Pozisyon
 (1 Seçim)
Operatör
Bölüm
 (0 Seçim)
Sektör
 (0 Seçim)
Cinsiyet
 (0 Seçim)
Çalışma Şekli
 (0 Seçim)
Tarih
 (0 Seçim)
Diğer Seçenekler
(0 Seçim)
marker

İzmir Operatör iş ilanları

İzmir'de Operatör Arayanlar

En yeni İzmir Operatör iş ilanları ve eleman ilanlarına Herkesten Önce Sen Başvur!

İzmir Operatör İş İlanları

Operatör olarak tanımlanan meslek grubu içerisine iş makinesi kullanan tüm profesyonel meslek elemanları dahildir. Trafikte diğer araçlar gibi normal bir şekilde seyretmesi yasak olan iş makinelerinin kullanımı için bu alanda eğitim almış profesyonel kişiler görevlendirilir. İş makinesinin ulaşması gereken sahaya götürülmesi, tekrar otoparka çekilmesi ve sahada kullanılması operatörün görevleri arasındadır. Kullanılan iş makinesinin türüne göre donanımları ve diğer parçalarını iş güvenliği çerçevesinde kullanması gerekir.

Hafriyat kamyonu, ekskavatör, vinç ve buldozer gibi farklı iş makinelerini kullanan operatörlerin çalışma sahası genellikle inşaatlar olduğu için bu alanlarda faaliyet gösteren şirketlerde istihdam edilir. Türkiye’nin Ege bölgesinde yer alan en büyük şehirlerinden olan İzmir operatör iş ilanları ile başvuru yapacağınız işyerleri de çoğunlukla bu alanda faaliyet gösterir. İzmir’de bulunan işyerlerine operatör belgeniz ile başvuru yaptıktan sonra şirket kuralları çerçevesinde proje bazlı olarak görev alabilirsiniz.

İzmir’de Operatör İş İmkanları Nelerdir?

İzmir’de operatör olarak çalışmak isteyen kişiler inşaat sahaları, kazı alanları, taş ve maden ocakları gibi farklı alanlarda çalışma imkanı bulabilir. İzmir’de çalışmak isteyen kişiler yurt içi ve yurt dışında farklı alanlarda da görevlendirilebilir. İzmir’de bulunan şirketlere başvuru yapıp işe alındıktan sonra dönemlik olarak farklı şehir ve ülkelerde proje amaçlı iş yapabilirsiniz. Sadece İzmir içerisinde çalışmayı düşünüyorsanız iş başvurusu yaparken ve görüşmelerde bu ayrıntıya dikkat etmelisiniz.

İzmir operatör yeni iş ilanları ile şirketlerin elemanlarına sunduğu imkanlar birbirinden farklıdır. Operatörler saatlik, günlük ya da aylık olarak çalışma imkanı bulabilir. İşin süresine göre dönemlik ya da düzenli olarak yapılan işlere de başvuru yapabilirsiniz. Şirketlerin yapacağı ödemeler mesai saatlerine ve çalışma günlerine göre değişir. Maaş, sigorta, prim, konaklama, yemek ve yol ücretleri gibi farklı haklara sahip olabilirsiniz. Operatörler çok tehlikeli işler sınıfına giren işlerde çalıştığı için sigorta primleri de yüksek yatar ve emeklilik şartları avantajlıdır.

İzmir Operatör İş İlanlarında Aranan Özellikler Nelerdir?

Operatör olarak çalışmak isteyen kişilerin sürücü kurslarına katılarak yapılan sınavlardan başarıyla geçmesi ve ilk olarak G sınıfı ehliyet alması gerekir. G sınıfı ehliyeti aldıktan sonra ilgili iş makinesini kullanmak için tekrar kurslara katılabilir, eğitim sonunda sınavı başarıyla tamamlayarak belgenizi alabilirsiniz. Kule vinç operatörü, ekskavatör operatörü gibi farklı belgeler iş makinesine göre alınmalıdır.

Ehliyet ve belgeleri tamamladıktan sonra mesleki yeterlilik için SRC belgesi almalısınız. Psikoteknik belgesi, çok tehlikeli işlerde çalışmaya uygun sağlık raporu da bulunmalıdır. Resmi evraklarınız tamamlandığında güncel İzmir operatör iş ilanları ile başvurunuzu Eleman.net üzerinden yapabilirsiniz.

İzmir’de ikamet eden adayların yanı sıra bazı işverenler tüm Türkiye’den alım yapar. Bu nedenle işveren detay sayfalarında yer alan ikamet detaylarını dikkatli şekilde incelemelisiniz. İşverenler adaylardan genellikle şu özelliklere sahip olmasını da bekler:

  • El ve göz koordinasyonu ve yüksek dikkat sahibi olması
  • İş güvenliği ve çevre güvenliği hakkında bilgi sahibi olması
  • İş makinesinin bakımı ve onarımı hakkında teknik bilgi
  • Esnek çalışma saatlerine ve vardiyalı çalışmaya uygun hayat tarzı
  • Uzun saatler oturarak çalışabilecek fiziki yeterlilik

İzmir’de Operatör Arayan Firmalar ve Sektörler Nelerdir?

