facebook

Favori İş İlanları

Seçtiğiniz iş ilanlarını favorilerinize ekleyebilirsiniz. İş başvurusu yapmak için daha sonra kullanabilirsiniz.

Pozisyon
 (1 Seçim)
Kasap
Bölüm
 (0 Seçim)
Sektör
 (0 Seçim)
Cinsiyet
 (0 Seçim)
Çalışma Şekli
 (0 Seçim)
Tarih
 (0 Seçim)
Diğer Seçenekler
(0 Seçim)
marker

Kasap iş ilanları

Kasap Arayanlar

Kasap iş ilanları ve eleman ilanları ile aradığın işi bul. Kasap iş ilanları seni bekliyor. İş ilanları Kasap iş fırsatları burada!

Kasap İş İlanları

Kasap; kümes hayvanları, büyükbaş hayvanlar ve balık gibi et ya da tavuk ürünlerini pişirip tüketime hazır hale getirerek alıcıya sunar. Hayvanların kesimini yapar ya da kesilmiş hayvanları düzelterek satar. Alıcıya daha sağlıklı ve lezzetli yemeklerin ulaşmasını sağlayan kasaplar, aynı zamanda tüm kesim ve temizleme işlemini yaptığından dolayı pişirme aşamasında da kolaylık sağlar. Bu mesleği yapmak isteyen kişilerin, kasap iş ilanları başvurusu yapmadan önce gerekli eğitim ve sertifikaları alması gereklidir. Bu alanda eğitimini almış, hayvan kesimi konusunda bilgili olan kişiler Eleman.net sitesi üzerinden diledikleri ilanlara başvuru yapabilmektedir. Aynı zamanda sürekli güncellenen ilanlar arasında İzmir, İstanbul ve Ankara kasap iş ilanları gibi filtreler sayesinde kendiniz için en uygun kasap ilanı seçeneğine de ulaşabilirsiniz.

Kasaplar Nerede Çalışır?

Kasap arayanlar İstanbul, İzmir ve Antalya gibi birçok ilde mevcuttur. Dolayısıyla kasap olarak çalışmak isteyen kişiler için birçok farklı yerde iş imkanı bulunur. Kasap arayan marketler, kasap dükkanları ya da yemekhaneler mevcuttur. Özellikle süpermarketlerin kırmızı ve beyaz et reyonu kasapçılar tarafından en sık tercih edilen yerlerden biridir. Aynı zamanda kimi et restoranları da kasaplar ile çalışmaktadır. Her çalışma alanının talep ettiği özellikler ve çalışana sunduğu imkanlar farklıdır. Bundan dolayı nerede çalışacağınızı seçerken sunulan kasap maaşı ve çalışma saatleri de göz önünde bulundurulmalıdır.

Kasap İş İlanlarında Aranan Özellikler Nelerdir?

Kasaplar, alıcıların talepleri doğrultusunda etleri özel olarak hazırlar. Etin kemiklerinden ayrılarak temizlenmesi ya da gerektiği durumlarda soslanarak marine edilmesi gibi işlemler kasaplar tarafından yapılır. Aynı zamanda gerekli etlerden kıyma ve köfte yapılır. Bazı kasaplarda sucuk, sosis gibi gıdalar da hazırlanır. Belli bir zorluğa sahip olan bu meslek grubunda kasap ilanları kategorisine bakıldığında kasap arayan yemek firmalarının birtakım özellikler şart koştuğu gözlemlenir. Bu nitelikler çalışılan yere göre değişik gösterse de temel bazı özellikler mevcuttur. Bunları şu şekilde sıralamak mümkündür;

  • Gıda alanına dahil olan bir meslek grubu olduğundan dolayı adayların, hijyen alanında fazlasıyla titiz olması önemlidir. Kesim işlemi sırasında kullanılan materyallerin sürekli temiz tutulması zorunludur. Aynı zamanda kasap kendi el hijyenine de dikkat etmelidir.
  • Et kesme, kemik ayıklama ve kasapta bulunan makineleri kullanma konusunda bilgili olmalıdır.
  • Gerekli kasaplık sertifika ve eğitimleri almış olması gereklidir.
  • Bazı etleri marine ederek satacağından dolayı, yemek bilgisi bulunmalıdır. Hatta gerekliyse kendini bu alanda geliştirebilmelidir.
  • Müşteriye satış yaparken talebi tam anlamıyla gerçekleştirmek adına etler hakkında bilgi sahibi olmalıdır.
  • Kasap arayanlar adayların etin sağlıklı olup olmadığını anlayacak bilgi düzeyine sahip olmasını beklemektedir.
  • Market içerisinde satış da yapacağından dolayı kasa bilgisi olmalı ve sayısal zekası kuvvetli olmalıdır.
  • Hem müşteriyle hem de et tedarikinde gerekli firmalar ile iletişim kurması için iletişim kabiliyetinin güçlü olması gereklidir.
  • Özellikle market alanına alınacak çalışanlarının konum olarak iş yerine yakın olması beklenir. Bundan dolayı iş arama sırasında adayların Bursa kasap iş ilanları tarzında filtreli arama yapması beklenir.

Kasap Arayan Firmalar ve Sektörler Hangileridir?

