Pozisyon
 (1 Seçim)
Kasiyer
Bölüm
 (0 Seçim)
Sektör
 (0 Seçim)
Cinsiyet
 (0 Seçim)
Çalışma Şekli
 (0 Seçim)
Tarih
 (0 Seçim)
Diğer Seçenekler
(0 Seçim)
marker

Kasiyer iş ilanları

Kasiyer Arayanlar

En yeni Kasiyer iş ilanları ve eleman ilanlarına Herkesten Önce Sen Başvur!

Kasiyer İş İlanları

Ticari kuruluşların mal ve hizmet satış işlemleri sırasında görevli olan kişilere kasiyer denir. Parayı nakit, kredi kartı ile peşin ya da taksitler halinde alan kasiyerler yazar kasa ve POS cihazı kullanmak gibi becerilere sahiptir. Kasiyer iş ilanları da mesleğin gerekliliklerini karşılayabilecek kişilere özel olarak açılır.

Kasiyer İş İlanlarında Aranan Özellikler

Kasiyer arayanlar iş ilanı açarken hem firmanın hem de işin gerektirdiklerini göz önünde bulundurur. Kasiyerler tüm gün farklı insanlarla iletişim halinde olan bir nevi şirketin marka yüzü sayılabilecek kişilerdir. Kasanın yerinin belli olması birçok insanın soru sorma ve şikayet amacıyla buraya yönlenmesine neden olur. Kasiyer ve kasiyer asistanı iş ilanları açılırken hem mesleğin becerisine sahip olma hem de bu sorumluluğu alabilme yetkinliği aranır.

Kasiyer ilanlarında genellikle aranan özellikler şöyle sıralanabilir:

  • Kadın ya da erkek şeklinde cinsiyet ve yaş aralığı belirtilebilir.
  • Güler yüzlü, enerjik tavırlı, sabırlı ve sorumluluk sahibi kişiler müşteri memnuniyeti açısından tercih edilir.
  • İletişimi kuvvetli, çekingen olmayan ve insanları ikna edebilen kişiler önceliklidir.
  • Düzgün bir diksiyona sahip, bakımlı ve düzgün giyimli kişiler aranır.
  • Diğer elemanlar ile sorunsuz şekilde çalışabilmesi için takım çalışmasına yatkın olma da tercih sebebidir.

Kasiyer İş İlanlarına Başvurmak için Hangi Eğitimler Gerekli?

Kasiyer aranıyor ilanlarına başvurmadan önce ilan şartlarını incelemekte fayda vardır. Deneyimli ve deneyimsiz eleman aramak firmaların inisiyatifindedir. Yine de kasiyerlik için sıklıkla eğitim almış olmanız beklenir. Kasiyerlik eğitimi için genellikle lise mezunu olmak yeterlidir. Buna rağmen iş ilanlarında önlisans ve lisans mezunu aday arayan firmalar vardır. Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı olarak belli dönemlerde ücretsiz ya da cüzi bir ücret karşılığında kasiyerlik eğitimi verilir. Farklı becerileri kazandırmaya yönelik bu sertifika programlarına başvurabilirsiniz. Kasiyer ilanlarına başvurmak için firma bir eğitim bilgisi belirtmediyse ve deneyimsiz elemanlara da pozisyon açıksa eğitimi kendi veriyor olabilir. Büyük ve küçük birçok işletme kasiyer seçimini yaptıktan sonra işe başlamadan önce eğitim verir.

Kasiyer İş İlanı Hangi Sektörlerden Veriliyor?

Kasiyer ilanı yiyecek, içecek hizmetleri veren restoran ve kafeler, marketler, akaryakıt istasyonları, güzellik salonları, marketler ve aklınıza gelebilecek birçok satış yapılan mağazada verilir. Bugün alışverişe çıktığınız zaman kasaya gidip ödeme yaptığınız her işletmenin kasiyere ihtiyacı vardır. Bu nedenle kasiyer ilanları incelemesi yaparken bulunmak istediğiniz sektöre göre de seçim yapabilirsiniz.

Kasiyer Maaşları

“Kasiyer ne kadar maaş alır?” sorusu işe başvurmadan önce aklınıza gelebilir. Kasiyer maaşları genellikle senelik asgari ücretin üzerinde olması ile bilinir. Fakat çalıştığınız firmaya, süreye ve deneyim durumuna göre maaşlarda değişim yaşanabilir.

En bilinen mağazalarda kasiyer maaşı örnekleri ise:

  • BİM kasiyer maaşları ortalama olarak yıllık asgari ücretin %10 ile %15 üstündedir.
  • A101 kasiyer maaşları asgari ücret üzerinden hesaplanır fakat ek mesai, dönemlik prim gibi ödemeler ile avantajlı olur.
  • Migros kasiyer maaşı ortalama olarak asgari ücretin %10 ile 15 üzerindedir ve yol, yemek gibi haklar vardır.

Kasiyer Olarak Nasıl İş Bulabilirim?

