Pozisyon
 (1 Seçim)
Forklift Operatörü
Bölüm
 (0 Seçim)
Sektör
 (0 Seçim)
Cinsiyet
 (0 Seçim)
Çalışma Şekli
 (0 Seçim)
Tarih
 (0 Seçim)
Diğer Seçenekler
(0 Seçim)
marker

Forklift Operatörü iş ilanları

Forklift Operatörü Arayanlar

En yeni Forklift Operatörü iş ilanları ve eleman ilanlarına Herkesten Önce Sen Başvur!

Forklift Operatörü İş İlanları

Forklift operatörü güvenli bir şekilde ürün taşımacılığı yapar. Taşıma işlemi forklift aracıyla yapılacağı için araç hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. Taşınması gereken ürünler, bahsi geçen araçlar sayesinde güvenli bir şekilde taşınır. Taşımacılık işleminin dışında forkliftin bakımlarının takip edilmesi, araç kullanımı olmayan zamanlarda depo faaliyetlerine katkıda bulunulması forklift operatörünün iş tanımları arasında yer alır. Güncel forklift operatörü iş ilanları da bu tanımlar özelinde verilir ancak firmaya ve sektöre göre istenilenler değişebilir.

Yüzlerce firma forklift operatörü iş ilanı yayınlayarak uygun aday arayışındadır. Eleman.net'in forklift operatörü iş ilanları kategorisinde her yıl binlerce firmaya ait ilan yayınlanır. Güncel forklift operatörü iş ilanları sürekli güncellenir ve firmaların birçok farklı ilde çalışan arayışları devam eder. İlanları takip ederek bulunduğunuz konuma ve mesleki özelliklerinize göre en uygun forklift operatörü ilanına başvurabilir, siz de bu meslekle kariyerinize yön verebilirsiniz.

Forklift Operatörü Ne İş Yapar?

Forklift operatörünün her meslekte olduğu gibi belli başlı önemli görevleri vardır. Görevler dışında forklift operatörü olacak kişinin faaliyet gösterdiği şirket politikasıyla yasal mevzuatlara uygun bir şekilde çalışması gerekir. Verilen görevin zamanında teslim edilmesi için zaman yönetiminin doğru bir şekilde ayarlanması beklenir. Bu birçok firma için çok önemlidir. Güvenli bir taşımacılık yapması gereken forklift operatörü genel olarak aşağıdaki görevleri icra eder:

 • Faaliyet gösterdiği alanın güvenliğini kontrol etmesi gerekir.
 • Şirket politikalarına uygun şekilde ürünleri depoya ya da belirlenmiş yerlere taşıma ve indirme işlemi yapar.
 • İstifleme işlemini ürünlere hasar vermeden gerçekleştirir.
 • Boşaltma işlemi yapılmış ürünleri uygun lokasyonlara yerleştirir.
 • Forklift ile teslimi alınan ürünlerin güvenlik açısından sisteme kaydının yapılmasını sağlar.
 • Sevki yapılacak ürünlerin hazırlığını tamamlar.
 • Sevki yapılacak ürünlerin ilgili araçlara yüklenmesinden sorumludur.
 • Yükleme işlemi esnasında ortaya çıkabilecek herhangi bir sorunu ilgili olan yöneticiyle irtibata geçerek bilgi verir.
 • Forkliftin periyodik bakımlarını zamanında ve düzenli bir şekilde yapılmasını sağlar.
 • Uygun bulduğu onarımların yapılması konusunda fikir verir.
 • Rutin kontrol yapmak için forklift ekipmanını uygun bir yerde muhafaza eder.
 • Faaliyet gösterilen depoda yapılan periyodik sayımlara katılım sağlar.
 • Diğer ekip üyelerine destek olarak depo düzenini sağlar.
 • Şirket politikalarına uygun, yasal mevzuatlara bağlı şekilde faaliyet gösterir.

Forklift Operatörü İş İlanlarında Aranan Özellikler

Forklift operatörü iş ilanlarında aranan özellikler firmaya göre değişiklik gösterir. Öncelikle 18 yaşını doldurmuş olma şartı aranır. İş akışını planlayabilme ve organize etme becerisi adaylarda olması gereken özellikler arasında yer alır. Disiplinli ve sistemli, iletişimi kuvvetli, yoğun iş temposuna ayak uydurabilen bir kişilik sergilenmesi istenir. Forklift operatörünün bu alanda faaliyet gösterebilmesi için herhangi bir sağlık engeli olmaması gerekir. Faaliyet gösterilecek sektör hakkında deneyim ve bilgi sahibi olunması beklenebilir. En önemli nitelikleri arasında forklift ehliyetine sahip olmak aranır. Çalışılacak lokasyonun adayların ikametine yakın olması da işverenler tarafından istenebilir. Bu özellik iş başvurusunda bulunacak adayların da ilk tercihleri arasında yer alır.

Forklift Operatörü İş ilanlarına Başvurmak İçin Hangi Eğitimler Alınmalı?

