İş Dünyası'nda Adaylarda Aranan Özellikler

Bir iş ilanına başvuracağınız zaman, aşağıda belirtilen özelliklerden bir kısmının aranacağını bilmeniz yararlı olacaktır. Ön yazınızın ve özgeçmişinizin hazırlanışında bu özelliklerden çok yararlanabileceğiniz gibi, söz konusu özellikler iş görüşmesi sırasında iş ilanını veren firma yetkilisine gerek sunum yaparken gerek soruları yanıtlarken oldukça faydalı olabilirler.

1. İşverenlerin aradığı özelliklerin başında zeka geliyor

    Yapılan araştırmalar çalışanların işe katkılarının yüzde 76’sı zeka seviyesiyle ilgili olduğu görülüyor. 

2. Önemli olan ikinci bir özellik liderlik

   Verilen işleri ve sorumlulukları üstlenebilme yeteneğidir.

3. Dürüstlük

   Hem sosyal hayatta, hem iş hayatında başarılı olmak için en önemli niteliktir.  

4. Sempatik olmak

    İşverenler, işe başvuran adayın diğer ekip arkadaşlarıyla iş birliği ve uyum içerisinde çalışmasını son derece önemser.

5.Yetkinlik

   Kariyerinizin temel taşı yetkinliğinizdir. Yetkinlik bir işi yapabilmeniz için sahip olmanız gereken özelliklerdir.

6. İş verenler için cesaret önemli

   Cesaretli olmanız iş hayatında zorluklara karşı ne derece meydan okuyacağınızı gösterir.

7.Güç

İş hayatında ki zorluklara karşı gösterdiğiniz azimdir güç…İş hayatında bazen karşınıza zorluklar çıkabilir bu zorluklara karşı serinkanlı, sakin ve rahat olmaya çalışın.

Ve son olarak; yaratıcı, konusunda kuvvetli / yetenekli, becerikli, sonuç almasını bilen, yönetmesini bilen, durağan düşüncelere saplı olmayan, güven aşılayan, tedbirli, dikkatli, çabuk düşünebilen, iyi belleği olan, sağduyusu kuvvetli, çalışma disiplini olan, dinlemesini bilen, uyumlu, başkalarıyla iyi ilişkiler kurabilen, gece gündüz çalışabilen, ağır işte başarı gösteren, verilen görevi zamanında tamamlayan, devamlı hareket durumunda olan, belirlenmiş iş bitirme tarihlerine uyabilen, gerilimli durumlarda sakin kalabilen, inisiyatif kullanabilen, sorumluluk alabilen, enerjik, problem çözücü, harcama / gider bilinci bulunan, karar verebilen, gibi özelliklerden en azından bir kısmına sahip iseniz şansınız oldukça fazla demektir.Bunu Okudunuz Mu?


İş Hayatında Nasıl Terfi Edebilirsiniz
İş Hayatında Nasıl Terfi Edebilirsiniz? İş hayatında yerinde saymaktan kimse hoşlanmaz. İnsanlar her daim bir sonraki adıma geçmek ve kariyer basamaklarını tırmanmak ister. Çünkü insan hırslı ve başarıya aç bir canlıdır. Elbette bu konuda da istisnalar olabilir.

Eleman mı Arıyorsunuz?

250 Bin firma aradığı elemanı burada buldu. Hemen iş ilanınızı yayınlayın ve milyonlarca iş arayan adaya hızlı ve kolay bir şekilde ulaşın.

Hemen İlan Yayınla 0216 222 25 88