Pozisyon
 (1 Seçim)
Garson
Bölüm
 (0 Seçim)
Sektör
 (0 Seçim)
Cinsiyet
 (0 Seçim)
Çalışma Şekli
 (0 Seçim)
Tarih
 (0 Seçim)
Diğer Seçenekler
(0 Seçim)
marker

Garson iş ilanları

Garson Arayanlar

En yeni Garson iş ilanları ve eleman ilanlarına Herkesten Önce Sen Başvur!

Garson İş İlanları

Garson yiyecek ve içecek sektöründe hizmet veren bir işletmenin müşteri ile birebir muhatap olan yüzüdür. Servisten sorumlu personel olarak kısaca tanımlanabilmektedir. Mesleğe ilgi duyanlar için garson ne demek, garson ne iş yapar soruları en temel aydınlatılması gereken noktalardır. Her garsonun diksiyonu, bedensel temizliği ve güler yüzü müşterinin işletme hakkındaki fikrini fazlası ile etkilemektedir. İşletmeler eğer marka değerine önem veriyor ve büyümeyi hedefliyor ise garson işe alım süreçlerini oldukça titizlikle yönetirler. Garson hizmet sektörü içerisinde bulunan bir meslektir. Hizmet sektörü müşteri memnuniyeti ve memnuniyetsizliğinin geri dönüşünü hemen alabileceğiniz bir çalışma alanıdır. Bu durum riskli olsa dahi krizi fırsata çevirme avantajı bulunmaktadır. Müşteri işletmeyi lezzetli yemeklerinden, evine yakın olan lokasyonundan ya da sadece garsonun hizmet kalitesinden tercih edebilir. Dolayısıyla bu çalışma alanı insan ilişkilerinde zamanla uzman olmayı gerektirmektedir. Bu alandaki iş ilanlarına her mecradan ulaşmak mümkündür. Elbette ki en ulaşılabilir, zahmetsiz ve seçme şansı yüksek olan yol internet üzerinden gerçekleştirilen başvurulardır. Eleman. net kalitesi ve sağladığı onlarca birbirinden farklı iş imkanı ile size iş arama sürecinizde seçme şansı yaratacaktır.

Garson İş İlanlarında Aranan Özellikler

Garsonluk günümüzde en çok ihtiyaç duyulan meslek gruplarından biridir. Çalışma şekilleri tam zamanlı ve yarı zamanlı part time garson olarak düzenlenebilir. Eğlence sektörü ve turizm sektöründeki işletmeler genellikle vardiya sistemi ile çalışmaktadır. Vardiya sistemi günü ikiye en fazla üçe bölmektedir. Sabah, akşam ya da sabah, öğlen ve akşam vardiyaları şeklinde düzenleme yapılmaktadır. Eğitimi devam eden ve ek gelir sahibi olmak isteyen kişilerin ilk olarak arayışa girdikleri iş ilanı garson iş ilanları dır. Eleman. net üzerinden erişebileceğiniz fazlası ile garson iş ilanı mevcuttur. İnternet tabanlı arama motorlarına 'iş ilanı garson' yazabilir, deneyimli ya da deneyimsiz garson arayan farklı seçeneklerle birçok imkan bulup değerlendirebilirsiniz. Tecrübeli garson iş ilanları daha fazla olsa da, aksi seçeneklerde bulunmaktadır. İnternet üzerinden yapacağınız garson iş ilanı arayışında yaşadığınız şehri baz alıp belirtebilirsiniz. Örneğin aramalarınızı; istanbul garson iş ilanları, bursa garson iş ilanları ya da antalya garson iş ilanları şeklinde yerleşim bölgenize göre tanımlayabilirsiniz. Bu ayrıntı size uygun olmayan ilanları filtrelemenizi sağlayacaktır.

Garsonluk mesleği itina ile yapılması gereken bir sorumluluktur. Müşteri ile yersiz samimiyetten kaçınılmalı, gerektiği kadar ve saygı çerçevesinde iletişim kurulmalıdır. Beden diline ve fiziksel temizliğe her daim önem verilmelidir. Bu hizmet alanında genellikle şirket tarafından çalışma alanı içerisinde giyilmesi zorunlu iş kıyafeti verilmektedir. Eğer iş kıyafetinin temizliği ve ütülenmesi sizin sorumluluğunuzda ise en az işinize gösterdiğiniz önem ve sabrı bu sorumluluk için de göstermeniz gerekmektedir. Eğer iş kıyafeti temizliği çalıştığınız kuruma ait ise zamanında temizlenmesi için teslim etmeli ve iş akışına zarar vermemelisiniz.

