facebook

Favori İş İlanları

Seçtiğiniz iş ilanlarını favorilerinize ekleyebilirsiniz. İş başvurusu yapmak için daha sonra kullanabilirsiniz.

Pozisyon
 (1 Seçim)
Komi
Bölüm
 (0 Seçim)
Sektör
 (0 Seçim)
Cinsiyet
 (0 Seçim)
Çalışma Şekli
 (0 Seçim)
Tarih
 (0 Seçim)
Diğer Seçenekler
(0 Seçim)
marker

Komi iş ilanları

Komi Arayanlar

Komi iş ilanları ve eleman ilanları ile aradığın işi bul. Komi iş ilanları seni bekliyor. İş ilanları Komi iş fırsatları burada!

Komi İş İlanları

Restoranlarda, kafelerde veya konaklama tesislerinde, mutfak bölümünde yardımcı eleman olarak çalışan kişilere komi denir. ";Komi ne iş yapar?" sorusuna verilecek birden fazla yanıt bulunur. İlk olarak komiler, garsonlara tüm servis aşamalarında yardımcı olur. Bunun yanı sıra ";komi nedir?" sorusuna verilebilecek bir diğer yanıt da, mutfağın iç bölümünde aşçılara ve aşçı yardımcılarına eşlik eden elemanlardır şeklinde olur. Mutfak alanının düzeninden ve temizliğinden sorumlu olur. Komiler, pek çok farklı sektörde faaliyet gösteren firmalarda iş bulabilir. Bu anlamda çok çeşitli komi ilanları, işveren şirketler tarafından yayınlanır. Siz de kariyerinize komi olarak devam etmek isterseniz, bu alanda sunulan iş imkanlarına erişim sağlayarak incelemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Eleman.net'ten tüm bu iş fırsatlarına ulaşarak, sizin için uygun olanlarına başvurularınızı vakit kaybetmeden iletebilirsiniz.

Komi Nerelerde Çalışabilir?

Yeme içme, hizmet, turizm gibi farklı sektörlerde görev yapan komilerin, çalışma alanları da birbirinden oldukça farklıdır. Komi iş ilanları İzmir gibi şehir özelinde yayınlanan seçeneklerin çalışma sahaları değişiklik gösterirken, aynı il içerisinde faaliyet gösteren firmaların da çalışma alanları farklıdır. Komilerin çalışabileceği belli başlı iş sahaları şu şekilde sıralanabilir:

 • Restoran,
 • Kafeterya,
 • Çay bahçesi,
 • Esnaf lokantası,
 • Tatil köyü,
 • Otel,
 • Pastane.

Tüm bu çalışma alanları sizin için uygunsa komi arayan yerlere Eleman.net'ten göz atabilir, kriterlerinizle örtüşen iş seçeneklerini değerlendirmeye alabilirsiniz. Komi arayan otellerde görev yapabilir, restoranların mutfak departmanlarında hizmet verebilirsiniz.

Komilerin İş İmkanları Nelerdir?

Farklı firmalar tarafından istihdam sağlamak amacıyla yayınlanan komi iş ilanları, adaylara pek çok farklı imkan sunar. İş sahaları ve görev tanımları oldukça geniş olan komiler, çeşitli işlerde görev yapabilir. Mutfaklarda ve servis bölümlerinde hizmet verebilir, sahillerde sıralanan plaj işletmelerinde faaliyet gösterebilir. Özellikle büyükşehirlerde çok sayıda bulunan geniş ve modern alışveriş merkezlerinin yemek bölümlerinde çok sayıda restoran bulunur. Komi arayan restoranlar, farklı konseptlere ve tarzlara sahip olabilir. Eleman.net'ten bu alanda eleman arayan firmaları listeleyebilir, beklentilerinize en çok hitap eden alternatiflere iş başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Komi İş İlanlarında Aranan Özellikler Nelerdir?

Çeşitli branşlarda hizmet veren yeme içme sektörüne ait firmalar, komi aranıyor ilanları ile en uygun adayları belirlemeye çalışır. Şirketlerin, komi olarak faaliyet gösterecek adaylardan beklediği bazı nitelikler bulunur. Firmaların faaliyet gösterdikleri alana göre sizden beklenen özellikler de farklılık gösterebilir. Ancak komi iş ilanlarına başvuracak adaylarda aranan belli başlı özellikler arasında öne çıkanlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Kişisel hijyenine önem vermek,
 • Dış görünüşüne özen göstermek,
 • Güler yüzlü ve sabırlı olmak,
 • İş disiplinine sahip olmak,
 • Mutfakta temizliğe önem vermek,
 • Verilen görevleri eksiksiz olarak yerine getirmek,
 • Kırılacak malzemeleri özenle taşımak,
 • Müşterilere kusursuz bir hizmet sunmak.

Tüm bu aranan özelliklerin yanı sıra firmaların talep edeceği ek görevler de bulunabilir. Şirketler Eleman.net'te yayınladıkları ilanların detayında tüm bu beklentilerine detaylıca yer verir. Araştırmalarını bu yönde sürdürerek sizin için uygun özellikteki görev tanımını sunan firmaların ilanlarına başvurularınızı tamamlayabilirsiniz.

Komi İş İlanlarına Başvurmak için Hangi Eğitimleri Almalıyım?

