facebook

Favori İş İlanları

Seçtiğiniz iş ilanlarını favorilerinize ekleyebilirsiniz. İş başvurusu yapmak için daha sonra kullanabilirsiniz.

Pozisyon
 (1 Seçim)
Resepsiyonist
Bölüm
 (0 Seçim)
Sektör
 (0 Seçim)
Cinsiyet
 (0 Seçim)
Çalışma Şekli
 (0 Seçim)
Tarih
 (0 Seçim)
Diğer Seçenekler
(0 Seçim)
marker

Resepsiyonist iş ilanları

Resepsiyonist Arayanlar

Resepsiyonist iş ilanları ve eleman ilanları ile aradığın işi bul. Resepsiyonist iş ilanları seni bekliyor. İş ilanları Resepsiyonist iş fırsatları burada!

Resepsiyonist İş İlanları

Resepsiyonist, herhangi bir firmada müşteriler ve ziyaretçiler için ilk temas noktasıdır. İnsanları karşılar, telefonlara cevap verir ve ziyaretçileri uygun kişi veya departmana yönlendirir. Resepsiyonistler ayrıca dosyalama, randevuları planlama ve mesaj alma gibi idari görevleri de yerine getirir. Teknoloji ilerledikçe, işletmeler için bu görevlerin çoğunu gerçekleştirebilen yapay zeka destekli resepsiyonist botlarının kullanıma sunulması ile resepsiyonist işleri daha dijital hale gelir. Resepsiyonistler için oluşturulmuş iş ilanlarına Eleman.net aracılığıyla kolayca ulaşabilirsiniz. Size uygun olduğunu düşündüğünüz resepsiyonist ilanları arasından dilediğiniz kuruma kolayca başvuruyu yine Eleman.net’ten gerçekleştirebilirsiniz.

Resepsiyonist İş İlanlarında Aranan Özellikler Nelerdir?

Resepsiyonist olarak çalışmak mükemmel iletişim becerileri, kişiler arası beceriler ve çoklu görev yeteneği gibi bir takım yetenekleri gerektirir. Resepsiyonist; telefonlara cevap vermek, ziyaretçileri karşılamak, randevuları yönetmek ve toplantıları planlamak gibi çeşitli görevleri yerine getirebilmelidir. Ayrıca müşterilerle ilgilenirken doğru bilgi verebilmeli ve gizliliği sürdürebilmelidir.

Resepsiyonist iş ilanları, pozisyon için gereken temel nitelikleri özetler. Bunlar; mükemmel müşteri hizmeti becerileri, telefon görgü kuralları, Microsoft Office Suite veya Google Suite gibi programlarda bilgisayar yeterliliği, hızlı tempolu bir ortamda çalışabilme becerisini içerebilir. Resepsiyonist aranıyor ilanları bu iş için gerekli olan tüm gerekli sertifikaları veya nitelikleri de kapsayabilir. Ayrıca ofis yönetimi veya birden fazla projeyi yönetme deneyimi bu pozisyon için istenilen özellikler arasında gösterilebilir.

Resepsiyonist arayan şirketler arasındaki oteller ise yabancı dile önem verir. Yabancı turistleri karşılamak ve yardımcı olmak adına resepsiyonistlerin İngilizce başta olmak üzere bazı yabancı dilleri iyi seviyede konuşması istenir. Restoranda çalışacaksa restoran düzenine hâkim, hijyen kurallarını bilen kişilerin adaylığı öne çıkar. Bazı kuruluşlar resepsiyonistlerin eğitim düzeyinin üniversite olması gerektiğini belirtir. Otelde çalışacak kişiler için üniversitenin turizm bölümü olması da belirtilebilir.

Resepsiyonist Hangi Sektörlerde Çalışır?

Resepsiyonistler, küçük işletmelerden büyük şirketlere kadar çeşitli şirketlerde iş bulabilir. Doğru nitelik ve deneyime sahip resepsiyon görevlileri; sağlık, eğitim, turizm sektörlerinde yer alan işletmelerde veya devlet dairelerinde çalışabilir. Gıda sektörü de resepsiyonist alımı yapan sektörlerden biridir. Restoranların veya kafelerin karşılamasında yer alan resepsiyonistler müşteri ile ilk olarak muhatap olan kişi olur. Karşılama hostesi aynı zamanda restoran için rezervasyon kabul eden kişi de olabilir. Fabrika gibi bazı şirketlerde de resepsiyonist ihtiyacı oluşur. Resepsiyonist arayan iş yerleri görev alacak kişinin fabrikaya giren kişiyi yönlendirmesini, ilgili kişiye haber vermesini ve gerekirse yol göstermesini isteyebilir.

Resepsiyonist Arayan Firmalar Nelerdir?