Garson Olarak Nasıl İş Bulabilirim?

Garson iş ilanı içeriklerinde deneyim aramayan ilan sayısı da oldukça fazladır. Dolayısıyla iş hakkında deneyim sahibi olmasanız dahi iş bulabilme imkanınız çoğu hizmet alanına göre yüksektir. Garsonluk ile bağlantılı birebir eğitim veren bir yükseköğretim kurumu bulunmamaktadır. En yakın ilişkilendirilmiş üniversite bölümü olarak turizm ve otel işletmeciliği bölümünden bahsedebiliriz. Dolayısıyla eğer bu bölümden mezuniyet aldıysanız tercih edilme konusunda bir adım ileride olabilirsiniz.

Garson olarak kafe, restoran, lokanta, eğlence mekanları ve otellerde istihdam edilebilirsiniz. Marka değeri taşıyan ve şubeleri olan işletmeler garson işe alımlarındaki süreci daha detaylı yürütmektedirler. Bu süreçte; deneyim süresi, fiziksel görüntü ve diksiyonuna fazlası ile önem verirler, hatta bazı işletmelerde protokol misafirleri ağırlandığından servis adabı bilinmesi zorunlu kılınmaktadır. Bu konuda kendinizi yetiştirebilir ve sektörde başarılı olabilirsiniz. Günümüzde işletmelerin garson arayışı eski zamanlardaki gibi lokantaların camlarına asılan 'komi aranıyor' yazısı ile gerçekleşmez. Bu iş alanına da diğer pozisyonlar gibi rahatlıkla internet aracılığı ile başvuru yaparak sonuç almak mümkündür. İş arama sürecinizi özele indirgemek ve seçenekleri azaltmak isterseniz, arama sayfasına iş ilanları garson yazmak yerine 'garson iş ilanları İstanbul' gibi yaşadığınız ili belirtebilir hatta garson iş ilanları İstanbul Avrupa Yakası, garson iş ilanları İstanbul Anadolu Yakası şeklinde detaylandırıp nokta atışı da yapabilirsiniz.

Mesleki yeterlilik açısından birçok işletme deneyim aramasa dahi yabancı dil seviyesine önem vermektedirler. Hizmet sektörü çalışanı olarak ve müşteri direk iletişim halinde olunduğundan en az bir yabancı dil bilme yetkinliğinizin olması bu iş alanında gelişebilmeniz için önemli bir adımdır.

Garsonun Çalışma Ortamları ve Koşulları Nasıldır?

Garsonun çalışma ortamı elbette ki personeli olduğu işletmeye göre farklılık göstermektedir. Fakat genel olarak tam zamanlı ya da yarı zamanlı saat aralıkları ile hizmet verir. Büyük ölçekli 7/24 hizmet veren işletmelerde vardiya sistemi ile çalışabilmektedirler. Garson mesleğini icra edenlerin takım çalışmasına uyum sağlayabilmesi gerekmektedir. Garson mesleğinin zor olan yanı sürekli olarak ayakta hizmet vermesidir. Fakat bu durum aktif ve dinamik çalışanlar için sorun teşkil eden bir durum değildir. Çalışma ortamı genellikle hızlı şekilde işlemektedir. Bu duruma uyum sağlayabilmek ve çözüm odaklı olmak gerekmektedir. Garson çalışma ortamında cinsiyetçi bir yaklaşım yoktur. Kadın ve erkek olarak işe alım süreçleri işletmelerde dengeli yapılmaktadır. Tecrübeli bir garson; deneyim yılı göz önüne alınarak şef garson olabilir, kariyerinin devamında ise yiyecek içecek müdürüne kadar yükselebilir. İstanbul Kadıköy garson iş ilanları talebi son zamanlarda artış göstermiştir. Sebebi ise; Kadıköy kafe ve restoran işletmelerinin yoğun olduğu bir bölgedir. Dolayısıyla bu bölgede garson istihdamı oldukça fazladır. Turizm işletmeleri olan otellerde istikrarlı ve disiplinli çalışıldığı takdirde şirket içi rotasyon imkanları daha fazladır. Turizm sektöründe bulunan iş imkanlarına 'otel garson iş ilanları' başlığı ile kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Garson Arayan Sektörler Nelerdir?

