facebook

Favori İş İlanları

Seçtiğiniz iş ilanlarını favorilerinize ekleyebilirsiniz. İş başvurusu yapmak için daha sonra kullanabilirsiniz.

Pozisyon
 (1 Seçim)
Hostes
Bölüm
 (0 Seçim)
Sektör
 (0 Seçim)
Cinsiyet
 (0 Seçim)
Çalışma Şekli
 (0 Seçim)
Tarih
 (0 Seçim)
Diğer Seçenekler
(0 Seçim)
marker

Hostes iş ilanları

Hostes Arayanlar

Hostes iş ilanları ve eleman ilanları ile aradığın işi bul. Hostes iş ilanları seni bekliyor. İş ilanları Hostes iş fırsatları burada!

Hostes İş İlanları

Hostes, uçakta, otobüslerde, okul servislerinde ve fuarlarda misafirleri ağırlamaktan sorumludur. Hostes görevleri arasında misafirleri karşılamak, onlara yemek ve içecek servisinde bulunmak yer alır. Havayollarında uçuş görevlisi olarak çalışan Hostesler, bir uçakta kabinden sorumludur ve yolcuların güvenliğinden ve konforundan sorumludur.

Kaptan, her uçuştan önce hava koşulları ve uçuşu etkileyebilecek diğer faktörler hakkında kabin ekibine bilgi verir. Hostesler bu doğrultuda sakinliğini koruyarak yolculara yardımcı olur. Uçacakları uçakla ilgili güvenlik brifinginin yanı sıra yolculara acil durum çıkışını nasıl bulacakları, emniyet kemerlerini nasıl düzgün bir şekilde bağlayacakları, türbülans durumunda ne yapacakları hakkında bilgi verir. Uçak güvenli bir şekilde havalandıktan sonra uçuş görevlileri yolculara, yiyecek ve içecek servisinde bulunur. Hostesler, yolculara hizmet vermenin yanı sıra düzenli güvenlik kontrolleri yapar ve kabini yönetir.

Hostes İş İlanlarında Aranan Özellikler Nelerdir?

Hostes iş ilanları içerisinde aranan özellikler sektöre göre farklılık gösterir. Bakımlı bir görünüme sahip olma, özellikle müşteri odaklılık, samimiyet gibi kişisel özellikler, hostes işi arayan bayanlar için önemlidir. Çünkü konukların karşılanması ve uğurlanması, program akışının açıklanması, soruların cevaplanması, bilgi sağlanmasının yanı sıra ürünlerin özel sunumu ve fuar katılımcılarının temsilini yürütürler. Bu meslek için, misafirlerin geldikleri andan ayrılışlarına kadar müşteri memnuniyeti sağlamak önemlidir. Ayrıca vardiyalı olarak çalışabilecek durumda olmalısınız.

Uçak veya otobüste hostes olarak görev alan kişiler ise seyahat boyunca yolcuların güvenliğini ve memnuniyetini sağlar. Havayolu hostesleri özel ihtiyaçları olan yolcuların uçağa biniş ve inişlerinde yardımcı olmak, yolcuların biletlerini ve oturma düzenini kontrol etmekten sorumludur. Uçuştan önce hostesler, acil bir durumda yolcuların izlemeleri gerekebilecek özel prosedürler veya kurallar hakkında bilgilendirme de bulunur ve seyahat boyunca kabin düzenini sağlarlar. Hostesler ayrıca yolcuların uçuş kurallarına ve ağırlık kısıtlamalarına uyup uymadığını kontrol ederek yolcuların el bagajlarını yüklemelerine yardımcı olurlar. Hostes ilanları içerisinde aranan diğer özellikler ise şu şekilde sıralanabilir:

 • Misafirleri girişte karşılamak ve gerektiğinde bekleme listesine almak.
 • Yolculara yiyecek ve içecek servisi yapmak.
 • Misafirleri koltuklarına veya bekleme alanlarında oturtmak.
 • Yemek ve hizmetten memnun olmalarını sağlamak için konuklarla etkileşim kurmak.
 • Şikayetlere yanıt vermek ve bunların çözülmesine yardımcı olmak.
 • Gerektiğinde restorandaki diğer pozisyonlarda yardımcı olmak.
 • Akıcı İngilizce konuşmak
 • Mükemmel iletişim ve sunum becerilerine sahip olmak.
 • Problem çözme becerileri ve zor durumlarla başa çıkma becerisi
 • Uçaktaki yolculara güvenlik ve konfor için bilgi, rehberlik ve yardım sağlamak
 • Uçuştan önce güvenlik kontrolü yapmak
 • Müşterileri karşılamak, biletlerini kontrol etmek ve koltuklarına kadar onlara eşlik etmek
 • Yolculara içecek ve yiyecek hazırlamak ve servis etmek
 • Acil durum hakkında bilgi ve talimat vermek
 • Kabini düzenli olarak izlemek ve emniyetini sağlamak
 • Güvenlik ve koruma için tüm havacılık kurallarına ve düzenlemelerine uymak
 • Acil durumlarda yolculara ve kabin ekibine yardımcı olmak
 • Özel ihtiyaçları olan yolculara çocuklar, engelliler, yaşlılar vb. yardım sağlamak

Hostes Arayan Firmalar ve Sektörler Nelerdir?

