facebook

Favori İş İlanları

Seçtiğiniz iş ilanlarını favorilerinize ekleyebilirsiniz. İş başvurusu yapmak için daha sonra kullanabilirsiniz.

Pozisyon
 (1 Seçim)
Hostes
Bölüm
 (0 Seçim)
Sektör
 (0 Seçim)
Cinsiyet
 (0 Seçim)
Çalışma Şekli
 (0 Seçim)
Tarih
 (0 Seçim)
Diğer Seçenekler
(0 Seçim)
marker

Kocaeli Hostes iş ilanları

Kocaeli'de Hostes Arayanlar

Kocaeli Hostes iş ilanları ve eleman ilanları ile aradığın işi bul. Kocaeli Hostes iş ilanları seni bekliyor. İş ilanları Kocaeli Hostes iş fırsatları burada!

Kocaeli Hostes İş İlanları

Otobüs, tren ve uçaklarda yolcuların konforu ile ilgilenen ve yönlendiren kadın görevlilere hostes denir. Hostes ilanları ise genellikle uçaklarda çalışmak isteyenler için açılır. Bu nedenle hosteslik uçuşlarla eşleştirilir ve kabin görevlisi olarak da anılır.

Hostesin görevi uçuş öncesinde yolculara yerini göstermek, uçuş sırasında ve acil durumda yapmaları gerekeni anlatmak, siparişlerini teslim etmek ve istekleriyle ilgilenmektir. Yolcunun güvenli ve konforlu şekilde seyahat etmesi için yer hostesi ve uçuş hostesi olarak iki ayrı grupta hizmet verirler.

Sanayi ve bilim şehri olan Kocaeli lokasyonu nedeniyle birçok turisti ağırlar. Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı KCO üzerinden yapılan uçuşlarda burada faaliyet gösteren havayolu firmaları çalışır. Kocaeli havalimanında çalışmak üzere de Kocaeli hostes iş ilanları verilir. Hostesler birçok farklı şehir ve ülkeye seyahat etseler de asıl çıkış noktası şehrin havalimanıdır. Bu nedenle ikameti Kocaeli’de olan kişiler arasından seçilir.

Kocaeli’de Hostes İş İmkanları Nelerdir?

Hosteslerin sahip olduğu en büyük iş imkanı farklı şehir ve ülkeleri görebilme şansı elde etmeleridir. İyi şartlarda çalışan hostesler nöbet ve vardiyalar nedeniyle yorulsa da işin olumlu tarafları fazladır. Uçuş farklı ülke ve şehirlere yapıldığında uçak tekrar geri dönene kadar o bölgede kalarak çevreyi ziyaret edebilirler.

Hostesler maaş, sigorta, izin, prim, mesai ücreti gibi haklara sahiptir. Firmaya göre yan haklar ve maaş miktarı değişiklik gösterebilir. Hostesin deneyimi de aldığı maaşın artmasını sağlayan unsurlardan biridir.

Kocaeli hostes yeni iş ilanları ile iş sahibi olduğunuz zaman havayolu firması tarafından size bir eğitim verilir. Daha önce hosteslik eğitimi almamış kişiler eğitimden sonra tam zamanlı olarak işe başlar. Daha önce eğitim almış hostesler için çoğunlukla sadece oryantasyon programı düzenlenir.

Kocaeli Hostes İş İlanlarında Aranan Özellikler Nelerdir?

Hostes olarak çalışmak isteyenlerin yükseklik korkusu, kapalı alan fobisi olmaması gerekir. Yüksek basınçlı bir ortam olan uçaklarda özellikle hava koşulları uygun değilse uçak saatlerce havada kalabilir ve yolculuk zorlu geçebilir.

Hostesin her an yolcuları sakinleştirmek ve emniyette hissettirmek için önce kendisi soğukkanlı olmalıdır. Güncel Kocaeli hostes iş ilanları ile iş başvurusu yapmayı düşünüyorsanız bu ayrıntılara dikkat etmelisiniz.

Hostesler diğer ekip arkadaşları olan host ve hostesler ile uyum içinde çalışmalıdır. İyi iletişim becerisi, yolcu memnuniyeti için güler yüz, düzgün bir diksiyon aranan özelliklerdir.

En azından bir yabancı dilin iyi derecede akıcı şekilde konuşulması gerekir. İngilizce, ek olarak Almanca ve Fransızca gibi diğer dilleri bilen hostesler işe alım sırasında avantajlıdır. Sivil Havacılık ve Kabin Memurluğu önlisans programını bitiren kişiler hostes olarak çalışabilir. Firma ilanlarında farklı üniversite bölümlerinden mezun olan kişiler için de ilan açılır. Bazı ilanlarda lise mezunu olma şartı da yeterlidir.

Hostes olabilmek için 160-180 cm arasında boya ve dengeli bir kiloya sahip olmanız gerekir. Boy ve kilo şartları firmaya göre esnetilebilir. Yaş, medeni durum gibi özel kriterler de firma tarafından belirlenir.

Sağlık raporu almak hostesler için bir şarttır. Panik atak, epilepsi ve kalp rahatsızlığı gibi uçuşa engel ya da uçuş sırasında sorun yaratabilecek hastalıklara sahip kişiler elenir.

Daha önce bir havayolu firmasında çalışan hosteslerde disiplinsizlik nedeniyle ayrılmış adaylar ilana başvuru yapamaz. Ayrıca sabıka kaydı olan kişiler de hostes olamaz.

Kocaeli’de Hostes Arayan Firmalar ve Sektörler Nelerdir?

