Pozisyon
 (1 Seçim)
Elektrik Teknisyeni
Bölüm
 (0 Seçim)
Sektör
 (0 Seçim)
Cinsiyet
 (0 Seçim)
Çalışma Şekli
 (0 Seçim)
Tarih
 (0 Seçim)
Diğer Seçenekler
(0 Seçim)
marker

Elektrik Teknisyeni iş ilanları

Elektrik Teknisyeni Arayanlar

En yeni Elektrik Teknisyeni iş ilanları ve eleman ilanlarına Herkesten Önce Sen Başvur!

Elektrik Teknisyeni İş İlanları

Elektrik teknisyenliği iş bulma fırsatının iyi olduğu bir meslek olması nedeniyle, popülerliği artan bir meslek haline geldi. Elektrik teknisyeni olmak isteyen kişiler, elektrik teknisyeni ne iş yapar diye merak edebilir. Elektrik teknisyeni elektrik sistemleri ve donanımlarında oluşan arızaların tespitini yaparak, elektrik donanımlarının bakım ve onarımını yapar ve plan, taslak ve çizimler yaparak elektrik sistemlerinin projelerini hazırlarlar. Ayrıca binalardaki elektrik ve mekanik teknik alanların sorunsuz işlemesinden sorumludurlar. Elektrik teknisyenlerinin çalışma alanları geniştir. Bina, ticari kuruluş ve fabrika gibi elektrik donanımlarının olduğu her yerde elektrik teknisyenlerine ihtiyaç duyulur. Elektrik teknisyenleri belirli eğitimleri aldıktan sonra çalışabilirler. Eğitimlerini tamamlayan kişiler mevcut birçok elektrik teknisyeni iş ilanları ile kolaylıkla iş bulabilirler. İş ilanlarına ulaşabilmek için, iş veren ve iş arayanları ortak bir platformda buluşturan alanında lider pozisyonda olan Eleman.net ile elektrik teknisyeni ilanları kısa sürede bulunabilir.

Elektrik Teknisyeni İş İlanlarında Aranan Özellikler

Gerekli eğitimleri aldıktan sonra elektrik teknisyenleri hem devlet bünyesinde hem de özel sektörde çalışabilme imkanı bulabilirler. Devlet bünyesinde çalışmak isteyenler kamu personeli seçme sınavı KPSS ile atanırlar. Devlet bünyesinde çalışmak istemezseniz özel sektörde yayınlanan iş ilanlarına başvurarak çalışma şansı bulabilirsiniz. Özel sektörde elektrik teknisyeni arayanlar beklentilerine uygun özellikleri iş ilanlarında verirler. Elektrik teknisyeni iş ilanlarında aranan bazı özellikler şunlardır:

 • Elektronik renk kodlarını okuyabilmek için renk körlüğü bulunmayan
 • İstenilen vardiyalı ya da değişken çalışma saatleri içerisinde çalışabilen
 • Ekip çalışmalarına uyum sağlayan
 • Mesleki çalışma şartlarını sağlayacak fiziksel yeterliliğe sahip
 • Düzenli ve tertipli
 • Yeni nesil teknolojilere hakim
 • İstenilen eğitimleri almış olmak ya da elektrik teknisyenliği sertifikasına sahip
 • İletişim ve temsil yeteneği kuvvetli
 • İstenilen yaş aralığında
 • Pano imalat ve montaj konusunda tecrübeli, yangın, otomasyon, alarm, kamera ve CCTV gibi sistemlere hakim
 • Elektrik sistem uygulamaları hakkında bilgi sahibi
 • Pratik çözüm üretme yeteneğine sahip
 • Elektrik ölçüm aletlerini kullanabilen
 • Autocad gibi çizim programlarına hakim
 • Ofis programlarını kullanabilen
 • Elektrik, hidrolik, pnömatik kumanda şemalarını okuyabilen
 • Teknik plan ve şemaları okuyup yorumlayabilen
 • Elektrikli ekipmanları standartlara uygun olarak kurup kullanıma hazır hale getirebilen
 • Kablolama, kontrol ve aydınlatma sistemlerinin kurulum ve bakım işlemlerini yapabilen
 • Elektrik sorunlarını tanımlayan ve çözümleyebilen
 • Tesisat ve elektrik montaj işlemlerini kalite standartlarına uygun hale getiren
 • Mekanik sistemlerin elektrik arızalarını giderebilmek gibi bazı özellikler iş ilanlarında aranan şartlardır.