Hostes arayan sektörler, çeşitlilik gösterir. Özellikle turizm ve organizasyon alanında ihtiyaç duyulur. Uçuş görevlileri veya yer ekibi olarak sınıflandırılabilen hostesler havayolları tarafından istihdam edilir. Yer ekibi içerisinde görev alan hostesler yolcuların uçağa binene kadar gerekli düzenlemelerini yaparken, uçuş görevlileri uçağa bindiklerinde yolcularla ilgilenirler. Kaliteli hizmet sunmak adına hostes arayan hastaneler de vardır. Ancak en çok havayolu şirketleri tarafından hostes iş imkanı sunulur. Çeşitli etkinlikler için hostes arayan özel okullar ve organizasyon şirketleri de yer alır. Hostesler, çeşitli sektörlerdeki işletmelerin veya servis sağlayıcıların müşteri hizmetleri departmanında da çalışabilir. Eleman.net ile siz de hostes iş imkânı sunan firmaları kolayca görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca Hostes iş ilanları İstanbul, Ankara etiketlerini kullanarak kendi şehrinizdeki iş ilanlarına başvuruda bulunabilirsiniz.

Hostes İş İlanlarına Nasıl Başvurulur?

Hosteslik iş ilanları için başvuruda bulunurken atılacak ilk adım doğru özgeçmişe sahip olmaktır. Bunu, bu amaç için özel olarak tasarlanmış bir şablon kullanarak yapabilir veya sıfırdan kendi özgeçmişinizi oluşturabilirsiniz. Özgeçmişinizi oluşturduktan sonra çalışmak istediğiniz sektörde hostes işe alım ilanlarını inceleyebilirsiniz. Bunun için öncelikle güler yüzlü ve güçlü iletişim becerilerine sahip olmalısınız. Ayrıca birçok havayolu şirketi adayların herhangi bir çalışma alanında en az iki yıllık üniversite eğitimine sahip olmalarını şart koşar. Bazı havayolları, henüz bu eğitim seviyesine sahip olmayan başvuru sahiplerinin kendileri için çalışmaya başlamadan önce derecelerini tamamlamalarını isteyebilir. Bazı havayolları işe alım sürecinde kişilik testlerinden faydalanır. Bu testler çoktan seçmeli soruların yanı sıra müşteri hizmetleri pozisyonları ile doğrudan ilgili çeşitli kişilik özelliklerini ölçmek için tasarlanmıştır.

Hostes alım ilanları uçak veya hostes arayan otobüs firmaları iş ilanları için Eleman.net’i ziyaret edebilirsiniz. Hostes iş ilanları İzmir, hostes iş ilanları Ankara illeri için filtreleme yaparak veya diğer şehirler içinde aramayla ilanları ve istenen nitelikleri inceleyebilirsiniz. Gerekli nitelikleri karşıladığınız hostes iş ilanları uçak için başvuruda bulunduktan sonra firmaların geri dönmesini bekleyebilirsiniz.

Hostes Maaşları

Hostes olarak çalışan kişinin çalıştığı firma, deneyim süresi, yabancı dil bilgisi gibi birçok kriter maaşı etkileyen unsurlardır. Ancak genel olarak hostesler 13.000 ile 52.000 TL arası maaş almaktadır. Ortalama maaş tutarı ise 16.200 TL civarıdır.

 • En Düşük Maaş:13.000 TL
 • Ortalama Maaş:16.200 TL
 • En yüksek Maaş: 52.000 TL
Gizle Devamını Göster
Hostes

Hostes Ne İş Yapar, Ne Kadar Maaş Alır?

Hostes, uçuş sırasında yolcuların güvenliğini ve konforunu sağlamakla görevli kişidir. Hostesler, ticari havayolu şirketlerinde istihdam edilir. Erkekler ve kadınlar kabin memuru olabilir. Kadın olan kabin memurlarına hostes, erkeklere ise host denir.Hostes Ne İş Yapar?Hostes, uçuş sırasında uçaktaki yolcuların güvenliği ve konforu için hizmet verir. Ayrıca, uçuş öncesi güvenlik protokolleri hakkında yolcuları bilgilendirir. İniş öncesi kemeri takılı olmayan ya da koltuk durumu inişe uygun olmay... Devamını Göster

Hostes Nedir, Nasıl Olunur?
Hostes Maaşları

İş İlanları

Yeni iş arıyorsan hemen özgeçmiş oluştur firmalarla mesajlaşmaya başla, video özgeçmişinle oturduğun yerden iş bul.

Özgeçmiş Oluştur

Aradığınız "Hostes" İlanını Hemen Bulun!

350 Bin firma ve 20 Bin aktif iş ilanı ile her sektörden iş ilanı Eleman.net'te. Hemen özgeçmişinizi oluşturun, ilanları inceleyin, başvurunuzu yapın ve aradığınız işe ulaşın.

Hemen Özgeçmiş Oluştur