Kasiyer olarak iş bulmak istiyorsanız öncelikle eğitimini alabilir ardından şartlarını karşıladığınız kasiyerlik iş ilanları ile başvuru yapabilirsiniz. İşverenler ve iş arayanları bir araya getiren gelişmiş bir platform olan “eleman.net” iş arayışı sürecinde en iyi sonucu almanıza yardım eder. Sisteme üye olarak oluşturduğunuz CV (özgeçmiş) ile full time ya da part- time kasiyer iş ilanları başvurusu yapabilirsiniz.

Kendi şehrinizde açılan ilanlara başvurduğunuz zaman adaylar arasına girer, şartları karşılıyorsanız mülakata çağrılırsınız. Firmanın onayı ardından ek iş olarak ya da tam zamanlı kasiyer olmanız mümkündür. Kasiyer olarak çalışmak isteyenler için birçok farklı firma, marka ve kurum bulmak mümkündür. Hatta Türkiye genelinde şubesi bulunan işletmeler farklı şehirler için ilan açar. Bu ilanlardan birinde işe girdiğiniz zaman farklı bir şehre taşındığınızda bile oradaki şubelerden birinde işe devam etme imkanınız olabilir. İzmir, İstanbul ve Ankara kasiyer iş ilanları gibi birçok farklı şehirde açılan ilanlar aynı firmaya ait ise aynı markanın farklı yerlerde şubesi olduğunu anlayabilirsiniz.

Kasiyer Nerelerde Çalışır?

Kasiyerlerin çalıştığı birçok farklı sektör ve alan vardır. Bir kasiyerden sadece kasa ile ilgilenmesi ya da ürün yerleştirme, depo ve müşteri ilişkileri gibi konularda da yetkin olması istenebilir. Bu durum tamamen firmanın elemandan beklentisine göre değişir. Fakat genellikle kasiyerin gerekli hallerde müşteri yoksa diğer alanlarda da etkin bir şekilde çalışması beklenir.

Market kasiyer iş ilanları en çok karşınıza çıkacak olanlardan biridir. Süpermarket, grossmarket ve diğer küçük marketlerin tamamında kasiyere ihtiyaç olur. Ürün satışı çok olan büyük mağazalarda çoğunlukla birden fazla kasa ve kasiyer bulunur.

Restoran kasiyer iş ilanları da yiyecek ve içecek sektöründe müşterilere hizmet veren işletmelerin ödeme konusunda sorunsuz bir şekilde işin yürümesi için verdikleri ilanlardandır. Garson ve mutfak görevlileri diğer işlerle ilgilendikleri için kasada bir kasiyerin bulunması ve hesabı ödemek isteyen müşterilere yardımcı olması gerekir. Masaya istenen hesaplarda bile fatura miktarını belirlemek, ödemeyi almak ve para üstünü vermek kasiyerin görevidir.

Mağaza kasiyer iş ilanları giyim, elektronik, kırtasiye gibi birçok farklı alanda hizmet veren işletmeler tarafından yayınlanır. Ödemelerin sorunsuz yapılması ve faturanın kesilmesi bu sektörlerde de kasiyerin görevidir.

Ankara, İzmir, Antalya ve İstanbul kasiyer iş ilanları gibi birçok farklı ilde işverenler tarafından açılan ilanlara ulaşmak için şimdi eleman.net'e üye olup CV oluşturabilirsiniz.

Gizle Devamını Göster

Kasiyer Sık Sorulan Sorular

Kasiyerlik İçin Nereye Başvurulur?

Kasiyer olmak için mutlaka özel bir eğitim alınmasına gerek yoktur. Kasiyer iş ilanlarında belirtilen şartları taşıyorsanız eleman.net üzerinden iş ilanlarına başvuruda bulunabilirsiniz.

Kasiyerler Ne Kadar Kazanıyor?

Firmadan firmaya değişiklik göstermekle birlikte kasiyer maaşları ortalama 9.500 TL ile 12.400 TL bandındadır. Ancak, daha bu rakamlardan daha fazla maaş alan kasiyerler de bulunmaktadır.

Bim, A101 ve Şok Marketler İçin Personel Alımı Nasıl Oluyor?

Zincir marketlerin kasiyerlik ilanlarını eleman.net sitesinden takip edebilirsiniz. Bunun dışında yerel marketlerin iş ilanlarını eleman.net'te bulabilir ve başvuruda bulunabilirsiniz.

Gizle
Devamını Göster

İş İlanları

Yeni iş arıyorsan hemen özgeçmiş oluştur firmalarla mesajlaşmaya başla, video özgeçmişinle oturduğun yerden iş bul.

Özgeçmiş Oluştur

Favori İş İlanları

Seçtiğiniz iş ilanlarını favorilerinize ekleyebilirsiniz. İş başvurusu yapmak için daha sonra kullanabilirsiniz.

Aradığınız "Kasiyer" İlanını Hemen Bulun!

400 Bin firma ve 20 Bin aktif iş ilanı ile her sektörden iş ilanı Eleman.net'te. Hemen özgeçmişinizi oluşturun, ilanları inceleyin, başvurunuzu yapın ve aradığınız işe ulaşın.

Hemen Özgeçmiş Oluştur