Pozisyon
 (1 Seçim)
Operatör
Bölüm
 (0 Seçim)
Sektör
 (0 Seçim)
Cinsiyet
 (0 Seçim)
Çalışma Şekli
 (0 Seçim)
Tarih
 (0 Seçim)
Diğer Seçenekler
(0 Seçim)
marker

İstanbul Operatör iş ilanları

İstanbul'da Operatör Arayanlar

En yeni İstanbul Operatör iş ilanları ve eleman ilanlarına Herkesten Önce Sen Başvur!

İstanbul Anadolu ve İstanbul Avrupa yakasındaki iş ilanlarını da inceleyebilirsiniz.

İstanbul Operatör İş İlanları

Operatör, operatörlük belgesine sahip, yaptığı işin gereği iş makinesini verimli ve emniyetli kullanan kişidir. İş öncesinde ve sonrasında bakım, ayar ve kontrollerini yapılmasından sorumludur. Operatör olarak yeterlilik belgeniz varsa ve İstanbul ilinde çalışmak istiyorsanız, Eleman.net İstanbul Operatör iş ilanları ile ilan veren firmalara başvurarak iş bulabilirsiniz. Operatör olmak için operatörlük belgesi almanız gerekir. Belgeyi almak için de Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı ücretsiz ve resmi kurslarda eğitim görerek belgenizi alabilirsiniz. Operatörlük, iş ilanlarında pek çok alternatif bulunur. Freze Operatörü, Kesim Ebatlama Operatörü, Forklift Operatörlüğü ve CNC operatörlüğü gibi alanlarda iş ilanlarına sıkça rastlayabilirsiniz.

İstanbul, sanayi ve inşaat alanlarındaki çalışmalarda yüksek iş potansiyeline sahip olduğundan dolayı, pek çok işletme ve fabrikada operatör ihtiyacı oldukça fazladır. İstanbul, nüfusun en yoğun olduğu, ülke ekonomisine ve iş gücüne büyük katkı sağlayan şehirlerden biridir. Bazı sektörler, nitelikli personele daha çok ihtiyaç duyar. Örneğin inşaatlarda çalışan İstanbul iş makinesi operatörleri belli başlı bazı yeterliliklere sahip olmalıdır. İş makinesi operatörleri, lastik tekerlekli araç kullanacağından, G sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak zorundadır. İş makinesini fabrika içinde, şantiye ya da depo gibi yerlerde kullanacaksanız, operatörlük belgesinin ehliyete işletilme zorunluluğu yoktur. Karayollarında görev yapacaksanız, sürücü belgenizi ehliyetinize işletmek zorundasınız.

İstanbul'da Operatör İş İmkanları Nelerdir?

İstanbul operatör yeni iş imkânları ile kendinize uygun bir seçeneği Eleman.net ile çok kısa bir sürede bulabilirsiniz. Operatörlük, geniş bir iş koluna hitap ettiği için pek çok yerde çalışma olanağı sunar. Tam zamanlı ya da yarı zamanlı iş bulabilirsiniz. İşin zamanını ve çalışma sürelerini, şirket belirleyecektir. Çalışmak istediğiniz alanda verilen kurslarda eğitim alıp, sınavı başarı ile geçtiğiniz takdirde, iş ilanlarından size uygun olana başvuru yapmanız gerekir. İstanbul’da operatörlük belgesi olan kişilere daha çok ihtiyaç duyulur. Çalışmak istediğiniz alandaki kursu tamamladığınızda;

 • Elektrik Trans Palet Operatörlüğü
 • Tavan Vinci Operatörlüğü
 • Kule vinç Operatörlüğü
 • Forklift Operatörlüğü
 • Mobil Vinç Operatörlüğü
 • Personel ve Yük Yükseltici Platform Operatörlüğü
 • Araç kurtarma-çekme Operatörlüğü
 • Ekskavatör Operatörlüğü
 • Biçerdöver Operatörlüğü
 • CNC Operatörlüğü
 • Freze Operatörlüğü
 • Asfalt Plent Operatörlüğü
 • Tel Erozyon Operatörlüğü
 • Kesim Ebatlama Operatörlüğü

İstanbul Operatör İş İlanlarında Aranan Özellikler Nelerdir?

İstanbul operatör ilanları incelemesi yaptığınızda her firmanın kendisine özel şartları olduğunu görürsünüz. Ancak genel bir inceleme yapıldığında, öncelikli olarak kullanılacak araca dair eğitimin alınması ilk şart olarak görülür. Kullanılacak araçlar belli çalışma sistemine dâhil olduklarından aracı kullanacak kişinin güvenlik önlemlerini alabilmesi gerekir. Makine operatörlüklerinde teknik lise veya üniversite mezunu olma şartı aranırken, iş makinesi araçlarının kullanımında G sınıfı ehliyeti olma şartı vardır. Makine kullanımlarında teknik bilgi, araç kullanımlarında aracı kullanma, bakım ve onarım yapabilme ve güvenli kullanma şartı aranır. Aranan genel özellikler ise;

 • Bazı işyerleri için erkek aday olma şartı aranır.
 • İşe alınacak kişi deneyimli ya da deneyimsiz olabilir. Firmanın kişileri kendi eğitme şartı bulunabilir.
 • Yaş kriteri ise 20 ile 50 yaş aralığı olabilir.
 • Ekip çalışmasına yatkın olunmalı ve bir sorunla karşılaşıldığında çözüm odaklı davranılmalıdır.
 • Kendisine verilen görevler zamanında bitirilmelidir.
 • Kullandığı araçlardan en yüksek verimi alabilmelidir.
 • Acil durumlarda durum değerlendirmesi yapıp, hızlı kararlar alabilmelidir.