Garson arayan sektörlerin başında turizm sektörü gelmektedir. Otellerde garson işe alım oranı oldukça yüksektir. Oteller hizmet sektörünün kült işletmeleri arasındadır. Eğer garsonluk üzerine bir kariyer yolculuğu planlıyorsanız, otelde yaşayacağınız bir iş deneyimi sizin için biçilmiş kaftan olacaktır. Otellerde temel kadroya girebilir ya da anlaşmalı olarak özel davetlerde extra personel olarak günlük işler için kadroya dahil olabilirsiniz. Bu durum çalışma alanını görme ve deneyimleme şansı yakalamanızı sağlayacaktır. Otel garson iş ilanları ulaşılabilir ve oldukça fazladır. Restoran ya da eğlence sektörü de bir seçenek olarak değerlendirilmelidir. Restoran menüleri sürekli değişiklik göstermediğinden işe adapte olma süreniz daha kısa olacaktır. Restoran ve eğlence üzerine hizmet veren işletmelerde daimi müşteriler edinebilir, işletmenizin kar oranına katkı sağlayabilirsiniz.

Garson Maaşları

Mesleğin detayları arasında bir diğer merak konusu 'garson ne kadar maaş alır?' sorusunu aydınlatalım. Garson maaşı günümüz standartlarına göre en düşük, ortalama ve en yüksek olarak üç ayrı kategoriye ayrılmıştır. Aşağıda verilmiş garson maaşları tam zamanlı çalışanlar için genel bir bilgilendirmedir. Part time garson maaşı işletmelere göre farklılık göstermektedir. Genellikle çalıştığınız saat ücreti olarak hesaplanmaktadır.

  • En Düşük Garson Maaşı: 9.500 TL
  • Ortalama Garson Maaşı: 12.000 TL
  • En Yüksek Garson Maaşı: 23.500 TL

Her iş tanımında olduğu gibi garson maaşları içinde mesleğe başlangıç yılından itibaren edinilen tecrübe ile doğru orantılı olarak yükseliş yaşanmaktadır. Meslekte derece ve kademe aldıkça kazanç yükselişte olmaya devam edecektir.

Gizle Devamını Göster

Garson Sık Sorulan Sorular

Günlük Garson Fiyatları Ne Kadar?

Şirketler, özel davetler veren bireyler günlük olarak servis elemanına ihtiyaç duymaktadır. Günlük garson fiyatları şu an için 250 ile 1000 TL arasında değişmektedir.

Kamu Garson Alımı Ne Zaman Yapılıyor?

Bakanlıklar dönem dönem toplu personel alımlarında servis elemanı için de kadro açmaktadır. Genellikle sözleşmeli alınan kamu garson alımı için bakanlıklar kamuoyuna duyuru yapmaktadır. Bakanlıkların web sitelerini takip ederek personel alımıyla ilgili haberdar olabilirsiniz.

Balık Garson İş İlanları Ne Anlama Geliyor?

Balık garson bir sıfat değildir. Bu ifade balık restoranlarının iş ilanlarına ulaşmak için kullanılan bir arama terimidir. Özetle balık garson ifadesi, balık restoranında çalışabilecek servis görevlisini ifade etmektedir. Balık restoranında çalışmak için balık türlerine ve pişirme usullerine hakim olmanız gerekmektedir. Bu konuda bir deneyiminiz varsa eleman.net 'te yer alan balık lokantalarının garson iş ilanlarına başvurabilirsiniz.

Gizle
Devamını Göster

İş İlanları

Yeni iş arıyorsan hemen özgeçmiş oluştur firmalarla mesajlaşmaya başla, video özgeçmişinle oturduğun yerden iş bul.

Özgeçmiş Oluştur

Favori İş İlanları

Seçtiğiniz iş ilanlarını favorilerinize ekleyebilirsiniz. İş başvurusu yapmak için daha sonra kullanabilirsiniz.

Aradığınız "Garson" İlanını Hemen Bulun!

400 Bin firma ve 20 Bin aktif iş ilanı ile her sektörden iş ilanı Eleman.net'te. Hemen özgeçmişinizi oluşturun, ilanları inceleyin, başvurunuzu yapın ve aradığınız işe ulaşın.

Hemen Özgeçmiş Oluştur