Elektrik Teknisyeni Olmak için Hangi Eğitimler Alınmalı?

Elektrik teknisyenliği birçok alanda iş bulabilme imkanı ve güzel bir gelir getirmesi nedeniyle son yıllarda çok tercih edilen bir meslektir. Elektrik teknisyeni nasıl olunur sorusu ise elektrik elektronik bölümüne ilgi duyanların merak ettiği bir konudur. Elektrik teknisyeni olabilmek için alınması gereken bazı eğitimler vardır. Meslek lisesinde dört yıl eğitim alıp staj yaptıktan sonra elektrik teknisyeni olunabilir. İş ilanlarında lise mezunu elektrik teknisyeni iş ilanları mevcuttur fakat daha donanımlı olmanız ve daha kolay iş bulabilmeniz için üniversitenin ön lisans bölümlerindeki elektrik elektronik bölümünden mezun olmanız gerekir. Ayrıca lise ve üniversite eğitimi dışında, elektrik tesisat kursuna giderek elektrik tesisatçısı sertifikası alınabilir.

Elektrik Teknisyeni İş İlanı Veren Firmalar ve Sektörler Nelerdir?

Birçok alanda elektrik teknisyeni ihtiyacı olduğundan elektrik teknisyeni iş ilanı veren farklı firma ve sektörler mevcuttur. Başta inşaat sektörü olmak üzere, enerji mühendisliği, makine ve metal sanayi, tarımsal enerji gibi kimya sektörü, tavan vinci imalatı sektörü, asansör sektörü ve güvenlik sistemleri gibi elektrik teknisyeni arayan firmalar ve çeşitli sektörler vardır. Ayrıca hastanelerde kullanılan elektronik cihazlar hayati önem taşıdığından bu cihazların bakımı ve hastanenin elektrik sisteminin sürekli düzgün çalışır durumda olması için sağlık sektöründe elektrik teknisyenlerine ihtiyaç duyulur. Hastanede çalışmak isterseniz hastane elektrik teknisyeni iş ilanları ile iş bulabilirsiniz. Elektrik teknisyenlerinin çalıştığı bir diğer alan gemilerdir. Gemi elektrik zabiti denilen teknisyenler, gemilerdeki elektrik, elektronik ve haberleşme sistemlerinin sorunsuz çalışmasını ve oluşan arızaların tamir edilmesini sağlarlar. Gemilerde çalışıp iyi bir gelir elde etmek isterseniz, gemi elektrik teknisyeni iş ilanları ile iş bulma fırsatınız bulunur. Elektrik teknisyeni iş ilanları Ankara gibi farklı illerdeki seçenekleri de değerlendirebilirsiniz. Bunun yanı sıra elektrik teknisyeni iş ilanları İstanbul başvurusu yapmadan önce firmanın hangi yakada olduğunu da kontrol etmelisiniz.

Elektrik Teknisyeni Maaşları

Yazıda belirtildiği gibi elektrik teknisyenlerinin çalışma alanları çeşitlidir. Elektrik teknisyeni maaşları teknisyenlerin çalışma şartlarına ve tecrübelerine göre farklılık gösterebilir. Çoğu iş ilanında maaş dışında sigorta, yemek hizmeti ve yol masrafı da karşılanır. Elektrik teknisyeni maaşı tecrübesiz elemanlar için daha düşük olabilir. Güncel elektrik teknisyeni iş ilanları içinde belirtilen maaşlar en düşük 11.460 TL ve en yüksek 23.500 aralığında değişir. Elektrik teknisyeni maaş için ortalama ücret ise 14.300 TL olabilir.

