Pozisyon
 (1 Seçim)
Operatör
Bölüm
 (0 Seçim)
Sektör
 (0 Seçim)
Cinsiyet
 (0 Seçim)
Çalışma Şekli
 (0 Seçim)
Tarih
 (0 Seçim)
Diğer Seçenekler
(0 Seçim)
marker

Operatör iş ilanları

Operatör Arayanlar

En yeni Operatör iş ilanları ve eleman ilanlarına Herkesten Önce Sen Başvur!

Operatör İş İlanları

Ağır iş makinesini kullanan kişiler olan operatörler işin zorluğu ve tehlikesi göz önüne alınarak yüksek maaşla çalıştırılır. İnşaat ve üretim alanlarında kullanılan kule vinç, buldozer, kamyon, greyder ve ekskavatörleri kullanır. G sınıfı ehliyetin yanı sıra iş makinesine göre operatör kursu almaları gerekir. Milli eğitim Bakanlığına bağlı kurumlarda verilen “İş Makinesi Kursları” sertifika veren kurumlardır. Operatör iş ilanları ile başvuru yapmadan önce gerekli ehliyet ve operatörlük belgesinin sizde olması gerekir.

Operatör İş İlanlarında Aranan Özellikler Nelerdir?

Ağır iş makinelerini güvenli ve kazasız bir şekilde kullanması için operatörlerin bazı özelliklere sahip olması gerekir. Tehlikeli iş kolları arasında yer alan bu meslek için adaylarla görüşen firmalar mülakatlarda bu özelliklere dikkat eder. Operatör aranıyor ilanına başvuru yaparken sertifikalarınız tam ise aşağıdaki özelliklerin de sizde olması istenebilir;

  • Güncel operatör iş ilanları ile listelenen iş makinesi özelinde deneyime sahip olmak,
  • El ve göz koordinasyonunun iyi olması ve fiziksel sağlığın uzun saatler oturarak çalışmaya uygun olması,
  • Proje bazında belirlenen süreç içerisinde işi tamamlayacak zaman yönetimi becerisi,
  • Hava koşulları ve diğer nedenlerle iş saatlerinde yaşanan değişikliğe uyum için esnek saatlerde çalışabilme,
  • Şirketlerde proje üzerinden gelen görevlendirme için başka il ve ilçelere konaklamalı seyahat edebilme,
  • Amirlerinden gelen emirleri güvenlik ve uygunluk konusunda içsel olarak denetleyerek uygulamaya koyabilme becerisi operatör adaylarının öncelikli olmasını sağlayan özelliklerdir.

Operatör Hangi Sektörlerde Çalışır?

Operatör arayan iş yerleri genellikle inşaat, yapı, taş ve maden ocakları sektöründe hizmet verir. Üretim, sanayi, lojistik, nakliye, taşımacılık ve denizcilik sektörü operatör çalışma alanlarındandır. İnşaat ve yapı alanında bina, köprü ve yolların inşaatında yıkım ve yapım aşamasında çalışır. Taş ve maden ocaklarında yerin kazılması, maden ve taşların taşınması gibi amaçlarla iş makinesini kullanır. Nakliye, lojistik ve taşımacılık sektöründe çoğunlukla forklift, vinç ve kamyon kullanır. Denizcilik sektöründe de vinç ve forklift kullanması için operatör arayan kurumlar vardır.

Operatör Arayan Firmalar Nelerdir?

Operatör arayan şirketler iş makinelerinin kullanıldığı sektörlerde hizmet verir. İş makineleri taşıma, nakliye, depolama ve inşaat gibi farklı alanlarda hizmet için kullanılır. Bu makineleri kullanması için de profesyonel operatör ihtiyacı olur. Sondaj ile su kuyusu açan şirketler, kanalizasyon ve altyapı çalışması yapan şirketler, taşımacılık şirketleri ve inşaat şirketleri başlıca istihdam alanlarındandır.

Operatör Aranan Şehirler Hangileridir?

İş makineleri tüm Türkiye’de birçok farklı sektörde kullanılır. Bu nedenle operatör arayan firmalar için şehir sınırlaması yoktur. Ülke genelinde ilanlar açılsa da bazı illerde daha yoğun çalışan arayışı yapılır. Sanayi üretim ve yapılaşmanın yoğun olduğu iller ile bu işlerde hizmet veren firmaların bulunduğu büyükşehirlerde firmalar daha fazla ilan açar.

Operatör İlanlarına Nasıl Ulaşabilirim?

