Pozisyon
 (1 Seçim)
Mutfak Personeli
Bölüm
 (0 Seçim)
Sektör
 (0 Seçim)
Cinsiyet
 (0 Seçim)
Çalışma Şekli
 (0 Seçim)
Tarih
 (0 Seçim)
Diğer Seçenekler
(0 Seçim)
marker

Mutfak Personeli iş ilanları

Mutfak Personeli Arayanlar

En yeni Mutfak Personeli iş ilanları ve eleman ilanlarına Herkesten Önce Sen Başvur!

Mutfak Personeli İş İlanları

Mutfak personeli genel bir meslek tanımıdır. Yiyecek ve içecek hizmeti verilen alanlarda mutfak bölümünde çalışan yardımcı elemanlara verilen isimdir. Bu nedenle mutfak ve temizlik personeli, komi, aşçı yardımcısı, mutfak çırağı, yemekhane personeli ve bulaşıkçı gibi farklı tanımlamaları içerebilir. Eleman.net mutfak personeli iş ilanları arasından seçim yaparken bu nedenle ilan başlıklarını ve detay sayfalarını incelemeniz faydalıdır.

Mutfak Personeli İş İlanlarında Aranan Özellikler Nelerdir?

Yeme içme hizmeti verilen ve çalışanlar için yemek hazırlanan mutfak bölümlerinde en çok önemsenmesi gereken durum hijyendir. Bu sebeple mutfak personeli aranıyor ilanı veren işletmeler adaylardan “Hijyen Belgesi” talep edebilir. Resmî Gazete’de yayınlanan Hijyen Eğitimi Yönetmeliği 5. maddesine göre işverenler mutfak bölümlerinde çalışanların sertifikasından direkt olarak sorumludur. Bu nedenle işe başvuru öncesi ya da sonrasında bu belge talep edilebilir.

Mutfak elemanı olarak çalışmak isteyenler için aranan diğer özellikler iş tanımına göre değişir. Mutfak personeli güncel ilanlarda aranan aday özellikleri sizde varsa ilana başvuru yapabilirsiniz.

  • Kişisel temizlik, bakım ve hijyene dikkat eden ve sorumlu olduğu alanı doğru malzemelerle temizleyebilen adaylar aranır.
  • Mutfakta bulunan yanıcı, kesici ve delici aletleri dikkatli ve sorumlu bir şekilde kullanarak kazaya mahal vermeyen kişiler önceliklidir.
  • Aday temizlik, servis ya da pişirme gibi farklı çalışma alanlarında başvurduğu pozisyona uygun bilgi ve deneyim sahibi olmalıdır.
  • Mutfak ortamına ve endüstriyel mutfaklarda kullanılan fırın, ocak, bulaşık makinesi gibi cihazları tanımalıdır.
  • Yemek pişirmesi ya da yardım etmesi istenirse bu alanda ekstra bilgi sahibi olarak şefi desteklemelidir.
  • Takım çalışmasına yatkın olmak ve mutfakta çalışan personellerle etkili iletişim kurabilmek aranan şartlardandır.

Mutfak Personeli Hangi Sektörlerde Çalışır?

Mutfak personeli arayan iş yerleri genellikle yeme içme, hizmet ve gıda sektöründe yer alır. Çalışma stiline göre farklı şekillerde istihdam edilebilir. Şahıs için özel olarak ya da şirket, okul gibi tek bir kurum adına çalışabilir. Mutfak personeli arayan kurumlar genellikle elemanlarını farklı ölçekteki yemekhaneler, mutfaklar ve ofis mutfaklarında istihdam eder. Mutfak personeli özel sektörün yanı sıra kamu kurum ve kuruluşlarında da KPSS ya da sözleşme yoluyla iş edinebilir.

Mutfak Personeli Arayan Firmalar Nelerdir?

Mutfak personeli arayan şirketler ve firmalar iki ayrı başlık altında incelenmelidir. Faaliyet alanı gıda, yeme içme sektörü olan şirketler ve firmalarında yiyecek – içecek alanı bulunan şirketler olarak iki grup vardır.

Asıl faaliyet alanı yeme içme sektöründe hizmet sunmak olan AVM yemek alanları, kafe, restoran, lokanta ve pideci gibi farklı işletmeler mutfaklarında farklı görevler için personel ilanı verir.

Hazır gıda üreticileri, catering şirketleri ve yemek şirketleri gıda sektöründe hizmet verir. Bu firmalarda sonra müşteriye farklı yollarla sunulmak üzere hazırlanan gıdalar için mutfak personeli istihdam edilir.