Kocaeli hostes ilanları havalimanlarında şubesi ve uçakları bulunan havayolu şirketleri tarafından açılır. Hava taşımacılığı sektöründe faaliyet gösteren firmalar yurt içi ve yurt dışı uçuşları için hostes seçimi yapar. Kıdemli uçuş görevlisi, baş görevli ve kabin memuru gibi farklı statülerde hostesler istihdam edilir.

Havacılık sektöründe faaliyet gösteren ve uçuş düzenleyen tüm şirketlerde hostes çalışabilir. Özel jetlerde şahıs ya da ailenin hizmetine girme imkanı da vardır. Özel jet uçuşları düzenleyen ve VİP hizmet veren şirketlerde de hostes alımı yapılır.

Kocaeli Hostes İş İlanlarına Nasıl Başvurabilirim?

Havayolu şirketleri tarafından yapılan hostes alımların internet üzerinden direkt başvuru yapmak için Eleman.net platformundan yararlanabilirsiniz. Kocaeli hostes iş ilanları bay host, bayan hostes alımları için işverenler tarafından açılan ilanları da takip edebilirsiniz. İş arayışınız bu yöndeyse size uygun ilanları hemen görmek için aramanızı kaydederek alarm oluşturmanız da mümkündür. Bu sayede verilen ilanları anında görebilirsiniz.

İşveren ilan listelerinden size uygun olanı seçerek özgeçmişinizle internetten başvuru yapmak ilk adımdır. Sisteme kayıtlı özgeçmişiniz bulunmuyorsa Eleman.net CV oluşturma özelliklerinden faydalanabilirsiniz. Aday kriterlerini karşıladığınız ilana özgeçmiş göndererek hosteslik başvurusunu tamamlarsınız. Eleman.net üzerinden şimdi niteliklerinize uygun ilk iş başvurunuzu yapabilir, işverenlere oturduğunuz yerden özgeçmişinizi gönderebilirsiniz.

Gizle Devamını Göster

Kocaeli Hostes Sık Sorulan Sorular

Hostes iş ilanlarında aranan özellikler nelerdir?

Yabancı dil bilmek, boy ve kilo şartını karşılamak, sağlık durumu iyi olmak, güler yüzlü, bakımlı ve iyi bir diksiyon sahibi olmak, soğukkanlı davranmak hostes alımlarında aranan özelliklerdir.

Hostes nerede çalışabilir?

Hostesler havalimanlarında bulunan uçaklarda yer hostesi ve uçuş hostesi olarak hizmet verebilir. Uçuş öncesi ve sırasında yolcuların emniyetini ve konforunu sağlamakla görevlidir.

Güncel hostes iş ilanlarına nereden ulaşabilirim?

En yeni yayınlanan hostes ilanlarına Eleman.net platformundan arama yaparak ulaşabilirsiniz. Aramalarınızı sıralayabilir ya da filtreleri kullanarak kendinize uygun şekilde düzenleyebilirsiniz.

Gizle
Devamını Göster
Hostes

Hostes Ne İş Yapar, Ne Kadar Maaş Alır?

Hostes, uçuş sırasında yolcuların güvenliğini ve konforunu sağlamakla görevli kişidir. Hostesler, ticari havayolu şirketlerinde istihdam edilir. Erkekler ve kadınlar kabin memuru olabilir. Kadın olan kabin memurlarına hostes, erkeklere ise host denir.Hostes Ne İş Yapar?Hostes, uçuş sırasında uçaktaki yolcuların güvenliği ve konforu için hizmet verir. Ayrıca, uçuş öncesi güvenlik protokolleri hakkında yolcuları bilgilendirir. İniş öncesi kemeri takılı olmayan ya da koltuk durumu inişe uygun olmay... Devamını Göster

Hostes Nedir, Nasıl Olunur?
Hostes Maaşları

Kocaeli İş İlanları

Kocaeli'de iş arıyorsan hemen özgeçmiş oluştur firmalarla mesajlaşmaya başla, video özgeçmişinle oturduğun yerden iş bul.

Özgeçmiş Oluştur

Kocaeli'de İş mi Arıyorsunuz?

Kocaeli'de İş Mi Lazım?

Kocaeli iş ilanlarına eleman.net ile iş başvurusu yap. İş arama formunu kullanarak Kocaeli'de istediğin ilçedeki, istediğin alanlardaki iş ilanlarına ulaşabilirsin. Video Özgeçmiş oluştur, oturduğun yerden iş bul. Aradığın işe daha hızlı kavuşmak için hemen şimdi video özgeçmişini oluştur.

Kocaeli'de yeni yayınlanan iş ilanlarından haberin olmasını istiyorsan, hemen özgeçmiş oluştur. Sana uygun ilanları eposta adresine ve mobil bildirim izni verirsen, telefonuna göndereceğiz. Gönderiğimiz Kocaeli Hostes iş ilanları arasından, kendine uygun olanlara hemen iş başvurusu yap. Eylül 2023 tarihindeki eleman arayan firmaların ilanları arasında arama yaparak kendine uygun ilanları görebilirsin. "Yakınımdaki Ara" özelliğiyle yakınındaki ilanlara daha kolay ulaşabilirsin.

Aradığınız "Kocaeli Hostes" İlanını Hemen Bulun!

350 Bin firma ve 20 Bin aktif iş ilanı ile her sektörden iş ilanı Eleman.net'te. Hemen özgeçmişinizi oluşturun, ilanları inceleyin, başvurunuzu yapın ve aradığınız işe ulaşın.

Hemen Özgeçmiş Oluştur