İş Görüşmesinin Olumlu Geçtiğini Nasıl Anlarız?

İş görüşmesine çağrılmanızın ardından sonucu merak eder, sorulan sorular ve verdiğiniz cevapları hatırlamaya çalışıp, işi alıp alamayacağınızı kestirmeye çalışırsınız. Görüşmenizin sonucunda kesin olmamakla beraber olumlu sonuçlanacağını işaret eden bazı belirtiler olabilir. Bunlar:

Görüşmenin sonunda görüşmeyi gerçekleştiren yetkili "biz sizi ararız" yerine ikinci bir mülakattan bahsediyor ve sizin programınızı öğrenmeye çalışıyorsa bu sizin farklı iş görüşmelerine katılıp katılmayacağınızı öğrenmek için olabilir ve sizinle ilgili olumlu düşüncelerinin olduğunun göstergesi olabilir. 

Görüşmenizi yürüten kişi işe gireceğiniz pozisyonla ilgili detaylı bilgiler veriyorsa bu olumlu bir işaret olabilir.

İş görüşmelerinde çoğu firmanın görüşmeyi gerçekleştiren yetkilisi adaya soru sorma fırsatı tanır, görüşmede sorularınıza detaylı cevaplar alıyorsanız bu olumluya işaret olabilir. 

Görüşmeniz uzun sürdüyse örneğin yarım saat olarak belirlenmiş bir iş görüşmesi yaklaşık 1 saat sürdüyse bu anlattıklarınızla ilgili iş verenin dikkatini çektiğinize işarettir ve olumlu bir sonuç doğurabilir.

Yukarıda sayılanlar iş görüşmenizin sonucunun olumlu sonuçlandığını kesin göstermez yalnızca işaret olabilir. Görüşme esnasında sizin için herşey yolunda gitmiş olsa bile işe alım sürecini sürdüren yetkili sizden sonra daha uygun bir adayla görüşmüş olabilir. Yine de iş görüşmesinde yukarıdaki belirtilerle karşılaşıyorsanız yarışın içinde olduğunuzu düşünebilirsiniz. 

 Bunu Okudunuz Mu?


Hedef Belirleme ve Hedefleri Hayata Geçirme
İnsanlar yaşam boyu birçok hayal kurar. Daha iyi bir iş, daha iyi bir hayat, dünyayı gezmek, yeni arabalar gibi ulaşmak istediği hedefleri belirler. Başarılı insanların hikayelerinin ne kadar ilgi çektiğini görmüşsünüzdür. Sıfırdan istediği hayallerini gerçekleştirenlerle yapılan röportajlar, yazdıkları kitaplar hedeflerine ulaşmakta zorlananların yöntem belirlemekte kullandıkları araçlar haline gelmektedir.

Eleman mı Arıyorsunuz?

250 Bin firma aradığı elemanı burada buldu. Hemen iş ilanınızı yayınlayın ve milyonlarca iş arayan adaya hızlı ve kolay bir şekilde ulaşın.

Hemen İlan Yayınla 0216 606 14 12

Özgeçmiş Oluşturun!

Binlerce online iş fırsatı arasından, aradığınız işe hızlı ve kolay bir şekilde ulaşın.

icon
Yeni iş fırsatları, başvuru durumu ve firmadan gelen mesajlardan haberdar olmak ister misiniz?