Montaj Elemanı / Operatörü Nedir?

  1. Meslekler ve Maaşlar
  2. Montaj Elemanı / Operatörü
  3. Nedir?
Montaj Elemanı / Operatörü

Montaj Elemanı / Operatörü nedir? Montaj Elemanı / Operatörü çalıştığı işletmelerde ne iş yapar? Montaj Elemanı / Operatörü olmak için gerekenler ve merak edilen tüm soruların yanıtlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Montaj Elemanı / Operatörü Nedir?, Nasıl Olunur?

Montaj elemanı, herhangi bir yapının, cihazın ya da aracın birleştirilmesinden sorumlu olan kişidir. İş organizasyonu yapmak, çalışma alanını düzenlemek, takım ve aparatları hazırlamak, ünite ve parçaları montaja hazır hale getirmek ve montaj işlemini gerçekleştirmek temel görevlerindendir. Montaj elemanı olabilmek için lise veya MYO mezunu olmak yeterlidir.

En Çok İstenen 4 Özellik

Montaj Elemanı / Operatörü Aranan Özellikler

Montaj Elemanı / Operatörü için aranan özellikler kurum ve şirketlere göre değişse de istenen özellikler fiziki dayanıklılık ve yeterlilik (%100), disiplinli ve prensipli (%80), sabırlı ve detaycı (%80), zaman ve görev yönetiminde kabiliyetli (%60) gibi yetenekler olmaktadır. Montaj Elemanı / Operatörü olmak için hangi yeteneğe ne kadar ihtiyacınız olduğunu aşağıdaki tablodan görebilirsiniz.

Fiziki Dayanıklılık ve Yeterlilik
100%
Disiplinli ve Prensipli
80%
Sabırlı ve Detaycı
80%
Zaman ve Görev Yönetiminde Kabiliyetli
60%

Montaj Elemanı / Operatörü Beklentileri Nelerdir?

Bir kuruluşta Montaj Elemanı / Operatörü olarak görev alabilmek için genellikle aşağıdaki temel özellikler ve bunların kombinasyonu aranır. İşletmelerde Montaj Elemanı / Operatörü olarak görev yapan kişilerden beklentileri ve yüzdelerini bu tablodan görebilirsiniz.

Özellik Yüzde
Fiziki Dayanıklılık ve Yeterlilik %100
Disiplinli ve Prensipli %80
Sabırlı ve Detaycı %80
Zaman ve Görev Yönetiminde Kabiliyetli %60

Montaj Elemanı / Operatörü İçin Şehir Dağılımı

Türkiye genelinde en çok Montaj Elemanı / Operatörü ilanı verilen şehirler aşağıdaki gibidir. eleman.net'te birçok şehirdeki işletmenin güncel Montaj Elemanı / Operatörü ilanlarına ulaşabilir ve iş başvurusunda bulunabilirsiniz.

Şehir Yüzde
İstanbul Anadolu %34.6
İstanbul Avrupa %19.6
Kocaeli %16.8
Bursa %5.6
Ankara %4.7
Diğer %18.7

Montaj Elemanı / Operatörü İçin Sektör Dağılımı

eleman.net verilerine göre en fazla Montaj Elemanı / Operatörü arayan firmaların sektörel dağılımını göstermektedir.

Sektörler Yüzde
Makine %27.3
İmalat %13.6
Üretim %12.7
İnşaat %6.4
Reklamcılık %6.4
Diğer %33.6

Montaj Elemanı / Operatörü İçin Bölüm Dağılımı

Şirketler etkili ve verimli şekilde çalışabilmek için bölümlerden ve departmanlardan oluşur. Sektörden bağımsız olarak Montaj Elemanı / Operatörü pozisyonundaki bireyler, istihdam yüzdelerine göre şirketlerin aşağıdaki bölümlerinde görev alır. Montaj Elemanı / Operatörü mesleği için bölüm dağılımı aşağıdaki şekildedir.

Bölüm Yüzde
Montaj %24.6
İmalat %15.6
Üretim %14.8
Kaynak %7.4
PVC Doğrama %4.1
Diğer %33.6

Montaj Elemanı / Operatörü Gereklilikleri Nelerdir?

Montaj Elemanı / Operatörü olarak çalışmak için sahip olunması gereken minimum gerekliliklerdir. Montaj Elemanı / Operatörü olmak için bu özelliklere sahip olmanız gerekmektedir.

Lise veya Yüksekokulu Diploması

Deneyim

Mesleki Yeterlilik Belgesi

Montaj Elemanı / Operatörü Nerelerde Çalışır?

Montaj Elemanı / Operatörü olarak çalışabileceğiniz 4 kurum ve kuruluş bulunmaktadır. Bu kurumlarda çalışabilir, şirket ihtiyacına göre farklı yetkinliklerinizi kullanabilirsiniz.

Metal İşleme Tesisleri

Mobilya Boyama Atölyeleri

Üretim Tesisleri

Modelhane

eleman.net'te her gün güncel Montaj Elemanı / Operatörü ilanları yayınlanıyor. Montaj Elemanı / Operatörü olarak işe başlamak için özgeçmiş oluştur ve sana en uygun ilanlara başvur.

Hemen Özgeçmiş Oluştur

Montaj Elemanı / Operatörü olarak iş arayanlara ulaşmak için hemen firma girişi yapabilir ve iş ilanı yayınlayabilirsiniz.

İş İlanı Yayınla

eleman.net'te her gün güncel Montaj Elemanı / Operatörü ilanları yayınlanıyor. Montaj Elemanı / Operatörü olarak işe başlamak için özgeçmiş oluştur ve sana en uygun ilanlara başvur.

Hemen Özgeçmiş Oluştur

İş mi arıyorsunuz?

Yüz binlerce iş arayan aradığı işi Eleman.net'te buldu. Siz de hemen özgeçmişinizi oluşturun, iş ilanlarına başvuru yapın ve aradığınız işi kolayca bulun.

Hemen Özgeçmiş Oluştur

Bu siteyi kullanmadan önce verileriniz hakkında aydınlatma metnini, gizlilik ve üyelik koşullarını inceleyebilirsiniz.