İş başvurusu yaparken kullandığınız iş makinesine göre farklı seçenekleriniz olur. İzmir operatör ilanları genellikle madenler, taş ocakları, kum ocakları, inşaat firmaları ve inşaat sahaları, alt yapı çalışmaları, yapı sektörü gibi birçok farklı işveren tarafından açılabilir.

Hafriyat kamyonları inşaat alanları, taş ocakları gibi yerlerde sıklıkla kullanıldığı için operatörlerin bu firmalarda iş imkanı çoktur. Beton mikserleri ise beton santrallerine ve inşaat firmalarına bağlı olarak kullanıldığından iş ilanları genellikle bu alanlarda açılır. Kullandığınız iş makinesinin türüne göre işvereni seçerek kendinizi belli bir sektör üzerinde geliştirebilirsiniz.

İzmir Operatör İş İlanlarına Nasıl Başvurabilirim?

Operatör ilanlarına başvuru yapmak için Türkiye’nin her yerinden Eleman.net platformunu kullanabilirsiniz. Bu ilanların birçoğu internet üzerinden başvuruya açık olarak yayınlanırken bir kısmı bireysel talep toplama içerir. İş ilanlarını incelerken detay sayfalarında başvuru türünün ne olduğunu öğrenebilirsiniz. İnternet üzerinden iş ilanları yayınlayan şirket ve işletmeler kendi şartlarını ve aradıklarını belirterek ilan açar. Örneğin İzmir operatör iş ilanları bay alımı yapılan bir sektör olduğu için kadın istihdamı mevcut değildir.

İlanları site içi arama yaparak bulabilir, kendi şehrinize ve konumunuza göre filtreleyerek evinize yakın olan işyerlerini görebilirsiniz. Size uygun olduğunu düşündüğünüz bir iş ilanı olduğunda online başvuru yapmak için siteye CV yüklemeniz ya da özgeçmiş oluşturma özelliklerini kullanmanız gerekir. Sisteme CV yüklü değilse başvuru yapamazsınız. Bireysel olarak adayların talebini alan işverenlerle yüz yüze ya da mail, telefon yoluyla görüşebilirsiniz.

Eleman.net platformunda şimdi ücretsiz şekilde üyeliğinizi başlatabilir, ilk iş başvurunuzu yaparak çalışma hayatına atılabilirsiniz.

Gizle Devamını Göster

İzmir Operatör Sık Sorulan Sorular

Operatör iş ilanlarında aranan özellikler nelerdir?

İlgili iş makinesinin operatör belgesine sahip olmak, G sınıfı ehliyet, SRC belgesi, psikoteknik raporu, sağlık raporu ve kendi alanında deneyim adaylarda aranan başlıca özelliklerdir.

Operatör nerede çalışabilir?

Operatör olarak iş makinesi kullananlar inşaat firmaları, bayındırlık hizmetleri, taş ve maden ocakları, işçi hizmeti veren şirketlerde çalışabilir.

Güncel operatör iş ilanlarına nereden ulaşabilirim?

En yeni operatör ilanlarına ulaşmak için Eleman.net üzerinden arama yapabilir ya da kategorilerden meslek seçimi yapabilirsiniz. İlanları tarihe göre sıralayarak en yeni ilanları listenin başında görmeniz aramanızı hızlandırır.

Gizle
Devamını Göster

İzmir İş İlanları

İzmir'de iş arıyorsan hemen özgeçmiş oluştur firmalarla mesajlaşmaya başla, video özgeçmişinle oturduğun yerden iş bul.

Özgeçmiş Oluştur

İzmir'de İş mi Arıyorsunuz?

İzmir'de İş Mi Lazım?

İzmir iş ilanlarına eleman.net ile iş başvurusu yap. İş arama formunu kullanarak İzmir'de istediğin ilçedeki, istediğin alanlardaki iş ilanlarına ulaşabilirsin. Video Özgeçmiş oluştur, oturduğun yerden iş bul. Aradığın işe daha hızlı kavuşmak için hemen şimdi video özgeçmişini oluştur.

İzmir'de yeni yayınlanan iş ilanlarından haberin olmasını istiyorsan, hemen özgeçmiş oluştur. Sana uygun ilanları eposta adresine ve mobil bildirim izni verirsen, telefonuna göndereceğiz. Gönderiğimiz İzmir Operatör iş ilanları arasından, kendine uygun olanlara hemen iş başvurusu yap. Nisan 2024 tarihindeki eleman arayan firmaların ilanları arasında arama yaparak kendine uygun ilanları görebilirsin. "Yakınımdaki Ara" özelliğiyle yakınındaki ilanlara daha kolay ulaşabilirsin.

Favori İş İlanları

Seçtiğiniz iş ilanlarını favorilerinize ekleyebilirsiniz. İş başvurusu yapmak için daha sonra kullanabilirsiniz.

Aradığınız "İzmir Operatör" İlanını Hemen Bulun!

400 Bin firma ve 20 Bin aktif iş ilanı ile her sektörden iş ilanı Eleman.net'te. Hemen özgeçmişinizi oluşturun, ilanları inceleyin, başvurunuzu yapın ve aradığınız işe ulaşın.

Hemen Özgeçmiş Oluştur