Pozisyon
 (1 Seçim)
Vasıfsız Eleman
Bölüm
 (0 Seçim)
Sektör
 (0 Seçim)
Cinsiyet
 (0 Seçim)
Çalışma Şekli
 (0 Seçim)
Tarih
 (0 Seçim)
Diğer Seçenekler
(0 Seçim)
marker

Vasıfsız Eleman iş ilanları

Vasıfsız Eleman Arayanlar

En yeni Vasıfsız Eleman iş ilanları ve eleman ilanlarına Herkesten Önce Sen Başvur!

Vasıfsız Eleman İş İlanları

Ülkemizde farklı sektörlerde birçok üretim tesisi, fabrika ve atölye gibi işletmeler bulunmaktadır. Bu işletmeler gerek üretim süreçlerinde gerek paketleme, nakliye, dağıtım gibi operasyonlarda insan gücünden faydalanır. Vasıfsız eleman nedir sorusuna, işletmelerin yoğun insan gücü gerektiren işlerini üstlenen, herhangi bir özellikli meslek dalında uzmanlığı olmayan bireyler, çalışma dünyasında vasıfsız eleman olarak yanıtlanabilir.

Vasıfsız olarak nitelense bile vasıfsız olarak işe giren insanlar çalıştırılmadan önce işletmelerin süreç ve uygulamalarına göre kurum içinde eğitimden geçirilir. İşçiler zamanla çalıştıkları iş kolunda uzmanlaşırlar. Vasıfsız eleman iş ilanları genellikle fabrika, atölye, çiftlik, nakliye, paketleme gibi iş kollarında daha fazla aranır. Sanayi bölgesi içeren şehirlerde genellikle daha fazla vasıfsız eleman ilanları verilir.

Nüfus yoğunluğu sebebiyle İstanbul, Bursa, Kocaeli ve Sakarya şehirlerindeki işletmeler daha fazla vasıfsız eleman pozisyonu için ilan yayınlanmaktadır. Vasıfsız eleman arayan firmalara ulaşmak istiyorsanız, Eleman.net iş ilanları sayfasında size uygun ilanlarını keşfedebilirsiniz. Bu sayfadaki filtreleme araçlarını kullanarak yaşadığınız şehirde bulunan firmaların ilanlarına kolayca ulaşabilir, birkaç adımda başvuruda bulunabilirsiniz.

Vasıfsız Eleman İş İlanları ve Öne Çıkan Kriterler

Vasıfsız eleman iş ilanları, özel olarak bir meslek dalında uzman olmayan, çalışma şartlarına uygun iş gücü arayışında olan firmaların iş ilanlarını ifade etmektedir. Vasıfsız eleman pozisyonu için genellikle ustalık gerektirmeyen ancak fiziksel güç gerektiren işler için ilan verilmektedir. Personel ilanının isminin vasıfsız olması, işin önemsiz olduğu anlamına gelmemektedir. Üretim, paketleme, taşıma, depolama gibi işletmenin kritik süreçleri bu personeller tarafından yürütülür.

Vasıfsız eleman iş ilanlarında lisans veya ön lisans mezunu bireyler aranmaz. Vasıfsız eleman ilanlarına temel eğitimi tamamlamış olan bireyler başvuruda bulunabilir. Vasıfsız elemanların görevlerinin kapsamı sınırlıdır. Personeller genellikle işe başladıktan sonra, iş başında işin detaylarını öğrenirler ve ustalık kazanır. Vasıfsız eleman iş ilanlarının başlıklarında işin detayı hakkında kısa bilgi verilir. Yetiştirilmek üzere vasıfsız eleman aranıyor, vasıfsız üretim elemanı aranıyor, vasıfsız yardımcı eleman aranıyor gibi tabirler yapılacak işle ilgili size fikir verecektir. Bu sayfadaki vasıfsız eleman iş ilanlarının içeriğine bakıp yapılacak işin detayları hakkında bilgi sahibi olabilir, hızlı özgeçmiş oluşturup anında iş başvurusu yapabilirsiniz.

Vasıfsız Eleman Ne İş Yapar?

Vasıfsız elemanlar, akademik eğitim ya da sertifika gerektirmeyen işleri yaparlar. Vasıfsız elemanlar, genellikle günlük olarak tekrar eden rutin işleri üstlenirler. Yaptıkları işler için çalışanlardan inisiyatif alması beklenmez. Bir fabrikanın üretim ya da paketleme hattında, bir çiftliğin ya da tarlanın toplama ve istifleme işlerinde, bir deponun taşıma-yükleme gibi fiziksel olarak çalışmayı gerektiren işlerini yaparlar. Çoğu işletme dönemsel veya devamlı çalıştırmak üzere vasıfsız eleman arayışı içindedir. Bu meslek grubunda çalışanların sirkülasyonu oldukça yoğundur. Her firma yıl içinde defalarca vasıfsız eleman iş ilanları yayınlar. Sektöre göre vasıfsız eleman ilanları da yayınlanmaktadır. Örneğin gemilerde çalışacak vasıfsız eleman ilanları, uluslararası gemilerde taşımacılık yapan gemiler için personel arayışını ifade eder. Deniz taşımacılığı işine girmek isteyen bireyler bu ilanlara başvurabilir. Vasıfsız eleman pozisyonu, bir sektöre girmek için kritiktir. Vasıfsız eleman olarak işe giren bir birey, işi yaparak, ustalaşarak yeteneğine ve çalışkanlığına göre bulunduğu firmada daha üst mertebelere ulaşabilir.

