretim, gıda ve plastik gibi sektörlerde faaliyet yürütür. Firmaların verimli ve etkin çalışabilmesi için kalite kontrol departmanı gereklidir. Kalite kontrol genellikle firma, fabrika veya imalathanelerin kalite kontrol, güvence, üretim, plastik enjeksiyon ve metal bölümlerinde yapılır.

Kalite Kontrol Elemanı Arayan Firmalar Nelerdir?

Kalite kontrol elemanları kamuda ya da özel sektörde çok sayıda firmada çalışma alanı bulabilir. Üretim aşamasında her çeşit endüstriyel işletmenin birimlerinde iş bulabilen kalite kontrol elemanları otomotiv ve gıda sektörlerinde faaliyet yürüten firmalarda görev alabilir. Ar-Ge birimi, proses tasarımı ve optimizasyonu, kalite güvence, güvenlik ve çevre kalitesi, fabrika organizasyonu, servis ve pazarlama gibi alanlarda çalışan kalite kontrol elemanları ülkemizde çok geniş bir çalışma alanı bulur.

Kalite Kontrol Elemanı Aranan Şehirler Hangileridir?

Kalite kontrol elemanı aranan şehirler genellikle sanayi ve imalat sektörünün geliştiği kentlerdir. Kocaeli endüstri açısından gelişmiş bir sanayi kenti olduğu için Türkiye'de en çok kalite kontrol elemanının çalıştığı kentler arasındadır. İstanbul Avrupa ve İstanbul Anadolu bölgelerinde de sıklıkla kalite kontrol elemanı ilanı yayınlanır. Bunların yanı sıra Ankara ve İzmir sanayi ve imalat sektöründe gelişmiş şehirler olduğu için buralarda da kalite kontrol elemanı ihtiyacı vardır. Türkiye'nin sanayi açısından gelişmiş Bursa, Antalya ve Gaziantep gibi şehirlerinde de firmalar kalite kontrol elemanı arayışına girer.

Kalite Kontrol Elemanı İlanlarına Nasıl Ulaşabilirim?

Eleman.net'te farklı şehirlerdeki işletmeler kalite kontrol elemanı ilanları yayınlar. Kalite kontrol elemanı pozisyonunda iş arıyorsanız Eleman.net üzerinden aramalar yaparak ilanlara ulaşabilirsiniz. Tarih ve sektör seçimi yaparak kendinize uygun ilanları bulabilirsiniz.

Kalite Kontrol Elemanı İş İlanlarına Nasıl Başvurulur?

Kalite kontrol elemanı ilanları Eleman.net üzerinde bulunabilir. Uzun yıllardır hizmet veren insan kaynakları alanında lider Eleman.net'e üye olup iş ilanlarına başvuruda bulunabilirsiniz. Eleman.net'te özgeçmiş oluşturarak kendiniz için uygun kalite kontrol elemanı iş ilanlarına başvuruda bulunabilirsiniz. Tarih, pozisyon ve sektöre göre aramalar yaparak arzu ettiğiniz bir iş kolunda ilan site üzerinde kolaylıkla bulunabilir. Tarihi filtreleyerek Eleman.net ile en güncel kalite kontrol elemanı iş ilanları için başvuru yapabilirsiniz.

Kalite Kontrol Elemanı Çalışma Alanı Nasıldır?

Kalite kontrol birimlerinde kalite kontrol elemanı olarak çalışan personeller ofiste ya da üretim tesislerinde görev alır. Kalite kontrol elemanları imalathane veya sanayi kuruluşlarının proses tasarımı, Ar-Ge, güvenlik, pazarlama ve kalite güvence birimlerinde çalışır. Bu personeller fabrikalarda, üretim şirketlerinde görev alabilir. Genellikle kalite kontrol elemanı iş ilanları tam zamanlı işler için yayınlanır. Şirketten şirkete çalışma şekli değişebilir. Personeller üretim, mal kabulü ve saha faaliyetlerinde görev alır.

Gizle Devamını Göster

Kalite Kontrol Elemanı Sık Sorulan Sorular

Kalite Kontrol Elemanı İçin Hangi Belgeler ve Eğitimler Gerekir?

Bu pozisyonda iş bulabilmek için en az meslek yüksekokulundan ya da teknik meslek liselerinin ilgili bölümlerinden mezun olmak gerekir. Bazı pozisyonlarda iş ilanlarında ilgili alanda mühendislik diploması şartı da koşulabilir. Otomotiv, makine gibi teknik alanlarda diploma gerekebilir. Ayrıca kalite geliştirme, performans ölçüm yöntemleri ve kalite kontrol yönetimi sertifikasına da ihtiyaç olabilir.

Kalite Kontrol Alanında Kariyer İmkânları Nelerdir?

Adayların tam zamanlı kadrolu personel ya da stajyer olarak adım attığı kalite kontrol bölümü farklı basamaklarda kariye olanakları sunar. Özellikle pazarlama ve üretimin yoğun olduğu şehirlerde iş kadrosunda üst düzey yöneticiliğe kadar farklı pozisyonlarda kariyer imkânları vardır. Deneyim kazanılması ardından kalite kontrol elemanı iş ilanlarına başvuran adaylar kolaylıkla bu iş kolunda bir pozisyona yerleşebilir.

Kalite Kontrol Elemanı Nasıl Çalışır?

Kalite kontrol elemanlarının görevleri orta düzey yöneticilikten üst düzey yöneticiliğe kadar farklılık gösterebilir. Elemanlar verim hedefine uygunluğu takip etmekle, gerekli testleri yapmakla, rapor hazırlamakla ve arşivleme yapmakla sorumludur.

Gizle
Devamını Göster
Kalite Kontrol Elemanı

Kalite Kontrol Elemanı Ne İş Yapar, Ne Kadar Maaş Alır?

Kalite kontrol elemanı, ürün ve hizmetlerin yüksek kalite standartlarını karşılamasını sağlamaktan sorumlu kişidir. “Kalite kontrol elemanı nedir?” sorusuna güvenlik standartlarını ve müşteri beklentilerini karşıladıklarından emin olmak için ürünleri inceleyen, test eden ve analiz eden personel demek de mümkündür. Kalite kontrol elemanı ayrıca üretim sürecindeki olası sorunları tespit eder ve iyileştirmenin yollarını önerir. Kalite kontrol elemanı sorumlulukları arasında tüm prosedürlerin doğru ... Devamını Göster

Kalite Kontrol Elemanı Nedir, Nasıl Olunur?
Kalite Kontrol Elemanı Maaşları

İş İlanları

Yeni iş arıyorsan hemen özgeçmiş oluştur firmalarla mesajlaşmaya başla, video özgeçmişinle oturduğun yerden iş bul.

Özgeçmiş Oluştur

Aradığınız "Kalite Kontrol Elemanı" İlanını Hemen Bulun!

350 Bin firma ve 20 Bin aktif iş ilanı ile her sektörden iş ilanı Eleman.net'te. Hemen özgeçmişinizi oluşturun, ilanları inceleyin, başvurunuzu yapın ve aradığınız işe ulaşın.

Hemen Özgeçmiş Oluştur