Forklift operatörü olmak istiyorsanız nasıl bir eğitime ihtiyacınız olduğunu araştırmanız gerekir. Forklift operatörü iş ilanlarına yapacağınız başvurularda öne çıkabilmek için öncelikle yukarıda saydığımız özelliklere sahip olmanız gerekir.İşe başlangıç yaşı, tecrübe ve eğitim gibi detaylar işverenler için oldukça önemlidir. Bu alanda çalışabilmek için zorunlu ilkokul eğitiminin alınmış olması şarttır. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenli aralıklarla onaylı forklift operatörü kursları verilir. Bu kurslardan alınan eğitimler sayesinde onaylı sertifika sahibi olabilirsiniz. Bunun yanı sıra G sınıfı ehliyet sahibi olmanız da gerekir.

Forklift Operatörü İş İlanı Veren Sektörler Nelerdir?

Forklift operatörünün çalışma alanı genellikle yükleme-boşaltma işlemi yapan kamu veya özel sektörlerdir. Bir yere bağlı kalmadan çalışma olanakları da vardır. Günümüzde e-ticaretin gelişmesiyle birlikte forklift operatörü arayanlar da doğru orantılı olarak artış gözlenir. Kullanım alanlarının genişlemesiyle birlikte Forklift operatörü arayan fabrikalar nitelikli eleman talebinde bulunur. Bu sebeple ticaret, endüstri ve lojistik olmak üzere pek çok sektörde çalışma imkanı bulabilirsiniz. Ayrıca bu meslek sayesinde silindir, greyder ya da mobil vinç gibi iş makinelerinin operatörlüğünde de iş bulma olanağınız artar. Firmaların forklift operatörü aradığı bazı sektörler ve alanlar bu şekilde sıralanabilir:

 • Yapı malzemeleri sektörü
 • Lojistik sektörü
 • Poliüretan kaplama sanayisi
 • Ağaç ve orman ürünleri
 • Kimya sektörü
 • Fabrikalar
 • Limanlar
 • Gıda sektörü
 • Kargo şirketi

Forklift Operatörü Maaşları

Forklift operatörü olarak çalışan kişinin çalıştığı firma, deneyim süresi gibi birçok kriter maaşı etkileyen unsurlardır. Ancak genel olarak forklift operatörü maaşı 10.280 TL ile 22.600 TL arasında yer alır. Ortalama maaş tutarı ise 10.280 TL civarıdır. Forklift operatörü maaşı 2023 yılı esas alınarak güncellenmiştir. Aranan kişiden istenilen özelliklere göre görev tanımı ve maaş firmadan firmaya değişebilir.

Forklift Operatörü Olarak İş İlanlarına Nasıl Başvurabilirim?

Eleman.net'in forklift iş ilanları kategorisindeki forklift operatörü iş ilanları İstanbul Avrupa, forklift operatörü iş ilanları İstanbul Anadolu etiketlerine tıklayarak veya diğer şehirler içinde arama yaparak ilanları ve istenen kriterleri inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda yatılı forklift iş ilanları içinde başvuruda bulunabilirsiniz. Eleman.net içerisinde forklift operatörü aranıyor şeklinde arama yaparak da istediğiniz ilanlara kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gizle Devamını Göster

Forklift Operatörü Sık Sorulan Sorular

Forklift İşi Arıyorum, Ne Yapmalıyım?

Forklift işi arıyorsanız eleman.net'e üye oluş özgeçmiş oluşturmalısınız. Ardından forklift operatörü iş ilanları arasından size en uygun olanlara başvurabilirsiniz.

Forklift Operatörlüğü İş İlanlarından Nasıl Haberdar Olurum?

Eleman.net'e üye olup özgeçmiş oluşturduktan sonra yeni forklift operatörü iş ilanları e-posta yoluyla size gönderilecektir.

Forklift Operatörü Nerede Çalışır?

Forklift operatörü, endüstriyel ve ticari alanlarda bulunan depo, atölye, fabrika veya raf sistemleri gibi yerlerde çalışabilir. Amaçları, yükleri taşımak, depolamak veya sevk etmek için forklift kullanmaktır.

Gizle
Devamını Göster

İş İlanları

Yeni iş arıyorsan hemen özgeçmiş oluştur firmalarla mesajlaşmaya başla, video özgeçmişinle oturduğun yerden iş bul.

Özgeçmiş Oluştur

Favori İş İlanları

Seçtiğiniz iş ilanlarını favorilerinize ekleyebilirsiniz. İş başvurusu yapmak için daha sonra kullanabilirsiniz.

Aradığınız "Forklift Operatörü" İlanını Hemen Bulun!

400 Bin firma ve 20 Bin aktif iş ilanı ile her sektörden iş ilanı Eleman.net'te. Hemen özgeçmişinizi oluşturun, ilanları inceleyin, başvurunuzu yapın ve aradığınız işe ulaşın.

Hemen Özgeçmiş Oluştur