Resepsiyonist arayan firmalar her zaman ön büro operasyonlarını yönetmelerine yardımcı olacak görevliler arar. Müşteriler ve ziyaretçilerin genellikle ilk temas noktası olduğu için de işe başlayacak kişinin en iyi şekilde müşteri hizmeti sunmasını isterler. Bu konuda ilan veren firmalar skalası oldukça geniştir. Hastaneler danışma gibi girişteki alanlarında hasta ve hasta yakınlarını karşılayacak resepsiyonist için ilan oluşturur. Güzellik hizmeti veren şirketler de resepsiyonist arayan kurumlar arasında yer alır. Organizasyon firmaları fuar ve kongrelerde yine karşılama görevlisine ihtiyaç duyar. Etkinliğe katılacak olan kişilere yaka kartı veren, etkinlik alanına yönlendiren ve sorularının muhatabını bulacak kişi genellikle resepsiyonistler olur. Resepsiyonist arayanlar listesinde en çok göze çarpan ilanlar otellerindir. Otelde konaklayacak kişilerin taleplerini karşılayan resepsiyonistler bu kurumların önemli personelleri arasındadır.

Resepsiyonist Aranan Şehirler Hangileridir?

Resepsiyonistler her şehirde yüksek talep gören personellerden biridir. Teknolojinin yükselişiyle birlikte birçok işletme; müşteri hizmetleri sağlamak, gelen aramaları yönetmek ve evrak işlemlerini yürütmek için yetenekli resepsiyon görevlilerini işe alır. İstanbul, Ankara, Bursa ve İzmir gibi şehirler, yoğun nüfusları ve tempolu iş ortamları nedeniyle resepsiyonist gerektiren en önemli şehirlerden bazılarıdır. Antalya, Muğla gibi turizmi ile öne çıkan şehirlerde de resepsiyonist güncel ilanlarına ulaşmak mümkündür. Özellikle yaz dönemindeki müşteri yoğunluğu ile resepsiyonistlerin görev ve sorumlulukları artış gösterir. Buna göre belirlenen sorumluluklar zaman zaman değişebilir. Siz de Eleman.net’le resepsiyonist ilanlarını inceleyebilir, kriterlerinize uygun olanlara başvurabilirsiniz.

Gizle Devamını Göster

Resepsiyonist Sık Sorulan Sorular

Resepsiyonist çalışma alanı nasıldır?

İyi bir ilk izlenim sağlamak için resepsiyonist çalışma alanının düzenli, rahat ve davetkâr olması önemlidir. Resepsiyonistlerin işleri için gerekli tüm gerekli bilgilere, ekipmana ve araçlara erişimi olmalıdır. Rahat bir koltuk, masa, telefon sistemi, internet erişimi olan bilgisayar veya dizüstü bilgisayar çalıştığı alanda yer almalıdır. Intercom sistemi veya diğer iletişim araçlarını kullanarak şirket içindeki diğer departmanlarla kolaylıkla iletişim kurabilmelidir. Resepsiyon görevlileri ayrıca dosyalama sistemleri ve müşteri veritabanları gibi müşteri hizmetleri kaynaklarına kolay erişime sahip olmalıdır. Tüm bu faktörler, resepsiyon görevlilerine verimli bir çalışma alanı yaratmak için gereklidir.

Resepsiyonist iş ilanlarına nasıl başvurulur?

Eğer resepsiyonist iş ilanı veren bir kurumun aradığı nitelikleri karşılıyor, iş tanımını kendinize uygun buluyorsanız Eleman.net’te CV’nizi oluşturabilirsiniz. Üye olarak hazırlayacağınız CV ile ilanı açıp kolayca başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru yapmadan önce çalışma şekli, yan haklar, yabancı dil, cinsiyet gibi diğer detaylara dikkat etmenizde fayda vardır.

Resepsiyonist ilanlarına nasıl ulaşabilirim?

Resepsiyonist olarak çalışmak için iş ilanları arıyorsanız Eleman.net’ten tüm kurum ve kuruluşların oluşturmuş olduğu ilanları inceleyebilirsiniz. Özellikle çalışmak istediğiniz bir şehir varsa da filtreleme yaparak dilediğiniz bölgedeki ilanları görebilir, tüm detayları ve koşulları kolaylıkla inceleyebilirsiniz.

Gizle
Devamını Göster
Resepsiyonist

Resepsiyonist Ne İş Yapar, Ne Kadar Maaş Alır?

Resepsiyonistlerin görevlerini tam anlamıyla bilmek için “Resepsiyonist nedir?” sorusuna cevap vermek gerekir. Resepsiyonist, bir işletmede veya kuruluşta ziyaretçileri karşılamaktan, telefonlara cevap vermekten ve genel idari yardım sağlamaktan sorumlu olan kişidir. Ayrıca “Resepsiyonist kime denir veya resepsiyonist kimdir?” sorularına misafirlere yardımcı olan, onları doğru yönlendiren, sorularını yanıtlayan kişi olarak da cevap verilebilir.Resepsiyonist Ne İş Yapar?Resepsiyonistlerin gelen m... Devamını Göster

Resepsiyonist Nedir, Nasıl Olunur?
Resepsiyonist Maaşları

İş İlanları

Yeni iş arıyorsan hemen özgeçmiş oluştur firmalarla mesajlaşmaya başla, video özgeçmişinle oturduğun yerden iş bul.

Özgeçmiş Oluştur

Aradığınız "Resepsiyonist" İlanını Hemen Bulun!

350 Bin firma ve 20 Bin aktif iş ilanı ile her sektörden iş ilanı Eleman.net'te. Hemen özgeçmişinizi oluşturun, ilanları inceleyin, başvurunuzu yapın ve aradığınız işe ulaşın.

Hemen Özgeçmiş Oluştur