NAMET GIDA

Gıda Kocaeli namet.com.tr
NAMET GIDA İş İlanları
Firmanın aktif iş ilanı yok.
Hakkında

NAMET GIDA

HAKKIMIZDA

Namet Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Ticari faaliyetlerine 4 nesil önce başlayan Kayar ailesi, 1950 yılında kolektif bir şirket olarak Kayarlar Et’i kurmuş ve kısa zamanda bu şirketi sektörün lider et üreticisi haline getirmiştir. Sektöre kaliteli hammadde sağlamanın yanı sıra, güçlü bir marka şemsiyesi altında, şarküteri mamulleri sunmayı da hedefleyen Kayar ailesi, bu amacını gerçekleştirmek için 2005 yılında, alanında 76 senelik bir deneyimi olan Namet’i bünyesine katmıştır.

Kayar ailesinin çizdiği vizyonla, sektörün her alanında lider olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Namet, üretimini 68 milyon Dolar’lık yatırımla 2010 yılında devreye alınan, 34.600 m2’lik kapalı alana sahip Çayırova tesislerinde gerçekleştirmektedir. Hem imalat kapasitesini ve mamul çeşitliliği arttırmayı hem de üretim teknolojilerini sürekli olarak güncel tutmayı gaye edinen Namet, bu doğrultuda, açılışından bu yana fabrikasına 15 milyon Dolar’ın üzerinde ek yatırım yapmıştır.

Namet Çayırova Fabrikası ISO 9001:2008, ISO 22000:2005, IFS V6, BRC V6, FSSC 22000 kalite ve gıda güvenliği sistemi belgeleri ile TSE ürün ve hizmet yeterlilik belgelerine sahiptir. Üretim proseslerinde bu standartlar uygulanmaktadır. Şarküteri ürünlerinin çoğunda dilimleme ve paketleme işlemleri el değmeden gerçekleştirilmektedir.

Namet’in ayrıca Türk Standardları Enstitüsü’nden onaylı helal gıda sertifikası bulunmaktadır.

Çayırova Üretim Tesisleri, Namet’e ürünlerini farklı ambalaj teknikleriyle satış noktalarına sunma anlamında büyük avantaj sağlamıştır. Namet, özellikle “Taze Et MAP Ambalaj Ünitesi”ne yaptığı yatırımlarla, HORECA ve Cash & Carry gibi yeni satış kanallarına, gerek kendi markasıyla, gerekse private label ürünler üreterek, ulaşma imkanına sahip olmuştur.

Son beş yıllık periyotta Namet, üretim alanında olduğu kadar, satış alanında da başarılı çalışmalar gerçekleştirmiştir. Bu noktada öncelikle, daha önce bulunmadığı, geleneksel kanal bazında yapılanma yoluna giderek, Türkiye genelinde bayilikler oluşturmaya başlamıştır

Aynı zamanda HORECA kanalında da gelişmeler yaşayan Namet, Türkiye’nin en büyük ve en prestijli fast food zincirleri için de mamuller üretmektedir. Ulusal zincir marketler kategorisindeki ilerlemesini de sürdüren Namet’in müşteri portföyünde Migros, Carrefour, Metro, Kipa ve BİM gibi önemli perakende zincirleri bulunmaktadır.

Namet’in satıştaki bu başarısının altında güçlü lojistik alt yapısının da büyük payı vardır. Ürünlerini Marmara, Akdeniz, Ege, Anadolu ve Doğu Karadeniz Bölge Müdürlükleri’ndeki 200’ü aşkın yetkin satış personeli aracılığıyla toplu tüketim ve perakende kanallarına ulaştıran Namet’in, 1.000 tonluk mamulü aynı anda taşıma kapasitesine sahip 100 frigorifik araçlık bir dağıtım filosu mevcuttur.

