Pres Operatörü Nedir?

  1. Meslekler
  2. Pres Operatörü
  3. Nedir?
Pres Operatörü

Pres Operatörü nedir? Pres Operatörü çalıştığı işletmelerde ne iş yapar? Pres Operatörü olmak için gerekenler ve merak edilen tüm soruların yanıtlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Pres Operatörü Nedir?, Nasıl Olunur?

Pres operatörü, pres makinelerinde çeşitli maddeleri ve parçaları istenen ölçülerde presleyerek üretime hazır hale getiren kişidir. Ekipmanlarını korumak, bakımlarını gerçekleştirmek, pres ayarlarını yapmak temel görevlerindendir. Pres operatörü olabilmek için ilköğretim eğitimini tamamlamış olmak yeterlidir. Fakat bu alanda çalışmaya başlamak için pres operatörlüğüne özel düzenlenen belgeyi de edinmek gerekir.

En Çok İstenen 5 Özellik

eleman.net'te her gün güncel Pres Operatörü ilanları yayınlanıyor. Pres Operatörü olarak işe başlamak için özgeçmiş oluştur ve sana en uygun ilanlara başvur.

Hemen Özgeçmiş Oluştur

Pres Operatörü Aranan Özellikler

Pres Operatörü için aranan özellikler kurum ve şirketlere göre değişse de istenen özellikler dikkatli ve titiz (%100), fiziki dayanıklılık ve yeterlilik (%80), esnek çalışma saatlerine uygun (%50), zaman ve görev yönetiminde kabiliyetli (%70), hızlı ve çözüm odaklı (%50) gibi yetenekler olmaktadır. Pres Operatörü olmak için hangi yeteneğe ne kadar ihtiyacınız olduğunu aşağıdaki tablodan görebilirsiniz.

Dikkatli ve Titiz
100%
Fiziki Dayanıklılık ve Yeterlilik
80%
Esnek Çalışma Saatlerine Uygun
50%
Zaman ve Görev Yönetiminde Kabiliyetli
70%
Hızlı ve Çözüm Odaklı
50%

Pres Operatörü Beklentileri Nelerdir?

Bir kuruluşta Pres Operatörü olarak görev alabilmek için genellikle aşağıdaki temel özellikler ve bunların kombinasyonu aranır. İşletmelerde Pres Operatörü olarak görev yapan kişilerden beklentileri ve yüzdelerini bu tablodan görebilirsiniz.

Özellik Yüzde
Dikkatli ve Titiz %100
Fiziki Dayanıklılık ve Yeterlilik %80
Esnek Çalışma Saatlerine Uygun %50
Zaman ve Görev Yönetiminde Kabiliyetli %70
Hızlı ve Çözüm Odaklı %50

Pres Operatörü İçin Şehir Dağılımı

Türkiye genelinde en çok Pres Operatörü ilanı verilen şehirler aşağıdaki gibidir. eleman.net'te birçok şehirdeki işletmenin güncel Pres Operatörü ilanlarına ulaşabilir ve iş başvurusunda bulunabilirsiniz.

Şehir Yüzde
Kocaeli %31.3
İstanbul Avrupa %28.1
İstanbul Anadolu %12.5
Bursa %9.4
Tekirdağ %6.3
Diğer %12.5

Pres Operatörü İçin Sektör Dağılımı

eleman.net verilerine göre en fazla Pres Operatörü arayan firmaların sektörel dağılımını göstermektedir.

Sektörler Yüzde
Üretim %35.6
İmalat %13.7
Otomotiv %9.6
Alüminyum %6.8
Endüstri %5.5
Diğer %28.8

Pres Operatörü İçin Bölüm Dağılımı

Şirketler etkili ve verimli şekilde çalışabilmek için bölümlerden ve departmanlardan oluşur. Sektörden bağımsız olarak Pres Operatörü pozisyonundaki bireyler, istihdam yüzdelerine göre şirketlerin aşağıdaki bölümlerinde görev alır. Pres Operatörü mesleği için bölüm dağılımı aşağıdaki şekildedir.

Bölüm Yüzde
Üretim %35.6
Metal %19.2
İmalat %13.7
Fabrika %5.5
Metalurji %2.7
Diğer %23.3

Pres Operatörü Gereklilikleri Nelerdir?

Pres Operatörü olarak çalışmak için sahip olunması gereken minimum gerekliliklerdir. Pres Operatörü olmak için bu özelliklere sahip olmanız gerekmektedir.

Deneyim

Mesleki Yeterlilik Belgesi

İlgili Yüksekokul Mezuniyeti

Pres Operatörü Nerelerde Çalışır?

Pres Operatörü olarak çalışabileceğiniz 5 kurum ve kuruluş bulunmaktadır. Bu kurumlarda çalışabilir, şirket ihtiyacına göre farklı yetkinliklerinizi kullanabilirsiniz.

Atölyeler

Demir Doğrama Atölyeleri

Metal İşleme Tesisleri

Üretim Tesisleri

Alüminyum Doğrama Atölyeleri

İş mi arıyorsunuz?

Yüz binlerce iş arayan aradığı işi Eleman.net'te buldu. Siz de hemen özgeçmişinizi oluşturun, iş ilanlarına başvuru yapın ve aradığınız işi kolayca bulun.

Hemen Özgeçmiş Oluştur

Bu siteyi kullanmadan önce verileriniz hakkında aydınlatma metnini, gizlilik ve üyelik koşullarını inceleyebilirsiniz.