facebook

Favori İş İlanları

Seçtiğiniz iş ilanlarını favorilerinize ekleyebilirsiniz. İş başvurusu yapmak için daha sonra kullanabilirsiniz.

Pozisyon
 (1 Seçim)
Hostes
Bölüm
 (0 Seçim)
Sektör
 (0 Seçim)
Cinsiyet
 (0 Seçim)
Çalışma Şekli
 (0 Seçim)
Tarih
 (0 Seçim)
Diğer Seçenekler
(0 Seçim)
marker

Ankara Hostes iş ilanları

Ankara'da Hostes Arayanlar

Ankara Hostes iş ilanları ve eleman ilanları ile aradığın işi bul. Ankara Hostes iş ilanları seni bekliyor. İş ilanları Ankara Hostes iş fırsatları burada!

Ankara Hostes İş İlanları

Kabin görevlisi olarak da adlandırılan hostes, uçaklarda yolculuk sırasında yolcunun konforlu ve güvenli şekilde seyahat etmesinden sorumlu kadın görevlidir. Aynı göreve sahip erkeklere ise host adı verilir.

Hosteslik mesleği yer hostesi ve uçuş hostesi olarak iki farklı dala ayrılır. Yer hostesleri yolcunun uçağa binene kadar olan sürecinde eşlik eder. Uçuş hostesi ise yolcuların uçuş sırasında güvenli ve konforlu şekilde yolculuğu tamamlaması için hizmet eder.

Hostesin görevi yolcuya oturacağı yeri göstermek, emniyet kemerinin takılı olduğundan emin olmak, uçak kalkış ve inişinde yapmaları gerekenler hakkında bilgi vermektir. Hosteslik mesleği birçok farklı ülkeye seyahat edebilme imkanı tanıması ve yüksek maaşı sayesinde birçok insanın hayalidir.

Ankara’da hostes olarak çalışmak isteyenler burada yer alan Esenboğa Havalimanı uçuş şirketlerinde görev yapar. Ankara hostes iş ilanları şehrin ilçelerinde ikamet eden hosteslik şartlarına uygun adaylar için havayolu şirketleri tarafından açılır.

Hostesler uçuş öncesi brifing toplantılarına katılarak uçuş ve yolcular hakkında bilgi alır. Bebekli yolcu, hasta ve tekerlekli sandalyede olan bireyler için özel uygulamalar yapmalıdır. Sefer öncesi ve sırasında tüm yolcuların önce güvenlik, sonra konforundan sorumlu olduğu bilinciyle hareket etmelidir.

Ankara’da Hostes İş İmkanları Nelerdir?

Ankara hostes yeni iş ilanları ile başvuru yaptığınız firmaya göre size sunulan imkanlar değişebilir. Sabit maaş, mesai, prim, ekstra uçuş ücreti, yol ve yemek giderleri, konaklama giderleri, giyim masrafı gibi farklı imkanlar ile yüksek bir maaşla işe başlayabilirsiniz. Üstelik birçok farklı şehir ve ülkeyi gezmek için fırsat sunan bir işiniz olur.

Hostes çalışma ortamı jet ve uçaklardır. Bu nedenle basınç değişimi yaşanan, gürültülü ve zorlu yolculuklar yüzünden sağlığınız etkilenebilir. İşe başlamadan önce sağlık raporu alarak çalışma ortamına uygunluğunuzu kontrol etmeniz gerekir. Uçuş başı çalışan hostesler bazen saatlerce havada kalabilir, günlerce evden uzakta olabilir. Bu nedenle esnek çalışma saatine uyum sağlayabilecek kişiler başvuru yapmalıdır.

Ankara Hostes İş İlanlarında Aranan Özellikler Nelerdir?

Güncel Ankara hostes iş ilanları veren uçuş firmaları adaylarda bazı özellikler arar. Bu özellikler firmaya göre bazı farklar içerse de genellikle aynıdır.

En az bir yabancı dil, tercihen İngilizce dilini akıcı bir şekilde konuşmak ve bu dilde anlaşabilmek bunların ilkidir. Uçağa binen yabancı kişilerle sorunsuz şekilde iletişim kurmalı, tüm yolculara güler yüz göstermelidir.

En azından lise mezunu olma şartı sunulsa da genellikle üniversite mezunları firmalar tarafından daha çok tercih edilir. Sivil Havacılık ve Kabin Hizmetleri önlisans programından mezun olan adaylar işe alım sırasında ayrıcalıklıdır.

İyi bir eğitimi tamamlayan prezantabl görünüm, kıyafet yönetmeliğine uyum, vücudun görünen yerlerinde çok büyük dövme ve yara izi olmaması gibi şartlar da aranabilir. Fiziksel olarak 160 cm ile 180 cm boy arasında olmak, aşırı kilolu olmamak ve vücut kitle indeksinin normal olması da adaylarda aranan özelliklerdir.

Hosteslerin kapalı alan ve yükseklik korkusunun olmaması gerekir. Sağlık ve fiziksel yeterlilik koşullarını karşılaması, psikolojik olarak işe uygun olması gerekir. Acil durumlarda ve baskı altında soğukkanlı davranan, problem çözme ve iletişim becerisi yüksek kişiler aranır.

Ankara’da Hostes Arayan Firmalar ve Sektörler Nelerdir?

Ankara hostes iş ilanları bay ilanları host, bayan ilanları hostes olarak açılır. Hava taşımacılığında faaliyet gösteren firmalar hostes çalıştırır. Ayrıca kişisel olarak özel jetlerde de çalışma imkanı vardır. Ekonomi ve VİP uçuşları olan havayolu şirketleri, özel uçak kiralayan firmalarda istihdam edilir.

