Pozisyon
 (1 Seçim)
Yazılımcı
Bölüm
 (0 Seçim)
Sektör
 (0 Seçim)
Cinsiyet
 (0 Seçim)
Çalışma Şekli
 (0 Seçim)
Tarih
 (0 Seçim)
Diğer Seçenekler
(0 Seçim)
marker

Yazılımcı iş ilanları

Yazılımcı Arayanlar

En yeni Yazılımcı iş ilanları ve eleman ilanlarına Herkesten Önce Sen Başvur!

Yazılımcı İş İlanları

Yazılım uzmanlığı teknoloji şirketlerinde yazılımlarla ilgilenilen bir alandır. Firmalarda kullanıcıların işlerini daha pratik, kolay ve hızlı bir şekilde yapmaları için yazılım üreten ve sunan kişilere yazılım uzmanı ya da yazılımı mühendisi denir. Yazılım uzmanları yazılımlardaki altyapıyı ve tasarımı incelemek ve geliştirmekle sorumludur. Bütün bunların yanı sıra yazılımları teslim ettikten sonra yazılımcıların onarım, bakım ve kontrol aşamalarında rol oynarlar. Yazılım uzmanlığı iş ilanları ve yazılım mühendisi iş ilanları gelişen teknolojiyle birlikte her sektörden firma tarafından yayınlanır. Yazılımcılar her alanda ihtiyaç duyulan ve yazılımları tasarlayan kalifiye kişilerdir. Yazılım uzmanlığı yapan kişiler bilgisayar programlarıyla ilgili her ayrıntıya hakimdir. Bilgisayar kullanımının yaygınlaşmasıyla bu alanda her geçen gün yeni eleman ihtiyacı doğar.

Her sektörden farklı firmalar ihtiyaç doğrultusunda iş ilanları verir. Eleman.net'te yazılım uzmanı iş ilanı sayfasından çalışma şartları hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Yazılım uzmanlığı alanında çalışacak kişilerin çalışma şekilleri kurumların ya da firmaların projelerine bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Ayrıca uzmanlar firmalarda takım olarak çalışabildiği gibi freelance olarak kişisel hizmetler de sunabilir. Yazılım mühendisi ve uzmanı elektronik aletler, mobil cihazlar ve bilgisayarlar için yazdıkları kodlarla komut verir ve ürünlerin problemsiz bir şekilde kullanılabilmesine yardımcı olur. Sitelerin ve mobil oyunların çalışma prensibinde yazılımcılar büyük rol oynar. Ayrıca yazılımcılar tüm ülkelerin en önemli güvenlik türlerinden biri haline gelmiş olan verilerin saklandığı ve kullanıldığı internet ağlarının güvenliği ve siber güvenlik alanında da çalışabilir. Eleman.net yardımıyla yazılım iş ilanı veren firmaların aradığı koşulları değerlendirerek size uygun olan işlere başvuruda bulunabilirsiniz. Arama tercihlerinizi arama sayfasında daraltarak farklı yazılım iş ilanları için özgeçmiş oluşturabilir ve fırsatları yakalayabilirsiniz.

Yazılımcı Ne İş Yapar?

Yazılım uzmanları teknoloji geliştirme aşamalarının son adımına kadar görev yapar. Bu adımlarda yazılım uzmanlarının ciddi sorumlulukları vardır. Özel sektörde ya da kamuda yazılım uzmanlarına ihtiyaç duyan çok sayıda şirket bulunur. Yazılım uzmanlığı çalışma alanı bilgisayar ve uzay teknolojileri, yapay zeka ve savunma sanayinden iletişim, otomotiv, bankacılık sektörüne kadar çeşitlilik gösterir. Bir yazılım uzmanı çalıştığı yerde sorumluluğu altındaki projelerde yazılım süreçlerinin tüm adımlarını takip etmekle sorumludur. Bu süreç içerisinde yazılımı değerlendirmek, test etmek, işletim sistemi kurmak, yazılım sistemini yönetmek gibi rollerde aktif rol oynar. Süreç içinde yazılım hatalarını tespit edilir ve değerlendirmeler yaparak aktif bir şekilde çalışılır. Yazılımı uzmanları ayrıca mobil oyun sistemlerinde ya da mobil uygulamalarda düzeltmeler yapar. Bunun gibi çok farklı alanlarda çalışan yazılım uzmanları devamlı olarak yazılımlara yönelik tasarım yapar. Siz de Eleman.net ile yazılım uzmanı sayfalarında yayınlanan iş ilanları arasından arama yapabilirsiniz. Yazılım uzmanı çalışmaları yapmak için her detaya hakim olmalı ve sürekli gelişen yazılım sektörünü devamlı olarak takip etmelidir. Yeni teknolojilere uyum sağlamak için güncel bilgi yazılım uzmanlarının olmazsa olmazlarındandır. PHP, Python, Ajax, Java ve MySQL gibi yazılım dilleri alanlarında çok sayıda yazılım uzmanı iş ilanları arasından arama yapabilirsiniz.

Yazılımcı İş İlanlarına Nasıl Başvurulur?