Elektrik Teknisyeni İş İlanlarına Nasıl Başvurabilirim?

Elektrik teknisyenliği eğitimini aldıktan sonra özel sektörde birçok iş bulma şansınız vardır. Elektrik teknisyeni ilanları ile aradığınız şartlardaki işlere online olarak kolayca başvurabilirsiniz. İş İlanlarını bulmakta zorlanıyorsanız alanında uzmanlaşmış, iş veren ve iş arayanları buluşturan bir platform olan Eleman.net ile iş ilanlarını kolaylıkla bulabilirsiniz. Elektrik teknisyenliğinin bir diğer avantajı yurt dışında da çalışma fırsatı yakalayabilir, daha çok deneyim ve gelir kazanabilirsiniz. Yurt dışında çalışmak isterseniz yurt dışı elektrik teknisyeni iş ilanları ile iş bulma imkanınız da vardır.

Gizle Devamını Göster

Elektrik Teknisyeni Sık Sorulan Sorular

Elektrik Teknikeri İş Bulma Olanakları Nelerdir?

Elektrik teknisyenleri rahatlıkla iş bulabilir. Sektör fark etmeksizin büyük kuruluşlar elektrik teknisyeni istihdam etmektedir. eleman.net'te yıl boyu farklı firmaların açtığı elektrik teknisyeni, elektrikçi iş ilanları bulunmaktadır. İlanları takip ederek uygun iş fırsatlarını değerlendirebilirsiniz.

Kamu Elektrik Teknisyeni Alımı Ne Zaman?

Genellikle belediyeler ve üniversite hastaneleri elektrik teknisyeni alımı yapmaktadır. Bakanlıklar ise yılda bir kez yayınladığı personel alım ilanda bir ya da iki kişilik elektrik teknisyeni kadrosu açmaktadır. Bakanlıkların web sitelerini takip ederek kamu elektrik teknisyeni alımından haberdar olabilirsiniz. Özel sektördeki iş fırsatlarını ise eleman.net'ten takip edebilirsiniz.

Elektrik Teknisyeni Alımı Hangi Firmalar Tarafından Yapılıyor?

Elektrik teknisyenleri, endüstriyel tesisler, büyük işletmeler, devlet kurumları, enerji üretim şirketleri, kamu ve özel kuruluşlar gibi birçok farklı yerde çalışabilir. Ayrıca, inşaat şirketleri, elektrikli cihaz ve ekipman satan perakende mağazalar, bakım ve onarım hizmetleri sunan şirketler de elektrik teknisyenlerine ihtiyaç duyabilir. eleman.net'te farklı şehirlerden ve sektörlerden bir çok elektrik teknisyeni ve elektrik ustası ilanı bulunmaktadır. eleman.net'te özgeçmiş oluşturarak elektrik teknisyeni alımı yapan firmalara ulaşabilirsiniz.

Gizle
Devamını Göster

İş İlanları

Yeni iş arıyorsan hemen özgeçmiş oluştur firmalarla mesajlaşmaya başla, video özgeçmişinle oturduğun yerden iş bul.

Özgeçmiş Oluştur

Favori İş İlanları

Seçtiğiniz iş ilanlarını favorilerinize ekleyebilirsiniz. İş başvurusu yapmak için daha sonra kullanabilirsiniz.

Aradığınız "Elektrik Teknisyeni" İlanını Hemen Bulun!

400 Bin firma ve 20 Bin aktif iş ilanı ile her sektörden iş ilanı Eleman.net'te. Hemen özgeçmişinizi oluşturun, ilanları inceleyin, başvurunuzu yapın ve aradığınız işe ulaşın.

Hemen Özgeçmiş Oluştur