Şirketler, ofisler, okullar ve hastaneler gibi asıl alanı farklı olan firmalar ise satış için değil, kendi bünyesindeki insanlar için mutfak bölümüne sahip olabilir. Bu durumda mutfak personeli çalışanlar ve diğer kişiler için hazırlanan yiyecekler alanında sorumludur.

Mutfak Personeli Aranan Şehirler Hangileridir?

Tüm Türkiye şehirlerinde mutfak personeli arayan firmalar tarafından açılan ilanlara Eleman.net ile ulaşabilirsiniz. Turizm, sanayi ve nüfus alanında yoğunluk olan şehirlerde ise ilan sayısı daha fazladır. Bu nedenle İstanbul, Antalya, İzmir, Eskişehir, Ankara ve Bursa gibi şehirlerde daha fazla ilan karşınıza çıkabilir. Özellikle turizm sezonunda otellerde istihdam edilmek üzere Antalya ve Muğla gibi şehirlerde ilan sayısında artış yaşanır.

Mutfak Personeli İlanlarına Nasıl Ulaşabilirim?

Mutfak personeli aranıyor ilanlarına Eleman.net platformundan ulaşabilirsiniz. 25 yıldır iş arayanlar ve işverenleri bir araya getiren Eleman.net web sitesinden aramalarınızı detaylandırabilirsiniz. Mutfak personeli aramasını meslek ve şehir bazında daraltarak size en uygun ilanları bir arada görmeniz mümkündür.

Mutfak Personeli İş İlanlarına Nasıl Başvurulur?

Mutfak personeli arayanlar tarafından verilen ilanlara başvuru yapmak için iki seçeneğiniz olur. eleman.net internet sitesi üzerinden online CV oluşturma özelliklerini kullanarak başvuru öncesi hazırlık yapabilirsiniz. Çünkü bazı mutfak personeli ilanları sadece internet üzerinden başvurmaya uygundur. Web sitesinden başvuru için CV hazırlamadıysanız Eleman.net Hızlı CV oluşturma ve Özgeçmiş Hazırlama özelliklerini kullanabilirsiniz. Diğer seçenek de işveren tercihi doğrultusunda telefon numarası ve e-mail üzerinden başvuru yapmaktır.

Mutfak Personeli Çalışma Alanı Nasıldır?

Mutfak personeli alımı yapan işletmeye göre çalışma alanı değişir. Sadece birkaç kişilik yemek yapılan küçük ofis mutfaklarından büyük yemek fabrikalarına kadar geniş bir çalışma alanı vardır. Genellikle yemek piştiği için sıcak, dar olabilen, çalışan sayısı yüksekse kalabalık bir çalışma ortamınız olur. İş tanımınıza göre belli zaman dilimlerinde oturma imkanı olsa da çoğunlukla ayakta ve hareket halinde olursunuz.

İşveren ilanlarına ulaşmak için şimdi Eleman.net ile arama yapabilir, kullanıcı dostu arayüzü sayesinde üye olduktan sonra hesabınızı kişiselleştirebilirsiniz.

Gizle Devamını Göster

Mutfak Personeli Sık Sorulan Sorular

Mutfak personeli iş ilanlarında aranan özellikler nelerdir?

Hijyene ve temizliğe dikkat etmesi, uzun saatler çalışabilecek fiziki yeterlilik, mutfak araçları hakkında bilgi sahibi olmak ve ekip çalışmasına yatkınlık adaylarda aranan özelliklerdir.

Mutfak personeli nerede çalışabilir?

Lokanta, kafe, AVM yemekhaneleri, okul kantinleri, hastane yemekhaneleri, ofis mutfakları, yemek fabrikaları, hazır gıda şirketleri bazı çalışma alanlarıdır.

Güncel mutfak personeli iş ilanlarına nereden ulaşabilirim?

Eleman.net web sitesi üzerinden yeni mutfak personeli iş ilanlarına ulaşabilir, sıralama özelliği ile tarihe göre listenizi düzenleyebilirsiniz.

Gizle
Devamını Göster

İş İlanları

Yeni iş arıyorsan hemen özgeçmiş oluştur firmalarla mesajlaşmaya başla, video özgeçmişinle oturduğun yerden iş bul.

Özgeçmiş Oluştur

Favori İş İlanları

Seçtiğiniz iş ilanlarını favorilerinize ekleyebilirsiniz. İş başvurusu yapmak için daha sonra kullanabilirsiniz.

Aradığınız "Mutfak Personeli" İlanını Hemen Bulun!

400 Bin firma ve 20 Bin aktif iş ilanı ile her sektörden iş ilanı Eleman.net'te. Hemen özgeçmişinizi oluşturun, ilanları inceleyin, başvurunuzu yapın ve aradığınız işe ulaşın.

Hemen Özgeçmiş Oluştur