Yazılım uzmanı iş ilanları arasında en çok öne çıkan şehirler genellikle büyük kentlerdir. Yazılım iş ilanları Ankara ve İstanbul için sık sık yayınlanır. Yazılımcı ilanları İzmir için de çok sayıda firma tarafından verilir. Ayrıca yazılım iş ilanları İzmir, Bursa, Antalya ve Kocaeli gibi kentler için de Eleman.net'te yer alır. Full Stack ve PHP gibi yazılımların yanı sıra önemli bir araç olan Python yazılımcı iş ilanları için firmalar arayışa girer. Farklı şirketlerin ilanlarını Eleman.net ile inceleyerek çalışmaya başlayabilirsiniz. Ankara, İstanbul ve İzmir gibi büyük kentlerde yazılım mühendisi arayanlar tarafından verilen iş ilanlarına başvuruda bulunarak çalışma imkanı yakalayabilirsiniz. Bilişim sektörünün yanı sıra farklı sektörlerde yazılım uzmanı ve yazılım mühendisi arayan firmalar vardır. Her gün çok sayıda ve yeni yazılım uzmanı iş ilanı yayınlanır. Eleman.net aracılığıyla yazılım uzmanı iş ilanlarını inceleyebilir ve imkanları değerlendirebilirsiniz. Çok sık olarak yazılımcı arayan firmalar arasından tercihlerinizi aramalarda daraltarak istediğiniz yerde yazılımcı iş ilanlarına başvurabilirsiniz. Siz de firmaların verdiği ilanlar için Eleman.net aracılığıyla özgeçmiş oluşturarak güncel iş fırsatlarından faydalanabilirsiniz.

Yazılım Uzmanı Maaşları

Bir yazılım uzmanı ya da mühendisinin çalıştığı firmaya göre maaşlar değişebilir. Yazılımcıların maaşı genellikle çalışanın tecrübesine, firmaya ve yabancı dil seviyesine göre değişkenlik gösterebilir. Ancak genellikle bu şekildedir:

  • En Düşük Maaş: 20.100 TL
  • Ortalama Maaş: 25.000 TL
  • En Yüksek Maaş: 43.500 TL

Siz de yazılım uzmanlığıyla ilgili iş ilanları hakkında arama yapıyorsanız özgeçmiş oluşturabilir ve şirketlerin verdiği ilanlar başvuruda bulunabilirsiniz. Eleman.net aracılığıyla güncel iş ilanlarını değerlendirebilirsiniz.

Gizle Devamını Göster

Yazılımcı Sık Sorulan Sorular

Yazılım Uzmanı Arayan firmalar ve Sektörler Nelerdir?

Yazılımcı iş ilanları bilgisayar sistemlerinin kullanıldığı her alanda yayınlanır. Hastane, otomotiv, telekomünikasyon, bankacılık gibi alanlar yazılımcıların çalıştığı sektörlerdendir. Bu alanda kalifiye çalışan çok fazla olmadığı için rahatlıkla iş bulunabilir. Yazılımcıların iş dalları arasında iş analistliği, test, programcılık, proje yöneticiliği ve veri tabanı uzmanlığı yer alır. İşlerin çoğunluğu özel sektör için geçerlidir. Farklı sektörlerde faaliyet gösteren kurumlar ve şirketler çok geniş bir alanda elemana ihtiyaç duyar. Savunma sanayi, yapay zeka, finans gibi sektörlerde faaliyet yürüten firmalar yazılım uzmanı pozisyonunda elemana ihtiyaç duyar.

Yazılımcı İş İlanlarına Başvurmak İçin Hangi Eğitimler Alınmalı?

Üniversitelerin yazılım ve bilgisayar mühendisliği alanlarından mezun olan ya da yazılım alanında kendini geliştiren kişiler yazılımcı olabilir. Ancak üniversite mezuniyeti çok sık aranılan kriterler arasında yer alır. Yine de bu alana yönelik kursları ve eğitimleri tamamlayarak yazılım uzmanlığına hazırlanabilirsiniz. Bu kurslardan sürekli yeni güncel bilgilere ihtiyaç duyan yazılım mühendisleri de yararlanır. Kurslar bu alanda önemli olsa da üniversite eğitimindeki uygulamalı ve teorik olarak alınmış olan dersler ile meslek adayları daha donanımlı bir hal alır. Üniversite mezunu adaylar diğerlerine göre bir adım öne geçirir.

Yazılım Uzmanı İş İlanlarında Öne Çıkan Özellikler Nelerdir?

Yazılım uzmanı ilanları incelenecek olursa genellikle çalışma şartlarının yoğun tempolu olduğu görülebilir. Çok sayıda şirket yarı zamanlı, freelance ya da tam zamanlı eleman arayışına girer. Bu alanda çalışanlar sürekli olarak kendilerini geliştirmeli ve güncel bilgileri takip etmelidir. Yazılım uzmanları farklı programlama dilleri olduğu için farklı dallara ayrılır. Hangi dilin ne seviyede bilindiği iş arama sürecinde önemli kriterler arasındadır.

Gizle
Devamını Göster

İş İlanları

Yeni iş arıyorsan hemen özgeçmiş oluştur firmalarla mesajlaşmaya başla, video özgeçmişinle oturduğun yerden iş bul.

Özgeçmiş Oluştur

Favori İş İlanları

Seçtiğiniz iş ilanlarını favorilerinize ekleyebilirsiniz. İş başvurusu yapmak için daha sonra kullanabilirsiniz.

Aradığınız "Yazılımcı" İlanını Hemen Bulun!

400 Bin firma ve 20 Bin aktif iş ilanı ile her sektörden iş ilanı Eleman.net'te. Hemen özgeçmişinizi oluşturun, ilanları inceleyin, başvurunuzu yapın ve aradığınız işe ulaşın.

Hemen Özgeçmiş Oluştur