Vasıfsız Üretim Elemanı İş İlanları

Vasıfsız üretim elemanı iş ilanları, daha çok insan kaynağı danışmanlık firmaları ve büyük çaplı iş alımı yapan fabrikalar tarafından verilmektedir. Vasıfsız üretim elemanları, fabrikaların üretim hattında, atölyelerin üretim birimlerinde çalıştırılır. Yoğun fiziksel güç gerektiren işler için erkek vasıfsız üretim elemanı tercih edilir. Fiziksel güç daha az yoğun işlerde ise kadın ve erkek personel birlikte istihdam edilir. Vasıfsız üretim elemanları vasıfsız olsa dahi firma içinde eğitimden geçirilir. Fabrikaların üretim ünitelerinde, parça montajında, enjeksiyon makinelerinde, CNC makine kullanımımı gibi alanlarda çalışarak uzmanlık kazanırlar. Üretim sektöründe mavi yakalı meslek profesyonelleri, sektöre vasıfsız eleman olarak başlamıştır.

Vasıfsız Eleman Olarak Çalışma Şartları

Vasıfsız eleman iş ilanlarında, aranan personelin özel eğitimli veya bir branşta ustalık kazanmış olması beklenmez. Firmalar ihtiyaçlarına göre en 18 yaşında olan bireyleri vasıfsız eleman olarak istihdam eder. Üretim sektöründe, fiziksel güç gerektiren işlerde genel olarak 18 - 30 yaş arası bireyler vasıfsız eleman pozisyonu için aranır. Üst yaş limiti sektöre göre 45 yaşına kadar çıkabilir. Eğitim şartı olarak en az beş ya da sekiz yıllık temel eğitimi tamamlamış kişisel tercih edilmektedir.

Her meslek grubunda olduğu gibi aranan en önemli özellikler sorumluluk sahibi olmak ve ekip çalışmasına yatkınlıktır. Bir branşta henüz uzmanlık kazanmamış ancak kazanmak isteyen genç bireyler fabrikaların ya da üretim tesislerinin vasıfsız eleman iş ilanlarına başvurabilir. Yaptıkları işte ustalaşan, çabalarıyla ekip içinde başarılı olan bireyler işinde yükselerek ustalık mertebesine erişebilir. Yaptığı işle, kullandığı makineyle ilgili varsa mesleki eğitimlere katılarak mesleki becerisi, dolayısıyla gelirini artırabilir.

Vasıfsız Eleman Maaşı

Vasıfsız elemanlar en az asgari ücret alır. Yapılan iş fiziksel olarak yoğun efor gerektiriyorsa, çalışma lokasyonu şehir dışında ise ve diğer koşullara göre bu maaş 13.000 TL'ye kadar çıkabilir.

Gizle Devamını Göster

Vasıfsız Eleman Sık Sorulan Sorular

Vasıfsız Eleman Nasıl Bulunur?

Henüz bir iş dalında profesyonellik kazanmamış genç ve tecrübesiz bireyler ya da bir meslek dalına özel eğitim almamış kişiler vasıfsız eleman ilanlarına ilgi göstermektedir. Vasıfsız eleman ilanı arayan kişilere ulaşmanın en kolay yolu Eleman.net aracılığı ile ilan vermektir. İş hacminiz ne olursa olsun çok uygun fiyatlarla Eleman.net’te vasıfsız eleman aranıyor ilanı yayınlayabilirsiniz. Dilerseniz, özgeçmiş havuzuna bakıp, yapılması gereken işinize en uygun, vasıfsız eleman tanımınıza uyan kişilere ulaşıp işgücü açığınızı kapatabilirsiniz.

Yüksek Maaşlı Vasıfsız Eleman İş İlanları Ne Demek?

Fazlasıyla fiziksel güç gerektiren, yüksek risk barındıran bazı işler için işverenler yüksek maaşlı vasıfsız eleman aranıyor başlığıyla iş ilanı vermektedir. Eleman.net vasıfsız eleman kategorisinde birçok firma ortalamadan daha yüksek maaşlarla vasıfsız iş ilanları yayınlamaktadır. İş ilanları sayfalarında yer alan hızlı özgeçmiş ile başvur seçeneği ile birkaç adımda iş başvurusunda bulunabilirsiniz.

Gemilerde Vasıfsız Eleman Ne İş Yapar?

Gemilere alınan vasıfsız elemanlar, denizcilik şirketleri tarafından yapılacak işe göre temel eğitimden geçirilmektedir. Vasıfsız elemanlar, temel eğitimleri aldıktan sonra makine dairesinde görev alabilir. Makinelerin ve makine dairesinin temizliğinden, gemiye gelen malzemeleri taşımaktan, yerleştirmekten sorumludur. Gemilerde çalışmanın maaş ve yan haklar bakımından avantajları fazladır. Ancak, aylarca denizde bulunmak ve gemide yaşamak fiziksel ve mental olarak zorlayıcıdır. Bu yüzden denizcilik sirkülasyonu yoğun olan bir çalışma alanıdır.

Gizle
Devamını Göster

İş İlanları

Yeni iş arıyorsan hemen özgeçmiş oluştur firmalarla mesajlaşmaya başla, video özgeçmişinle oturduğun yerden iş bul.

Özgeçmiş Oluştur

Favori İş İlanları

Seçtiğiniz iş ilanlarını favorilerinize ekleyebilirsiniz. İş başvurusu yapmak için daha sonra kullanabilirsiniz.

Aradığınız "Vasıfsız Eleman" İlanını Hemen Bulun!

400 Bin firma ve 20 Bin aktif iş ilanı ile her sektörden iş ilanı Eleman.net'te. Hemen özgeçmişinizi oluşturun, ilanları inceleyin, başvurunuzu yapın ve aradığınız işe ulaşın.

Hemen Özgeçmiş Oluştur