İstanbul'da Operatör Arayan Firmalar ve Sektörler Nelerdir?

Güncel İstanbul operatör iş ilanları kategorisine baktığınızda pek çok firma ve sektörün, operatörlük iş ilanı verdiğini görebilirsiniz. Bunlar arasında aşağıdaki firmalar ve sektörler yer alır:

 • CNC üretim fabrikaları
 • İnşaat firmaları
 • Üretim fabrikaları
 • Mobilya sektörü
 • Demir-Çelik-Metal sanayi
 • Karayolları bölge müdürlükleri
 • Elektrik/elektronik firmaları
 • Lojistik sektörü
 • Makine yedek parça firmaları

İstanbul Operatör İş İlanlarına Nasıl Başvurabilirim?

Personel ihtiyacı olan firmalar ve işletmeler, Eleman.net’e ilan verebilir. Erkek adaylar için İstanbul operatör iş ilanları bay ilanlarından arama yapmanız yeterlidir. Çalışmak istediğiniz operatörlük alanında iş bulmak için Eleman.net’e üye olduktan sonra arama bölümüne operatör, şehir kısmına İstanbul yazıp, aramanız yeterlidir. İan veren firmaları ve ilan özelliklerini inceleyip, seçtiğiniz firma ya da kuruluşa başvurabilirsiniz. İlana başvuru yapabilmek için CV eklemeniz önemlidir. CV’nizi Eleman.net’te yer alan özelliklerden yararlanarak ekleyebilir, hazır CV’niz ile İstanbul operatörlük iş ilanları başvurusu yapabilirsiniz.

Gizle Devamını Göster

İstanbul Operatör Sık Sorulan Sorular

İstanbul Operatör İş İlanına Nasıl Ulaşılır?

Birbirinden farklı iş kolundaki ilanlara ulaşabileceğiniz Eleman.net, operatör iş ilanlarına hızla ulaşabilmenizi sağlar. Üye olarak tüm ilanlara kolayca ulaşabilir, size uygun firmaların iş ilanlarına başvuru yapabilirsiniz.

İstanbul Operatör Çalışma Şartları Nasıl?

Operatörlerin çalışma şartları iş yerine göre farklılık gösterir. Bazı iş yerlerinde belli saatlerde vardiya usulü çalışılırken, bazı iş yerlerinde ise tam zamanlı çalışma yapılabilir. İş yoğunluğuna göre hafta sonları çalışma ya da fazla mesai olabilir. Operatör olarak aldığınız eğitime, kullandığınız makine ve araca bağlı pek çok iş bulma imkânınız vardır.

İstanbul Operatör’da Olmak için Eğitim Almak Zorunlu mu?

Operatör olmak bir aracın ya da makinenin profesyonelce kullanılabilmesini gerektirir. Bunun için de bazı yeterliliklere sahip olmalısınız. Örneğin, iş makineleri lastikli araçlar sınıfına dâhil olduğundan G sınıfı ehliyet olması zorunludur. Bir üretim makinesi operatörü olmak istiyorsanız, makinenin kullanımı hakkında teknik bilgi ve yeterliliğe sahip olmanız gerekir. Bu durumda kursta eğitim almanız önemlidir.

Gizle
Devamını Göster

İstanbul İş İlanları

İstanbul'da iş arıyorsan hemen özgeçmiş oluştur firmalarla mesajlaşmaya başla, video özgeçmişinle oturduğun yerden iş bul.

Özgeçmiş Oluştur

İstanbul'da İş mi Arıyorsunuz?

İstanbul'da İş Mi Lazım?

İstanbul Avrupa ve İstanbul Anadolu iş ilanlarına eleman.net ile iş başvurusu yap. İş arama formunu kullanarak İstanbul'da istediğin ilçedeki, istediğin alanlardaki iş ilanlarına ulaşabilirsin. Video Özgeçmiş oluştur, oturduğun yerden iş bul. Aradığın işe daha hızlı kavuşmak için hemen şimdi video özgeçmişini oluştur.

İstanbul'da yeni yayınlanan iş ilanlarından haberin olmasını istiyorsan, hemen özgeçmiş oluştur. Sana uygun ilanları eposta adresine ve mobil bildirim izni verirsen, telefonuna göndereceğiz. Gönderiğimiz İstanbul Operatör iş ilanları arasından, kendine uygun olanlara hemen iş başvurusu yap. Mart 2024 tarihindeki eleman arayan firmaların ilanları arasında arama yaparak kendine uygun ilanları görebilirsin. "Yakınımdaki Ara" özelliğiyle yakınındaki ilanlara daha kolay ulaşabilirsin.

Favori İş İlanları

Seçtiğiniz iş ilanlarını favorilerinize ekleyebilirsiniz. İş başvurusu yapmak için daha sonra kullanabilirsiniz.

Aradığınız "İstanbul Operatör" İlanını Hemen Bulun!

400 Bin firma ve 20 Bin aktif iş ilanı ile her sektörden iş ilanı Eleman.net'te. Hemen özgeçmişinizi oluşturun, ilanları inceleyin, başvurunuzu yapın ve aradığınız işe ulaşın.

Hemen Özgeçmiş Oluştur