Marka alanındaki yatırımlarıyla 2011 yılı içerisinde 3 yeni markayı (Namet Bistro, Namet Sofram ve Namet Naturet) tüketicilerinin beğenisine sunan Namet, bu markalarla birlikte özellikle toplu tüketim kanalındaki bulunurluğunu arttırmıştır.

Ayrıca yine 2011’de TV’lerde reklam filmleri yayınlanmaya başlayan Namet A.Ş., bu reklamları diğer mecralardaki tanıtım kampanyalarıyla ve kurumsal iletişim projeleriyle destekleyerek Namet’i “tüketicisiyle iletişim kuran bir marka” haline getirmiştir.

Namet’in üretim, satış ve pazarlama süreçlerinde gösterdiği bu duyarlılık ve satış noktalarına en kaliteli ürünlerle ulaşma çabası, kuruma hem tüketici memnuniyeti hem de satış başarısı olarak geri dönmektedir. Namet, aynı zamanda çeşitli kurum ve kuruluşlar tarafından ödül ve plaketlerle de taltif edilmektedir.

Bu çerçevede, 2010 yılında Türk Sanayici ve İş Adamları Vakfı tarafından “Gıda Alanında Yılın Şirketi” ödülüne layık görülen Namet, yine aynı yıl TSE tarafından düzenlenen 23. Altın Ambalaj Yarışması’nda “Macar Salam 200 gr. (2 x 100 gr.) Ayrılabilen Avantajlı Paket” ürünüyle “Altın Ambalaj Ödülü” kazanmıştır.

Bu ödül sonucunda katılmaya hak kazandığı, Dünya Ambalaj Örgütü (WPO) tarafından organize edilen Worldstar Ambalaj Ödülleri'nde de, gıda kategorisinde “Dünya Altın Ambalaj Ödülü”yle onurlandırılmıştır.

İki sene üst üste (2011-2012) Network ve Türkiye Ekonomi Politikaları Vakfı işbirliğinde gerçekleştirilen Türkiye 25 yarışmasında, Türkiye’nin en hızlı büyüyen 25 şirketinden biri olarak seçilen Namet, 2016 yılı itibariyle, Fortune Türkiye dergisinin 2014 verilerini baz alarak hazırladığı, “Türkiye’nin En Büyük İlk 500 Şirketi” listesinde 125. sırada yer almıştır. Ayrıca Capital 500 listesinde 245. olmuş, ISO 500 listesinde de 71. sırada konumlanmıştır.

Ekonomist dergisinin Türkiye Ekonomi Bankası ile birlikte hazırladığı, “Anadolu’nun 500 Büyük Şirketi” listesinde 19. sırada yer alan Namet, 2013 yılı başında, Koç Topluluğu’ndan Harranova Besi Çiftliği’ni satın almıştır.

2014 yazında 30 yıla yakın süredir şarküteri sektöründe faaliyet gösteren Maret’i, yine Koç Topluluğu’ndan satın alan Namet, önümüzdeki dönemde de bu başarılı çıkışını sürdürecek ve yakın gelecekte, Türkiye’de olduğu gibi global pazarlarda da aranılan bir marka haline gelecektir.

www.namet.com.tr

NAMET GIDA iş ilanları sayfası ile, aktif iş ilanlarına ulaşabilirsiniz. İş başvurusu için sitemizdeki ilanları takip edebebilirsiniz. İş başvurusu sırasında yaşadığınız bir sorun olursa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Firmayı Favorilerime Ekle

Eleman mı Arıyorsunuz?

250 Bin firma aradığı elemanı burada buldu. Hemen iş ilanınızı yayınlayın ve milyonlarca iş arayan adaya hızlı ve kolay bir şekilde ulaşın.

Hemen İlan Yayınla 0216 606 14 12

Özgeçmiş Oluşturun!

Binlerce online iş fırsatı arasından, aradığınız işe hızlı ve kolay bir şekilde ulaşın.

Yeni iş fırsatları, başvuru durumu ve firmadan gelen mesajlardan haberdar olmak ister misiniz?