Komi pozisyonunda görev yapmak için talep edilen belirli bir eğitim şartı bulunmaz. Mutfaklarda ve servis aşamasında yardımcı eleman olarak görev yapan bu kişiler, tecrübeli ve tecrübesiz komi iş ilanlarını yayınlayan firmalar tarafından işe alınır. Bazı firmalar, belirli bir eğitim seviyesine sahip adaylarla yoluna devam etmek ister. Kimi şirketler için lise mezunu adaylar yeterli olurken, bazı işletmeler turizm ve otelcilik alanında çeşitli önlisans programlarından mezun olmuş kişilerle çalışmayı talep eder. Tüm bu detaylara, ilgili ilanların açıklama bölümlerinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Firmaların talep ettiği eğitim düzeyini karşıladığınız takdirde dilediğiniz ilana başvuru yaparak, komi olarak çalışmaya başlayabilirsiniz.

Komi İş İlanı Veren Firmalar ve Sektörler Nelerdir?

Komiler için iş imkanları sağlayan sektörler genel olarak yeme içme üzerine faaliyet gösteren iş kolları olur. Gıda, turizm, hizmet alanları da komi olarak görev alabileceğin sektörler arasında yer alır. Komi ilanı veren firmaların çalışma koşulları ve iş şartları farklılık gösterebilir. Kimi şirketler size, part time komi iş ilanları vasıtasıyla çalışma olanağı sunar. Bu çalışma stili, haftanın belirli gün ve saatlerinde görev almanızı mümkün kılar. Bunun yanı sıra günlük komi iş ilanları ile de yalnızca belirli günlerde faaliyet gösterme olanağı yakalayabilirsiniz. Tüm bu fırsatları sunan firmalar arasında oteller, pansiyonlar, tatil köyleri, restoranlar, barlar, kır kahveleri, yol üstü lokantaları, konaklama tesisleri öne çıkar. Bu iş sahalarında komi olarak görev almanız mümkün olur.

Komi Maaşları Nasıldır?

Farklı işletmelerde çalışma olanağı bulan komi maaşı oranları farklılık gösterir. Bu komi maaşlarını belirleyen faktörler ise çalışılan yerin; kapasitesine, sizin eğitim düzeyinize, tecrübelerinize ve iş yerinin sunduğu koşullara göre farklılık gösterir. Yine çalışma saatleri de ücretlendirmeyi etkileyen faktörler arasında yer alır. Eleman.net'te yayınlanan ilanlar incelendiğinde, en düşük komi maaşının 9.400 TL, en yüksek komi maaşının ise 21.400 TL olduğu görülür. Ortalama olarak 11.700 TL kazanan komiler için Eleman.net'ten yayınlanan iş fırsatlarına ulaşarak, başvurularınızı kısa sürede tamamlayabilirsiniz.

Komi İş İlanlarına Nasıl Başvurabilirim?

Farklı şehirlerde ve değişik firmalarda komi olarak çalışmak üzere ilgili iş fırsatlarına Eleman.net'ten dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Komi iş ilanları Ankara gibi şehir bazında filtrelemeler yapabilir, en son yayınlanan ilanları listeleyerek başvurularınızı tamamlayabilirsiniz. İş arayışında olan elemanlarla, firmaları buluşturan Eleman.net'te kapsamlı bir özgeçmiş hazırlayarak, beğendiğiniz ilanları yayınlayan firmalarla bu CV'nizi paylaşabilirsiniz.

Gizle Devamını Göster

Komi Sık Sorulan Sorular

Otel Garson Komi İş İlanlarına Nasıl Ulaşabilirim?

Eleman.net'te Türkiye'nin farklı şehirlerindeki oteller garson ve komi iş ilanı yayınlamaktadır. eleman.net'e üye olup arama alarmı kurarak güncel komi iş ilanlarının size mesaj olarak gelmesini sağlayabilirsiniz.

Komilik Zor Mu?

Restoranlarda ve otellerde komilik yapmak çok kolay bir iş değildir. Uzun çalışma süreleri ve iş yoğunluğu bu işe ilk kez girenleri zorlayabilir. Ancak, yeme-içme sektöründe kariyer düşünüyorsanız komilik iyi bir başlangıçtır.

Gizle
Devamını Göster
Komi

Komi Ne İş Yapar, Ne Kadar Maaş Alır?

İş ilanlarında en çok karşımıza çıkan meslek kollarından biri komidir. Bundan dolayı “Komi nedir” ve “Komi ne iş yapar” soruları sıklıkla iş arayanlar arasında yaygın hale gelir. Komi; restoranların mutfak ya da servis bölümlerinde çalışarak, aşçı ve garsonlara yardımcı olan bir ara elemandır. İş ilanlarında mutfak ve servis komileri için farklı ilanlar verilir. Her ikisinin de görevleri ve sorumlulukları farklıdır.Komi Ne İş Yapar?“Komi kime denir” sorusunu cevaplamanın en basit yollarında... Devamını Göster

Komi Nedir, Nasıl Olunur?
Komi Maaşları

İş İlanları

Yeni iş arıyorsan hemen özgeçmiş oluştur firmalarla mesajlaşmaya başla, video özgeçmişinle oturduğun yerden iş bul.

Özgeçmiş Oluştur

Aradığınız "Komi" İlanını Hemen Bulun!

350 Bin firma ve 20 Bin aktif iş ilanı ile her sektörden iş ilanı Eleman.net'te. Hemen özgeçmişinizi oluşturun, ilanları inceleyin, başvurunuzu yapın ve aradığınız işe ulaşın.

Hemen Özgeçmiş Oluştur