İnternet üzerinde birçok ünlü zincir market, restoran ve mahalle kasapçılarının iş ilanları bulunur. Her firmanın talep ettiği iş ve olanaklar kendi içerisinde farklılaşmaktadır. Bundan dolayı adayların kendilerine en uygun olan iş seçeneğini tercih etmesi önerilir. Aynı zamanda Antalya, Bursa ve İzmir kasap iş ilanları filtrelerini kullanarak eviniz için en uygun konumda yer alan firmaların işlerine de göz atabilirsiniz. Bazı süpermarketlerde uzman kasap ve kasap reyon görevlisi gibi deneyime bağlı alanlar mevcutken, bazılarında ise usta tarafından yetiştirilmek üzere deneyimsiz eleman da aranabilmektedir.

Güncel Kasap İş İlanlarına Nasıl Ulaşılır?

Güncel kasap ilanlarına ulaşmak için son zamanlardaki en iyi tercihlerden biri internet siteleridir. Eleman.net uzun yıllar bu alanda hizmet veren bir site olarak iş arayanlara diledikleri kategoride sürekli olarak güncel iş imkanları sunar. Kasap arayan oteller, restoranlar ve marketler kategorisi sayesinde hangi alanda kasaplık yapmak istiyorsanız kolayca başvuruda bulunabilirsiniz. Aynı zamanda kasap ilanları İstanbul, İzmir ve Bursa gibi filtreler sayesinde de konumunuz için en güncel ilanlara ulaşabilirsiniz. Bu ilanlardan en uygun olanına site üzerinden kolay ve hızlı bir şekilde başvurabilirsiniz. Hızlı bir şekilde özgeçmiş yüklemesi yaparak, işverenler ile hemen iletişime geçebilirsiniz. Aynı zamanda her işverenden kasap maaşları 2023 yılı için net fiyat aralığı da öğrenilebilir.

Kasap İş İlanlarına Nasıl Başvurulur?

İzmir, Bursa ve Antalya kasap iş ilanları hergün yenilenmekte ve artmaktadır. Kasap iş ilanlarına başvuruda bulunmak için öncelikle gerekli eğitimlerin alınmış olması zorunludur. Mesleki eğitim kurumlarının kasaplık eğitimine kayıt yaptırarak gerekli dersler alınır ve sınavlara girilir. Sınavı geçen kişiler belgelerini alarak dilerse dükkan açabilir ya da eleman olarak çalışabilir. Fakat gerekli eğitim ve sertifika programları sonrasında çıraklık eğitimi görülmelidir. Kasaplık eğitimi sırasında hayvanların nasıl kesilmesi, derisinin nasıl soyulması gerektiğine dair uygulamalı dersler bulunmaktadır. Kişinin bu derslerin hepsinden geçmiş olması gereklidir. Aynı zamanda eğitim sırasında dükkan açmaya yarayacak matematik ve işletme dersleri de verilmektedir. Kasaplık belgesi ve işverenlerin talep ettiği özellik ve becerilere sahipseniz internet üzerinden kolaylıkla kasap iş ilanlarına başvuruda bulunabilirsiniz. Aynı zamanda İzmir, Ankara ve İstanbul kasap iş ilanları kategorileri sayesinde internet üzerinden bile evinize en yakın güncel ilanlara ulaşabilirsiniz.

Gizle Devamını Göster

Kasap Sık Sorulan Sorular

Kasap Açmak İçin Ne Gereklidir?

Kasap işletmecisi olabilmek için ustalık belgesi alınmalıdır. Bu belge olmadan kasaplık yapmak veya kasap dükkanı açmak mümkün değildir.

Kamu Kasap Alımı Ne Zaman Yapılıyor?

Dönem dönem Et ve Süt Kurumu kasap alımı için duyuru yapmaktadır. Kamu kasap alımı dönemi henüz başlamamıştır. Kurumun web sitesini takip ederek alımlardan haberdar olabilirsiniz.

Kasaplık İş Arıyorum, Ne Yapmalıyım?

Kasaplık konusunda tecrübeniz varsa hemen eleman.net'te üyelik açıp özgeçmişinizi oluşturun. Kasap kategorisindeki iş ilanlarına göz atın ve kendinize en uygun iş ilanlarına başvurun. Hızlı iş bulmak için klasik özgeçmişinizin yanı sıra video özgeçmiş oluşturmanızı tavsiye ederiz.

Gizle
Devamını Göster
Kasap

Kasap Ne İş Yapar, Ne Kadar Maaş Alır?

İş arayışında olanlar “Kasap ne demek ve nasıl olunur?” merak edebilir. Kasaplık, marketler ya da başkasına ait işletmelerde et kesimi yapan kişinin mesleğidir. “Kasap nedir?” sorusuna cevap olarak kümes ve büyükbaş hayvanların kesimi, hazırlanması ve tartılarak müşteriye satışının yapılmasında görevli kişi olarak verilebilir.Kasap Kimdir?“Kasap kime denir?” sorusunun yanıtı için öncelik gıda yönetmeliklerine uygun çalışma koşulları öne çıkar. Tüketicilerin sağlıklı koşullarda kesilen ve saklana... Devamını Göster

Kasap Nedir, Nasıl Olunur?
Kasap Maaşları

İş İlanları

Yeni iş arıyorsan hemen özgeçmiş oluştur firmalarla mesajlaşmaya başla, video özgeçmişinle oturduğun yerden iş bul.

Özgeçmiş Oluştur

Aradığınız "Kasap" İlanını Hemen Bulun!

350 Bin firma ve 20 Bin aktif iş ilanı ile her sektörden iş ilanı Eleman.net'te. Hemen özgeçmişinizi oluşturun, ilanları inceleyin, başvurunuzu yapın ve aradığınız işe ulaşın.

Hemen Özgeçmiş Oluştur