Operatör Nedir?

  1. Meslekler ve Maaşlar
  2. Operatör
  3. Nedir?
Operatör

Operatör nedir? Operatör çalıştığı işletmelerde ne iş yapar? Operatör olmak için gerekenler ve merak edilen tüm soruların yanıtlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Operatör Nedir?, Nasıl Olunur?

Operatör, inşaat alanlarında, bina, yol ve köprü yapım aşamalarında kullanılan ağır iş makinelerinin kontrolünü sağlayan kişiye denir. Vinç, hafriyat kamyonu, buldozer, ekskavatör ve diğer ilgili araçları çalıştırmak, araçların düzgün çalışmasını sağlamak için periyodik güvenlik veya servis kontrolleri yapmak operatörün başlıca görevlerindendir. Ayrıca kaza ve mal hasarlarının önlenmesi için araçları doğru şekilde kullanmalıdır. Operatör olabilmek için, en az ilkokul mezunu olunmalıdır ve G sınıfı ehliyete sahip olunması gerekmektedir.

eleman.net'te her gün güncel Operatör ilanları yayınlanıyor. Operatör olarak işe başlamak için özgeçmiş oluştur ve sana en uygun ilanlara başvur.

Hemen Özgeçmiş Oluştur

Operatör İçin Şehir Dağılımı

Türkiye genelinde en çok Operatör ilanı verilen şehirler aşağıdaki gibidir. eleman.net'te birçok şehirdeki işletmenin güncel Operatör ilanlarına ulaşabilir ve iş başvurusunda bulunabilirsiniz.

Şehir Yüzde
İstanbul Avrupa %30.3
İstanbul Anadolu %20.1
Kocaeli %14.8
İzmir %9.2
Ankara %6.9
Diğer %18.7

Operatör İçin Sektör Dağılımı

eleman.net verilerine göre en fazla Operatör arayan firmaların sektörel dağılımını göstermektedir.

Sektörler Yüzde
Üretim %11.4
Gıda %7.7
Otomotiv %6.9
Elektrik ve Elektronik %6.7
İmalat %6.6
Diğer %60.7

Operatör İçin Bölüm Dağılımı

Şirketler etkili ve verimli şekilde çalışabilmek için bölümlerden ve departmanlardan oluşur. Sektörden bağımsız olarak Operatör pozisyonundaki bireyler, istihdam yüzdelerine göre şirketlerin aşağıdaki bölümlerinde görev alır. Operatör mesleği için bölüm dağılımı aşağıdaki şekildedir.

Bölüm Yüzde
Üretim %14.7
İmalat %5.5
Depo %4.6
Mutfak %4.2
Teknik %4.2
Diğer %66.9

İş mi arıyorsunuz?

Yüz binlerce iş arayan aradığı işi Eleman.net'te buldu. Siz de hemen özgeçmişinizi oluşturun, iş ilanlarına başvuru yapın ve aradığınız işi kolayca bulun.

Hemen Özgeçmiş Oluştur

Bu siteyi kullanmadan önce verileriniz hakkında aydınlatma metnini, gizlilik ve üyelik koşullarını inceleyebilirsiniz.