Operatör alımı için iş ilanlarını bir arada görmek istiyorsanız Eleman.net platformunu kullanabilirsiniz. 25 yıldır iş arayan kişiler ve işveren firmaları buluşturmak için aracılık yapan platform üzerinden iş araması yapmak kolaydır. Web sitesi üzerinden arama yaparak ya da seçenekler arasından operatör mesleğini işaretleyerek ilanlara ulaşabilirsiniz. İlanları detaylı şekilde incelemek için üzerine tıklayarak işveren sayfasına ulaşabilir, dilerseniz ana listeyi farklı kriterlere göre düzenleyebilirsiniz.

Operatör İş İlanlarına Nasıl Başvurulur?

Operatör aranıyor ilanlarına başvuru yapmak için işveren tercihlerine bakmalısınız. Eleman.net üzerinden operatör iş ilanı veren şirketler başvuruyu sadece online ya da iletişim yoluyla isteyebilir. Sadece online başvuruya açık olan ilanlar için önce sisteme üye olup CV oluşturmanız gerekir. Özgeçmişinizi kullanarak size uygun olan tüm işlere internetten başvuru yapmanız mümkündür.

İletişim yolu ile başvuru kabul eden şirketler ise farklı kanalları tercih edebilir. Telefon numarası üzerinden direkt başvuru ya da şirket mailine özgeçmiş yollamanız istenebilir. İşveren tercihlerine uygun olarak online ya da şahsi başvuru yaparak ilk aşamayı tamamlarsınız.

Operatör Çalışma Alanı Nasıldır?

Operatör ilanları veren firmalar farklı çalışma alanları sunar. Operatörün çalışma alanı hizmet verdiği firmanın onu görevlendirdiği alan olur. Bu nedenle bazı operatörler açık havada inşaat alanında çalışırken bazıları kapalı depolarda forklift kullanabilir.

Genellikle operatörler iş makinesinin içerisinde aracı kullanarak işini tamamlar. Bu nedenle bazı günler birkaç saat çalışması yeterli olabilir. İşi bittikten sonra serbest bırakılan operatörler olduğu gibi iş olmadığı anlarda çalışan dinlenme bölümlerinde oturanlar da vardır. Bu nedenle işe ve firmaya bağlı olarak çalışma alanı değişebilir.

Farklı şehirlerde hizmet veren şirketlerden birinde işe girerseniz yaşadığınız ilin dışında görev alabilirsiniz. Bu dönemlerde şirket tarafından çalışana maaş, SSK ve mesai ücretine ek olarak lojman, yemek ve prim ödenebilir.

Kendi şehrinizdeki ilanları görmek ve mesleğinize uygun işveren ilanlarına ulaşmak için Eleman.net üyeliğini ücretsiz şekilde başlatabilirsiniz.

Gizle Devamını Göster

Operatör Sık Sorulan Sorular

Operatör iş ilanlarında aranan özellikler nelerdir?

G sınıfı ehliyet ve operatörlük belgesi sahibi olması, fiziksel ve psikolojik açıdan mesleki yeterlilik, iş makinesi alanında deneyim, makinelerin bakım ve onarımını yapabilecek beceri adaylarda aranan bazı şartardır.

Operatör nerede çalışabilir?

İnşaat alanları, depolama ve nakliye alanları, üretim sektörü, limanlar, alt yapı çalışması yapan şirketler gibi iş makinesi ihtiyacı olan yerlerde operatörler çalışabilir.

Güncel operatör iş ilanlarına nereden ulaşabilirim?

Eleman.net ile en yeni operatör alım ilanlarını inceleyebilir, size uygun ilanlara ulaşmak için şehir ve ilçe seçimi yapabilirsiniz. En yeni ilanları sıralı olarak görmek için listenizi sıralama özelliği ile düzenlemeniz de mümkündür.

Gizle
Devamını Göster

İş İlanları

Yeni iş arıyorsan hemen özgeçmiş oluştur firmalarla mesajlaşmaya başla, video özgeçmişinle oturduğun yerden iş bul.

Özgeçmiş Oluştur

Favori İş İlanları

Seçtiğiniz iş ilanlarını favorilerinize ekleyebilirsiniz. İş başvurusu yapmak için daha sonra kullanabilirsiniz.

Aradığınız "Operatör" İlanını Hemen Bulun!

400 Bin firma ve 20 Bin aktif iş ilanı ile her sektörden iş ilanı Eleman.net'te. Hemen özgeçmişinizi oluşturun, ilanları inceleyin, başvurunuzu yapın ve aradığınız işe ulaşın.

Hemen Özgeçmiş Oluştur