Hostes ilanları iki ayrı kategoride değerlendirilmelidir. Deneyimli hosteslerin istihdam edildiği ilanlar ve hostes yetiştirme ilanlarında farklı nitelikler aranır. Daha önce farklı havayolu şirketlerinde deneyimi olanlar iş başvurusunda onay aldıktan sonra işe başlayabilir. İlk defa hostes olmak isteyenler için öncelikle bir eğitim süreci vardır.

Ankara Hostes İş İlanlarına Nasıl Başvurabilirim?

Ankara hostes ilanları arasından size uygun olanlara başvuru yapmak için Eleman.net üyesi olabilirsiniz. Şirketlerin açtığı yetiştirilmek üzere ve deneyimli hostes iş ilanlarına başvuru öncesi CV hazırlamanız gerekir. Eleman.net platformu üzerinden hızlı CV oluştur özelliğini kullanarak kendi özgeçmişinizi hazırlayabilirsiniz.

Özel olarak adaylardan başvuru toplamak isteyen şirketler ile direkt iletişime geçerek hostes alımına aday olabilirsiniz. Şirket bilgilerini Eleman.net işveren detay sayfasından alarak özgeçmişinizi mail yolu ile firmaya iletmeniz de mümkündür.

İşverenlere özgeçmiş gönderdikten sonra ilanların bitimi ardından firmalar adaylar arasından seçim yapar. Gerekli şartlara sahipseniz yolladığını özgeçmişteki iletişim numarasından aranarak mülakata çağrılırsınız. Fiziksel yeterlilik ve nitelikler kontrol edilerek iş başvurunuz sonuçlandırılır. İlk kez hostes olarak çalışacaksanız öncelikle bir eğitim sürecine girersiniz. Ardından Ankara Esenboğa Havalimanı’nda alım yapan şirketin yer ya da uçuş hostesi olarak hizmete başlarsınız.

Şimdi Eleman.net profilinizi oluşturup kendinize göre düzenleyerek ilk iş ilanınız için arama bölümünü kullanabilir, hızlı ve kolay şekilde iş arayışınızı sürdürebilirsiniz.

Gizle Devamını Göster

Ankara Hostes Sık Sorulan Sorular

Hostes iş ilanlarında aranan özellikler nelerdir?

Yabancı dil bilmek, an az lise tercihen 2 ya da 4 yıllık üniversite mezunu olmak, boy ve kilonun hosteslik şartlarına uygun olması, soğukkanlı ve güler yüzlü olmak, kapalı alan ve yükseklik korkusunun olmaması hosteslerde aranan özelliklerdir.

Hostes nerede çalışabilir?

Hostesler yaşadıkları illerde bulunan havalimanlarında faaliyet gösteren şirketlerde ve havalimanında çalışabilir. Uçak ve özel jet hostes çalışma alanlarıdır.

Güncel hostes iş ilanlarına nereden ulaşabilirim?

Eleman.net üzerinden hostes ilanlarına ulaşabilir, havayolu firmaları tarafından açılan ilanlara direkt olarak online başvuru yapabilirsiniz.

Gizle
Devamını Göster
Hostes

Hostes Ne İş Yapar, Ne Kadar Maaş Alır?

Hostes, uçuş sırasında yolcuların güvenliğini ve konforunu sağlamakla görevli kişidir. Hostesler, ticari havayolu şirketlerinde istihdam edilir. Erkekler ve kadınlar kabin memuru olabilir. Kadın olan kabin memurlarına hostes, erkeklere ise host denir.Hostes Ne İş Yapar?Hostes, uçuş sırasında uçaktaki yolcuların güvenliği ve konforu için hizmet verir. Ayrıca, uçuş öncesi güvenlik protokolleri hakkında yolcuları bilgilendirir. İniş öncesi kemeri takılı olmayan ya da koltuk durumu inişe uygun olmay... Devamını Göster

Hostes Nedir, Nasıl Olunur?
Hostes Maaşları

Ankara İş İlanları

Ankara'da iş arıyorsan hemen özgeçmiş oluştur firmalarla mesajlaşmaya başla, video özgeçmişinle oturduğun yerden iş bul.

Özgeçmiş Oluştur

Ankara'da İş mi Arıyorsunuz?

Ankara'da İş Mi Lazım?

Ankara iş ilanlarına eleman.net ile iş başvurusu yap. İş arama formunu kullanarak Ankara'da istediğin ilçedeki, istediğin alanlardaki iş ilanlarına ulaşabilirsin. Video Özgeçmiş oluştur, oturduğun yerden iş bul. Aradığın işe daha hızlı kavuşmak için hemen şimdi video özgeçmişini oluştur.

Ankara'da yeni yayınlanan iş ilanlarından haberin olmasını istiyorsan, hemen özgeçmiş oluştur. Sana uygun ilanları eposta adresine ve mobil bildirim izni verirsen, telefonuna göndereceğiz. Gönderiğimiz Ankara Hostes iş ilanları arasından, kendine uygun olanlara hemen iş başvurusu yap. Eylül 2023 tarihindeki eleman arayan firmaların ilanları arasında arama yaparak kendine uygun ilanları görebilirsin. "Yakınımdaki Ara" özelliğiyle yakınındaki ilanlara daha kolay ulaşabilirsin.

Aradığınız "Ankara Hostes" İlanını Hemen Bulun!

350 Bin firma ve 20 Bin aktif iş ilanı ile her sektörden iş ilanı Eleman.net'te. Hemen özgeçmişinizi oluşturun, ilanları inceleyin, başvurunuzu yapın ve aradığınız işe ulaşın.

Hemen Özgeçmiş Oluştur